Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:25:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179445 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: август 12, 2010, 23:05:03 »

KlaraFina, радвам се, че се включи, направо камък ми падна от сърцето, че явно правилно постъпвам с тая захар, че доста хора ме гледат странно като кажа, че не давам въобще.  blush
Затова всъщност взимам аз безмлечни каши, защото колкото и да се "кьоря" в съдържанието на де-що видя млечна каша, все има захар.

Много се радвам, че сподели как стоят нещата в Швеция по отношение на захарта в детските храни.
А това за Хип-а направо ме изуми. Аз пък бях леко разочарована, че имат сол в тях.
А онзи ден пък с радост открих пюре с по-високо съдържание на шипки, пак на Хип, досега бях виждала само на Гербер, в което шипките обаче са само 6 процента.
Та грабнах аз щастлива две пюренца на Хип от шипки и като се прибрах, видях, че имат захар. sad А, уж винаги чета етикетите, ама този път, нали уж на Хип. Не че на Малена ще й стане нещо от известно количество захар, ама егати марката - в едни пюрета има захар, в други не.
Затова оставам на Сънвал и Гербер.

Прави ми и нещо друго впечатление в Бг - родителите масово окайват горките дечица как ядат такива "безвкусни" манджи. Имам позната, която независимо дали дава купешко или домашно пюре, задължително му добавя малко сол или захар всеки път, защото като опитвала все й се струвало безвкусно.  nea  Детето вече е на годинка и нещо, а е захранено от 3-ти месец, кой знае колко сол и захар е изяло за това време.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: август 13, 2010, 17:34:53 »

Благодаря на всички за разясненията. От всичко казано стигнах до извода, че детето може да яде каша всеки ден, ако в нея няма захар. Аз доколкото гледах сайта на хип пишеше, че в инстантните им каши (независимо млечни или безмлечни няма рафинирана захар), въпросът е обаче какво има ? В понеделник ще ходя да им чета съдържанието и трябва да намеря такива без захар, защото ми се иска да и давам всеки ден. Аз не мога да разбера защо слагат на детските храни сол и захар, ако някой иска да има винаги може да си сложи, но който не иска да има не може да я махне. Явно просто повечето родители това не ги интересува и затова производителите си правят каквото им хрумне.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #272 -: август 19, 2010, 13:12:55 »

Здравейте мачета!Аз изчетох целя  материал.ама...
Мисля да захраня  със зеленчук,не с плод както и препоръча педи.Може ли някои да ми даде съвет как да започна  и с ккой зел.-морков?
Сокче и давах 2 дни,ама май ще спра че какво ли не изчетох!Много ще съм благодарна за съвети!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: август 19, 2010, 13:30:14 »

Ами Рубин с морков е добре, но имай предвид че яко запича, а ще се наложи да го въвждаш поне седмица  pleasantry На вас естествено ви е доста, доста рано за пюрета, ако си решила да захранваш рано въпреки че според новите препоръки на СЗО това не е добра идея, изчакай поне до навършване на 4-месечна възраст  Wink
Друго подходящо за първа храна е оризовата каша, пюре от тиква, пюре от картоф  Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #274 -: август 19, 2010, 14:25:04 »

Мерси Гери!!!!!!
Ами аз ммислех с тиква да почна.А да ще изчакам поне 1-2 седм.Сега разучвам и се чудя как да почна!Но май наисина няма да се почва с плодово!
А колко време след заханването с зел.юре,сте въвеждал плодовите?
Извинявам се за може би тъпите въпроси,ама наистина ми е голяма каша и колкото повече ета в нета,толова по объркано ми става!
А нещо не ми се вързва това със само на мляко до 6 месеца.В смисъл,ао бяхме на кърма мое би,ама на АМ....
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: август 19, 2010, 15:06:21 »

Ами млякото без значение кърма или АМ е най важната храна за бебето до 1 годинка...по принцип съм решила вече да не давам акъл на никой, че да няма сърдити, но във млякото се съдържа всичко което е необходимо за беболинка до 6м. има си и витамини и всичко  blush Не знам за къде бързаш с това захранване....цял живот все твърда храна я чака девойката. Естествено ти си знаеш...но е хубаво да изчакаш  give_rose
Плодово пюре давах около 2-3 седмици след захранването със зеленчук  blush  При на това се случи първо на 5м., след две седмици направи някаква алегрия и спряхме...беше около 1-2 седмици само на мляко и тогава започнах захранването отначало  blush Сега Диди яде по половин пюренце, но за никъде не бързам  pardon
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: август 20, 2010, 14:25:52 »

Ами млякото без значение кърма или АМ е най важната храна за бебето до 1 годинка...по принцип съм решила вече да не давам акъл на никой, че да няма сърдити, но във млякото се съдържа всичко което е необходимо за беболинка до 6м. има си и витамини и всичко  blush Не знам за къде бързаш с това захранване....цял живот все твърда храна я чака девойката. Естествено ти си знаеш...но е хубаво да изчакаш  give_rose
...

По принцип си права, но пък по-ранното захранване протича по-леко май... Не знам, зависи си и от детето разбира се. Но много майки захранват 4тия месец.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: август 20, 2010, 16:01:14 »

Ночко съгласна съм, но нека под "ранно" разбираме 4 навършени месеца  Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #278 -: август 21, 2010, 10:31:07 »

Аз също мислех в 4 месец да почвам.Сега просто събирах мнения!А и в момента сън на място,където няма избор на пюрета и да икам няма да мога! :girlhide:Смятам след като се приберем на 6,миши на 7 прави 4 месеца и след това да пробваме!
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: август 22, 2010, 22:20:09 »

Рубин аз захраних горе долу като теб - седмица преди да навърши 4 месеца, но бебето проявяваше интерес към храната. Започнах с морков, защото тогава картоф, който най-често препоръчват имаше само на Семпер, но сега има и на Хип. След това въведох комбинациите, картоф - моркоф, картоф -тиквички и картоф пъщърнак. Тиквата след това. След зеленчуковите (месец след това) въведох кашите- оризова безмлечна на Нестле и ориз и рожкови пак на Нестле и чиста ябълкова. Седващият месец започнах месните пюрета с заешко. След това глутена и накрая плодовите пюрета, йогурти и дуети с извара и след тях соковете. Като цяло гледап на месец по една нова храна.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: август 23, 2010, 13:53:07 »

 Ночко, бебе на близка приятелка, захранено на 4м. отказваше до към годинката всичко, не съм мн убедена, че по-лесно протича ранното захранване, до дете си е.
 Герганче, съгласна съм с теб smile
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: август 23, 2010, 15:04:57 »

относно захранването..поне това което са ни учили нас от преди 2-3 години
Та почва се с лечно зеленчуково /картофено с ам/ако се кърми от 6м , ако не от 4м дава се по 1/4 лъжичка като до 7-10 дена храната е въведена прави се пауза ако бебчо отказваот 5-6 дена и след това се въвежда пак,относно сокчетата не се препоръчват поради възможност от алергия,не се почва с плодово,защото:1.детето е ядяло до моментамляко/било кърма или ам/ ако за почнеш с него то е сладкокато млякото и детето по лесно ще го поеме, от колкото зеленчуковото
2.рискувате да не иска зеленчуково пюре , защото е свикнало със сладкия вкус
3.ако п'рето е гъсто се разрежда с Ам ,консистенцията да не е гъста за да не се задави,но и да не е рядка защото постепеннно трябва да дъвче
4.при начално въвеждане на нова храна давайте винаги преди млечното хранене,което трябва да е поне 20-30 мин след пюрето поради риск от регургитация
Има още много правила,но мисля, че тези са основните give_rose give_rose
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #282 -: септември 07, 2010, 09:49:22 »

Здравейте!Ние май ще почнем със захранването!От седмица и нещо моята хубавица огладнява по рано и наи-важното-събъжда се вечер в 2 и в 6 за ппапане!!!!!А това го нямаше и в началото!А толкова бях щастлива че не яде ечер от 22 до 7 сутринта!
Сега сме си в Софя и се чудя с какво да почна с тиква или с картоф?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #283 -: септември 07, 2010, 10:48:06 »

И да добавя че сега се върнах от аптеката и взех 4-за след 4 месец.Нали става за сега да й давам?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #284 -: септември 10, 2010, 15:28:19 »

Виждам,че никои не е отговорил и предполагам,че всеки се радва на послените опли летни дни! give_rose
Ние се захранихме с тиква.Аз си мислех,че ще ута и плюе,а нашта се разпищя щом спрях да й авам.Вее сме на половин бурканче-около 60гр.В понеделник смятам да дам картоф.
Мисълта ми е може ли поотделно или тр да е дует?
И по колко грама пъре трябва да изяжда на обяд?Педи ми каза,че тр да заместим обедното със зеленчуково!Кааза ми да почвам кашите,ама ми се вижда много неща наведнъж и ще поизчакам малко.Мисля след месец след захранването да почна и плодовите пюрета.
Също тка мисля да й взема от тези безглутеновит бисквитки Плазмон за последното хранене да й слагам,за да засищат.
Моля някои да ме ориентира,защото имам чувството,а и не само то си е така,просто навсякъде има хиляди мнения и статии.Много ми е объркано! tease
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines