Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 07:08:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179506 пъти)
 
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: декември 21, 2010, 12:49:10 »

Утре в "Темата на нова" ще дават точно това...за детските пюрета и какво съдържат. Лично на мен ще ми бъде много интересно, че още малко и нас ще ни вълнуват пюренцата..
Нямах възможност да гледам това предаване. Може ли някой да преразкаже какво казаха в общи линии?
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #361 -: декември 21, 2010, 13:34:40 »

Има го в сайта на Нова ТВ - http://play.novatv.bg/program/tematananova 
И аз сега ще му хвърля едно око  smile
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: декември 21, 2010, 15:14:50 »

Май няма смисъл да си губите времето да го гледате, рекламата беше повече отколкото предаването им. В моите очи това си беше една откровена реклама на Ганчев, макар и да се бяха "опитали" да скрият марката, нещо не се беше получило. Очаквах да видя нещо повече, а не само за съдържанието на нитрати и пестициди и как скенерът им отчитал, ако има чуждо тяло в пюрето, то пък ако и това може да се допусне въобще, ще е върхът на сладоледа, пюрета с разни "неща" вътре.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: декември 22, 2010, 12:50:57 »

Аз покрай нередовното акане на едната ми дъшеричка съм яла и на хип, и н аганчев пюрета от сливи  и разни други разхлабващи. Според мен в хип-а има някакъв подсладител, много е сладко и то неестествено сладко за синя слива просто. Не им вярвам аз на тези индустрии и това си е. Какволи щеше да стане, ако в БГ бяха открили надвишени норми на вредни съставки да речем в Хип или друга масова чуждестранна марка  Wink Как така ние тук ще измерим по-високи стойности. Да не говорим, че няма да закопаят най-масовата БГ марка.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: декември 22, 2010, 14:48:06 »

Аз пъл вярвам на това което видях  Wink Радвам се че го видях, беше ми интересно. То Диди така или иначе не яде вече пюрета и мислех че много ще оплюят пюретата и бях решила да не го гледам, да не си пълня главата с глупости, но когато разбрах че е било в положителна светлина си го пуснах да гледам  Wink
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: декември 28, 2010, 16:51:47 »

Момичета, на нас педи ни каза, че този месец ще се захранваме  crazy
Репликата беше : "ябълка, тиква или ябълка и тиква"  crazy
А като изразих желание аз да й правя ябълковото пюре ме отряза с "без експерименти "  diablo
А аз се снабдих с домашни ябълки - много хубави и сочни и аз искам да й правя пюренцета (по точно кухненския робот  blush )
Изчетох доста информация и все си мисля, че домашното е по-хубаво  smile
Вие как бихте постъпили на мое място - дакупувам или да правя ?  crazy
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: декември 28, 2010, 17:02:47 »

Щом имаш домашни ябълки и желание да правиш- действай.smile
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #367 -: декември 28, 2010, 17:33:31 »

Аз също съм с две ръце за домашното. Може да не е толкова вкусно колкото купешкото, но поне няма изкуствени оцветители, заместители на захарта, и тем подобни химии... Ако имам време, си приготвям сама, ако нямам домашни плодове или зеленчуци, купувам от пазара и така...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: декември 28, 2010, 21:38:38 »

Аз също съм за домашно приготвеното, дори и замразено и размразено. При въвеждането, ако нещо се приготвя и замразява, за въвеждането хитър вариант е дасе замрази във формички за лед и после в пликчета, така 1 кубче е достатъчно за първите лъжички.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: декември 29, 2010, 14:31:14 »

И аз в началото на захранването приготвях домашни неща. Единственото, за което трябва много да се внимава е хигиената. Особено почистването на плодовете и зеленчуците. Аз варих зеленчуците на пара и пасирах с кърма. Варила съм дори по две парченца картоф в началото. Да ви дам една идея - понеже такова количество картоф не може да се пасира с пасатора, премачквах го през средно едра цедка. Така става равномерно и добре смачкано, докато с вилица остават доста едри парченца.
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: декември 29, 2010, 22:08:44 »

И аз приготвям сама пюретата, "пасирам" през цедката и замразявам във формички за лед smile
wanting, не виждам къде може да сбъркаш при пасирането на ябълка  crazy Така че, действай смело, слушай педиатъра, но преди всичко се вслушвай в себе си.
Мартин в началото изобщо не ги харесваше готовите пюрета. От скоро му давам и от тях, защото няма как да набавя всичките зеленчуци в суров вариант. Наложи ми се да му дам тези дни и картоф с морков от бурканче. Изяде го с кеф, но после половин час му мих оранжевата муцунка - никога не е ставало така с домашно приготвения морков. По-странното беше, че на изхода ефекта беше същия. Цялото дупе оранжево и няма измиване... стоеше като боядисано с боя  girl_impossible
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #371 -: декември 29, 2010, 23:28:54 »

Зрвейте и от мен !1 Не се бойте и аз приготвям всичко сама , тука детска кухня няма и като се почне от пюрето и се стигне до десетта само домашно.За морковите и аз съм на този етап и на входа и на изхода едно и също.Дъщеря ми е на 2 и нещо тя пък ги гризе и зъби и муцунче та и мокета и мебелита са оранжави вече smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #372 -: януари 09, 2011, 18:28:26 »

Момичета, моля споделете как давате плодовото пюре? Замествате ли напълно следобдно хранене или само като десерт към друго хранене (например каша)?
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: януари 09, 2011, 18:58:42 »

Момичета, моля споделете как давате плодовото пюре? Замествате ли напълно следобдно хранене или само като десерт към друго хранене (например каша)?

Aми аз в началото го давах следобед и дохранвах с мляко или кърма  Wink Като цяло ние много малко сме яли продови пюрета точно защото не им намерих начин да приложение....За десерт не ги искаше, а пък за самостоятелно хранене не й стигаше. Казват че плодовото пюре не засища за едно хранене  pardon
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #374 -: януари 09, 2011, 19:20:22 »

Герганче, мерси  good. А сподели какво даваше за следобедно хранене в началото? Всеки ден каша ли? Защото нали с плодовото пюре не можеш да заместиш хранене, и то зеленчуково не се дава следобед все пак... освен каша какво друго може?
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines