Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 02:55:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Даване на кръв  (Прочетена 14520 пъти)
 
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 25, 2010, 17:30:10 »

Ariel , може би наистина , за да нямаш някакви инфекции, но те така или иначе след това я изследват тази кръв......но явно не е пречка. Другите желаещи донори с татуси, да знаят, че не е проблем  good
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 25, 2010, 22:50:43 »

извадено от http://darikruv.com/protivopokazania-za-kruvodariavane

Противопоказания за кръводаряване от наредба № 12 от 3.05.1995 г. за медицинско освидетелстване и изследване на кръводарителите и контрол на взетата кръв и кръвни съставки:

1.Всички фази на инфекция с вируса на СПИН.
2.Вирусен хепатит – преболедували от хепатит В и С. Лица, които са били в контакт с болни от хепатит, не даряват кръв за период 6 месеца след контакта. Същото важи и за донори, които са се подлагали на акупунктура, татуировки или други убождания, извършени извън лечебни заведения.
...
29.Автоимунни заболявания.
30.Период на бременност, лактация и менструация.
31.Приемане на медикаменти в последните 48 часа преди кръводаряването: антибиотици, хипотензивни, антикоагуланти, дигиталисови, стероидни и нестероидни противовъзпалителни, хипогликемични, антипсихотични, сънотворни и антиогреганти в последните 7 дни преди кръводаряването.
32.Интоксикация с алкохол и наркотични вещества. Дори да няма сигурни данни за това, кандидатът трябва да бъде спрян от кръводаряване.
33.Не се допускат до кръводаряване лица, на които през последните 6 месеца преди освидетелстването е преливана кръв, кръвни съставки или плазмени биопрепарати.
34.Кръводаряване не се извършва и в случаи, непредвидени по-горе, когато по преценка на лекаря или освидетелстващото лице кръводаряването представлява опасност за здравето на дарителя или приемателя.

целият списък е доста дълъг.
на сайта http://darikruv.com/ има много информация по въпроса с кръводаряването в Бг.
« Последна редакция: януари 25, 2010, 23:07:54 от Alucinado » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 25, 2010, 23:05:18 »

Въпросът е давали ли сте кръв някога и подкрепяте ли даването на кръв?  smile И ако да, само в случаите когато има конкретна акция или бихте отишли по всяко време? Какви са преживяванията ви?

Не,не съм давала и дано не се налага да давам. Имам страх от игли и само при виждането на игла изравнявам границите и кръвното ми  става 80/80. Не една и две сестри съм плашила. Най-смешното е ,че всеки път ми казват колко хубави вени имам  pleasantry Не се гордея с това,но страха ми е по-голям,даже след ПТП в линейката постоянно питах дали случайно при прегледа ще ми взимат кръв и има ли начин да не го правят  sad
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines