Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 13:48:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Банята 2  (Прочетена 127157 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: март 05, 2011, 18:26:50 »

И ние сме с два ключа в банята - един за луничките и един за лампата на огледалото. И всъщност трети за вентилатора.
Видях по-назад в темата музикалните колонки. Перфектни са за домашно СПА с релаксираща музика. Дали наистина могат да се монтират в шкафа и как става? scratch one-s head
« Последна редакция: март 05, 2011, 18:29:33 от Monikamaria » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: март 05, 2011, 18:37:27 »

И ние сме с два ключа в банята - един за луничките и един за лампата на огледалото. И всъщност трети за вентилатора.
Видях по-назад в темата музикалните колонки. Перфектни са за домашно СПА с релаксираща музика. Дали наистина могат да се монтират в шкафа и как става? scratch one-s head
Това с колонките и на мен ми е интересно как става? Сега като прочетох за огледалата с лампички отгоре се сетих да питам и за тях. Лампите като са на постоянна влага издържат ли крушките? Защото в хола си сложихме уж модерно осветление с три крила лампи раздвижени,но сега ми идва да го хвърля през терасата. Няма насмогване на крушките. Те са едни малки и през ден има изгоряла. А едната е 1,50лв. Направо е кошмарно. Да не говорим,че една като изгори и в хола е направо тъмно.  Boy cry
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 05, 2011, 18:57:37 »

Nina Style, нашата на огледалото в банята един път е изгаряла до сега само. Виж я къде е спрямо душа. Иначе в кухнята сме с разпръснато осветление и са изгаряли, но не често. Да нямате проблем с тока някакъв. Имахме такъв случай преди ние.  scratch one-s head Или да не би да са от онези крушки, които се слагат на луничките. Те не бива да се пипат с пръсти, а само със салфетка, защото от човешката мазнина, която остава изгарят страшно бързо.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: март 05, 2011, 23:25:31 »

Момичета ,осветителните тела за банята трябва да отговарят на специални стандарти за прахо и водоустойчивост.Не случайно и телата,които отговарят на тези изисквания са малко по-скъпички.По принцип ако сте си взели правилното тяло няма защо да ви изгарят крушките често.Ние вече две години живеем в новото жилище и още не сме сменяли крушки в банята.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: март 06, 2011, 00:01:22 »

Nina Style, нашата на огледалото в банята един път е изгаряла до сега само. Виж я къде е спрямо душа. Иначе в кухнята сме с разпръснато осветление и са изгаряли, но не често. Да нямате проблем с тока някакъв. Имахме такъв случай преди ние.  scratch one-s head Или да не би да са от онези крушки, които се слагат на луничките. Те не бива да се пипат с пръсти, а само със салфетка, защото от човешката мазнина, която остава изгарят страшно бързо.
Това,че не се пипат с пръсти го спазвам.  good Но аз и още двама човека си сложиха същите полюлеи и при тях е същото. Горят си и всяка седмица се сменя поне по една. А те са общо 6бр. Просто излезнаха много фалшиви. Крушките са едни малки и продълговати. Но сега за банята ще се информирам добре преди да се набутам. Аз си го харесвам на външен вид и това ми беше достатъчно до сега. Баща ми е елтехник и е много наясно,но аз не го питам,а направо се купува,защото е красиво. Проверени са тоците в къщи и няма причина да горят крушките от това.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 07, 2011, 10:45:41 »

IP се казва показателя, който определя дали осветителното тяло или контакта е влагоустойчив, или прахо - както е писала Фийби, те се ползват и за външен монтаж - примено на терасата. Сега не се сещам каква точно трябва да му е стойността, но ще питам мъжо като се прибере.
При нас освен луничките, които са с такова IP, с такова е и контакта в банята, отделно той си има и капаче - не сме имали проблем с никое от тях.

Нина, може нещо в самия полилей (така ли се пише това) да не е наред. Няма ли гаранция, да го върнете? Или някой да го разглоби и да види какво му е  pardon
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #81 -: май 02, 2011, 09:33:34 »

Здравейте, понеже не намерих такава тема, а доста ме интересува реших да пусна.
Ние сме на 18 етаж и доколкото знам от мъжа ми тука сме на два щтранга и съответно почти никой не си е сменил тръбите и до нас не достига топла вода. Правихме ремонт на банята, сменихме тръбите, но налягане 0 за топлата. Студената си е екстра. За да дойде някаква топла вода топлата трябва да се изтича някъде около 1 час, което е безумие, защото плащаме топла вода и подгряване от топлофикация за нещо, което не ползваме и отделно на софийска вода. Предстои ни бебче живот и здраве и ни се иска да си сложим бойлер, но чета различни мнения и стигам до извода за елдоминвест,че са по- добри от Теси и Дипломат..

А проточен за баня, как стоят нещата там?

STIEBEL ELTRON и тези ги видях, само добри неща се пишат и коментират, но цените са доста високи!

Моля помогнете ми!
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: май 02, 2011, 13:06:23 »

Аз пък не съм чувала хубави неща за Елдом Инвест, но може и да са по-добрите, незнам.
Ние сме с Теси и сме доволни. Зимата за час-час и половина имаме вряла вода. Сега и лятото, и след половин час може вече да се влезе. Засега (да чукна на дърво) нямаме проблеми. Нашия е вертикален и сме го пъхнали в ъгъла. Така определено не ни заема никакво място.
Иначе като модел е Теси Премиум Лайн с магнезиев анод, за по-дълъг живот.

А относно проточените бойлери. Ние бяхме с такъв в къщата на родителите ми преди да сложим парно. Не беше лош вариант, но определено е по-приемливо за пролет, есен и лято. За зимата на мен лично водата ми беше хладка и не ми беше комфортно да се къпя. Но пък може сега да има нови, по-добри модели, незнам smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 02, 2011, 14:39:44 »

Ние имаме 'Светлъо Шишков',много сме доволни от него.Вярно,малко по скъпи са им бойлерите,но пък си заслужават парите. За проточни-ако ще го ползвате само за детето,иначе както Стаси е написала
Цитат
но определено е по-приемливо за пролет, есен и лято. За зимата на мен лично водата ми беше хладка и не ми беше комфортно да се къпя.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: май 03, 2011, 12:55:32 »

И ние сме с Теси,120 литров,вертикален.Нямаме никакви проблеми,бързо нагрява и не ни заема много място.Отделно имаме един малък бойлер в кухнята на Елдом,но никак не сме доволни nea.
Това е,което мога да ти кажа  pardon
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: май 03, 2011, 15:27:39 »

Нашия бойлер е на Елдом, ползваме го от година и половина и нямаме проблеми, дори се учудвам, че има недоволни. Ние когато разпитвахме, всички ни казваха, че на Елдом са най-хубавите бойлери. Не мога да кажа за колко време се стопля водата, защото ние нашия не го спираме въобще, не обичам да мисля кога ще ползваме точно банята, че тепърва да топлим вода  nea Майка ми също са с бойлер на Елдом от доста години и са нямали проблем досега.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: май 04, 2011, 11:40:18 »

Малко идеи за банята :





Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #87 -: май 05, 2011, 13:07:31 »

Момичета, виждам, че сте обсъждали бойлерите. Нашият е от Елдом инвест, от около 2 години го използваме и досега не сме имали проблеми с него. Мисля, че е 80л и загрява водата до 65 градуса (такава максимална температура сме му задали) за около час и половина максимум. Мисля, че дори времето е по-малко.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: май 05, 2011, 14:16:12 »

tweety bird първата баня в бяло и цветята направо ми спря дъха - много е свежа.
абе момичета, аз забравих да ви кажа, че си  сложихме  декоративни стикери в банята. Вече ги имам от две седмици и не са мръднали. намерих ги доста изгодно и реших да пробвам, а пък то май ще вземат да издържат доста време. банята направо се промени тотално. въпреки, че си ни е отскоро май беше започнала да ми писва и сега стана супер  Wink
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #89 -: май 05, 2011, 14:19:09 »

Може ли малко повече инфо за стикерите smile Специално за баня ли са, откъде са купени, на каква цена... а ако праснеш и някоя и друга снимка, цена няма да имаш biggrin
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines