Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 16:27:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булченски рокли - 13 част "  (Прочетена 191709 пъти)
 
Bishkotski
Ентусиаст
**
Публикации: 101



« Отговор #270 -: март 18, 2010, 18:14:41 »

Здравейте момичета,
имам спешна нужда от помощ!  cray Харесах си рокля в един магазин, но цената не ме устройва и ще си я шия при моя позната, но срещам голяма трудност с намирането на дантела. Някой знае ли дали може да се поръча по интернет или от каталози? Забравих да кажа, че съм от Варна. Моля ви, помагайте!  give_rose
В онзи голям магазин на Червения площад за платове, може да се поръчва и по каталози, поне платове може, предполагам и за дантелите ще стане, попита ли там ?
Друг вариант е в голяма булчинска къща, например Контеса или Росица Котюр и подобни да попиташ дали можеш да си поръчаш само дантела, успех smile
Активен
merylu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #271 -: март 18, 2010, 23:16:41 »

Мила zvezdaa,тъкмо се зарадвах,че ще мога да ти помогна(след дългото ми обикаляне днес по магазините за платове) и се оказа,че не си от София sad Днес излезнах на лов за дантела и тюл,като мислех че много лесно ще намеря подходящия тюл,а ще се затрудня в намирането на дантела.Да,ама не!Намерих най-разнообразни видове дантела!Купих на ширит с нашити камъни(много е красива) и 2 парчета по-обикновена,на която смятям да нашивам някякви камъни и мъниста.И понеже обиколих почти всички магазини за платове,които знам, сега се чудя къде да търся подходящ тюл :huh:Зная,че в Асеновград продават и платове,но едва ли ще стигна до там =]Успех zvezdaa,а ако имаш път към София с удоволствие ще ти обясня къде можеш да намериш дантела!
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #272 -: март 18, 2010, 23:46:30 »

Bishkotski казаха ми за един магазин за платове. Собственичките са арменки и имали много хубави дантели. Не съм ходила лично, но поне можеш да провериш там. От Хепи на Червения като вървиш към светофара на ВИНСА. Преди е било Индийски магазин. Доколкото си спомням там на реда има едно кафене Ред фокс, Ред Хаус или нещо подобно.
Активен
Bishkotski
Ентусиаст
**
Публикации: 101



« Отговор #273 -: март 19, 2010, 02:58:45 »

Bishkotski казаха ми за един магазин за платове. Собственичките са арменки и имали много хубави дантели. Не съм ходила лично, но поне можеш да провериш там. От Хепи на Червения като вървиш към светофара на ВИНСА. Преди е било Индийски магазин. Доколкото си спомням там на реда има едно кафене Ред фокс, Ред Хаус или нещо подобно.

Сещам се кой е магазина Roxy smile Само че аз просто отговарях на Zvezda lol))
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: март 21, 2010, 23:13:17 »

Здравейте момичета! Виждам, че добре се справяте с намирането на рокля. И аз вече преминах на този етап и смятам тази събота да се заема по-сериозно с въпроса.
Преди 2 седмици бях ходила до Асеновград и мерих една рокля, но нещо не се харесах с прекалено разкроена рокля и направо незнам аккво да правя. Това, което искам май освен да се шие няма как да се намери готово. Но и това е опасен вариант, понеже не се знае дали би ми стояло добре. Това, което ми хвана окото е именно:



Иначе също така посетих магазин Принцес в Капана в Пловдив, но цените ми идват високи. Просто ми се свиди да дам 1700 за рокля за 1 ден, пък било то и сватбен. Май практичността и пресметливостта ми надделява в случая  Girl_hide
Активен
Lilium
Ентусиаст
**
Публикации: 83



« Отговор #275 -: март 22, 2010, 08:27:08 »

DoniM роклята е много хубава, както и цвета  Bravo, ако наистина ти е хванала  окото може да потърсиш подобен модел в бутици, които отдават рокли под наем и така няма да дадеш толкова много праи и ще бъдеш с роклята, която искаш или да отидиш при шивач  smile Успех  good
Активен
Lilium
Ентусиаст
**
Публикации: 83



« Отговор #276 -: март 22, 2010, 10:10:09 »

Момичета, разглеждам роклите на San Patrick , толкова са красиви всички , уникални са тези рокли  look, знаете ли къде в София предлагат роклите на San Patrick и ако някой се е интересувал за тези рокли, да ми даде малко повече информация  smile
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: март 22, 2010, 10:52:34 »

Lilium, доколкото знам, бутик Принцес са представители на Сан Патрик. Ето това е страницата им: http://www.princess-fashion.eu/index.php?lang=bg
Активен
Lilium
Ентусиаст
**
Публикации: 83



« Отговор #278 -: март 22, 2010, 11:52:24 »

Мерси, asseto  @}->--Ако някоя от вас знае нещо за цени и дали искат пари за пробване в този бутик, моля да сподели , изобщо всякаква информация би ми била от полза  blush,
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: март 22, 2010, 18:26:15 »

Мерси, asseto  @}->--Ако някоя от вас знае нещо за цени и дали искат пари за пробване в този бутик, моля да сподели , изобщо всякаква информация би ми била от полза  blush,

Здрасти Lilium, не, не искат пари за пробване и не са ми споменавали нищо за ограничение в бройката рокли, които мога да меря. Останалата информация съм ти я пратила на лични!  smile
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #280 -: март 22, 2010, 18:35:27 »

Момичета, това с шиенето по снимка е много съмниетелно - първо със сигурност няма да е от същия плат. Дори да е така, повечето рокли, които ни харесват са трудни за изработка и една малка промяна и роклята изглежда коренно различно. А ако не сте пробвали роклята някъде, вече става още по-трудно. Аз лично се убедих, че търсенето на рокля не е хич лесно. Аз съм 1.60 висока и слаба. Всички рокли, които пробвах и ми харесаха страшно много на снимка, не бяха за мен. Имаше само една, която ми стоеше супер, на нея и се спрях в крайна сметка и не мога и да си помисля да я правя по снимка - пробвах няколко подобни на нея рокли, но само едно малко отклонение и край - не стои добре.

Някак си ми се струва много парадоксално, че по принцип като пазаруваме, пробваме всички дрехи, които си купуваме - дори най-евтините. А точно пък за булченска рокля на сляпо по снимка - не знам  girl_impossible
Активен
ilianka83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: март 23, 2010, 01:19:26 »

tsvetentse1,

Имала си късмет да откриеш мечтаната рокля, за това ти се струва странно, че някой може да шие или поръча без да мери. И аз мислех като теб, докато не направих първата си обиколка по бутиците. Какво се оказа - ами че те повечето са по 15кв.м. като площ с наличност от по 20-30 рокли! От които по вкуса ти да кажем 3, хайде 4 макс. След това мериш - отпадат всички без една (или две, ако си късметлийка). Питаш за цената и те застрелват с нещо от порядъка на 2,700 - 3,000лв!  tease Поне така беше в моя случай  smile Да не говорим, че всичко, което си бях харесала по каталог го нямаше в наличност. В някои от бутиците например дори нямаха нищо от новата 2010 колекция, уж всичко било свършило вече... В крайна сметка разумът ми надделя и вместо да си поръчам красивата рокля за 2,700лв, която премерих си поръчах рокля по каталог, без да съм я мерила, но на по-прилична цена. pardon

А има и друга, по-важна причина за това болшинството от булките да си шият, която всъщност е предпоставка за липсата на предлагане по магазините. Повечето момичета просто не могат да си позволят скъпите готови рокли за 1,000лв+ и вместо това си харесват рокля в списание или по интернет и носят снимката на опитна шивачка. Така хем получават рокля в желания модел, хем на цена в пъти по-ниска. Разбира се, има известен риск, но всяко момиче си знае най-добре..

Късмет на всички бъдещи булки в лова на рокли!

Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: март 23, 2010, 11:47:27 »

Наистина намирането на мечтаната рокля не е никак лесна задача.На снимките в каталозите повечето изглеждат прекрасно,но на живо не винаги е така.Хубаво е да се започне възможно най-рано търсенето.Аз започнах 5 месеца преди сватбата,но времето не ми стигна,защото сега остава месец и половина,а роклята ми все още не е в гардероба.Поръчана я и я чакам,но докато не дойде...
Освен това е важно роклята в магазина да е твоят размер,защото аз лично не мога да си представя как ще ми стои след корециите рокля,която ми е с 3-4 размера по-голяма.
Така че намирането на рокля ми се струва късмет и мнооого обикаляне
И...никакви компромиси с най-важната рокля в живота  Wink.Всяко момиче заслужава най-доброто за сватбата си  give_rose
Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: март 24, 2010, 18:58:14 »

Аз също съм от булките ,които са имали КЪсмЕта да си намерят готова рокля ,и то без голямо обикаляне .Просто знаех каква искам да бъде ТЯ -изчистена и стилна !Единствената ГОЛЯМА изненада за мен беше ,че след втората пробвана рокля ,аз бях категорична ,че Бяло на мен не ми отива ... и малко да си призная се притесних ,реших обаче ,че ще си търся Екрю и в крайна сметка - Роклята ми е екрю ,изчистена с малък обръч. Моят съвет е да не се подвеждате по каталози и кой какво ви е казал ,сложете роклята на себе си ,вижте как ви седи цвета и не се отчайвайте като мен ,бялото не отива на всеки  това ,че роклите ни са екрю,блето разово ,бежово ... не ни прави по-малко булки ! Успех на всички и знайте ,че всяка една от нас има своята рокля ,която я чака в някой магазин !  give_rose   good
« Последна редакция: март 24, 2010, 19:13:44 от veninceto » Активен
rossy*
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: март 25, 2010, 01:05:16 »

И аз тръгнах за бяла рокля , без обръч , с право деколте...и си взех екрю с обръч (който мислех да махна , но в последствие видях че с него роклята изглежда по-добре) и не с право деколте...Така че мерете повече модели и така ще прецените какво точно ви стои добре!
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines