Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 05:14:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179492 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: септември 10, 2010, 20:57:11 »

Аз лично това не го разбрах
И да добавя че сега се върнах от аптеката и взех 4-за след 4 месец.Нали става за сега да й давам?
  Моля да ми обясниш каква четворка?  crazy give_rose


Иначе за заместване на обедното хранене според мен е ужасно, ама ужасно рано...но ти си знаеш най добре  good Аз още не мога да кажа съвсем че съм заместила...някой ден яде по цяло пюре, друг път не и така  Wink
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: септември 10, 2010, 23:29:52 »

Рубин,за да заместиш обедното ядене със зеленчуково пюре,трябва да стигнеш да изяжда толкова зеленчуково колкото мляко яде-ако изяжда 130-140 мляко,то трябва да започне да изяжда 130-140 зеленчуково.Щом вече си захранила с тиква,значи можеш да добавиш новото към тиквата.Т.е. към обедната тиква добавяш две лъжички картоф/илитова което ще добавяш/ и  храниш,на другия ден,към тиквата добавяш четири,пет лъжички от новот и вече си захранила с новото.И така следвашото.Дали заедно или по отделно си е по твой избор.На мен ми беше по-лесно заедно.
Според мен правилно си решила да поизчакаш с кашата.
Хубаво си взела от четвъртия месец,само ги гледай за глутен.
За плодовите защо бързаш,кога мислиш да ги даваш-с кое хранене?Според мен си оставяй време от нова до нова храна.Много ще и се събер,зеленчукови,бисквити,плодови.Дай време на стовахчето и да ги "опознае". smile
« Последна редакция: септември 10, 2010, 23:32:37 от kali_gali » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #287 -: септември 11, 2010, 08:38:23 »

Гери под четворка имах предвид,че бурканчето е 4 номер-от 4 месец!
Кали,много благодаря мила!Значи не е нужно след като добавя кртофа,да изчаквам 4-5 дни ,за да добавя следващ зеленчук?
А иначе нашта яде по 160 гр мляко,ама виждам,че като й давам пююре и изяжда 60 гр пюре,после хапва около 100 мляко.А бе явно  пюрето я засища повече.
А  тези бисквитки да й ги давам ли?Става ли след още една седм захранане да почна да  ги давам?Само във вечерното,поне да я пробвам дали ще спи по дълго?
А плодовите мисля да ги почна сле като мине поне месец след захранване със зеленчуково,или по точно като свикне първо със тези вкусове!
А чуденката ми беше кое да въведа след зеленчука,плодовите или кашите?Или може и двете?
Днес е 5 ден от захранване с тиква и мисля да добавя малко картофче.Нашта почва да се сърди щом спра да давам пюре!Явно много й харесва.А как се опитва да дърпа и лъжичкатаааа...Става мазало! pardon
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: септември 11, 2010, 10:22:40 »

А иначе нашта яде по 160 гр мляко,ама виждам,че като й давам пююре и изяжда 60 гр пюре,после хапва около 100 мляко.А бе явно  пюрето я засища повече.

Ами именно де...количеството което засища Михи е към 160гр, дали ще са 160 мляко или 60пюре+100мляко, все тая  blush

Дали ще въвдеш първо кашите или първо плодовите е въпрос на избор. Аз след зеленчуковите дадох каша, но Дияна така й не я хареса, опитах още няколко пъти но нямаше никакъв интерес. Тогава започнах плодовите, по късно дадох пак каша но с намачкан банан вътре  Wink Тогава я при по добре, но пак не яде с кеф  girl_wink

За бисквитките - не знам. Ние пробвахме докато бяхме на морето, но само запушихме биберона и така и не успях да пробвам, племенничката ми много ги ядеше  Wink
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: септември 22, 2010, 07:39:54 »

И аз май ще стана редовен питащ в тази тема blum
Тааака след консултация с педиатър решихме при нас захранването да протече по горе-долу следната схема: зеленчукови пюрета; зеленчуково-плодови пюрета; плодови пюрета; местни пюрета.
Кога мислите е удачно да и дам да опита и каша? Не че държа да я яде, но все пак трябва да я опита по някое време. Захранването с каша...пак ли е на същия принцип, като с пюретата?Колкото и да четох за кашите, педиатърът ме посъветва да са най-много 2 седмично, незнам дали ще го спазя...тя сама ще си покаже.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: септември 22, 2010, 08:03:14 »

Зоя, определено Калина ще си покаже какво предпочита. При така описаната схема с кое смяташ да заместваш обедно и следобедно хранене? Ако с плодово мислиш да заместиш следобедно хранене имай предвид, че не всички деца издържат с него до вечерното. Кашата засища повече и лично аз я давам следобяд. Ако те притеснява факта, че от кашата наддават много /което също си зависи от детето - ние сме наддали само 450гр. при редовно ядене на каша/ можеш да й даваш безмлечна. Тук обаче изниква проблема с избора, защото има само три-четири вида безмлечна каша. Захранването с нея е на принципа на всичко друго - 1, 2 лъжички да видиш далли ще я одобри. Другото, което може да изникне е това, с кое да почнеш. Дали първо зеленчук или плод. Наслушах се на какво ли не из парка  - някои деца, ако почнат с плод, после не ядат зеленчуковото. Ние обаче така и не одобрихме плодчетата и Зара яде само няколко вида. Всичко си зависи от детето и от това какво ти обичаш да ядеш. Аз като не ям плодове, как да искам Зара да яде ябълки, круши, сливи и т.н.  Wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: септември 22, 2010, 11:59:33 »

И Дияна не яде плодови пюрета, мръщи им се, хич не ги харесва, за прословутото бананово дето като го опитали отказвали всичко, също мога да кажа че не го харесва, само слива отвреме навреме яде  Wink
Зойче тя Пламик ти е казала... Помисли че това количество което сега даваш един ден ще трябва да е цяло хранене и да не го изместваш...Применро сега почваш с няколко лъжички зеленчуково, но след време това ще е целия обяд, та е хубаво сега да почнеш да си го даваш във време в което ще бъде нейно основно хранене...ох и аз обясних та няма що  blush
Каши Диди наскоро прояде, аз ги давам следобяд за следобедна закуска, не знам какво точно да ти кажа за кашите  blush

Аз за рибата да попитам кога се въвежда и как се дава - веднъж седмично добре ли е?
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: септември 22, 2010, 13:13:35 »

Гери аз съм чувала че рибата трябва да присъства по често в яденето на бебето,давали я много полезна за мозъка (както и орехите).Това съм чела а и моята баба и майка така са ми казвали.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: септември 22, 2010, 14:14:04 »

Зойка,на кое викаш зеленчуково-плодови,на зеленчуци с тиква ли?Ако е така,то си е зеленчуково-т.е. обедно.Аз на Тео каши му давам много рядко защото не ми се иска да става по-пуФкаФ от сега.Та вместо кашите му давам плодово с няколко лъжички адаптирано мляко или от тези млечно плодовите пюрета.
И според мен кашата не дава кой знае какво на бебето и ако яде плодово по-добре от него.Но разбира се трябва да и дадеш да ги поопита.Захранването с кашата става като захраниш веднъж с няколкото лъжички за няколко дни,след това даваш всякакви каши други без захранване.Само внимаваш дали а с глутен или не.
« Последна редакция: септември 22, 2010, 15:15:20 от kali_gali » Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: септември 22, 2010, 14:35:43 »

Кали а ти въведе ли вече глутена на Тео? И ако си му дала с какво започна първо с овесена каша ли?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: септември 22, 2010, 15:09:11 »

Гери, по въпроса с рибата - аз лично я въведох когато и бях дала да опита от всички бели меса /пиле, пуйка, заек/. Моята схема е следната: купувам по две от дадено пюре зеленчуково, месно,плодово и ги редувам. Един ден месното, един ден зеленчуковото с десерт плодовото. Следобед е на каша. Така хем знам ако даде реакция от какво е, хем тя свиква с вкуса. И така ги изреждам всички видове месно, който тя е яла. Като се замисля, май се получава така, че на седмица яде по едно рибно.  Гледам да й разнообразявам кухнята.
За глутена аз лично го въведох на 6 навършени месеца със следобедната каша - млечна каша с бисквити. Сега вече сме на попара сутринта.  good А скоро мисля да давам и жълтък.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: септември 22, 2010, 15:15:02 »

Да,вече дадох глутен.Просто купих пюре на което не пишеше че няма.И веднъж два пъти давах бебешки бисквитки.Те мисля са със глутен.
Риба още не съм давала
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: септември 22, 2010, 17:42:36 »

Питам защото аз не съм и дала глутен а незнам с какво да започна.Kiksi ми беше споменала за овесена каша, а за тия пюрета не съм се заглеждала да видя на кои пише за глутен.За момента сме на рафтовете без глутен трябва да почна да се оглеждам.Мисля че не съм закъсняла тъй като в нета прочетох че по принципно се дава на 6 и 8  месеца.Ние сега на 27 правим 7 месеца.Мога ли да го въведа сега или да изчакам 8-я месец?
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: септември 22, 2010, 19:14:50 »

Ох,ами трудно ми е да те посъветвам.Щом като са казали между 6ти и 8ми месец значи са оставили избора в ръцете на майката.На мен личната ми каза като направи 6 месеца вече може.Аз изчаках да направи седем месеца и тогава дадох.Питах личната дали мога да дам бисквитки и тя ми каза,че щом е направил 6 месеца мота да дам малко и да изчакам да видя ще има ли реакция.Ако няма да му давам ако искам.Аз така бисквитки не му даявам,но му слагам в плодовото пюре.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: септември 22, 2010, 20:21:59 »

Дидка аз въведох глутен с овесена каша, тя е приятна на вкус, мисля че на Хумана беше  pardon  Не мисля че ви е рано  Wink
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines