Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:22:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179461 пъти)
 
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: януари 26, 2011, 11:39:06 »

мерси момичета  give_rose
rozovka, пробвала съм първо млякото - после пюрето - не става  shok
тя яде на около 3 часа и половина -4 - пробвала съмна 3 да й дам - пак плаче  shok
тиква не яде smile
единствено на Ганчев има едно кайсии с моркови, което успявам да пробутам  good

Gergancheto,  да с плодови започнахме и няма плод, който да е отказала  angry
дори аз като й правя ябълки - не слагам никаква захар, а те са доста кисели - яде ги  angry
и ме е много яд, че послушах педито  beating тя каза, че се носи един слух м/у майките, че след плодовите децата не ядат зеленчукови пюрета, но по закон трябвало да се започне с плодове и аз я послушах  cray

освен да видим как ще понесе кашите - предполагам, че плодови няма да откаже - пък после пак да я мъча със зеленчуци  crazy
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: януари 26, 2011, 12:09:48 »

wanting, спри да се ядосваш и да се нервираш излишно. Нервите ще ти трябват повярвай ми! Не мъчи и дететнце. Опитай нещо, което ще яде - дай зеленчуково-месни. Ние имахме подобния проблем обаче с плодовите. Еми аз самата не ям плодове, как да искам дъщеря ми да ги яде. С времето обаче започна да хапва малко, по малко и сега си папка и плодови. Така, че не се ядосвай, че си послушала лекарката. Има една хубава приказка, не питай старило, питай патило! А и не се раждаме научени, особено с бебе се учим в движение! Успокой се ти, предай това спокойствие на малката и ще видиш как нещата ще се наредят от само себе си!  good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: януари 26, 2011, 13:10:09 »

И аз щях да ти кажа че основното е да не се ядосваш време има, знаеш ли че във фейсбук си пиша в една група с майки на деца колкото Дияна (разбирай около годинка, даже повечето я минаха) ами има такива който са почти и само на мляко, ядат по 2-3 лъжички и после отказват храна...ама не месни, не зеленчукови, не кухня, каквото и да е.... Тъй че само спокойно, даже мисля че преди кашите също трябва да си дадете ден два почивка  Wink
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: януари 26, 2011, 15:11:38 »

благодаря момичета за бързите отговори  give_rose
наистина май имах нужда повече от успокоение  give_rose
ще си ядем плодове за сега - какво да се прави smile и ако успея да набутам някой друг морков  blush
от самото начало педи каза :"малко е своенравна вашата дъщеря" , не пие каквото и да е мляко, не пие от какъвто и да е биберон, не пиеше и чайчетата на хип, които другите деца обожават  smile
не знам защо реших, че захранването ще мине безпроблемно  nea
пак ви благодаря  give_rose
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #424 -: януари 26, 2011, 16:55:11 »

Оф че глупости, не искам да ти критикувам педито, ама като чуя че едно дете било "своенравно" - за мен са глупости това. Както ние си имаме вкусове, така и бебоците имат, просто трябва да опитват от всякакви храни в някаква поредност, и е съвсем нормално да не харесват нещо. И моето дете не пие чайче, е и  blum? Спокойна бъди, изчакай малко и то ще дойде време за месните пюрета.

А казваш, че тиква не иска - пробвали ли сте тиквата на Хип?
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: януари 27, 2011, 17:22:08 »

wanting, не се притеснявай малко по малко ще започне да си хапва и зеленчуковите:)smilesmile
аз направих същата грешка и послушах педи да почнем с плодовите и след това трудно прояде зеленчукови pardon пробвай различни вкусове на нас много ни харесваше спанак:) иммало е дни, когато сме стоели на терасата и при всяка минаваща кола лапаше по една лъжица pardon
положението значително се промени, когато почнахме да се храним на столче, давах му една две капачки и се занимаваше, та така... както са ти казали момичетата важното е да си спокойна  smile няма къде да ходите ще почнете всичко да си хапвате blum






















Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #426 -: януари 27, 2011, 22:23:19 »

Ох нашта пък предпочита зеленчуковите и месните пред плодовите!На плодовите им се мръщи и трябва да е доста гладна,че да хапне...А бе всяко дете различно.И аз мисля,че е до вкус и всичко се изменя.
Аз се чудя от кога да давам кисело мляко?И какво сте давали на 8 месечното си детенце за следобедно хранене?Аз давам каши,ама ми се иска да разнообразя малко.
Също така риба още не съм давала а колко майки питам,токлова по различни мнения.Едни ми казват да изчакам до годинката,други че била много полезна....?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #427 -: януари 28, 2011, 09:30:39 »

За киселото мляко знам, че след 8ия месец се дава, но кое да даваш нека майките с опит да споделят, защото аз на Влади още не съм давала иначе съм виждала, че децата с удоволствие хапват тези - данонино, плодови данони и тн.
А относно рибта аз не бих я отлагала, но това е мое мнение. 
Offtopic само като пример ще дам моята доки за жълтъка все ми казваше по-късно, по-късно crazy Влади е на 7 месеца и още е рано според нея. Е аз пък по мое решение като направи 6 и му го давам. А знам и много  майки, които след 6ия месец кисело мляко дават на децата си и са живи. Така че това още веднъж - всичко си е до детенце give_rose.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: януари 28, 2011, 10:44:15 »

Рубин може да вариш нишесте с вода и бисквитки, може да правиш кисел (продава се на пакетчета като нишестето и има написано как се приготвя), аз мисля че на 10м. записах Дияна на кухня та вече не го мисля  pardon Аа сещам се и за едни кремчета и йорурт на Нестле http://papa-bebe.com/j_alete&nestle.html  good Общо взето това е за следобедна закуска,може и овесени ядки с плодово пюре, може макаронки или кус-кус  Wink

За рибата - аз лично я харесвам като продукт, аз самата рядко ям риба и го отчитам като грешка, на Диди дадох когато беше на 8м.  good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: януари 28, 2011, 11:26:01 »

Сирене и кисело мляко дадох след навършени 11 месеца, а кашкавал след годинката (заради солта).
Лично аз реших да се презастраховам, имайки предвид този бум на деца с АБКМ.
Иначе на много нищо им няма, разбира се, но страх лозе пази.
Сега Малена може да кара само на кисело мляко, ако зависи от нея.
Апропо, тези, които дават кисело мляко, на какви марки се спирате за дечицата?

Рубинче, за следобедна закуска аз лично съм давала основно каши и някой път кус-кус, а относно разнообразието - ами то има толкова видове каши на пазара, че това само по себе си ти осигурява голямо разнообразие. Можеш да ги смесваш с плодово пюре, току-виж така ги прояде плодовите пюрета Михи.
А защо да не даваш и АМ с бишкотки примерно?

За рибата - аз дадох към годинката, по-рано от 10 месеца не бих дала, но това си е мое мнение.
Все пак зависи колко рано е захранено детето и дали има наследствена обремененост от алергии.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: януари 28, 2011, 11:49:56 »


Апропо, тези, които дават кисело мляко, на какви марки се спирате за дечицата?


Давам на Баба, това което уж е по БДС в жълтата кофичка 3,6%  Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #431 -: януари 28, 2011, 12:56:44 »

malinkata ,а бе и аз се бях замислила и загледала по тези плодовите.Ще взема да я пробва.
Gergancheto ,и аз чакам да я запиша на кухня!Такова улеснение спрямо това за разнообразна храна!А и по евтино излиза разбира се!Точно за тези данети и аз мислех.Гледах че са за след 6 месец!Виж кус-кус не бях се сетила,ама почвам.
Kiksi,ами аз давам попара от седми месец,така че сирене давам.Обезсолявам го от предната вечер.Иначе и аз ползвам сирене На баба.Вземам една кутийка и от нея давам на малката.Иначе тук една майка от комплекса ми каза,че имало някакво сирене което струвало 37лв килограма и щяла да купува от него,ама къде ще му се види края...Много скъпо нещо.А и гаранция за качество няма спорвед мен.Аз лично за нас забелязвам че на баба ни харесва и прясното и киселото и сиреното,така че и на малката давам от това сирене.
Риба ще й дам тези дни.И майка ми ми казва,че още за нас като ни са давали са знаели че била много полезна за бебетата-децата,ама на мен ме тревожи единствено тези лишейчета по тялото й.Ама ще я завена на кожен.Мисля че не е от храна,защото нищо ново не съм й въвела,а се появиха от скоро.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #432 -: януари 28, 2011, 15:46:10 »

Четох,четох и реших ще започнем с 2-3 лъжички зеленчуково пюре.Мислех ябълка да цедя и други подобни ,но няма да го правя вие какво ще кажете правилно ли постъпвам.Още повече ,че в дебелите книги пише ,че - ако бебето е удвоило теглото си от раждането. Например – родено е с тегло 3,500 kg и е достигнало вече 7 kg и консумацията на мляко е в по-голямо количество от средно-дневните норми за възрастта му мога да започна с пюреца . На четири месечна възраст едно бебе обикновено приема около 140 ml мляко на хранене или около 850 ml на ден. И последното като взех предвид и реших да не мъча малчо с 2 лъжици сок от ябълка,и без това той така ни гледа като ядем ,че ми се приисква да му давам  smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #433 -: януари 28, 2011, 16:07:55 »

Аз почнах със зеленчуково пюре и сега предпочита зеленчуковите и месните пред плодовите!Според мен е най-добре така, а не със сок да се захрани.Аз лично дадох сок към 7 месец.И аз го давам за да я накарам да си пие чайчето и слагам 30 грама сок на 100 грама чай.И аз почнах на 4 месеца със пюретата.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: януари 28, 2011, 17:02:05 »

Рубин, преди да я запишеш на кухнята трябва да си я захранила с почти всичко, защото на кухнята има и риба, и десерти. По принцип се води детска млечна куня, но това, което вземам за Зара като десерт от кухнята е правено с вода, т.е. нишесте с вода.
juji, ти ще си решиш дали на 4 месеца или на  месеца ще захраниш детенце. Иначе от опит първо зеленчуковото.  Wink
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines