Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 05:25:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите - 3 част  (Прочетена 180410 пъти)
 
Vesseto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32


Принцеска


« Отговор #45 -: май 04, 2010, 20:31:48 »

Цитат на: roumyana в януари 13, 2010, 11:47:32
без да се обиждате, но на мен този текст ми звучи малко нахално
Румяна, съгласна съм с мнението ти, но видях и по интересен случай.
В поканата си едни младоженци бяха написали "подаръци приемаме на... и банковата им сметка"..... останах изумена shok
п.п има всякакви хора

И на мен ми звучеше странно в началото, но помислете прагматично: искате ли да имате картини, които никога няма да окачите, 3 комплекта чаши за вода, пет вази и т.н.
 Offtopic Когато говорих с мои приятелки в Испания, те казаха, че с банковите сметки е много разпространено. Аз предпочитам да направя такъв подарък, отколкото да се колебая и да подаря абсолютно ненужна вещ.

Имам важен въпрос: ако искате персонална покана до брат, какво обръщение би било подходящо според вас?
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 05, 2010, 00:24:01 »

Момичета искам само да ви кажа че в днешно време повечето хора се съобразяват с това за подаръците и ако не попитат то ще си подарят пари...на наща сватба всичко беше пликчета с пари...имахме само два подаръка от братовчеда на милото и то нещо което знаеше че от много време искаме и че няма кой друг да ни го подари...много грозно ми звучи тези намеци в поканите по какъвто и да било начин...поканата е за да поканим госта а не да му кажем какво да ни подари...има си и по деликати начини по които може да се направи когато даваш поканата или в общ разговор според мен...това разбира се си е мое мнение и не искам никой да ми се сърди за което все пак всеки си решава за себе си  give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 05, 2010, 07:18:20 »

почти 100% от гостите попитаха какво искаме да ни купят, на всички казвахме пари, в крайна мсетка имахме само 1 сервиз подарък и всичко останало пари, ааа и кумовете ни подариха подарък.
така че повечето хора се съобразяват.
Активен
diminioni
Любопитен
*
Публикации: 45


« Отговор #48 -: май 05, 2010, 14:23:39 »

Здравейте момичета,имам проблем и реших да го споделя с вас за да си дадете компетентното мнение.Проблема е в шрифта с който са написани поканите ни,аз си ги харесвам страшно много,но някои "ДОБРОЖЕЛАТЕЛИ" казаха че нищо не се чете и че трябва да правя нови :'(.Снимки в галерията
Който не иска няма да може да прочете текста и ще му е завъртян и т.н. и т.н. - я не им обръщай внимание, а питай този "доброжелател" - бил ли е в 1-ви клас и ако има проблем с четенето , кажи му че даваш частни уроци. ААААААа  beating
Всъщност и аз се подготвям психически за критики, защото поканите аз си ги правих, разпечатвах, сгъвах, украсявах, съчинявах и т.н. - сега очаквам критики от 3 бр доброжелатели и съм се въоръжила вече с реплики и хапливи забележки, само ми остава търпение, сила и спокойствие да събера за да не ги оставя да ми развалят настроението.
П.П. Намерих къде да разпечатам поканите - по 40 ст на лист А4 - коеот няма нищо общо с 2 лв  yahoo
Опитах да ги кача в галерията но не стана - като направя по-добри снимки - пак ще пробвам - ето сега ги вижте тук
http://www.snimka.bg/?album;aid=498208
« Последна редакция: май 05, 2010, 14:58:34 от diminioni » Активен
sisito86
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #49 -: май 05, 2010, 15:36:56 »

Много са хубави,изобщо не бих и предположила,че не са поръчкови :bravo:А по моя проблем се опитвам да не се ядосвам,но постоянно ми се натяква че не стават за ништо поканите и че трябва да се поръчат нови cray
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #50 -: май 05, 2010, 16:02:48 »

diminioni - много ми харесват поканите, справила си се повече от страхотно, графичното оформление ти ли си го прави?

sisito86 - моля ти се, не знам кой ти ги говори тези неща, но е абсурд. Чете се разбира се, а и за такъв повод можеш да си позволиш подобен шрифт без задръжки! Отстоявай това, което харесваш и хич да не ти пука кой какво си говори.
Активен
diminioni
Любопитен
*
Публикации: 45


« Отговор #51 -: май 05, 2010, 20:56:03 »

Благодаря момичета, Всичко аз си правих, но идеята е благодарение на Орхидея и тя ми вдъхна много кураж и увереност - бях в дупка и тя помогна със снимки на нейните покни и идея. Направих 20 варианта и от тях останаха три - и затова решихме че ще са три вида поканите и така ще ги раздаваме. Сега мисля върху тейбълките вече  Wink
Сиси ако усещам правилно някой страшно близък ти ги говори тези неща за твоите покани - що не й кажеш че ако не й харесват ТВОИТЕ покани тя да си направи други за НЕЙНАТА сватба
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 05, 2010, 23:10:06 »

sisito86 НЕ СЕ ВРЪЗВАЙ НА БЕЗПОчВЕНИ ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ...КАК ДА НЕ СЕ чЕТЕ ПОКАНАТА  crazy МОЕТО МНЕНИЕ Е чЕ АКО НА ТЕБ И СЪПРУГА ТИ ВИ ХАРЕСВАТ ВСЯКО ОСТАНАЛО МНЕНИЕ Е ИЗЛИшНО...ТОЗИ ДЕН СИ Е ВАш И СЛЕД КАТО ВИЕ ВИЖДАТЕ чЕ ПОКАНИТЕ СЕ чЕТАТ ЗНАчИ Е ТАКА...А НЕДОБРОНАМЕРЕНИ ВИНАГИ ще ИМА ДОРИ И ПРИ ПЕРФЕКТНАТА СВАТБА ще НАМЕРЯТ КУСУР ТАКА чЕ НЕ ОБРЪщАЙ ВНИМАНИЕ...КАКВО ДА ГИ ПРАВИТЕ ПОСЛЕ ТЕЗИ ГОТОВИ ПОКАНИ ДА ГИ ХВЪРЛИТЕ ЛИ...МАЛКО СА РАЗХОДИТЕ ПО ЕДНА СВАТБА ТА И НЯКОЙ ДА ВИ НАМИРА КУСУР ЗА ДА ДАВАТЕ Още ИЗЛИ6НИ...
СПОРЕД МЕН СА МНОГО НЕЖНИ И ХУБАВИ И НЯМА СМИСЪЛ ДА СЕ СМЕНЯРТ...
 give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
tweety
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #53 -: май 06, 2010, 18:46:14 »

diminioni от къде си купи картона за поканите и колко стува?
Активен
diminioni
Любопитен
*
Публикации: 45


« Отговор #54 -: май 08, 2010, 21:26:01 »

Картона е на лист 70/100 и си го рязах ръчно - малко беше мъка ама ...... от него излизат 9 бр лист А4 и цената на лист картон в София е от 2--4 лв - зависи точно твоят цвят къде ще го има. Има една фирма на Цариградско шосе 115 - до новият мол Карфур и една в Дружба /в печатница/ - срещу ДАРУ КАР и в мнг книжарници го продават но ценат е около 60 ст до 1 лв на лист А4.

Ако искаш мога да потърся и да ти дам точните адреси - едното е Елидис а другото Кариер
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 08, 2010, 23:16:04 »

Леле, момичета много текст се изписва много чудо по поканите...а моите покани са американски, тук се пише най-важното с цел ясно и точно запомняне, няма стихчета, няма нищо, e не всички са такива де, но повечето.... Мислех първо да е закачливо, но няма да отговаря може би на етикета на сватбата... плюс това май ще се налага някои покани да ги пиша с различен текс, понеже са за американци ....мен сега ме притеснява , че няма да ми стигне мястото, но явно ще заложа на изчистената линия. Поканите са ми много сладки и не мисля да ги сменям за други, купих си ги оттук. Единствено трябва да им добавя сатенен ширит и камъчета тип сваровски, за да има по-завършен и изискан вид. Даже с кутията с поканите има и няколко варианта как може да се напише поканата...като гледам вие колко сте писали и все едно съм била на изпит и не съм си написала въпроса  tease tease Като прочетее такава покана много строго ли ви изглежда?
ето такова нещо представлява текста на повечето покани взех примерна от нета
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 09, 2010, 10:17:41 »

tweety bird това ли ще са ти поканите или това е само пример за текст?
Колкото до текста - аз намирам че не винаги е нужно от излеяния. Стегнато и кратко, но учтиво и лично (макар че нашата покана е натъпкана с текст sarcastic) ми допада, особено ако вие самите харесвате с това.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 09, 2010, 17:17:00 »

tweety bird това ли ще са ти поканите или това е само пример за текст?
Колкото до текста - аз намирам че не винаги е нужно от излеяния. Стегнато и кратко, но учтиво и лично (макар че нашата покана е натъпкана с текст sarcastic) ми допада, особено ако вие самите харесвате с това.
О, не миличка, аз мисля, че казах това е примерна от нета, просто показах какъв тип текст се поше тук и на мен за толкова ще ми стигне поканата, харесва ми така, а не да се разтеглям с цели романи...но почти всяка покана си има красота
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #58 -: май 09, 2010, 17:52:20 »

Tweety bird, трябва да ти кажа, че много ми хареса текста smile Моите мисля да са с точно такъв - сбит, ясен и точен, изобщо не ми допада писането на цели поеми в поканите  pardon Естествено, това е само мнение, което се надявам да не засегне никого от съфорумците  give_rose
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 10, 2010, 00:45:42 »

Tiama и аз смятам, защото иначе човек трябва да я чете по няколко пъти, за да забележи къде и кога ще е сватбата, те и затова умишлено са написали всичко с думи, а не с цифри, че да ти се запечата в съзнанието, ясно и точно.В БГ не се пише с думи, но все пак мисля нашите да са в такъв изчистен вид. В началото си милех, че ще е нещо хумористично, но на такъв текс ще отива и забавна картичка, а покани от типа, които са със сатенени панделки и камъни някакси не върви, просто трябва да преценяваш къде какво отива.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines