Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:11:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179459 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: ноември 06, 2010, 13:44:56 »

To няма еднокомпонентно месно, но щом вече си давала тиква и няма реакция към нея, ако към тиква с пуйка прояви реакция, ще знаеш че е от пуйката. С други думи няма проблем месото да е в комбинация с нещо което си давала, Нестле например имат пилешко с моркови и картофи, също е удачно да го даваш  Wink И да горе доло след 5-7 дни е напълно достатъчно за втори вид месо, ако има някаква алергична реакция тя ще се е проявила вече  good
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: ноември 06, 2010, 17:35:35 »

Извинявайте, че се намесвам - има еднокомпонентно местно, на Хип. Всичките меса общо взето ги има и самостоятелно, като се препоръчва при захранването да се сложат само 2-3 лъжички в зеленчуково, а после вече се слага по половин или цяло бурканче, заедно със зеленчуково. Иначе като порасне малко детенцето и може да хапва хляб, еднокомпонентните може да се дават като пастет - като се намажат на филийка.
Малчо го захраних с чисто пилешко - 2 бебешки лъжички, с пюре от морков с картоф. На следващото даване смесих половин бурканче чисто пилешко с тиква. И така му и давам - с някакво местно, като редувам ден с месно, ден само със зеленчуково, като го давам на първото обедно хранене.
Например - събужда се в 7 - мляко, после 10-10:30 - мляко, 13-13:30 - пюре зеленчуково или зеленчуково с месно, към 16 - плодова или млечна или плодово-млечна каша, плодово пюре, кисел - направен от плодова каша с няколко лъжички плодово пюре. и към 19 - 20, понеже кашата добре го засища, има баня и после мляко, което е последното хранене за деня.
Та така  smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: ноември 06, 2010, 19:33:17 »

Извинявайте, че се намесвам - има еднокомпонентно местно, на Хип.

Явно аз не съм го виждала просто, Рубин съжалявам че те подведох  give_rose Мисълта ми е че дори да е в комбинация с нещо което вече си въвела няма проблем  pardon
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: ноември 08, 2010, 11:47:14 »

 Еднокомпонентни месни пюрета има и на Сънвал. Дори са по-удобни при захранване, защото са съвсем мънички бурканчетата. Купувала съм ги от Бейби мола и от Пигис хаус.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #334 -: ноември 24, 2010, 09:15:32 »

Мацки възможно ли е Миши да е проявила реакция към пуешкото,защото аз друго не съм й въвеждала скоро?Има лишеиче на лявата ръка над лакътя.Една майка вчера ми казваше че са проявили алергия към риба и имали лишеи и аз се стреснах,защото и малката ми има от седмица и нещо,ама мислех,че е суха кожа!
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #335 -: ноември 24, 2010, 09:51:52 »

Ако покрай сухия участък има зачервено значи е възможно да е реакция на храната - поне на мен така ми каза докторката. Най-добре да я види да си сигурна. дано не е нищо сериозно и да и мине на Мишето
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: ноември 24, 2010, 21:29:38 »

Аз искам да попитам нещо, понеже вече доста се чудя какво да давам - засега сме в началото на захранването, така да се каже, въпреки че от около 20-тина дни съм започнала. Та, въвела съм картоф, тиква, морков и ябълка. И се чудя утре какво да дам - мисля пащърнак, ама чист, че съм купила едно такова пюре или пък се чудех дали да не е тиквички с картофи, обаче чета в съдържанието му, че съдържа оризово нишесте, а аз ориз не съм въвеждала, дали всъщност е проблем се чудя. Мислех да въвеждам по-натам ориза с броколи, ама пък чета тук-там, че броколите се давали по-късно  scratch one-s head Проблем ли е, ако ги дам сега. С това захранване съм на никъде и само чета и все по-мътна ми става. Направо ми иде вече  GROAN . А мангото мога ли сега да го дам в комбинация с банан (естествено като първо въведа банана самостоятелно)? Май много въпроси натворих, ама наистина ми е една каша в главата. girl_impossible
« Последна редакция: ноември 24, 2010, 23:26:47 от Вили » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: ноември 24, 2010, 23:09:58 »

Вили, и аз се чувствах като теб на тема захранване, ама така е като няма нищо ясно и конкретно по темата, та сме принудени да правим каквото ни хрумне. Та да ти кажа аз какво направих относно ориза и броколите - понеже на нас ни измериха нисък хемоглобин на шест месеца и през седмия месец постоянно ядохме броколи и спанак. Оризът не е проблем в никакъв случай. Все пак в някои теории за захранване се започва първо с оризова каша. Много от пюретата и особено плодовите имат оризово нишесте за уплътняване. Моята теория - първо еднокомпонентните пюрета и след това комбинации между зеленчуците, които вече са давани и нещо ново.
Аз честно казано мисля, че е рано за манго. Аз започнах с ябълка, круша, слива, кайсия, праскова и чак тогава банан, а след него манго и други подобни. Гледах да стигна до сливите, че все имахме нужда от разхлабване. Обаче да ти кажа, че сливите на Хип са с оризово нишесте и не действат така разхлабващо като сливата на Гербер,която си е чиста.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #338 -: ноември 25, 2010, 09:41:38 »

Момичета,а бе търсех ама не намирам темата за глутена! =]Може ли някои да ме насочи!
Или ако му идва по лесно да ме посъветва дали да почна с въвеждането?Миши е на 6 месеца и 18 дни и бях чела че късното въвеждане било по опасно от ранното.Доки ми каза да почваме с попарата със сирене и сега се чудя какво да правя.Вътрешно мисля че трябва да го въведа,а вие как мислите?На колко месеца почнахте и с какво?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #339 -: ноември 25, 2010, 10:19:34 »

Рубин, докторът, който следи бебчето ми(не педиатърката) и на който имам страшно голямо доверие, каза че вече мога да давам на Влади сиренце. Аз му слагам малко в картофеното пюре.  Малко масълце също слагам така че мисля че няма да е проблем да и правиш попара. Само че сиренето го обесоли предварително и сухар4етата май се смилаха, не си го спомням този моент много ясно, но аз мисля че след 6 месец може попара особено ако на Мишето и хареса след пурвото пробване.
Вили, оризовото нишесте не би трябвало да те притеснява - то е толкова малко а пък и е безвредно според мен. на Влади също не съм му давала още ориз, от плодовите можеш да пробваш круши и сливи, после и горски плодове моето момченце много хареса ябулка с горски плод. От зеленчуковите тиквички и спанак.  good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #340 -: ноември 25, 2010, 10:35:29 »

Аз за сиренцето нямам колебания,ама се чудя за този глутен в хляба!А другата чуденка е какво сирене да търся като вече нямам доверие на нашия пазар!
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: ноември 25, 2010, 11:22:29 »

Рубин, какво те притеснява глутена в хляба? Но преди това само да ви ударя едно рамо за спокойствие на момичетата, чиито последни постове са близки до паника. Спокойно бе момичета! Всяко детенце е индивидуално и е готово за захранване по различно време. Това, което направих аз преди 4 месеца, когато започнахме да се захранваме, беше да се доверя на една - две /максимум, че иначе става голяма каша в главата/ майки, които са всекидневно около мен и се консултирах с тях кое след кое се дава. И най- вече следях малката, кое яде с охота, кое не. Оказа се, че Зара е месоядно същество и разни там зеленчуци и плодове утраяха едва около 3 седмици. Т. е. зеленчуковите пюрета не я засищаха и минахме и на месни. Там принципа, ако изобщо може да се нарече такъв е първо белите меса, после останалите. Никой няма да ви се кара, ако детенцето ви е захранено по-рано или по-късно.
Рубин, относно сиренето...ами....стискаш очите избираш си една марка, която на теб да ти харесва като продукт и обезсоляваш и даваш в попарата. Но преди да и въведеш глутена я изчакай да се изчисти от лишеичето, което те притесняваше. Повтори със същото пюре, от което мислиш, че се е появило, за да си на 100% сигурна и тогава давай нов вид храна.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #342 -: ноември 25, 2010, 11:28:08 »

Благодаря мила и аз мисля че трябва да изчакам!Просто сег проучвам за глутена.В понеделик ще ходим при доки и ще види лишея!Дано да е суха кожа!
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: ноември 27, 2010, 13:41:34 »

Аз да попитам колко дни въвеждате новата храна? Аз в началото по-дълго време давах един вид, а сега си мисля максимум 4 дни да е, та мисълта ми е, че смятам че е достатъчно, а може ли и по-малко дни, че така ми се струва, че много се проточва и се чудя какви комбинации да правя от 3-4 вида зеленчуци, а плодовете е само на ябълки и не смея да дам друго, докато не са минали 4 дни от въвежданото нещо. Дали правилно правя  scratch one-s head Споделете вие какво правите, pls!
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: ноември 27, 2010, 16:06:03 »

3-4 дни от един вид храна до друг мисля са доктатъчни.Идеята е да има време ако ще има алергична реакция да се прояви.Даваш тещо,до 3 дни ако има реакция би се проявила и след 3 дни ново.Аз поне така мисля.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines