Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 17:38:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Банята 2  (Прочетена 127127 пъти)
 
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #60 -: март 02, 2011, 12:02:08 »

Нина, нашата баня е малка - около 3 кв. и нямаше място за душ кабина или параван. Затова си взехме шкаф за баня от PVC - водоустойчив, като горната вратичка е цялата огледална от външната страна. Е, една година по-късно започна да избива нещо като ръжда между самото огледало и вратичката, за която е закрепено. Не знам дали и как може да се оправи/предотврати.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 02, 2011, 12:06:05 »

Аз си мисля, че ако не го облива постоянно вода не би трябвало да има проблем. При нас вратата е от MDF и аз имах също опасения да не се надуе, но за момента не е мръднала. Банята ни не е голяма, няма 4кв, но сложихме стъклени паравани около душа и винаги се къпем на пуснат вентилатор. Дори огледалото не ми се запотява  good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 02, 2011, 12:19:31 »

Нина, нашата баня е малка - около 3 кв. и нямаше място за душ кабина или параван. Затова си взехме шкаф за баня от PVC - водоустойчив, като горната вратичка е цялата огледална от външната страна. Е, една година по-късно започна да избива нещо като ръжда между самото огледало и вратичката, за която е закрепено. Не знам дали и как може да се оправи/предотврати.
Ето от това се опасявам. Ужас!  bad  Лелеле да бях писала по рано. И нашата баня е много малка и няма никаква възможност за стъклен параван. Мокри се всичко и това огледало постоянно ще е под вода. Ох сега ще звънна да питам не може ли да махнем огледалото от вътре.  tomatowar
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 03, 2011, 19:58:23 »

Ние сега трябва да сменяме вратите. Аз много искам вратите да са от МДФ, но приятелят ми твърди, че щели да се надуят. Ето bubka, обаче казва, че не й се е надула. Имаме такъв шкаф и той също не е мръднал. Във фирмата, от която мислим да си сложим вратите казаха, че гарантирали, че няма да се надуят, ако душа не бие директно в тях. Нашият е далече от вратата. Ще настоявам значи да са такива. Много повече ми харесват, а и искам всички врати да са еднакви. Ето я и нашата баня smile:

останало ни е само шкафчето под мивката да сложим. То е в комплект с големия шкаф.
« Последна редакция: март 03, 2011, 20:00:01 от Monikamaria » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 03, 2011, 21:19:45 »

Monikamaria страхотна е банята ви!  yahoo И аз доста се чудих между кафяво и екрю комбинация и накрая отидах на два вида лилаво. Накрая ще видим какво ще излезе. А, аз късно се обадих за вратата и вече няма връщане назад.  sad
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 03, 2011, 22:47:32 »

Nina Style, много благодаря, мила! give_rose Тя е в цвят черно и слонова кост, но може би не се вижда добре.
Относно огледалото, не може ли да ти сменят поръчката? А ти всъщност от какво се притесняваш? Да не ръждяса нещо ли? В банята на бившия ми приятел беше алуминиева врата с огледало и да ти кажа няколко години не мръдна. Може и при теб да е така. Те са добре уплътнени с едни гумички. Аз бих си го оставила. не се притеснявай! smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: март 04, 2011, 00:41:24 »

Nina Style, много благодаря, мила! give_rose Тя е в цвят черно и слонова кост, но може би не се вижда добре.
Относно огледалото, не може ли да ти сменят поръчката? А ти всъщност от какво се притесняваш? Да не ръждяса нещо ли? В банята на бившия ми приятел беше алуминиева врата с огледало и да ти кажа няколко години не мръдна. Може и при теб да е така. Те са добре уплътнени с едни гумички. Аз бих си го оставила. не се притеснявай! smile
Не могат вече да ми сменят поръчката. Да пиртесняваме,че банята е малка и постоянно ще е мокра вратата. А до сега огледалата само след няколко месеца започват да се люпят от вътре. Незнам дали го обясних както трябва. Но твоята е супер. Моята мечта е вана,но в нашата баня и корито не можеш да вкараш.  funnytooth
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 04, 2011, 10:48:59 »

Ние сега трябва да сменяме вратите. Аз много искам вратите да са от МДФ, но приятелят ми твърди, че щели да се надуят.
Нашата врата на банята е от МДФ, но в долната си част има една решетка с цел влагата да минава през нея. Година и половина по-късно, врата не е мръднала (освен че кучето реши да си хапне малко от долния край, но това е друга история lol ) Слагам снимка на вратата с решетката в галерията.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 04, 2011, 11:22:21 »

vilenceto това с решетката е много добре замислено.  good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 04, 2011, 16:24:34 »

vilenceto, такава врата искам и аз!  good Супер е! Но на нас ни казаха, че може дори без тази решетка, защото имаме вентилатор (стига да го пускаме разбира се, защото аз забравям  sarcastic). Все по-обнадеждена съм за врататаааа! Ще си сложим такавааа! chee
Nina Style, ами гумените уплътнения няма ли да помогнат. sad
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 04, 2011, 21:07:17 »

Ако има вентилатор и не се мокри директно - мисля, че няма да имате проблем с МДФ-а. Незнам при нас дали не играе роля и наличието на праваните, защото все пак топлия въздух отива нагоре, а параваните са към 180см, т.е. почти на нивото на вратата и парата стои основно към тавана. Преди да успее да падне надолу, се издърпва.
Венитлатора ни обаче е за 90 кубика помещение, при все, че нашето няма 12. Хората ми се чудиха защо искам такъв, но е факт, че като спра водата, докато си облека хавлията и почти 100% от парата е издърпана. Като го оставим още няколко часа, изсъхват дори плочките в самата кабина  good
Monikamaria, ако се притесняваш, че ще забравяш вентилатора, може да го свържете да се пуска през контакта за осветлението - така винаги като светнеш крушките, ще ти се включва и той. Но пък недостатъка е, че ако исакш да го оставиш по-дълго, както правя аз, трябва да оставяш и да свети през това време.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 04, 2011, 22:55:54 »

Това за вентилаторите,че са различни не го знаех. Не,че съм стигнала до него,но поне вече знам. А моята врата, ще видим колко ще изкара вечно под вода.  sad
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 04, 2011, 23:23:16 »

bubka, нашият не знам какъв е. Но това за ключа за лампата е идея. Но тепърва да го сменяваме няма смисъл. А и както казваш ти ще трябва да свети и след това.  scratch one-s head
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 05, 2011, 10:21:01 »

е какво като свети постоянно? слагате една енергоспестяваща крушка и готово. ние в банята имаме прозорче и нямаме вентилатор, но пък печката в банята е свързана към лампата и цяла зима не се спира, защото иначе става  cold . спираме я само като не сме си вкъщи.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 05, 2011, 11:45:45 »

Това за вентилаторите,че са различни не го знаех. Не,че съм стигнала до него,но поне вече знам. А моята врата, ще видим колко ще изкара вечно под вода.  sad

Да ,различни са вентиалторите.Тези за банята са задължително с по - голям дебит.Ние с ключовете подходиме по следният начин:Централното осветление е свързано с вентиалтора и както казва Бубка ефекта е поразителен,а тъй като имаме втора лампа над огледалото тя се вкл'чва с друг ключ.И така,ако искам просто да ползвам мивката за ръце ,лице и т.н. си чключвам ключа с лампичката над огледалото ,а ако искам да се къпя и ми е нужен и вентилатор си включвам или ключа с центр.осветление+вентилатор или и двата ключа за по- светличко:).По същият начин сме направили и в тоалетната .която ни е отделна,само че там имаме само един ключ.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines