Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:59:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179450 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: октомври 11, 2010, 22:11:30 »

Относно прясното мляко, аз започнах да приготвям кремчета и грис с него след годинката. Горе-долу по същото време започнах и с обикновенното купешко кисело мляко. Преди това дава от йогуртите на Нестле, а от няколко дни му давам Даноно понякога като десерт - направо полудява като го види. За нощното хранене обаче все още сме на нестле джуниър, защото си мисля че има повече полезни вещества от купешкото кисело мляко.
А за пюретата препоръчвам Семпер - имат малки за захранване и Сънвал. От Нип и Нестле Алиете съм вземала за разнообразие.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: октомври 12, 2010, 09:25:12 »

malinkata аз не мога да съм много полезна за пюретата, защото втв Враца няма Семпер и Сънвал  girl_impossible Та аз пазарувам Хип, Бебевита но по често - Гербер, много съм доволна от цената и разнообразието им  good  Сега доста често сама приготвям храната  Wink
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #317 -: октомври 12, 2010, 09:39:21 »

Аз също смятам да приготвям пюретата, но плодовите нещо не се сещам как ще стане  pleasantry, Семпер и Сънвал  - тези и аз не съм ги виждала, ако някой има инфо къде се продават в Пловдив моля за помощ.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: октомври 12, 2010, 23:29:49 »

На нас още ни е доста рано за захранване,но събирам информация за сега и искам да попитам дали някой е започвал с броколи или карфиол?Виждам,че най-често се почва с тиква или морков,но на един от прегледите две майки-немкини обсъждаха броколите,като първа храна при захранването.И още нещо-на кое се казва преходна храна?Видях до като понятие,но нямаше разяснение.
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: октомври 13, 2010, 06:48:37 »

Аз също смятам да приготвям пюретата, но плодовите нещо не се сещам как ще стане  pleasantry, Семпер и Сънвал  - тези и аз не съм ги виждала, ако някой има инфо къде се продават в Пловдив моля за помощ.
Почти всички видове пюрета ги има в повечто бебешки магазини в Пловдив, Касида, Бейби Лендовете, Штъркела, Вис Виталис и предпологам че и другаде но основно в тези ги има почти всички видове и марки.
А инъче аз лятото като имаше повече плодове варях плодовете и ги пасирах, незнам до колко е правилно било, но така и правих плодово пюренце уж без да добавям захар и прочие.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #320 -: октомври 13, 2010, 09:09:26 »

ani4ka1710, почти всички магазини от тези които изброи съм посетила вече( освен Касида че ми е далече) и не съм виждала такива - може аз да не съм видяла просто. А на колко месеца въведе плодовото пюре и как го приехте. На Влади все пак му се върнаха коликите и аз се чудя дали да не спра за малко с плодовите и да не започнем със зеленчуково??
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: октомври 13, 2010, 10:10:27 »

На нас още ни е доста рано за захранване,но събирам информация за сега и искам да попитам дали някой е започвал с броколи или карфиол?Виждам,че най-често се почва с тиква или морков,но на един от прегледите две майки-немкини обсъждаха броколите,като първа храна при захранването.И още нещо-на кое се казва преходна храна?Видях до като понятие,но нямаше разяснение.

Ние започнахме с картофче, после малко морков. За броколите и карфиола нашето доки специално каза да ги дадем 2,3 седмици най-рано след старта, че нали са от рода на зелето и все пак по мало подуват...
Но теории хиляди. Четох някъде и против моркова много, което пък ужасно ме озадачи, заради наситения си цвят можел да бъде силен алерген Oh my ...
Аз също смятам да приготвям пюретата, но плодовите нещо не се сещам как ще стане  pleasantry, Семпер и Сънвал  - тези и аз не съм ги виждала, ако някой има инфо къде се продават в Пловдив моля за помощ.
аз пасирам плод заедно с разтворена каша. Но вече няма хубави плодове sad
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #322 -: октомври 14, 2010, 09:17:13 »

ivaiva , а плодовете обработваш ли ги топлинно или директно пасираш? и с каква каша си ги смесвала?
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: октомври 14, 2010, 11:21:18 »

ani4ka1710, почти всички магазини от тези които изброи съм посетила вече( освен Касида че ми е далече) и не съм виждала такива - може аз да не съм видяла просто. А на колко месеца въведе плодовото пюре и как го приехте. На Влади все пак му се върнаха коликите и аз се чудя дали да не спра за малко с плодовите и да не започнем със зеленчуково??
Ами изненадвам се че ни се видяла особена за Щтъркела съм абсолютно сигурна че имат всички видове пюрета, аз там винаги съм намирала каквото търся, относто това кога въведох пловодите, първо въведох зеленчуковите пюрета и чак по късно въведох плодовите..
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #324 -: октомври 14, 2010, 11:42:39 »

А кога сте въвеждали зеленчуково-месните?
Ние от 4 месец зеленчуково,след 2 седмици някъде плодово,от вчера каша и се замислям и за месните??? *crazy*Или да поизччакам до 6 месец?
А и за кисела и жълтъка?Кога да ги давам?И как приготвяте кисел?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: октомври 14, 2010, 12:00:36 »

Рубин, мисля че е добре да изчакаш до шестия месец за месните пюрета. Няма смисъл да се бърза и да се струпват много нови вкусове наведнъж. След това може да пробваш и с жълтъка по четвъртинка през ден.
Кисел никога не съм приготвяла и давала. Чела съм рецепти за приготвянето му с прясно мялко и затова се отказах. Продават и пакетчета с готова суха смес за кисел, но на мен ми се вижда много съмнително това нещо.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #326 -: октомври 14, 2010, 12:45:13 »

Нашата педиатърка ми каза към пюрето като добавя малко от АМ и ставало кисел! =]А за месните и аз така мисля да изчакам!
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: октомври 18, 2010, 17:05:36 »

ivaiva , а плодовете обработваш ли ги топлинно или директно пасираш? и с каква каша си ги смесвала?
не, не ги обработвам, мия ги много добре, беля и пасирам. в началото търсех домашни ябълки, праскови. Но сега вече си му давам и от пазара. Вчера му дадох банан, пак с кашичка и много му хареса.
Сега сме на 2рата кутия каша, която е елда с ябълка, а първата беше ориз и царевица.
давала съм ябълки, сливи, пъпеш (веднъж), праскови. Сега като няма много плодове ще ползвам и готови плодови пиурета.
Рубинче, и аз мисля, че е рано за местните. Аз дадох местно за пръв път миналата седмица - пилешко, те нали се дават през ден, та общо 3 пъти съм давала - пилешко и телешко.
Кисел, мисля, че не е задължително, то е с нишесте. ако смесваш пълнозърнеста каша с плод и АМ, както казва Наталия, ще се получи подобно.
за жълтъка питах педиатъра. Моята не позволяваше да даваме през лятото. Сега каза, е може, но аз искам ако намеря домашни яйца, че от тези в магазините ми настръхва косата.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #328 -: октомври 19, 2010, 08:46:40 »

ivaiva,за домашните яйца мисля че мога да помогна!Свекърва ми ни дава и мога да ти дам поне да почнете с домашни! good
Иначе и нашта си харесва много сок от грозде и то прясно изцеден от мен!Мисля днес да й дам малко ябълка!Иначе много обича да й дам парче ябълка и тя си смучка!
Аз се замислих,нали се дава на дечицата парче краставичка да си смучка и чеше венците,аз мога ли да й давам?И изобщо плодове и зеленчуци в суров вид от кога е добре да се дава?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #329 -: ноември 05, 2010, 22:58:53 »

А,бе мамчета при въвеждане на месните пюрета,пюре от еднокомпонентно ли се дава?Аз онзи ден реших да започна ама й дадох от това тиква с пуика?/Трябва ли да е само пуика?И колко време се дава едно преди втория вид месо?10дни ли?
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines