Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 09:58:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фън Шуй  (Прочетена 32300 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #30 -: март 17, 2010, 11:37:52 »

Ето това имах предвид като казах, че цялата работа е "иде ми - дойде ми". Имам предвид тая карта на дома. Изрових моята книга за ФШ и там подробно е описан метода на вратите. Ако използвам картата, според двете философии ми се получават абсолютно различни посоки - единя път парите са в банята, другия в хола... Да не говорим, че хич не е лесно просто така да наложиш картата върху скицата на жилището, освен ако то не е в абсолютно правилна форма. Най-малката чупка и кривина пак може да се тълува по различен начин.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 17, 2010, 11:49:22 »

KlaraFina, когато определяш различните кътове на дома се прави с копас, описано в твоята книга. Когато обаче искаш да подредиш малко пространство като стая или бюрото в офиса се използва схемата на Ба гуа.

Ако жилището няма правилна форма не е проблем. Хващаш му най-крайните точки, намираш центъра и налагаш шаблона. Прболеме е, ако някой от секторите се пада извън дома ти. Като например парите. В предното ми жилище се падаше на вън м-у двата прозореца funnytooth За това активирах къта на парите в едната стая. good

Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #32 -: март 17, 2010, 11:54:31 »

В книгата ми пише, че посоките се взимат предвид в класическото ФШ, а това според вратите е ФШ на "Черната шапка" или нещо такова. Аз реагирах така, защото прочетох линка дето Сиси Петрова е пуснала и пише, че сам по усет си преценяваш на коя ще вярваш.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 17, 2010, 11:59:36 »

Току що и аз го проечтох това nea Не звучи сериозно.
Аз лично схемата никога не съм я позлвала върху цялата къща. Там използвам стандартния си метод с посоките.
Предполагам са го написали, защото на много хора им е трудно това с компаса, а така директно нанасяш готов шаблон.  pardon
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 18, 2010, 17:31:32 »

Бях казала, че ще показвам коя ми е книжката, ами ето я:
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 19, 2010, 11:29:04 »

По едно време се бях запалила доста по Фън Шуй и позадълбах малко отвъд популярното му лице.
Всъщност школата на Черните шапки, както я наричат, няма нищо общо с оригиналните идеи на учението, взети са само отделни елементи, откъснати от основата и приспособени така, че да са лесни и интересни за западния свят.
По принцип идеята на Фън Шуй е хармонията на енергиите около нас. Оригиналното учение е било насочено към ориентацията на гробовете на предците, така че да са защитени от природните стихии и да подкрепят и закрилят следващите поколения. Това се е пренесло и в строенето на домове, но по-късно, причината е, че за древните мястото, където ще бъдат погребани (те или предците им) е било по-важно и свято, отколкото собственият дом.
Според Фън Шуй различните посоки на света и различните елементи, цветове и форми около нас имат различни влияния. Например водата носи женска енергия, Ин, а огънят мъжка, т.е. Ян. Важно е двете да са в хармония, това е изразено най-точно от добре познатия ни символ на преплетените Ин и Ян.
Що се отнася до отделния човек, то Фън Шуй твърди, че всеки трябва да спи, да се храни и да работи, гледайки в някоя от благоприятните си посоки (или в случая със съня с глава в такава посока). Тъй като хората са различни, личното число и зависещите от него благоприятни за конкретната личност географски посоки са се определяли според датата на раждане и пола.
Във Фън Шуй има и друго измерение – времето. То не се взима под внимание в популярния Фън Шуй, дори и в т.нар. Школа на Компаса, тъй като изчисленията стават доста сложни. Например времето, когато е бил построен или сериозно ремонтиран даден дом, определя влиянията му върху тези, които живеят в него, най-грубо казано. Това е т.нар. Школа на Летящите Звезди.


* yin-yang.jpg (8.21 KB, 294x294 - видяно 4944 пъти.)
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #36 -: март 19, 2010, 11:36:44 »

Добре, това означава ли, че можем да вярваме на популярния, комерсиализиран ФШ, след като е напаснат за масова консумация и съчетава по малко от различни школи?
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 19, 2010, 18:15:13 »

Честно? Не. Според мен има нещо вярно в някои елементи на школата на компаса, т.е. можеш да изчислиш благоприятните посоки за вас, да разпределиш зоните из къщи (или из стаите) спрямо север като основна посока (вместо спрямо вратата), да се опиташ да активираш някои от тях с цветове, растения и подобни. Но не е непременно необходимо да си сложиш трикрака жаба в ъгъла на богатството, за да ти провърви финансово.
Най-важно е да успееш да разчистиш дома си от вехтории, да освободиш пространство, така че енергията да може да тече свободно, да проветряваш редовно и такива неща. Следвай инстинкта си при подредбата на дома, в повечето случаи това означава да следваш и основните принципи на Фън Шуй.
Аз за себе си обръщам внимание на няколко неща:
 - както вече казах, посоките, имам късмета благоприятните ни посоки с приятеля ми като цяло да съвпадат;
 - да е що-годе подредено и чисто вкъщи и да не държим твърде много неща, които не ползваме – тук имам малък проблем с моя човек, щото той има плюшкински наклонности;
 - да не активирам неща, които си противоречат – ще рече, ако искаш да активираш зоната на парите и богатството, направи го в хола, а не в спалнята; ако искаш да активираш освен това и зоната на любовта и семейните отношения, направи го в друга стая, различна от първата, най-добре в спалнята, и подобни.
И се опитвам да балансирам енергиите вкъщи. Т.е. спалнята е хубаво да е спокойна, в ненаситени цветове, но нека не бъде прекалено успокояваща, прекалено Ин, нека е слънчева да речем. Холът ми никога няма да бъде изцяло в наситени цветове, независимо топли или студени, ако боядисам стените цветни, то или ще са в пастелни цветове, или ако има ярко петно, ще е само на едната стена.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 19, 2010, 18:25:11 »

Продължавам в нов пост, тъй като предишният нещо ми правеше проблеми, явно стана много дълъг.
Прочети, ако можеш, за качествата на Ин и Ян енергията, за да ти се изясни какво да търсиш и активираш. Посоките също така си кореспондират с елементи и цветове, чрез тях можеш да влияеш и да подсилваш, или пък ако желаеш, да намалиш влиянието на нещо в живота ви.
На пръв поглед звучи малко измишльотина, но не е точно така. Неслучайно хората работят вече с цветова терапия да речем...
Пак казвам, не се заигравай с разни аксесоари, които се очаква да ти донесат пари/възход в кариерата/каквото и да било... Първо разгледай дома си, почисти го, ако трябва, виж какво те смущава в него... направи го хармоничен за себе си, по инстинкт... Може да махнеш огледала (огледалата могат наистина да влияят зле), може да разместиш мебели... да почнеш да затваряш врата, която се намира в дълъг коридор, за да намалиш скоростта на течащата енергия... много неща можеш да направиш, но се остави основно на инстинкта си. Прочети някакви основи, но прилагай нещата за себе си, напасвай ги. Нещо, което ти е натрапено от книжка, но не ти харесва, няма да създаде хармония в дома ти и няма да те накара да се чувстваш добре в него. Аз например никога няма да си сложа от тези висящите чанове, просто защото ме дразнят. smile
Надявам се в цялата ми логорея да намериш нещо, което да ти е полезно.  blush
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #39 -: март 19, 2010, 22:00:19 »

asseto, благодаря ти, много хубаво си го обяснила. Това за вслушването в самия себе си и аз го бях писала по-напред в темата. Допада ми като начин на мислене и го спазвам от всякъде. То и за това от много вслушване обзавеждаме апартамента ни три години и всичко се прави под прикритие  girl_wink, че мъжа ми само да разбере за Ин, Ян и Ци и ще набие контрата.

Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 22, 2010, 15:55:33 »

Хаха, и моят мъж е така, не се притеснявай. Ако попита "ама това защо така", ти му го обясни на по-разбираем език. Да речем, вместо "Спалнята ни е твърде Ин" му кажи, че искаш повече слънце, повече свежест или нещо от сорта. Ако държи да знае защо ТОВА растение трябва да е в ТОЧНО този ъгъл, му кажи, че на теб там ти харесва. Предполагам, ти се грижиш за цветята (ако имате) и за разни дребни джвъчки, като аксесоари и подобни, така че тихомълком просто си прокарай някои нещица.
Аз колко зор видях, докато му обясня, че искам главите ни да сочат на запад, докато спим... Там вече нямаше как да се измъкна, без да обясня за фън-шуй де...  pardon
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 30, 2010, 11:35:38 »

Ще правим ремонт и се чудех с какви цветове да боядисам стените в спалнята и кухнята, които са северно изложение. Не си спомням кои зони на къщата са там huhhuh.gif Нещо си забутах схемите.

Какво ще ми препоръчате?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 30, 2010, 11:47:39 »

от къде да видя схемите за да видя дали мога да пренаредя нещо в тая малка кутийка в която живеем. пълно е с вещи на хазайката, и знам че ми 'задушават" пространството но немога да и ги изхвърля.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 08, 2010, 13:11:37 »

echy_ , схемите ги има във всяка книжка и в интернет страниците. Но за да са ти от полза трябва да имаш компас и схема на дома си. Аз на моята квартира нямам, за това премерих стените и ги нанесох на лист хартия в мащаб. Трябва да определиш какъв тип си, за да знаеш кои са твоите доври посоки, както и на останалите обитатели на жилището. После всичко е лесно.

Но и без схеми можеш да прилагаш много от съветите на ФШ, което определено ще подобри нещата в дома ти.

И тъй като съм на вълна кухня, ето какво намерих:
*На масата/плота винаги трябва да има нещо за ядене;
*Не бива ножовете да са изложени на показ, а да са прибран в шкафовете;
*Белия цвят хармонизира енергията в хукнята, както от металните уреди, така и м-у огън(печка,микровълнова) и вода(мивка,хладилник). Зелено и жълто са подхоящи;
*Боклукът трябва да е скрит в шкаф или изнесен навън;
*Контактът, в който е включена печката да е на стена в благоприятна за вас посока. Ако с мъжа ви имате различни благорпиятни посоки, то се избира неговата.
*Стаята трябва да бъде много добре осветена;
*Печката и мивката не бива да са една с-у друга или до друга. Най-добрата позиция е Г образната. Ако са на една стена сложете шкаф помежду им.
*Кухнята не бива да се разполага в СЗ зона на жилището.
*Помещението трябва да е добре проветрено;
*Черени, розови, лилави цветове в помещението водят до кавги в дома.
*Печката не бива да е поставена в ъгъла или под прозорец;
*Печката и микровълновата не бива да са една до друга;
*В стаята е хубаво да има много растения;
*Колкото по-често се готви, толквоа по-добре.
*Обемистите предмети да не са на показ;
*Да не се оставя впда за дълго на котлона;
*ВиК инсталацията да работи правилно, за да не изтичат парите от дома ви;
*Дръжте хладилниак и килера пълни и с годна за консумация храна;
*Печката винаги трябва да е добре почистена;
*Добре е да има 9 оранжеви кръга над печката, в левия ъгъл на стаята, или в центъра й(например купа с портокали);
*Не е хубаво кухнята да е място, в което хората се заседяват за дълго. За тази цел е трапезарията.
« Последна редакция: април 08, 2010, 13:36:48 от lionelsa » Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 08, 2010, 15:53:01 »

Много полезна информация Bravo
Аз като чета, май почти по всички точки съм 6. blum
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines