Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 01:00:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 178530 пъти)
 
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: февруари 14, 2011, 16:43:10 »

И Марти опита сварени морков,картоф и тиквичка.Кажете сега каки други зеленчуци е разрешено да му дам за захранване
Чушка, домат, тиква...каквото има на пазара...пащарнак....за това се сещам сега.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: февруари 14, 2011, 16:50:25 »

Бих добавила спанак, карфиол, броколи и царевица.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #452 -: февруари 14, 2011, 17:17:38 »

Плами и Натали,благодаря ви само един въпрос още.Тези зеленчуци трябва да са предварително сварени и разбирасе пасирани след коет оги добавям към кашата и пюрето.Нали така.А броколи?
Не е ли рано за домат ,не са ли от тези зеленчуци които правят алергии,извинете за тъпия въпрос ама в нета като отворя страници само едно и също пише сякъш едни от други си преписват статиите
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: февруари 14, 2011, 17:28:20 »

juji, ако искаш ги добавяй към пюрето, ако искаш давай ги чисти с по няколко лъжички за начало и после си давай останалото количество пюре от вече въведен зеленчук.
Броколи аз съм давала от готово пюре - Семпер или Гербер. Иначе нямам идея колко фино могат да се пасират в домашни условия.

За домата бих изчакала. Може да предизвика киселини.
Аз лично дадох след 11 мес.
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #454 -: февруари 14, 2011, 17:58:04 »

juji, ето го и моя опит в захранването ! Въвела съм повечето зеленчуци остана пъщарнака . Правя си график за целия месец , така лесно се справям гога какво е ял , приготвям повечето от пюретата в къщи, купувам само жълт боб, зелен, боб и грах на пюренце , правя пюретата за три хранения .Ето го и графика ми може и да е от полза някому:
7,00  кърма
9,30  оризова каша с 1/2 плодово разхлабващо пюре /сливи, круши/ накои път банан,
11,30  кърма
13       зеленчуково пюре/ картоф+морков, тиквичка +картоф, грах+морков, броколи+картоф,з.боб+морков,спанак+картоф....../
16       1/2 плодово пюренце
18    кърма
20    кърма
и от там на татък кърма до поискване нощем , което е 1-2 пъти
Може и да не е правилно но детето е добре, здраво и в добра кондиция, снощи даже облиза няколко пъти лъжицата с кисело мляко на сестра си .Към края на месеца смятам да сложа и месенце.А за жълтъка сме на фаза 1/4 два пъти седмично в зеленчуковото пюре
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #455 -: февруари 14, 2011, 20:18:29 »

Веси ,спанака замразен или пресен.Мерси за инфото ,значи и грахче мога да давам.........
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #456 -: февруари 14, 2011, 23:39:35 »

juji, за граха и царевицата съм срещала инфо да се внимава с люспата, тя дразни стомахчето. В купешките пюрета уж е изчистена. Друго се сещам да дадеш алабаш и сладък картоф, той има вкус на тиква.

Мамчета, споделете с кое месо започнахте и как си ги подредихте другите меса като поредност?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: февруари 15, 2011, 09:15:06 »

За месото- пилешко, пуешко, заешко, телешко, агнешко, свинско.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: февруари 15, 2011, 10:40:08 »

За месото- пилешко, пуешко, заешко, телешко, агнешко, свинско.

Абсолютно в същия ред ги дадох и аз, като със свинското изчаках към годинката.

juji, щях да ти казвам за зеленчуците...граха го водят алерген и може да не го бързаш, примерно след месец-два да го дадеш. С броколите също поизчакай месец да кажем, че казват, че били малко тежки за храносмилането.
Това са само примерни съвети, ти прецени доколко на детенце му е чувствителен стомахът.

Сега си погледнах списъка със зеленчуците, които съм въвеждала и реших да споделя, че освен с домата (заради киселините) е добре да се поизчака и с лука (за да не предизвика колики), както и с патладжана - съдържа хистамин. Всъщност аз това последното още не съм го давала.  crazy

А, и juji, ти искаш да въведеш повечко зеленчуци преди плодовете ли?
Защото може след още 2-3 зеленчука, да почнеш плодовете - серия от няколко в продължение на 2-3 седмици да кажем, после пак една серия зеленчуци, после пак серия плодове, между сериите един вид месо, после глутен, евентуално жълтък, еди-два вида каши може да намъкнеш между "сериите" и така.
На мен поне този начин ми беше много лесен.
А ти сама ли държиш да приготвяш пюретата, няма ли да даваш въобще купешки? Съжалявам, ако съм пропуснала.  blush
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #459 -: февруари 15, 2011, 11:00:48 »

Много сте ми полезни момичета .Още веднъж благодаря.Сега се ядосах много  diablo майка им ,видяла една нейна позната /уж / педиатърка и решила да я попита дали правилно захранваме .И докторката и казала -Ми то трябва да се дойде в кабинета да си платите за да ви се каже ,да се научита така както е по чужбина  diablo
Е,питам майка ми ти що не и каза ,че тук в чужбината на нашите педиатри не плащаме и цент ,да не говорим ,че и цялата бременност изследвания и самото раждане е без пари.Но както и да е .Отклоних се от темата
Kiksi ,аз не държа да ги правя сама.Значи правя следното - 150 мл зеленчуков бульон /готов не приготвен от мен/ + 2 лъжици каша /оризова или царевична/ + половин пюренце и намачкан сварен от мен морков,картоф или тиквичка.Добавям зехтинче и 1 лъжичка ситно настърган кашкавал.Това всичко го минавам през цедка и става абсолютно хомогенно.
Сега гледам това което са ми дали като схема от тук няма изброени зеленчуци ,просто са отбелязали да се дават зеленчуци ама кои sad.Само са изброили плодовете ябълка ,банан круша и слива.Дали са ми да въведа и по половин бурканче месо ,В последователност свинско,заешко,агнешко,телешко,пуешко и пилешко.
Аз за това все питам тук и ставам досадна.
Kiksi ,идеята ти за редуване е супер .Мисля да я пробвам
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #460 -: февруари 15, 2011, 11:35:46 »

Kiksi ,идеята ти за редуване е супер .Мисля да я пробвам.

juji, то освен, че е по-лесно за следване като схема, знам, че и за стомахчето на бебето е по-добре, тъй като зеленчуците и плодовете са различни, примерно в зеленчуците има повече целулоза да кажем и затова като се почне с един, е добре да се въведат няколко като серия, за да се "настрои" стомахчето за преработката им.
А не един зеленчук, един плод и т.н.

Ти в Италия ли живееше?
Много ми е странна тази схема, която са ти дали. Мислех, че свинското е по-тежко месо и едва ли е удачно за първо.  crazy
А този кашкавал...не е ли малко рано за него?

А иначе, за питането, питай, то аз като се сетя каква тъмна Индия ми беше... girl_impossible Но не приемай съветите като задължителни непременно, аз просто споделям опит и информация, а иначе решението си е твое в крайна сметка.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #461 -: февруари 15, 2011, 11:57:44 »

Според мен месата са по-скоро са в обратна последователност - от пилешко към свинско. Поне аз започнах с пуешко, пилешко и заешко. Телешко мисля след около две - три седмици, после агнешко и накрая свинско... според мен е много тежко свинското за начало.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #462 -: февруари 15, 2011, 12:17:44 »

Kiksi ,да в Италия сме.
Да ти кажа и на мен ми се видя странно,но нали ходя на курс по масажи с Марти ,та ги питам там италианките и ти също така правят.Според мен относно това не е схема просто са ми го дали като инфо ,аз да преценявам кое кога да се въвежда.
Тя докторката ми казваше почни със плодови пюренца ,ама казвам и не е ли по добре зеленчукови и после плодови ,абе както ти решеш ми отговаря тя.
Е ,сега значи да почна с някой плод аз вчера му дадох плодово пюренце 2-3 лъжички само ябълка.Трябва да му купя плодови кашички и да му ги смеся.
Е какво ще ме посъветвъш да беля ли плодовете.
И после кои зелечуци ще им препоръчаш да му дам,червена чушка става ли да я сваря и да я пасирам.
Аз в нета търся инфо обаче всичко опира до схеми и все пише общо понятие зеленчуци и за това питам
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #463 -: февруари 15, 2011, 13:08:04 »

А, да, плодовете ги бели задължително - люспите могат да раздразнят стомахчето на тази възраст.
А защо като приготвиш пюренцето плодовото, не го добавиш към кашичка, която вече си давала - май спомена за оризова и царевична. Примерно правиш една дозичка каша (ако е безмлечна, може да я приготвиш с АМ) и към нея добавяш няколко лъжички пюренце от ябълка, като постепенно увеличаваш количеството на ябълката (а можеш да намалиш кашата на половин доза примерно).
Сега след ябълката, можеш да пробваш круша, сливи, банан.

После ако ще се връщаш към зеленчуците, можеш да въведеш пащърнак, зелен боб, чушка - но зелена на първо време, след някой и друг месец червена, сега да не говоря наизуст, ама имам спомен, че червеният пигмент в някои зеленчуци не е много подходящ за първите месеци на захрабването.
А, и за чушките, не знам как ще ги приготвяш, обаче ако ги вариш и после пасираш, ще се отделят много гадно люспичките в пюрето и трудно ще ги махнеш всичките и детенце може да се дави от тях.
Поне на мен така ми се получи, не знам, ако ги бях опекла и обелила първо, дали нямаше да е по-добре.  crazy
При втората "серия" зеленчуци, може да дадеш и карфиол, спанак, грах, а и броколи, ако Марти не е с чувствително стомахче, пък и вече ще е посвикнал с новите храни

Между плодовите и зеленчукови серии, може да въведеш, някоя безглутенова каша още - освен ориз и царевица, се сещам за елда и просо.
Това са моите примерно предложения.

И все пак продължава да ми е странно за тоя кашкавал - аз лично млечните ги имах за отделна група и поизчаках с тях - говоря за масло, сирене, извара, кисело мляко, кашкавал.  crazy

А понеже виждам, че ти е объркано с тези зеленчуци, ето ти списъка с "моите":

1) моркови
2) картофи
3) пащърнак
4) тиквички
5)тиква
6) броколи
7) карфиол
8 ) грах
9) царевица
10)зелен/жълт боб
11) чушка (първо зелена, след няколко месеца червена)
12) спанак
13) домати (изчаках до годинката)
14) лук (изчаках до годинката)
15) зеле (дадох след годинката сварено с домати на манджа от детската кухня, може да предизвика колики по-рано, ако се дава)
16) патладжан (не съм давала още)
17) цвекло (не съм давала още, и аз не знам защо, просто не съм се наканила  smile )
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #464 -: февруари 15, 2011, 15:29:15 »

Kiksi ,азточно така правя пюренцето го добавям към кашата днес беше оризова каша със зеленчуково пюренце и пасиран морков.Кофти е ,че снощи Марти е с температура38,3 ту спада ,ту се вдига.Вчера не яде много .Баща му беше 5 дена с хрема и болно гърло и резултата веднага при Марти на лице.Мерси за поясненията.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines