Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 00:47:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фън Шуй  (Прочетена 32314 пъти)
 
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« -: февруари 19, 2010, 17:10:17 »

Правя тази тема, защото напоследък е все по разпространено това....... мислене  pardon
Аз лично много се интересувам, може би защото съм леко суеверна а и е практично и приятно.
Предлагам място за новости и изпитани методи. good



Аз започнах с цвете в най левият ъгъл на стаята , остана  и течаща вода да сложа там  cap смятам да е малко фонтанче  Wink
« Последна редакция: февруари 19, 2010, 17:12:39 от [X] dgudge » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 12, 2010, 16:01:33 »

Фън Шуй съвети за СПАЛНЯТА

Човек прекарва около две трети от живота си в спалнята. Затова има някои специални изисквания за това помещение.
* Спалнята трябва да е уютна и да създава чувство на спокойствие. Човек е най-уязвим когато спи. Тогава той е податлив към "Ци на лошия късмет", която носи нещастия, злополуки и загуби. Спалнята не трябва да е преходна, а да има само една врата. Таванът не бива да е скосен или да има открити греди – това носи напрежение и лоши енергии в помещението.   
* Трябва да се постараете през деня в спалнята да влиза максимално количество Ци. Проветрявайте, дръпайте пердетата,за да влиза повече слънце.
*Позицията на логлото е от изключително значение. То задължително трябва да се намира до стена, за да има опора. Не е добре леглото да е под прозорец – Ци излита през прозореца и има опастност спящият да не получи необходимата му за “презареждане” енергия. Спящият не бива да бъде с положение “крака към вратата”, което във Фън Шуй е известно като "позицията на мъртвеца".
* Не поствяйте леглото под открита греда - гредите носят в енергийно напрежение, което предават под себе си. Скосените тавани също внасят объркана енергетика в спалнята.
* Ако помещението го позволява, леглото е най-добре да бъде ориентирано с таблата  на север. Избягвайте леглата с остри ъгли на таблите.
* Огледалата в спалнята не се препоръчват. Ако има такова на дамската тоалeтека, то не бива да отразява леглото. Това причинява проблеми между спящите партньори. Водни украси и аквариуми също не са желателни. Те смущават съня чрез силните си енергии.
* Цветове за пода и стените са пряко свързани с вкусовете на обитателите на спалнята. Това важи особено силно за детската спалня.
* Не поставяйте картини в спалнята. Те активират енергии, които идват в повече за нуждите на това помещение. Телевизор и компютър в спалнята са лош Фън Шуй.
* В семейната спалня може да поставите фигури на двойка лебеди или патици мандаринки. Патиците са чудесен активизатор на съпружеските отношения.
* Не превръщайте спалнята в склад за вещи и дрехи. Под леглото не трябва да е пълно с ненужни предмети, защото носят стари енергии и смущават съня. Може да поставите под него пари или бижута – когато спите върху тях, това означава, че сте над тези неща, защото сте ги постигнали
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 13, 2010, 23:33:32 »

Е случайно сме спазили тези плавила  girl_wink Аз се чудя защо ми е толкова приятно в новата квартира , за разлика от старата  danceg
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 14, 2010, 14:44:11 »

Хаха ние нямаме нито едно, ама нито едно спазено...вратите са две, леглото е под прозореца, спим с краката към вратата, имаме доста огледала, под спалнята трупам ненужни вещи  и т.н. и т.н.  blum
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 14, 2010, 16:58:31 »

 sarcastic ами значи е време за промяна  Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 14, 2010, 18:07:05 »

sarcastic ами значи е време за промяна  Wink

Ами то покрай опитите да вместим креватчето станаха всички тия неблагоприятни промени  Wink

Между другото сега сериозно ... преди имахме огледала непосредствено срещу леглото, умирах от главоболие, с риск да изглеждам леко луда обявих че искам разместване на стаята и факт е че когато махнахме огледалата (пак са в стаята но далеч от леглото) спя по добре и не страдам от главоболие  good Тъй че аз вярвам в тия неща и един ден когато имам мой дом ще се стремя да спазя възможно най голяма част от правилата  Wink
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 15, 2010, 12:33:51 »

Хаха ние нямаме нито едно, ама нито едно спазено...вратите са две, леглото е под прозореца, спим с краката към вратата, имаме доста огледала, под спалнята трупам ненужни вещи  и т.н. и т.н.  blum
Оххх и ние така.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 15, 2010, 14:11:01 »

Страхотна тема - аз лично съм фен на ФШ. Наскоро си купих и книга, но още не ми е останало време да я прочета. Обещавам да споделям и тук информация от нея.

Това за леглото - според ФШ най-добре като лежите да имате видимост към вратата, за това леглото е добре да е на стената срещу или в ляво от вратата, но не и на нейната стена. Просто, когато е на отсрещната стена, не бива да е точно срещу вратата, а в страни от нея, за да не се получава тази позиция на мъртвеца.

Освен това хората се делят на източен и на западен тип и сподер типа се определя посоката на леглото, както и посоката на входната врата. Ако двамата съпрузи са различен тип, то леглото ще е в посоката на единя, а спрямо посоката на другия, ще се направи кът в къщата благоприятен за него.

Цветовете на спалята трябва да са студени (синьо, виолетово и т.н.). Ако се сложи нещо в златисто, то ще подобри сексуалните отношения на партньорите. Същото важи и за цветята с бели цветчета.

Според ФШ, ако спалята ви е в прасковен цвят, това ще подтикне партньорите към изневяра.

Леглото не бива да е залепено за стената, а от двете му страни да се минава спокойно и да е еднакво. Т.е. ако от едната страна има нощно шкафче, то и от другата трябва да има.

Толкова от мен за днес girl_wink
« Последна редакция: март 15, 2010, 14:15:44 от lionelsa » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 15, 2010, 14:38:19 »

 Bravo на джудже за хубавата тема.
наистина напоследък е все по "модерно" да се съобразяваме с фън шуй. макар че в кварирата в която сме е толкова наблъскана с мебли че нямам думи, но по настояване на майка ми която много се интересува от ФШ махнахме огледалото срещу входната врата.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 15, 2010, 15:03:57 »

И аз си купих книжка за Фън Шуй правила за обзавеждането като взе да му се вижда края на нашия многоочакван апартамент.
Ама, да ви кажа много се разочаровах, защото WC-то ни е точно в сектора на Богатството, а вътре в помещението (то е баня и WC заедно) - тръбите точно пак са в този сектор - много неблагоприятно разположение за нашето финансово бъдеще  huhhuh.gif  tease
Иначе, смятаме да слагаме леглото от лявата страна спрямо вратата на спалнята (не че имаме друг избор). Имаме огромни прозорци (френска тереска) на дневната, така че ще ни влиза много светлина. Също така - мисля в спалнята да няма огледала, както и срещу входната врата на апартманета.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 15, 2010, 15:59:30 »

И ние вече се преместихме на квартира вчера и леглото ни е от лявата страна на вратата на спалнята, нямаме огледало там, а в коридора срещу вратата на банята.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #11 -: март 15, 2010, 16:59:54 »

Момичета, аз се излекувах от тая болест ФШ като отидох на лекция на една много прехвалена ФШ-специалист. Тя наговори такива смешки и изпадна в самопротиворечия толкова пъти, че след лекцията бях тотолно загубена за идеята. Може би, работата е в това, че аз съм ориентирана към точните науки и такива "иди ми-дойди ми" тълкувания не могат да ме убедят в каквото й да е. Тя самата призна, че по много въпроси, различните ФШ-школи и специалисти не са на едно мнение, което за мен означава, че ФШ позволява толкова свободно тълкуване колкото са специалистите в областта. На лекцията жената, обаче, каза едно нещо, в което аз абсолютно вярвам - каза, че ако се вслушаш във вътрешния си глас и наредиш къщата си по усет, така, че на теб да ти е уютно и комфортно, почти е сигурно, че съвсем незъзнателно си спазил правилата на ФШ.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 15, 2010, 17:06:01 »

Аз съм абсолютно съгласна с Кларафина. По наше вътрешно убеждение така сме подредили дома си, че да ни е уютно. Не обичам да натрупвам с вещи около себе си и това ми дава възможност да дишам.
Когато се местихме, бях взела една книга за ФШ и гледах какво можем да направим и как да боядисаме - щеше да стане като в цигански катун ако бях спазила всичко и даже разположението на стаите беше абсурдно според ФШ.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 15, 2010, 17:15:50 »

Това за вътрешното усещане е много вярно. До сега каквото и да съм направила по усет, се оказва много сполучливо danceg

Докато живеех в София по едно време не знам какво ми хрумна и преместих цветята в единя ъгъл на стаята. По-късно разбрах, че там бил къта на парите в нашата къща и така съм го активирала. Не знам, дали случайно или заради тази ми постъпка, но аз минах на по-добре платена работа и то съвсем неочкавано, а милото го повишиха. pardon

След като сложих снимка с майка ми в ъгъла на семейството, отношенията ни се подобриха. Което ме кара да се замисля, че и сега трябва да го направя  funnytooth

Разбира се, не бива да рубуваме на всичко написано, а да взаимстваме каквото ни допада. Но това, което аз съм чела за ФШ е много красиво и семпло и определено ми допада като стил. Не съм попадала на никакви абсурди и кич. good
« Последна редакция: март 15, 2010, 17:18:19 от lionelsa » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 15, 2010, 17:23:25 »

Докато живеех в София по едно време не знам какво ми хрумна и преместих цветята в единя ъгъл на стаята. По-късно разбрах, че там бил къта на парите в нашата къща и така съм го активирала. Не знам, дали случайно или заради тази ми постъпка, но аз минах на по-добре платена работа и то съвсем неочкавано, а милото го повишиха. pardon

Тогава май аз трябва да сложа някой бамбук в нашата баня - поне той може да вирее там  good

Иначе, съм съгласна и аз за усещането, също и мисля, че има толкова много книги и статии за фън шуй и приложението му, че сигурно половината поне са измислица на някой.
Затова, аз поне въм възпирела нещата, които ми харесват и допадат на моя вкус, останалите - не  pardon
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 15, 2010, 22:32:00 »

Аз мисля , че ако не вярваш винаги ще си намериш причина да набедиш фън шуя  pardon
Както  lionelsa  разказа номера с цветето , така се получи и при мен . От много време мислех да сложа цвете в съответния ъгъл- на парите . След известно време без да съм искала си намерих нова работа и то точно когато имах проблем със старата. Мъжа ми пое огромна поръчка да прави и дали от това или от друго поне крайния резултат е постигнат  Wink
относно нашите жилища и несъвпаденията с фън шуй има и алтернативи. Като ,щом банята е там където трябва да са , както bubka е казала мястото на богатството (което малко ме обърка защо се кахъриш , че банята е там, нали трябва да има течаща вода- при вас ще  е доста  blum ) мисля че във всяка стая има такива места. Поне аз като чета си мисля, че във всяка стая може да определеиш кой ъгъл за какво е  Girl_hide
Може и да се бъркам , но за това направих темата , за да се поправяме  good
интересно ми е и какви книги четете , моята е Фън Шуй Практическо помагало  girl_wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 15, 2010, 23:00:42 »

Ами, dgudge, според моята книжка не е добре този сектор да е във WC-то, защото по трабите един вид "изтичало богатството". Иначе, да планът със секторите можеш да си го наложиш и отделно върху всяко помощение/стая и съответно в него да определиш пак секторите - при нас и в този случай точно тръбите са там, та затова се разочаровах, но ... ще видим как да го поправим това  good.
Ще погледна как беше моята книжка и ще пиша.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 15, 2010, 23:22:21 »

Тази, която имам аз е "Фън шуй стъпка по стъпка" от Т.Рафаел Саймънс.
Малко ми е странна. Имам и две тънички, там съвсем ясно и практично е обяснено учението, а тук се отделя голямо внимание на това как да определиш какъв тип човек си и едва след това вече пише за отделните помещения.

Тъй като последно писахме за спалнята, има няколко начина да разположим леглото - така, че да не е в конфликт с вратата, в съответствие с рожденната ни звезда (според годината и датата на раждане се определят благоприятните за всеки посоки) или на място с положително ци в стаята.

Когато лежите в леглото не бива да виждате остри ръбове. Не бива да има огледало срещу прозореца, както и то да отразява лежащото тяло. Не трябва да има телевизор или друга техника в стаята. Ако в точката на брака/парите в спалянта има гардероб, то слагайте в него само най-хубавите си дрехи, украсявайте него или стените с картини, внушаващи любов/изобилие или пък декоративно растение.
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 15, 2010, 23:46:02 »

Тези огледала с ами голяма мъка. В нашата стая нямаме ама на гардероба в стаята при детето има  sad Все му слагам от двете страни на креватчето покривала  crazy , понеже в момента спи в  кошара. Четох , че нощно време душата напускала тялото и ако има огледала можела да се стресне от отражението  Oh my ... crazy shok
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 16, 2010, 09:22:10 »

 pardon pardon pardon pardon

Направете вашето пространство свещено - Фън Шуй
Фън Шуй e древно китайско изкуство за откриване на баланс и хармония в обкръжаващото пространство. В превод Feng Shui означава “ вятър и вода”. Фън Шуй се основава на идеята, че за да бъде животът ни спокоен и добър, гробовете на предците трябва да се пазят от тези два елемента.
За да притворите някои от тайните на Фън Шуй във вашия живот, трябва да направите известни промени в дома си, за да осигурите здраве и щастие за себе си и за тези, които обичате.
· Купа с плодове във вашата кухня или дневна ще донесе изобилие. Тя създава  позитивна енергия и носи успех.
· Поддържайте хладилника и килерчето си с провизии добре заредени. Пълният хладилник е знак за изобилие.
· Когато наливате чай на вашия гост, не насочвайте струята към него. Струята разпраща отрицателна енергия, която може да доведе до недоразумения.
· Столовете в дневната трябва да бъдат четен брой. Четният брой символизира успех, а нечетният – самота.
· Когато слагате легло в спалнята си, внимавайте долният му край да не сочи директно към вратата. Енергията прониква бързо през краката ви и може да причини безсъние.
· Не поставяйте леглото си под прозорец. Това ви кара непрекъснато да се ослушвате за неканен гост и ви пречи да спите.
· Убедете се, че спалнята ви е окъпана в светлина. Затъмнените стаи причиняват меланхолия и ленливост.
· Електромагнитното поле, което телевизорът създава, сериозно руши енергията. Ако все пак искате да задържите телевизора в спалнята си, дръжте го в шкаф или покривайте екрана с кърпа, докато спите.
 
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 16, 2010, 09:22:55 »

· Дръжте пространството под леглото си празно. Така ще се чувствате по-леко и безгрижно.
· За да подобрите любовния си живот, добавете жълт цвят в спалнята си. Жълтото увеличава комуникативността.
· Избягвайте да окачвате предмети от вътрешната страна на вратата си. Така вратата става по-тежка, а вашият живот – по-труден.
· Поддържайте прозорците си чисти. Това ще донесе повече яснота в живота ви.
· Вратите трябва да се отварят лесно и широко. Така позитивната енергия и свежият въздух ще проникват лесно в дома ви.
· Вратите олицетворяват вашата способност да взимате решения. Пространството около тях трябва да е добре осветено.
· Прозорците са очите на вашия дом. Проверете каква е гледката от всеки един прозорец. Ако не ви харесва, това което виждате, помислете какво може да се промени.
· Когато вратите са разположени точно една срещу друга или срещу голям прозорец, положителната енергия изтича лесно от дома ви. Постарайте се да поставите някаква мебел между тяхм, за да прекъснете потока.
· Облите предмети носят хармония в дома ви, а острите – Помислете затова когато обзавеждате дома си.
· Не поставяйте огледалата в дома си едно срещу друго. Така енергията ще се върти в кръг безцелно и няма да бъде насочена наникъде.
· Поддържайте огледалата в дома си чисти. Мръсотията и прахът намаляват ефективността им.Отражението , което виждате в огледалото е това, което другите хора виждат у вас.
· Огледалата създават оживление. Те могат да бъдат много полезни  в тесни и неудобни пространства, защото илюзорно създават повече място.
· Убедете се, че всички мебели в дома ви са удобни и че в тях можете действително да си починете.
· Когато избирате стара мебел или друга антика, внимавайте.Тя може да има отрицателна енергия от предишния си собственик.
· Червеното ще увеличи страстта. Тови цвят носи късмет  и символизира огън, топлина и щастие.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 16, 2010, 09:23:28 »

· Използвайте светло зелено и синьо, за да създадете успокояваща енергия. Синьото също е и цветът на защитата.
· Toплите цветове като теракота и жълто създават позитивни чувства и увеличават желанието за живот.
· Златото привлича светлината и създава благочестие.
· Бялото подхранва творческите способности.
· Флуорисцентното осветление съдържа отрицателни йони. Избягвайте го.
· Огледалото, поставено срещу входната врата, препятства положителната енергия да влезе в дома ви. Това може да доведе до прекалена конфронтация и отчуждение.
· Огледалата във вашата дневна символизират удвояване на онова, което е на масата.
· За да създадете уют и спокойствие в къщата си, поставете картини с натюрморти на стените. За по-голямо оживление използвайте по-динамично изкуство.
· За декорация можете да използвате старинни монети. Те ще стимулират благосъстоянието ви.
· Висящите дранкулки, които се поставят на места, където има течение, създават музика и оживление в дома.
· Водата, и по-точно течащата вода в дома, привлича позитивната енергия и пари вкъщи.
· Течащите кранове в къщата означават изтичане на пари от дома.
· Водопадчета и фонтанчета около входа на къщата помагат на позитивната енергия да влезе в дома ви. Важно е водата в тях да е чиста и да тече постоянно.
· Ваза със свежи цветя в дневната ще привлече позитивната енергия и ще направи вас и вашето семейство по бодри и радостни от живота.
· Не дръжте в дома си кактуси или други цветя с бодли, защото те излъчват отрицателна енергия и могат  да предизвикат спорове. Ако обаче ги държите навън, те ще ви пазят от зло.
· Хубаво е да имате живо цвете в спалнята си, но прекалено многото цветя в една стая, не  е полезно, защото те могат да изсмучат цялата положителна енерги я в нея.
· Добре е да поставите цвете до компютъра си, то ще абсорбира вредната енергия.
· Насочените нагоре растения  с кръгли листа увеличават кислорода в помещениято, както и позитивната енергия.
· Птиците и рибите са идеалните домашни любимци. Те символизират богатство.
· Домашните животни могат да бъдат много полезни за активиране на позитивната енергия. Те се движат непрекъснато и така енергията прелива от стая в стая.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 16, 2010, 10:01:20 »

bubka, сутринта прочетох, че ако банята е в областта на парите, трябва външната страна на врата да е облепена с огледала и всичко в банята да е изрядно винаги. Най-вече тръбите.

Сиси, благодаря за информацията! Радвам се, че повечето неща ги спазвам макар и несъзнателно  danceg
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 16, 2010, 17:11:17 »

ооо моля моля. Честно казано някои неща ги изпълняваме дет се вика "без да искаме"
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 16, 2010, 18:59:48 »

Аз четох и , че не трябва да цари хаос и безредие , защото това води до кавги  good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 16, 2010, 20:39:42 »

А кой е ъгъла на парите в който слагате цветя?  blum
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 16, 2010, 21:16:54 »

Има един шаблон на Багуа, според който се пада горе в ляво, ако гледаш стаята като на лист хартия.
Реално не се определя толкова лесно. Трябва ти схемата на апартамента и компас. После се налга шаблона и така се определя къта на парите на дома.

Според годината на раждане хората се делят на западен и източен тип, което определя благоприятните посоки за всеки идивидуално. На мен, например, богатството ми е на запад според този тип.
« Последна редакция: март 16, 2010, 21:27:18 от lionelsa » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 17, 2010, 11:15:23 »

Фън шуй съвети за детската стая


Всеки, който има деца, мечтае те да растат здрави и щастливи, да се учат добре, да успеят да се реализират. Ето някои основни правила, използвани във фън шуй при подредбата на детска стая за постигане на тези цели.

 Леглото на детето трябва да е единично и се нуждае от опората и покровителството на стената. От него трябва да се вижда вратата на стаята, а пространството под леглото е добре да е свободно (без чекмеджета и вещи). Не трябва да има надвиснали шкафове и рафтчета, особено над главата на спящия човек.


Леглото трябва да е ориентирано в една от благоприятните посоки на детето. Според Фън шуй всеки от нас има четири благоприятни посоки и четири неблагоприятни. Те се определят от годината на раждане и пола на човека. Леглото не бива да се поставя под най-ниската част на наклонен таван; то трябва да е максимално защитено от възможни негативни въздействия.


Добре е да се избягват леглата на два етажа, въпреки че спестяват място. Слагайки едното дете да спи по-нависоко, ние подсъзнателно го поставяме в същото положение – по-високо от другото. Освен това детето, което спи отгоре, може да се опитва да властва, а това отдолу ще е в подчинена позиция. Затова намерете възможност да поставите две отделни легла, особено ако децата ви се карат често.


За предпочитане е мебелите в детската да са светли и с меки, закръглени форми. Всичко тежко, тъмно и огромно подтиска енергията на подрастващото дете. В зависимост от темперамента на нашите деца, може да им потрябва различен баланс на Ин-Ян енергиите. Ако детето е бавно, вяло и разсеяно, може да му помогнете като поставите в стаята му ярки, контрастни неща (например цветни фризове на тапетите, предмети с по-резки, насечени шарки). Обратното, в стаята на активни, бързи деца трябва да преобладават спокойните, едноцветни стени и предмети. Ако децата са много агресивни, то следва да се провери обстановката от тази гледна точка. Ярко оцветените стени може да се сменят с по-спокойни тонове, да се махнат символите на агресия като плакати с хищни животни, играчките-чудовища да се приберат в шкафа за през нощта.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 17, 2010, 11:15:54 »

Добре е да се избират такива цветове, шарки и картини, които радват детето и му дават усещане за спокойствие и радост. При подбора на цветове се препоръчва използването на номерология, китайска или западна астрология. Огледалата е добре да се избягват, особено ако отразяват леглото.


Идеалното положение на бюрото е: с гръб към стена, с рамо към прозореца така, че светлината да идва от ляво, ако детето пише с дясната ръка; възможност за контрол над цялата стая; ориентация в лично благоприятно направление. Оптималното разположение на ученическото бюрото често е нелека задача поради ограниченото пространство. И все пак детето не трябва да се поставя с гръб към вратата и пред прозорец с изглед към оживена улица. Децата, чийто поглед може да се отплесне към улицата, докато учат, са склонни към мечтателност, разсеяност и това снижава успеха им в училище. А седейки с гръб към вратата, детето може да бъде стреснато от влизащ човек и подсъзнателно се чувства напрегнато. Добре е “да контролира вратата”, т.е. с периферното зрение и с възможно минимално завъртане на главата да вижда кой влиза. Ако неудачното положение с гръб към вратата все пак не може да се избегне, на помощ идва мелодично звънче. Окачва се на вратата и звукът му известява за влизане в стаята.


Поставянето на телевизор и компютър в детската стая е нежелателно, тъй като те влошават енергетиката на стаята. Но тъй като почти не може да се избегне, това което може да се направи е: да предложим на детето да избере едно от двете устройствата – телевизор или компютър; да ограничите компютърните игри до 1-2 часа на ден; 2 часа преди лягане компютърът да се изключва. Вече има създадени ефективни защити не само от електромагнитното, но и от психотронното въздействие на компютрите. Добре е да използваме такава защита.


Важно е и какво има в паметта на компютъра: не са желателни игри със сцени на насилие. И обратното, икони, мандали, молитви, намиращи се в паметта на компютъра, използвани в мултимедийната среда, в screen saver и т.н., го настройват на връзка с висшите енергии, на тяхната поддръжка и благоприятно влияние на фън шуй на дома. Добре е и използването на картини от природата за screen saver.


Най-добрата украса за детската стая са нещата, изработени или нарисувани от нашите деца, както и отличия и награди, спечелени от тях. Ако искаме да внесем промени в стаята на децата си, добре е да ги включим в процеса. Те обикновено участват с удоволствие. Децата са по-чувствителни към енергийния поток и често преценят по-добре от родителите.


инж. Елза Панайотова - ФЪН ШУЙ експерт



Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 17, 2010, 11:19:30 »

Съжалявам за третия си пост, ноо нещо ми се прецаква напоследъка писаноето на коментар.
Лионелса, намерих нещо за върпосния Ба- гуа

ето и линк, да не пускам цялата статия, че е 928365896 километра дълга.

http://www.bg-donna.com/fengshui/bagua.html

На квадрата в ляво трябва да цъкнете на избрано място.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #30 -: март 17, 2010, 11:37:52 »

Ето това имах предвид като казах, че цялата работа е "иде ми - дойде ми". Имам предвид тая карта на дома. Изрових моята книга за ФШ и там подробно е описан метода на вратите. Ако използвам картата, според двете философии ми се получават абсолютно различни посоки - единя път парите са в банята, другия в хола... Да не говорим, че хич не е лесно просто така да наложиш картата върху скицата на жилището, освен ако то не е в абсолютно правилна форма. Най-малката чупка и кривина пак може да се тълува по различен начин.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 17, 2010, 11:49:22 »

KlaraFina, когато определяш различните кътове на дома се прави с копас, описано в твоята книга. Когато обаче искаш да подредиш малко пространство като стая или бюрото в офиса се използва схемата на Ба гуа.

Ако жилището няма правилна форма не е проблем. Хващаш му най-крайните точки, намираш центъра и налагаш шаблона. Прболеме е, ако някой от секторите се пада извън дома ти. Като например парите. В предното ми жилище се падаше на вън м-у двата прозореца funnytooth За това активирах къта на парите в едната стая. good

Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #32 -: март 17, 2010, 11:54:31 »

В книгата ми пише, че посоките се взимат предвид в класическото ФШ, а това според вратите е ФШ на "Черната шапка" или нещо такова. Аз реагирах така, защото прочетох линка дето Сиси Петрова е пуснала и пише, че сам по усет си преценяваш на коя ще вярваш.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 17, 2010, 11:59:36 »

Току що и аз го проечтох това nea Не звучи сериозно.
Аз лично схемата никога не съм я позлвала върху цялата къща. Там използвам стандартния си метод с посоките.
Предполагам са го написали, защото на много хора им е трудно това с компаса, а така директно нанасяш готов шаблон.  pardon
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 18, 2010, 17:31:32 »

Бях казала, че ще показвам коя ми е книжката, ами ето я:
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 19, 2010, 11:29:04 »

По едно време се бях запалила доста по Фън Шуй и позадълбах малко отвъд популярното му лице.
Всъщност школата на Черните шапки, както я наричат, няма нищо общо с оригиналните идеи на учението, взети са само отделни елементи, откъснати от основата и приспособени така, че да са лесни и интересни за западния свят.
По принцип идеята на Фън Шуй е хармонията на енергиите около нас. Оригиналното учение е било насочено към ориентацията на гробовете на предците, така че да са защитени от природните стихии и да подкрепят и закрилят следващите поколения. Това се е пренесло и в строенето на домове, но по-късно, причината е, че за древните мястото, където ще бъдат погребани (те или предците им) е било по-важно и свято, отколкото собственият дом.
Според Фън Шуй различните посоки на света и различните елементи, цветове и форми около нас имат различни влияния. Например водата носи женска енергия, Ин, а огънят мъжка, т.е. Ян. Важно е двете да са в хармония, това е изразено най-точно от добре познатия ни символ на преплетените Ин и Ян.
Що се отнася до отделния човек, то Фън Шуй твърди, че всеки трябва да спи, да се храни и да работи, гледайки в някоя от благоприятните си посоки (или в случая със съня с глава в такава посока). Тъй като хората са различни, личното число и зависещите от него благоприятни за конкретната личност географски посоки са се определяли според датата на раждане и пола.
Във Фън Шуй има и друго измерение – времето. То не се взима под внимание в популярния Фън Шуй, дори и в т.нар. Школа на Компаса, тъй като изчисленията стават доста сложни. Например времето, когато е бил построен или сериозно ремонтиран даден дом, определя влиянията му върху тези, които живеят в него, най-грубо казано. Това е т.нар. Школа на Летящите Звезди.


* yin-yang.jpg (8.21 KB, 294x294 - видяно 4948 пъти.)
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #36 -: март 19, 2010, 11:36:44 »

Добре, това означава ли, че можем да вярваме на популярния, комерсиализиран ФШ, след като е напаснат за масова консумация и съчетава по малко от различни школи?
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 19, 2010, 18:15:13 »

Честно? Не. Според мен има нещо вярно в някои елементи на школата на компаса, т.е. можеш да изчислиш благоприятните посоки за вас, да разпределиш зоните из къщи (или из стаите) спрямо север като основна посока (вместо спрямо вратата), да се опиташ да активираш някои от тях с цветове, растения и подобни. Но не е непременно необходимо да си сложиш трикрака жаба в ъгъла на богатството, за да ти провърви финансово.
Най-важно е да успееш да разчистиш дома си от вехтории, да освободиш пространство, така че енергията да може да тече свободно, да проветряваш редовно и такива неща. Следвай инстинкта си при подредбата на дома, в повечето случаи това означава да следваш и основните принципи на Фън Шуй.
Аз за себе си обръщам внимание на няколко неща:
 - както вече казах, посоките, имам късмета благоприятните ни посоки с приятеля ми като цяло да съвпадат;
 - да е що-годе подредено и чисто вкъщи и да не държим твърде много неща, които не ползваме – тук имам малък проблем с моя човек, щото той има плюшкински наклонности;
 - да не активирам неща, които си противоречат – ще рече, ако искаш да активираш зоната на парите и богатството, направи го в хола, а не в спалнята; ако искаш да активираш освен това и зоната на любовта и семейните отношения, направи го в друга стая, различна от първата, най-добре в спалнята, и подобни.
И се опитвам да балансирам енергиите вкъщи. Т.е. спалнята е хубаво да е спокойна, в ненаситени цветове, но нека не бъде прекалено успокояваща, прекалено Ин, нека е слънчева да речем. Холът ми никога няма да бъде изцяло в наситени цветове, независимо топли или студени, ако боядисам стените цветни, то или ще са в пастелни цветове, или ако има ярко петно, ще е само на едната стена.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 19, 2010, 18:25:11 »

Продължавам в нов пост, тъй като предишният нещо ми правеше проблеми, явно стана много дълъг.
Прочети, ако можеш, за качествата на Ин и Ян енергията, за да ти се изясни какво да търсиш и активираш. Посоките също така си кореспондират с елементи и цветове, чрез тях можеш да влияеш и да подсилваш, или пък ако желаеш, да намалиш влиянието на нещо в живота ви.
На пръв поглед звучи малко измишльотина, но не е точно така. Неслучайно хората работят вече с цветова терапия да речем...
Пак казвам, не се заигравай с разни аксесоари, които се очаква да ти донесат пари/възход в кариерата/каквото и да било... Първо разгледай дома си, почисти го, ако трябва, виж какво те смущава в него... направи го хармоничен за себе си, по инстинкт... Може да махнеш огледала (огледалата могат наистина да влияят зле), може да разместиш мебели... да почнеш да затваряш врата, която се намира в дълъг коридор, за да намалиш скоростта на течащата енергия... много неща можеш да направиш, но се остави основно на инстинкта си. Прочети някакви основи, но прилагай нещата за себе си, напасвай ги. Нещо, което ти е натрапено от книжка, но не ти харесва, няма да създаде хармония в дома ти и няма да те накара да се чувстваш добре в него. Аз например никога няма да си сложа от тези висящите чанове, просто защото ме дразнят. smile
Надявам се в цялата ми логорея да намериш нещо, което да ти е полезно.  blush
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #39 -: март 19, 2010, 22:00:19 »

asseto, благодаря ти, много хубаво си го обяснила. Това за вслушването в самия себе си и аз го бях писала по-напред в темата. Допада ми като начин на мислене и го спазвам от всякъде. То и за това от много вслушване обзавеждаме апартамента ни три години и всичко се прави под прикритие  girl_wink, че мъжа ми само да разбере за Ин, Ян и Ци и ще набие контрата.

Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 22, 2010, 15:55:33 »

Хаха, и моят мъж е така, не се притеснявай. Ако попита "ама това защо така", ти му го обясни на по-разбираем език. Да речем, вместо "Спалнята ни е твърде Ин" му кажи, че искаш повече слънце, повече свежест или нещо от сорта. Ако държи да знае защо ТОВА растение трябва да е в ТОЧНО този ъгъл, му кажи, че на теб там ти харесва. Предполагам, ти се грижиш за цветята (ако имате) и за разни дребни джвъчки, като аксесоари и подобни, така че тихомълком просто си прокарай някои нещица.
Аз колко зор видях, докато му обясня, че искам главите ни да сочат на запад, докато спим... Там вече нямаше как да се измъкна, без да обясня за фън-шуй де...  pardon
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 30, 2010, 11:35:38 »

Ще правим ремонт и се чудех с какви цветове да боядисам стените в спалнята и кухнята, които са северно изложение. Не си спомням кои зони на къщата са там huhhuh.gif Нещо си забутах схемите.

Какво ще ми препоръчате?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 30, 2010, 11:47:39 »

от къде да видя схемите за да видя дали мога да пренаредя нещо в тая малка кутийка в която живеем. пълно е с вещи на хазайката, и знам че ми 'задушават" пространството но немога да и ги изхвърля.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: април 08, 2010, 13:11:37 »

echy_ , схемите ги има във всяка книжка и в интернет страниците. Но за да са ти от полза трябва да имаш компас и схема на дома си. Аз на моята квартира нямам, за това премерих стените и ги нанесох на лист хартия в мащаб. Трябва да определиш какъв тип си, за да знаеш кои са твоите доври посоки, както и на останалите обитатели на жилището. После всичко е лесно.

Но и без схеми можеш да прилагаш много от съветите на ФШ, което определено ще подобри нещата в дома ти.

И тъй като съм на вълна кухня, ето какво намерих:
*На масата/плота винаги трябва да има нещо за ядене;
*Не бива ножовете да са изложени на показ, а да са прибран в шкафовете;
*Белия цвят хармонизира енергията в хукнята, както от металните уреди, така и м-у огън(печка,микровълнова) и вода(мивка,хладилник). Зелено и жълто са подхоящи;
*Боклукът трябва да е скрит в шкаф или изнесен навън;
*Контактът, в който е включена печката да е на стена в благоприятна за вас посока. Ако с мъжа ви имате различни благорпиятни посоки, то се избира неговата.
*Стаята трябва да бъде много добре осветена;
*Печката и мивката не бива да са една с-у друга или до друга. Най-добрата позиция е Г образната. Ако са на една стена сложете шкаф помежду им.
*Кухнята не бива да се разполага в СЗ зона на жилището.
*Помещението трябва да е добре проветрено;
*Черени, розови, лилави цветове в помещението водят до кавги в дома.
*Печката не бива да е поставена в ъгъла или под прозорец;
*Печката и микровълновата не бива да са една до друга;
*В стаята е хубаво да има много растения;
*Колкото по-често се готви, толквоа по-добре.
*Обемистите предмети да не са на показ;
*Да не се оставя впда за дълго на котлона;
*ВиК инсталацията да работи правилно, за да не изтичат парите от дома ви;
*Дръжте хладилниак и килера пълни и с годна за консумация храна;
*Печката винаги трябва да е добре почистена;
*Добре е да има 9 оранжеви кръга над печката, в левия ъгъл на стаята, или в центъра й(например купа с портокали);
*Не е хубаво кухнята да е място, в което хората се заседяват за дълго. За тази цел е трапезарията.
« Последна редакция: април 08, 2010, 13:36:48 от lionelsa » Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: април 08, 2010, 15:53:01 »

Много полезна информация Bravo
Аз като чета, май почти по всички точки съм 6. blum
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юли 16, 2010, 11:26:46 »

Имам нужда от малко помощ. В новата квартира печката ще е в непосредствена близост до мивката и точно под прозореца nea Дайте идеи как да неутрализирам това, защото нямам вариант за преместването ѝ. huhhuh.gif Нито има възможност да се сложи шкафче м-у нея и мивката.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 16, 2010, 12:09:47 »

а каква е мивката? ако има отсрани просъранство за отцеждане на съдове, можеш да сложиш от тези високите поставки за съдове, като затвориш поставката от едната страна с ПВЦ плоскост (има едни тънки като стъкло) и можеш да облепиш с фолио, както можеш да залепиш и такова фолио на прозореца, от тзеи фолиа, които са прозеачни, но със шарки като цветно стъкло. супер тъпо обяснение, дани си разбрала нещо girl_impossible
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юли 16, 2010, 13:04:22 »

roumyana, идеята е много свежа. Определено ще я взаимствам, но няма как да я приложа от към мивката, защото то е само мивката и няма допълнителната част към нея, за която ти пишеш.  :huh:До нея има шкаф, който ще махнем, за да сложим там печката и ще има най-много 5 см разстояние м-у тях. Така печката ще се долепи до стената и ще е под прозорец със сиви метални щори.
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines