Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 05:28:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите - 3 част  (Прочетена 180441 пъти)
 
devisil
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 412



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: май 18, 2011, 21:50:18 »

Просто ме е грижа да не се смеят гостите на стиловия изказ...

По определение "Олтар" се нарича накратко църковното пространство в християнските храмове, което в православните е малко или повече възвишено и отделено с иконостас, на Запад от ранно време със стъпала, прегради и др. В центъра на олтарното пространство се намира действителният олтар, по-точно светата трапеза, жертвенникът, Божият престол.

И къде, под тази света трапеза ще се врекат влюбените? Не ми звучи добре.

Винаги се е говорело за водене към олтара, вричане пред олтара, (едно от нашумелите заглавия наскоро - "Принц Уилям и Кейт пред олтара, вричайки се във вечна любов") и т.н.

Не ми се ще от незнание да се развалят поканите.........

Успех!
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #271 -: май 18, 2011, 21:59:19 »

И аз смятам, че е "пред" smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #272 -: май 19, 2011, 11:15:29 »

И според мен е по редно да се каже "пред"
Активен
meCHence
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #273 -: юни 01, 2011, 12:44:20 »

Аз ти предлагам ето този вариант

Защото чуваш  мисли ми...
Защото осъществяваш мечти ми...
Защото изпълваш живота ми с музика и с усмивки...
Защото си най-добрият ми приятел...
Защото те обичам безкрайно!
Аз казвам:  ДА!

Ние
... и ...
и нашите уважаеми родители
сме щастливи да Ви поканим
да присъствате на /да споделите/
ПРАЗНИКА НА НАШАТА ЛЮБОВ
на 21.08.2010 г.



Това е страхотно наистина!
Момичета здравейте,и аз току що се регистрирах и понеже до два дена трябва да съм готова с текста за поканите,реших да погледна в този сайт...Дано се спра на нещо,че като се знам каква съм,всичко ми харесва и нищо немога да избера...
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юни 02, 2011, 21:55:13 »

Уф, да се оплача. Днес половинът ходил да принтира текста на поканите. Правихме пъклени планове да ги принт на служебните принтери, ама пустите имат настройки, които не можем да променим и ходи в копирен център. Да, ама не измерил хубаво размерите на поканите и сега поканите са с 1 малък шрифт. Ей, бясна съм. А не е да не разбира на форматиране на текстове diablo beating.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #275 -: юни 02, 2011, 22:14:00 »

Просто ме е грижа да не се смеят гостите на стиловия изказ...

По определение "Олтар" се нарича накратко църковното пространство в християнските храмове, което в православните е малко или повече възвишено и отделено с иконостас, на Запад от ранно време със стъпала, прегради и др. В центъра на олтарното пространство се намира действителният олтар, по-точно светата трапеза, жертвенникът, Божият престол.

И къде, под тази света трапеза ще се врекат влюбените? Не ми звучи добре.

Винаги се е говорело за водене към олтара, вричане пред олтара, (едно от нашумелите заглавия наскоро - "Принц Уилям и Кейт пред олтара, вричайки се във вечна любов") и т.н.

Не ми се ще от незнание да се развалят поканите.........

Успех!
Така е, devisil, правилният израз е ПРЕД олтара.
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: юни 03, 2011, 16:50:54 »

Ами не знам... Май и двете се използват, често изразите имат други обяснения освен логичните...
Ето тук ползват ПОД - като израз за слкючен брак!  Не мисля че е грешно!
http://svejo.net/1101817-natasha-poli-mina-pod-oltara
Активен
babyboopk
Ентусиаст
**
Публикации: 128


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: юни 03, 2011, 21:20:04 »

Дойде у времето и аз да мисля за текста.... мислих, четох.... мислих и за 10-тина минути нахвърлях това:

Млад напет юнак, мома тръгна да си дири.
Ала за късмет или съдба, момата първа го избра.
Поживяха и видяха, няма други на света, един за друг те са.

Ние, ........... и .................
 каним Вас на нашето вричане, на нашето „ДА”,
на нашата СВАТБА-МЕЧТА !
Отговорността за нас поемат кумовете Чудомир и Любомила.
Пред тях, родителите си и Вас,
подписите важни ще положим в.... от .......ч.
Кръшни танци ще приложим и наздравици ще вдигнем в ресторант „..............” от ......ч.

Мисля, че е ок, но може би не е достатъчно, имам усещането, че нещо му липсва, така че момичета blush ще се радвам да чуя и вашите мнения.
С текста трябва да съм готова до тази неделя....... blush
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: юни 04, 2011, 06:37:15 »

Според мен е Ок всичко си което тябва да го има го има,браво
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юни 04, 2011, 07:55:47 »

babyboopk, тестчето ти е мн хубаво, не го претрупвай. smile smile Хората, гледат датата, мястото и часа. Но на мен ми се струва,че думичката" нашето" в едно от коплетчетата мн се повтаря.
" каним Вас на нашето вричане, на нашето „ДА”,
на нашата СВАТБА-МЕЧТА !", но лошото е че не мога да измисля и заместител на тези думи.
Единственото което може дати липсва е изречението за потвърждение или някое закачливо изречение за подаръците- ако искате пари.Църковен брак ще имате ли, защото ако Да , го няма в поканата.
Активен
babyboopk
Ентусиаст
**
Публикации: 128


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: юни 04, 2011, 10:25:53 »

Да, повтаря се "нашето", но това донякъде е търсен ефект, но май се е получило дефект  blum
Ще сложа и изречение за потвърждението, а относно подаръците, половинката не иска да има такова изречение  girl_impossible
А църковният брак ще е в друг ден и за това го няма smile
Благодаря ви момичета  give_rose
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #281 -: юни 06, 2011, 09:44:51 »

Доколкото съм наясно ако трябва да се спазва коректно сватбения етикет е недопустимо в текст на поканата да присъства нещо свързано със или изискващо пари като подаръци. Прави се отделно сватбена листа ако искате конкретни предметни неща или насочвате за контакт при въпроси с организацията близки хора- родители, шафери, братя, сестри, които ще изразят вашите желания, но никога директно, от вашата уста/текст не трябва да излиза искане за пари  smile .
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: юни 06, 2011, 15:28:05 »

Violet, това може и да е така според сватбения етикет, но...действителността е доста различна. Никои не е казал да се сложи изречението, носете пари.  Сватбената листа е доста задължаващо нещо също- трябва да се обиколи, хареса а и местата, които имат този похват на работа не са много и са скъпи.  А това да се насочат към наши близки хора- има хора които няма да звъннат, няма да питат и ще дойдат с поредният сервиз. Това е мое мнение, не задължавам никого с него.
Ние написахме на поканата,
 "За подаръците не мислете, а за сватбеното пътешествие ни помогнете.  :-).
Накрая на изречението, има усмивка личице. Така хората ще се сетят за какво става дума и се приема закачливо.
 
Активен
dany_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: юни 06, 2011, 16:17:34 »

ellimink
в този вариянт наистина звучи закаличливо,
нз аз също не бих сложила текст на поканите с който,да приканя хората за пари-но това е мое лично мнение,сватбата се прави за здраве да почерпиш за своето щастие,пък и вече повечето хора знаят,че на младите могат да им помогнат единствено пари,така че и да има някакви подаръци според мен ще са минимални като брой,,
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: юни 06, 2011, 16:37:41 »

dany_87, така е, но повярвай ми на последната сватба на която ходих , по стечение на обстоятелствата им бяха купили 3 сервиза и то еднакви, различни хора. ПОсле моята приятелка ме питаше дали нямам нужда от сервиз, защото 3 нямало какво да ги прави. А сега др моя приятелка е на сватба и се опитвам да я разубедя да не купува сервиз, но тя си го е наумила и това е. Попитах я ами ако им подарят и други, тя каза- е няма значение, аз да имам подарък, пък тя какво иска да го прави.
ние решихме да бъдем насочващо закачливи, нищо че не спазихме сватбения етикет . Даже мн наши приятели се шегуваха, ние ще помогнем , но ще дойдем с вас заедно. smile
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines