Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:58:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179457 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юли 15, 2010, 15:58:19 »

Вижте каква е била още по-старата схема от тази, която ние познаваме!  Girl_hide Мисля, че тогавашните лекари са били по-добре от сегашните по отношение на кърменето и захранването! good

София, манифестация по случай Първи юни, деня на детето - деца, носещи плакати с ценни напътствия за родителите

http://www.facebook.com/photos.php?id=158343549447#!/photo.php?pid=4127011&id=158343549447&fbid=405225324447
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #241 -: юли 15, 2010, 22:28:54 »

 judges goodpost judges
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: юли 22, 2010, 13:32:08 »

Аз захраних с оризова каша,сега опитахме и морков,та се чудя дали мога на обяд да давам зеленчуковото пюре,а следобяд кашата или трябва да заместим обедното и тогава да предлагам нещо и следобяд?
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: юли 22, 2010, 13:36:13 »

Гери има различни мнения. Аз още не съм заместила хранене, давам малко пюре на обяд ("гербер" 80гр) и яде я кърма, я АМ. Следобяд пак сме малко каша  + мляко. Но преди да въведа следобедно хранене бяха минали около две седмици от както давах пюре на обяд  blush
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: юли 22, 2010, 14:23:46 »

Благодаря,мила give_rose От около 20 дена давам оризова,а пюре от седмица,след това я кърмя.Мисля да правим като вас,Гери girl_wink
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: юли 22, 2010, 16:30:50 »

 До 1г. не се препоръчва изцяло да бъде заместено храненето с кърма/АМ с твърда храна. Около месец след началото на захранването е добре да се въведе втори вид твърда храна.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: юли 22, 2010, 17:23:05 »

До 1г. не се препоръчва изцяло да бъде заместено храненето с кърма/АМ с твърда храна. Около месец след началото на захранването е добре да се въведе втори вид твърда храна.

Ами това коментирахме, да питам и теб не смяташ ли че след като е на кърмене на поискване не е проблем и по рано да се замести едно хранене  blush Дияна примерно и 2 лъжички пюре да изяде после ми отказва кърма или АМ в следващия поне един час  nea Не го смятам за проблем, защото си има нужния брой млечни хранения  girl_wink
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: юли 22, 2010, 20:21:49 »

Мая пък може и съвсем малко да суче,но си иска почти веднага след хранене  pleasantry Аз като гледам как се движат при нас нещата едва ли скоро ще заместим хранене,а пък и нямам това за цел,детето ще ми покаже какво да правя smile Аз засега я оставям тя да ме води и всичко с кърмене,хранене се получава много лесно и приятно за двете ни,още сме в самото начало на захранването,но ще наберем скорост Rabit
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: юли 23, 2010, 09:40:07 »

 Гери, това не е заместено хранене, според това което аз зная smile. Когато бебето пие АМ/кърма 1 час преди или след твърдото хранене, не замествате млечно хранене. И ние бяхме така - хапваше си 30-70гр. и след 30-40мин. сучеше. Когато се поинтересувах тогова по този въпрос, това беше инфото което открих. Съжалявам, но не съм успяла да проследя темата от край до край, реших да се включа с мнение в отговор на последните постове smile
 Мойра, правлно постъпваш, че се ръководиш по бебето си. Още са малки за графици, когато тръгант на градина или ясла и графици ще се научат да следват blum
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: юли 23, 2010, 09:59:21 »

Аз смятам, че когато детето се кърми на поискаване, дори и на пръв поглед да са заместени храненията, нещата са ок.
Малена от около 8-ми навършен месец яде на обяд пюре, а следобяд каша и/или плодово пюре (след които не кърмя), но като си има 4-5-6 (или повече) кърмения за денонощието смятам, че нещата са ок.
Но това предполагам, че важи за деца, които са с леко плаващи режими като моето.
Ако майката твърдо си следи и държи детето да има 4 или 5 хранения дневно - ни повече, ни по-малко, тогава едва ли е удачно да се заместват хранения по моя начин.

Така или иначе важно е да се спазва принципът, колкото изяде - толкова, а не да се насилва детето да изяжда пюрето или кашата, защото до първата годинка е важно млякото, а не пюрето.
Аз поне така знам.  Wink
« Последна редакция: юли 23, 2010, 10:01:39 от Kiksi » Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: юли 31, 2010, 08:45:56 »

Мая скоро навършва 7 месеца и мисля до няколко седмици да въведа глутена,въпросът е как pardon Овесени трици или ядки стават ли за първа храна с глутен? Някакви други идеи за овес? crazy
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: юли 31, 2010, 09:06:01 »

moyra, според съветите на Косе Босе /а тя е много наясно с нещата/ най-добре е глутенът да започне да се въвежда с овес, т.е. да се върви от храни с ниско към храни с високо съдържание на глутен. Ето повече:
http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66

Овесените трици и ядки стават, но зависи колко фини са все пак, в смисъл дали ще ги яде бебето заради консистенцията, но ако се пасира добре, защо не. Не знам, не съм пробвала.

Аз започнах с овесена безмлечна каша на ХИП, малко трудно се намира, но я има, пък и Малена я яде, дори без да добавям плодово пюре вътре.
Давах около 2 седмици, да кажем, не помня точно.
После минах на брашно от ръж, понеже няма чиста каша от ръж, взех от био-щанда в Пикадили един пакет и правех каша, като го разтварях във вода и после варях минимум 15 мин.
Да съм давала ръж пак към 2 седмици, ама не всеки ден (някой път ме домързяваше  blush )
После исках да давам ечемик, ама не намерих ни по био щандовете, ни като чиста детска каша и затова реших, че ще го пропусна и минавам директно на пшеницата.
Към нея минах чрез хляб - давах корички, уж да ги яде, ама тя я е погълнала някоя троха, я не, само играе с хляба и го троши.  girl_impossible
И за да я въведа по-осезаемо, взех кус-кус на Плазмон - той е само от пшеница.

Има и една каша "7 зърна", май на Милупа беше, мислех с нея да въведа окончателно глутенът, но 2-те единствени съставки в нея, които не бях давала бяха пшеницата и ечемикът и реших, че не искам и 2-те наведнъж да ги въвеждам (макар че не вярвам да е пролем принципно), затова прибегнах 1-во към кус-куса на Плазмон, за да въведа пшеницата в чист вид и сега ще пробвам с тази каша, за да знам, че и ечемикът е въведен и да приключвам с глутена, че нещо го проточих доста.

Ами това е моят скромен опит по отношение на глутена, лошото при него е, че проблемите могат да се появят на по-късен етап, т.е. веднъж въведен глутен не означава успешно въведен глутен, както пише в статията, която пуснах по-горе.
« Последна редакция: юли 31, 2010, 09:07:44 от Kiksi » Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: юли 31, 2010, 10:17:06 »

Kiksi Много благодаря за бързия отговор air_kiss Изключително ми допада методът ти и ще тръгнем по вашите стъпки Bravo Отговорила си на всички мои чуденки give_rose
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юли 31, 2010, 14:42:12 »

 И аз като Кикси захраних с овесената безмлечна каша smile. След това взех от Пикадили ръжени ядки и ги варях на каша. Също не откирх ечемичени ядки и прочетох, че може да се ползват бебешки бисквитки на тази стъпка и накрая хляб.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: юли 31, 2010, 17:19:53 »

Тъй като наближаваме годинката, мисля скоро да дам прясно мляко.
Това, което се продава масово в магазините в кутии, доколкото знам е пастьоризирано. Трябва ли допълнително да го варя? blush
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines