Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 09:21:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179518 пъти)
 
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: ноември 30, 2010, 15:03:35 »

И ние се захранваме от около 20 дни вече  smile Започнахме с картоф, после добавих морков, карфиол. Тиква също опита, но самостоятелно и много я хареса - нали е сладичка. Днес му дадох авокадо. Много му хареса кулинарното извращение авокадо с картоф  good даже май е фаворит за сега ... но вече съм в чуденка какви зеленчуци да давам. Аз му ги приготвям сама, пробвахме два пъти с готови пюрета на ХИП, но ми ги отказа категорично  bad Според вас какво е подходящо за тази възраст? Чушка може ли да дам? И кога да въведа плодовете и кашите? Аз си мисля за след обед, но тъй като още сме много далече от заместване на обедно хранене не знам дали е удачно да му въвеждам второ за деня на пюрета  crazy И за кашите да питам - тъй като още се кърмим, мисля да му взема някаква безмлечна оризова каша и да я разреждам с кърма. Като десерт ли да я давам или вместо зеленчуковото пюре или пък след обед между храненията?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: ноември 30, 2010, 15:09:37 »

За зеленчуци се сещам- тиквичка, спанак, броколи, царевица, пащърнак.
Аз започнах да давам следобед каша/плодово пюре след като бях заместила обедното хранене. Много майки, обаче започват да дават следобед каша/плодово пюре и продължават да дохранват с мляко.
Принципа е на обед зеленчуково/зеленчуково- месно пюре, а кашата- следобед. Тя е достатъчно хранителна и ако е десерт ще дойде множко.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #347 -: ноември 30, 2010, 21:30:00 »

Аз замествам на малката предпоследното й хранене в 16-17 часа с каша,но давам около  пъти седмично,че нали уж се наддавало много от нея.Давам на Милупа безмл.оризова и много се харесва!
А,мами мога ли да ви попитам кога мога да давам на Миши от тези продукти каши,пюрета,които са с мляко на прах и млечен протейн?
Също така от соковете мога ли да давам портокал,ананас....Нали цитруси не било хубаво? crazy
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: ноември 30, 2010, 21:55:11 »

По принцип след заместено обедно хранене може да се мисли за заместване на следващото (следобедно), в общия случай са каша (кисел). Иначе и аз започнах с безмлечни каши, които правех с кърма, вместо с вода. С кърмата обаче (не че ми е ясно защо), но има един момент, че първоначално кашата си става с нужната консистенция, но след това постепенно започва да се втечнява, а не остава на каша, както с водата. Това не променя според мен хранителните качества. Явно е от кърмата. Ако се даде веднага няма проблем, но понеже ми се е случвало да направя каша и да я дам да речем след не повече от половин час, та тогава става.
Иначе след шестмесечна възраст и вече започнало захранване, което върви без проблеми, може да се дава каша с млечна съставка.  good Поне аз давах и нямаше проблеми, пък и тези каши са много по-вкусни.
За следващи зеленчуци се сещам за броколи.
Относно цитрусите - у нас твърдят, че не може да се дават рано, но пък в страните, където се отглеждат естествено с тях започват захранването. Аз лично нямам предрасъдъци относно тях, но ги дадох след всички други плодове.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #349 -: декември 01, 2010, 09:48:50 »

Благодаря svetli give_rose
Ние сега се връщаме от консултация и нашата педи ни каза че след 7 месец да почваме със супичките и булиончетата(съжалявам за прав.грешка,ама не знам къде е буквата blush)
Та според вас добре ли е да ги почна.Иска ми се да почна с глутена,за да и слагам в супичката и хляб или сухар,ама се  чудя как и с какво да го въведа.Четохх назад в темата,ама пак ми става още по объркано.
Много ще съм блаодарна,ако някои ми сподели своя опит!
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: декември 01, 2010, 12:16:22 »

Рубин, аз глутена го въведох с една бисквитена каша на Ганчев. Може да я пробваш и само с бисквитка - обикновенна.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #351 -: декември 01, 2010, 13:13:02 »

Ами аз имам една млечна каша с бисквитки на Хипп,дали става?Ама ще взема и бисквитки обикновенни.А трябва ли постепенно да въвеждам или мога след као видя че няма реакция или проблем да й направя попара с хляб или по принцип да й дам хляб в супичка?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: декември 01, 2010, 22:53:13 »

Рубин, ако на кашата пише "съдържа глутен", давай. Изчакай толкова, колкото си чакаш при въвеждането на нова храна. След това пробвай попара, или мляко с бисквити...зависи какво ще ти яде.  good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #353 -: декември 02, 2010, 09:10:30 »

Сега ще ходя до магазина и ще проверя за каша с бисквити и глутен,че моята се води вечерна и сега видях че съдържа и мляко!А с такива "млека" кога почнахте да давате-сухо мляко на прах,сметана...
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: декември 02, 2010, 15:10:11 »

Рубин, май и ти като всички нас много го мислиш това захранване  give_rose  Аз мислих, мислих и на края за каквото ми дойде вдъхновение на момента - това направих. И сметаната (като съставка в пюре Хип спанак с картофи и сметана) и сухото мляко в кашите - ги почнахме след шестия месец. Дай нещо с глутен според мен и след това можеш и сухарче в супата да слагаш. Нашата педиатърка обаче имаше предвид под супа, наистина течна супа, която е ужасно трудна за даване (разлива се навсякъде) и честно казано не съм му давала дълго.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #355 -: декември 02, 2010, 19:30:25 »

Ох,ами да на моменти много се замислям,ама е днес си казах,а бе на нас като малки как са ни захранвали?Взех едни сухари без сол и мислех утре да й направя попара!Ама ще видя,да не би много да се перя,а утре да се откажа.
Имам една вечерна каша на Хип с бисквити и мляко и довечера може да й дам да пробва!А в другия случай утре да взема едни обикновенни бисквити и да и настържа!
Благодаря ви много за съветите!Прекрасно сте!
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: декември 03, 2010, 09:54:06 »

Рубин, и да го мислиш, и да не го мислиш много все ще трябва да й дадеш глутен по някое време. Обикновенна бисквита трудно ще настържеш. Имам въпрос към тебе, млечните ви хранения на кърма ли са или АМ? Можеш да й накиснеш бисквитката в едно от двете да омекне и така да й я дадеш.
За супата, чиста супа трудна работа с лъжица, при това на бебе, аз лично слагам един или два сухара и така я давам.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #357 -: декември 03, 2010, 10:31:18 »

Мерси миличка! give_rose
Снощи й взех една каша на Хип с бисквити,ябълка и банан и днес й дадох 2 лъжички!Следобед ще й дам към кашата.В нея има и мляко.
А иначе се храним с АМ.
Дано да сме добре и след няколко дни ще й направя попара!
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #358 -: декември 17, 2010, 17:18:48 »

На Хип уж са най-скъпите и най-добрите, но една съседка, която работи в международна фирма за хранителни добавки и съставки, в смисъл те снабдяват фирмите с разни хранителни вещества, които слагат в готовите храни, включително и колбаси, кремвирши, луканки... та тя ми каза такива страхотии за храните като цяло, че косите ми настръхнаха, няма Хип, няма Нестле, няма Ганчев, всичко съдържа вредни съставки и е най-добре ние сами да си приготваме кашичките или да взимаме от детските кухни към яслите, там ги готвят ден за ден и са пресни. Това ми го казва човек от кухнята, който продава такива съставки, но за съжаление в днешното забързано ежедневие не винаги ни остава време да приготваме всичко сами, особено ако работим...
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: декември 18, 2010, 14:29:15 »

Утре в "Темата на нова" ще дават точно това...за детските пюрета и какво съдържат. Лично на мен ще ми бъде много интересно, че още малко и нас ще ни вълнуват пюренцата..
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines