Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 05:30:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите - 3 част  (Прочетена 180446 пъти)
 
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: август 08, 2010, 13:53:35 »

Поканите съм ги снимала и сложила в галерията.
А ето и моите текстове


1. Общата покана за гостите - решихме да ги направим част от нашата история

Ние
ДОНИ и КОНСТАНТИН

с подкрепата на нашите родители

пожелахме да променим статуса ни от „заедно” в „ЖЕНЕНИ”.
Затова Ви каним да вземете специално участие в нашия филм:
“Щастливо женени”.

И все пак, всяко нещо си има начало.
Всичко започна случайно на едно далечно летище, някъде в Холандия... Двамата бяхме само познати, но някак на шега на първи април се влюбихме силно!

И сега, 3 години по-късно, в този епизод, който осмисля целия ни живот, ние ще свържем нашите пътища завинаги в един.
На 14.08.2010 г. от 17:00 часа под звуците на ”Менделсон” ще си кажем “Да” в градината на хотел “Империал”.
Веселата част от филма продължава в ресторанта на хотел “Империал” със задължението за притежателя на настоящата покана да се забавлява много и да вика силно „Горчиво!”.

Поддържащата роля е отредена на кумовете: Галина и Петко Дингилеви.

Ще очакваме Вашето решение ще се съгласите ли да участвате в това представление.

2. Поканата за кумството - понеже и двамата с мъжа ми сме юристи не успяхме да избягаме от професионалното изкривяване  crazy

ПОКАНА                                                                     До: Галина и Петко Дингилеви
ЗА                                                                            в качеството на верни приятели
ДОБРОВОЛНО КУМУВАНЕ                                             по изпълнително дело № 1/2010 г.



   Скъпи приятели,

   До този момент вие доказахте своето безрезервно приятелство и подкрепа. Разбрахме, че сте от онези хора, които винаги ще бъдат в нашия живот, които ще са ни опора в трудни моменти и с радост ще споделят нашето щастие.
   Водени от горното, постановихме Решение № 1 по изп. дело № 1/2010 г. на Семейния съд, с което вие, Галина и Петко Дингилеви, сте осъдени да станете наши кумове, като от последното ще произтичат следните задължения за вас, а именно:
1.   На основание чл. 10, ал. 3 от Семейния кодекс да бъдете свидетели при сключване на гражданския ни брак, като за целта е необходимо да подпишете акта за същия.
2.   На основание чл. 4, ал. 2 от Семейния кодекс да станете свидетели на нашия съюз пред Бог.
3.   На основание чл. 14 от Семейния кодекс да подкрепяте нашето семейство в опита ни да изградим дом, основан на взаимно разбирателство и любов.
4.   И не на последно място, на основание член „единствен” от НК (Наредба за купона) сте длъжни да се забавлявате много на сватбения ден, да викате силно „Горчиво!” и да не напускате купона в трезво състояние.
   На основание чл. 428, ал. 1, изречение „второ” от Гражданския процесуален кодекс ви каним в двуседмичен срок от връчване на настоящата ПОКАНА да потвърдите, че ще изпълните доброволно задължението си. Ако не сторите това в дадения срок, ще пристъпим към принудително изпълнение по реда на ГПК.

3. За родителите (слагам вариантът за моето семейство, понеже са идентични)

Мило мое семейство,

Настъпи моментът, в който ще поема по свой собствен път и
ще създам свое собствено семейство.

Уверена в своята любов
и в желанието ми да споделя с някого бъдещето си,
аз взех едно от най-важните решения в живота си -
да се омъжа за мъжът, когото обичам.

Моля ви, както винаги до сега,
да споделим този важен момент от живота на всички ни.
Бъдете до мен в деня,
в който аз ще се сдобия със съпруг, а вие – със син.
Нека продължим и занапред да посрещаме заедно
предизвикателствата пред двете ни семействата.

Каним ви да бъдете наши специални гости
на сватбено ни тържество
на 14-и август 2010 г.

С много любов и признателност,
Дони и Константин
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #91 -: август 08, 2010, 22:52:09 »

Doni M страхотни са текстовете и за трите покани, но най-оригинален е този за кумувете, просто нямам думи за него. В една друга тема беше споменала, че е двамата с половинката сте юристи, предполагам, че е ваше дело, за което ви поздравявам, уникален е judges  judges judges
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: август 08, 2010, 23:23:53 »

Мерси, bibilqna! И саите кумове се изненадаха приятно. А и искахме с мъжа ми да е нещо по-хумористично, защото една усмивка винаги е за предпочитане  good
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #93 -: август 08, 2010, 23:40:32 »

Много е готина, наистина супер много и се изкефих. Едвам я прочетох на милото, получи се нещо от смях с четене  Girl_hide Girl_hide
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: август 09, 2010, 08:11:26 »

Дони, много весели текстове, браво, още повече като познавам вашите кумове съм сигурна, че и на тях им е харесал текста на поканата.браво
Активен
miloto_ka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: октомври 13, 2010, 06:46:46 »

Дони, браво за идеята! Невероятна покана е станала!!!
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #96 -: октомври 26, 2010, 20:35:27 »

Ето това са моите покани, напечатани са на паус, навити на руло и са вързани с тънка панделка бордо smile на лист А4 ми се хванаха 3


* pokana_pavlin.jpg (68.95 KB, 242x495 - видяно 577 пъти.)
Активен
Paradisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: октомври 27, 2010, 18:28:21 »

Ето това са моите покани, напечатани са на паус, навити на руло и са вързани с тънка панделка бордо smile на лист А4 ми се хванаха 3

Звънче ...много сладурски текст danceg и романтична покана! Браво Bravo

Аз имам питанка..Имената на гостите трябва ли да се пишат на поканите, мислите ли, че би могло да ги напиша ( напечатя на плика) тъй като на поканата нямам място за имена, както и дали е уместно също на плика да напиша, моля потвърдете до..?

Мерси! give_rose
Моя БГ текст е почти готов, сега умувам и англ. вариант crazy
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #98 -: октомври 27, 2010, 20:55:11 »

Ами да ти кажа, тази покана я изпращах на един познат по е-маила и за това, иначе имената са ми както са навити на руло поканите и са вързани има едно кръгче с името, напечатано отново на паус.
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: октомври 27, 2010, 21:42:12 »

Аз имам питанка..Имената на гостите трябва ли да се пишат на поканите, мислите ли, че би могло да ги напиша ( напечатя на плика) тъй като на поканата нямам място за имена, както и дали е уместно също на плика да напиша, моля потвърдете до..?
Стандартното е името на госта(гостите) да е написано на плика на поканите.
Но ... това са само стандарти и всеки има свободата да прави нещата както ги чувства и както намери за добре  Wink
Освен това за мен е много по-искрено и истинско ако името на получателя е изписано лично от ръката на младоженците, отколкото ако е напечатано.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 28, 2010, 08:28:44 »

Не винаги е красиво, ако е написано на ръка. Ако младоженците имат красив почерк - става, но иначе се получава грозно и е по-добре да се напечата с красив ръкописен шргифт, примерно.

Paradisa, ако го оформите красиво, може всичко да напишете на плика на поканата.
Друг вариант е да сложите допълнително листче с различни ваши координати (телефон, мейл, факс, пощенски адрес), на които всеки до определена дата да се свърже с вас за потвърждение.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #101 -: октомври 28, 2010, 22:16:59 »

Това с текстовете на поканите било много трудна работа! Нашите набързо решиха да пишат само:
Каним ви на нашата СВАТБА ПО КОЛЕДА на 23.12.2010г. в гр. Пловдив
                                                                              /имената на младоженците/
Напомням, че ще са само най- близките роднини до първо коляно и приятелите на младите. Към поканата ще има и лист с програмата: 1. Изпращане на младоженеца - 10ч, от....., 2. Вземане на кума....., телефони за връзка и разпечатка с карта на тази част от града, където ще е събитието за гостите от София.
Активен
Paradisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: октомври 29, 2010, 20:27:08 »

Не винаги е красиво, ако е написано на ръка. Ако младоженците имат красив почерк - става, но иначе се получава грозно и е по-добре да се напечата с красив ръкописен шргифт, примерно.

Paradisa, ако го оформите красиво, може всичко да напишете на плика на поканата.
Друг вариант е да сложите допълнително листче с различни ваши координати (телефон, мейл, факс, пощенски адрес), на които всеки до определена дата да се свърже с вас за потвърждение.

Това с отделното листче е добра идея, Мерси  give_rose
Аз съм с много крив почерк и със сигурност ще им печатя именцата, сега си мисля, че може би най-доброто е да напиша всичко на плика, т.е. само дата на потв. и телефон. Явно старото поколение не са свикнали да се пита за потв. тъй като споменах на баба ми, и ми се нахвърли, че не се питало дали ще идват или не, кани се и не се пита angry. Да, ама не и в днешни финансови времена, когато ако 5-6-10 човека не дойдат си е от значение dodger. Ето какво ми хрумна под лека закачлива форма как да го напиша туй, искане за потв. : "  До ...Моля, вашето присъствие потвърдете и много не го мислете и чудете"

Става ли? crazy
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #103 -: октомври 29, 2010, 23:06:34 »

Текста, който масово се използва е:
Моля, потвърдете присъствието си до .... (някаква дата), контакти (телефон, e-mail и др.). Обикновено и при даването на поканата устно можете да допълните искането си да ви потвърдят присъствие също.  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #104 -: октомври 30, 2010, 13:23:00 »

Тук, във форума, много хора споделят, че дават покани чак след устно потвърждение. Така смятаме да направим и ние - предварително да говорим с гостите и само ако потвърдят идване да ги разпращаме. Все пак нашата сватба е с не повече от 50 души и всеки отговаря за своите гости от списъка.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines