Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 05:28:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179496 пъти)
 
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: януари 09, 2011, 20:54:47 »

Аз плодово пюре давам следобед към 17:00-18:00 часа. С плодово пюре хранене не се замества, дава се между храненията или за десерт. Можеш да добавяш и към кашата, аз така правя, че иначе не иска никакви каши да яде, така най-лесно можеш да въвеждаш плодовете  smile. А зеленчуково по принцип давам на обедното и хранене, което е 14:30, но съм давала и на предното, когато няма да сме в къщи, а навън не мога да я нахраня  blum . Аз не съм замествала хранене все още, след зеленчуковото давам мляко, колкото и се пие  blum
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: януари 09, 2011, 23:29:48 »

Герганче, мерси  good. А сподели какво даваше за следобедно хранене в началото? Всеки ден каша ли? Защото нали с плодовото пюре не можеш да заместиш хранене, и то зеленчуково не се дава следобед все пак... освен каша какво друго може?

Ами то такова разнообразие от каши, пък понякога слагах някакъв плод към кашата - смачкан банан, настъргана ябълка и т.н. Спомям си че й правих разни кремчета, но с вода, а не с мляко и слагах пак бисквитки, плодове, кашите в бурканчета на Ганчев много се уважаваха от моята госпожица, има едни кремчета на Нестле (може и на други фирми да има, но аз само такива съм виждала), но не знам дали не ви е рано за тях...има с ванилия, с ягода и с бисквити май, те са в пластмасови кутийки по 4 броя в опаковка  Wink
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: януари 10, 2011, 00:08:53 »

За следобедно хранене нашата педиатърка ни беше казала да давам 2-3 пъти седмично каша, а останалите дни плодово пюре. Докато беше по- малка плодовото пюре й стигаше. Бях купила една кутия АМ, но Дари не искаше да го пие и за да не го хвърля, слагах по една две лъжички в пюрето.
Има също разновидности на плодовите пюрета с овесени ядки, извара, сметана, бисквити, различни видове йогурти. Примерно нещо такова:
« Последна редакция: януари 10, 2011, 08:47:13 от Nataliya » Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: януари 10, 2011, 10:22:22 »

И ние сега сме на плодови пюрета и сокове  smile
нашата педи каза, че тъй като са безмлечни не заместват хранене и се дават някъде м/у храненията, колкото да се опитват нови вкусове и да се набавят витамини smile
аз бях започнала дообяд м/у храненията да давам сок, а пък следобяд пюре, но изглежда й дойде много - те нали все разхлабват  pardon
та сега следобяд давам м/у храненията един ден пюре, един сок, като пюре не съм давала повече от 80г (или малките бурканчета, които се водят точно за захранване ) Wink
обаче все пак се засища, защото като й дам м/у 2 хранения следобяд пюре/сок, прави доста по-голяма пауза м/у храненията от обичайната  good
на нас ни предстоят заленчуковите сега, с които ще се мъчим да заместваме обедното хранене, а кашите ще ги започнем някъде към 5 и половина  girl_wink
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #379 -: януари 13, 2011, 13:08:58 »

Аз май обърках преди малко темата  blush
Момичета на нас доки ни каза да започваме захранването след 4 месец с каша без глутен. Не съм търсила още, но бихте ли ми казали марки и видиве такива каши. Какво точно да търся?
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: януари 13, 2011, 13:52:02 »

По принцип най-лека и подходяща за начало на захранването е оризовата каша. Има такава на Милупа, на Хип исигурно и други марки също предлагат такава  good
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: януари 13, 2011, 14:48:55 »

Да,аз захраних с тази на Милупа и всички около мен ме питаха дали не се запичало бебето от ориза,нищо подобно,но мисля важно е да отбележа,че я кърмих,ако е на АМ бебчето не знам как ще е.Дълго време това беше любимата храна на Мая,така си пълнеше бузите shok и то без да я смесвам с каквито и да е пюрета,само така- с вода girl_wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: януари 13, 2011, 14:54:31 »

Да,аз захраних с тази на Милупа и всички около мен ме питаха дали не се запичало бебето от ориза,нищо подобно,но мисля важно е да отбележа,че я кърмих,ако е на АМ бебчето не знам как ще е.Дълго време това беше любимата храна на Мая,така си пълнеше бузите shok и то без да я смесвам с каквито и да е пюрета,само така- с вода girl_wink

Aми не знам за Мая, ама ти пробвала си я? smile Много е вкусна  Offtopic

Иначе - да, Милупа и Хип, друга безмлечна и безглутенова е каша от елда, май само Хип имат  Wink
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: януари 13, 2011, 15:00:49 »

Всички каши на Милупа са ми много вкусни и на мен,не сме пробвали само тази с парченцата шоколад,но скоро и нея ще пробваме Torte
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #384 -: януари 13, 2011, 15:40:35 »

wanting ,моля те сподели кога започна да даваш сокчета и в какво количество и пюренца също и как стои въпроса със сока от ябълка .Начина на приготвяне.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: януари 13, 2011, 16:33:36 »

juji, някъде от три и половина започнахме сокчетата - но не съм ги мерила като милиграми smile
в смисъл знам, че е важно сокчетата да се дават с лъжичка в началото, за да свиква бебето с нея и после да си хапва пюренцата без проблем smile
та в началото по 1-2 лъжички, после 3-4 и така докато стигнах сока от една ябълка smile
давала съм й и морков по същия начин smile
а приготвянето - взех си един пакет марля от аптеката -беля ябълката, отстранявам семките и рендосвам в/у марлята и изстисквам smile по същия начин и с моркова smile
по принцип имам и сокоизтисквачка за твърди плодове, но за по ена две лъжички сок не ми се цапаше всичко smile
разполагам с домашни ябълки и моркови и за това си позволих сама да правя сокчетата, въпреки че педи не е много възхитена от мен  pleasantry
тя ни препоръча едни сокове на хип, които се водят от 4 месец и има залена буква "А" на тях - това означава че от тях не би направило алергия детето - та и от тях съм давала - вече ябълка и круша и ябълка и грозде smile
а пюренца взимах от тези малките засега по 80 г, които са на хип и гербер - на тях си пише, че са еднокомпоненти за захранване smile
вече взимам и на Ганчев - на мен лично са ми много вкусни  girl_wink
да си призная при пюретата не съм толкова стриктна - в смисъл пак започвам нов плод постепенно - само че първия ден 3 лъжички, втория малко по-малко от половината бурканче, третия почти цялото и на четвъртия давам цялото (става въпрос за тези малките бурканчета )
май много се разписах  blush
juji, а ти беше започнала в една друга тема да обясняваш за ябълките какво се правят, ако може разкажи повече, че моята педи отрича домашните пюрета и не дава инфо   Wink
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #386 -: януари 13, 2011, 16:52:09 »

wanting, педиатрите не са възхитени да се дават домашни плодови пюрета при захранване, защото се счита, че вкъщи не можеш да постигнеш такава идеална гладкост, каквато се постига с машините на фирмите, които произвеждат пюрета. Освен това тези фирми би трябвало да поддържат най-идеална хигиена - високи температури при измиване на плодовете и зеленчуците и т.н. и т.н., които не винаги могат да се постигнат в домашна обстановка. Това е по принцип  Wink, а дали е така наистина  Girl_hide.
« Последна редакция: януари 13, 2011, 16:55:35 от rozovka » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #387 -: януари 13, 2011, 18:27:03 »

Ами моята братовчетка  /бебенцето и е на 11 м/ тя казваше ,че по същия начин който си описала процедира с сока от ябълка .Тя измива хубаво ябълтака със топла вода и гъбичка и след това потапя самата ябълка във вряща вода за 1 минута това се прави за да излезнат нитратите и отровите с които е пръскана и след това рендисва ,процедурата с марлята и после с лъжичка дава сокчето.Аз сега чета за захранването и тотално се обърках вече за това само питам и ставам със сигурност досадна.Обаче тук като няма от кой да получа инфо.Педиатърката тук е много странна.То да ви кажа по нейната логика като в магазините има всичко и имама избор тя за какво ми е,каквото и да я питам тя все ми казва чети инструкциите,или пазара е пълен избери си сама какво мляко ще му даваш.
А и още нещо да питам Кашичката как се приготвя когато бебо е на изкуствено мляко.Тук пише с бульон или мляко ,ама как се приготвя бульона .Ако може някой да помогне
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: януари 13, 2011, 19:52:28 »

Аз моментът със соковете го прескочих и въобще не съжалявам,при всичко което четох не намерих смисъл да давам само сок,давах си пюренца,ако ви се виждат гъсти,слагате малко чиста водичка и толкова.Дори сега като предлагам сокче го разреждам с малко вода.  pardon
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #389 -: януари 13, 2011, 20:40:01 »

Аз моментът със соковете го прескочих и въобще не съжалявам,при всичко което четох не намерих смисъл да давам само сок,давах си пюренца,ако ви се виждат гъсти,слагате малко чиста водичка и толкова.Дори сега като предлагам сокче го разреждам с малко вода.  pardon
А пюренцето от кога почна да го даваш и по каква схема, по колко даваше в началото,половин или първо с лъжички ?
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines