Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 18:32:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Банята 2  (Прочетена 127145 пъти)
 
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 26, 2010, 13:24:35 »

нашите са от новара-плюс (novara-plus) имат сайт и ще видиш адреса, че не съм от София и няма да мога да ти го обясня. Доста голям избор имаше и на мен лично много ми добапднаха. Другаде може да видиш на видимата.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 15, 2010, 14:58:52 »

Понеже скоро ще почваме ремонт на банята та ще ви помоля за малко съвети?

1.Какви плочки е най-добре да се сложат на пода...от големите или малките?
2.За предпочитане до горе ли да е облепена стената с плочки или до някакво ниво?
3.Последно...Какъв свят е подходящ за банята?

Надявам се не са прозвучали много глупаво моите въпроси,но съм в голяма чуденка? crazy От мен зависят тези неща. angry
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 15, 2010, 15:17:06 »


1.Какви плочки е най-добре да се сложат на пода...от големите или малките?
Нашите са среден размер. По принцип към плочките за стена вървят отделни за под и голям избор на размер нямаш-при нашите беше един размера 33.3x33.3см.   
2.За предпочитане до горе ли да е облепена стената с плочки или до някакво ниво?
При ново строителство е препоръчително да се остави място,и не изглежда толкова зле-казва ти го човек който първоначално хич не одобряваше идеята да има място. При нас се остави по-малко от една плочка разстояние-около 15-20 см. Но зависи от банята,ние искахме да завършва с цяла плочка.
3.Последно...Какъв цвят е подходящ за банята?
Какъвто на теб ти харесва. Ако е по-малка банята ти препоръчвам единия цвят да е светъл-така изглежда по-голяма. Другото което препоръчвам е да си направите проект след като изберете плочки ,за да видите и визуално как ще изглеждат. Общо взето мода в цвета няма-нашата е бяло/сиво,червено и черно/сиво с черно/сив под  girl_wink
Offtopic
И така и така пиша да ви се похваля ... имаме си вече баня  danceg Остана само лампа и параван да се купи+аксесоари,но по важното плочките и мебелите за баня вече са сложени  yahoo Скоро и снимки ще покажа  Girl_sing
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 15, 2010, 16:26:38 »

Не знам тук дали може да се публикуват снимки, но ето идея за детска баня

Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 15, 2010, 17:43:45 »

За съжаление малко хора могат да си позволят отделна баня за децата  blum

Роси отговорите ми се припокриват с тези на Надето, задължително се консултираите с продавача в магазина, че едни познати така си бяха сложили плочки за стени на пода, да не ти говоря за каква пързалка ставаше дума  girl_impossible Поне аз мисля че по това се различават тези от стената от тези за пода  Girl_hide
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юни 15, 2010, 19:43:45 »

И аз се придържам към отговорите на Надето. Вие си решавате за цветовете, каквото ти е на сърце това да бъде smilesmilesmile.
За подовите плочки - ами според мен варират спрямо стенните. В смисъл ако стенната ти плочка е малка, то и долните е хубаво да са от по-малките и да стои еднакво. Но доколкото знам когато си избираш т.н. фаянс (т.е. стенни плочки), то той си върви със теракот (т.е. подови плочки)...
За обличането на стената - отвсякъде чухме различни мнения. Едни казват, че е хубаво да има негативна фуга, други  не са привърженици. Най-вероятно си зависи от тавана според мен.
Мен ако питаш - отиваш в магазин за плочки, харесваш си някакви и туй то. А за фугите до горе - когато си търсите майстор задавайте този въпрос на всеки и ще чуеш кой какво казва и какви доводи ти дава. И ще си решите...
Аз при моето търсене и ровене навсякъде стигнах до извода, че такива работи като мода и традиция при банята не са ясно изяснени. Всеки си решава сам как да го направи и после сам си бие главата, ако нещо не му харесва  tease tease tease

Аз да ви се похваля - почти сме към края на нашето преживяване наречено Баня. Пускам няколко снимки, но обещавам скоро да сложа още във вече завършен вариант smile





« Последна редакция: юни 15, 2010, 19:46:39 от StAsSi » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 15, 2010, 20:10:12 »

Стаси,на нас майстора на комплекса,а и в магазина ни казаха,че е хубаво да не са догоре,защото стените улягат и вероятността да се счупят горните плочки след година е голяма-но това е за новото строителство,при старото едва ли стената ще уляга. Банята е станала мн хубава,аз моята за съжаление не я снимах без мебелите-първия път не носех  photograph и снимах с телефона,но нещо не се получи,а втория нямахме време и пак бях без  photograph А сега с мебелите част от идеята се 'скрива'  Girl_sing
За големината-зависи от плочката,нашите са малко по-големи от стенните ,но на пръв поглед не личи,даже в магазина изглеждаха почти един размер а разликата е близо 10см.
Роси разходи се по магазините,виж и поставените макети-в Практикер,Бриколаж(сега не знам вие какви магазини имате),както и в много магазини разполагат с макет на наредени плочки и ще добиеш представа какво и как искаш да изглежда банята. Ние примерно случайно избрахме плочките,а едва след като ни направиха скица знаехме вече какви цветове и как ще изглежда банята
.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 15, 2010, 20:34:36 »

Мацки, и аз имам въпрос за банята - горе-долу като пари колко ви струваше ремонта?
И на нас ни предстои скоро ремонт, а никак не сме информирани за цените на материалите и труда.
StAsSi , хайде скоро да показваш снимки от завършената баня.
Наде, много ми е любопитна и вашата smile.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 15, 2010, 20:57:32 »

Daни доста скъпо излиза една баня,общо взето след кухнята,банята е най-скъпата стая в един дом. На лични ще ти напиша нашата колко излезе горе-долу. Скоро като имам повече време ,а и седна на моя комп-р ще пусна снимки(то първо трябва да ги направя).
« Последна редакция: юни 15, 2010, 21:10:02 от miss™ » Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 16, 2010, 10:28:06 »

Дани, нашата според мен не излезе много. Плочките ни са турски, което може би определи и крайната цена. При нас на крайно завършен вариант: плочки, фризове, декоративни плочки, фуги, силикони, лепила, и т.н. (всичко свързано с лепенето на плочките); шкаф+мивка, горен шкаф+огледало и осветление, параван 1.50 метра (височина 1.dirol, душ панел, моноблок, бойлер, пералня, аксесоари и труд ще ни излезе около .... (Надявам се, че няма проблем да ти пиша на лични цената)...

Но Надето е много права, че банята излиза доста скъпичко и се нарежда почти на второ място след кухнята...
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 16, 2010, 12:03:15 »

При нас пералнята/сушилнята ще е в отделно помещение.  blush
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юни 16, 2010, 16:21:06 »

Хмм защо пък пишете на лични... в това нито има нещо лошо, нито срамно  blush
Една приятелка сега си ремонтираха банята -плочки, таван, тоалетна чиния, мивка, душ кабина, абе всичко от - до по груби сметки между 4 000  и 5 000лв.  blush
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юни 16, 2010, 17:03:17 »

Наде, ами при нас трябваше да избираме между това пералнята да е в кухнята или в банята (т.е. в сухата част, пред паравана където реално ще бъде тоалетната чиния, мивката и до нея плътно в ъгъла пералнята). Ние затова и предпочетохме банята, защото има място и не ми се искаше да я слагаме в кухнята и да хабим място за един хубав долен шкаф. Пък и друго си е да е на плочки. Ние в кухнята ще бъдем навсякъде с ламинат и затова това че е в банята е още един плюс smile.

Гери, ами незнам  blush blush blush. Тъй като Надето беше писала по-нагоре, че ще каже сумата на лични и аз така направих. Незнам дали няма някакво правило някъде за това, така че реших да не рискувам  blush blush blush
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 16, 2010, 17:25:23 »

Offtopic Аз на всеки бих казала колко струва ако ме попита,но това не е диван,кухня а много неща взети заедно и затова предпочетох на лични да споделя кое колко ни излезе.
Стаси,при нас има предвидено мокро помещение,то си беше изградено ,а и място в банята нямаме за пералня и затова ще е в др.стая,която също трябва да правим-но там избора на плочки ще е само за пода и ще е направо детска игра  tease
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 16, 2010, 17:41:35 »

Наде, е то това си е перфектния вариант tease. Друго си е мокрото помещение, ама в това ново строителство не винаги го има ...
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines