Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:23:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179471 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: април 09, 2010, 16:20:41 »

В дебелите книги пише "сирене колкото кибрит , масло колкото орех".
Аз слагам в попарата, и в овесените ядки, доста повече сирене, че и масло също.

Държа го в една кутия с вода, но ако съм забравила да сложа в нея, си слагам от нашето сирене. Но Стилиан е по-голям вече все пак.
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: април 11, 2010, 10:21:09 »

_MuMeTo_  аз започнах да редувам попара и кус-кус около 2-3 седмици след като бях въвела глутена  good (с попара)
♥maslinka♥ и аз знам, че сиренето е колкото кибритена кутийка, но и аз превишавам дозите като Ина  pardon
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #197 -: април 11, 2010, 21:42:24 »

Аз малко ще изместя темата, но искам съвет. При нас се получи проблем със захранването, започна да повръща пюрето. Давах й зеленчуково на обяд. На два пъти се случи два часа след това да повръща до изтощение. Минаха две седмици от тогава и се се чудя какво да й дам - плодово пюре или оризова каша  crazy или пък нещо друго. Педиатърката предложи оризова каша.  Дайте съвет, моля, че от утре пак ще се борим със захранването. И пак почвам с няколко лъжички, нали? Ето тук съм описвала накратко захранването до сега http://marianaarabadjieva.multiply.com/journal
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: април 12, 2010, 09:35:59 »

И аз мисля, че оризовата каша е много щадяща и е добър избор. Постепенно увеличавай количеството. Дано имате успех този път.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: април 12, 2010, 10:45:16 »

Аз ще  препоръчам една каша, която Вержи пък препоръча на мен - Ориз и рожкови на Нестле, чистата оризова каша може да запече бебето.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #200 -: април 12, 2010, 17:01:55 »

Наталия, Захира, благодаря  give_rose И аз в крайна сметка дадох оризова каша на Милупа. Въобще не я искаше, направо беше отвратена,а не беше гадна на вкус. За първи път ми се случва така да извърта глава и да стиска уста. Как ще я караме незнам  girl_impossible
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: април 12, 2010, 19:17:17 »

Наталия, Захира, благодаря  give_rose И аз в крайна сметка дадох оризова каша на Милупа. Въобще не я искаше, направо беше отвратена,а не беше гадна на вкус. За първи път ми се случва така да извърта глава и да стиска уста. Как ще я караме незнам  girl_impossible

Мариана, ние също сме с кашите на Милупа - първо 4 седмици бяхме на оризовата, сега втора седмица сме на царевичен грис. Много са пречистени и няма проблем - много майки дори започват захранването с ориз. Но най-добре е да й я правиш оризовата с кърма, а не с вода, или пък с вода и кърма 50/50 (аз я правя с АМ). И да й сложиш малко плодово пюре - като чета си давала морков и тиква - вземи пюре от тиква и добави към кашата - така ще има по-хубав вкус, ще сладни. По-нататък й въведи ябълчицата - почти всички деца я обичат, а после и круша, за да можеш да разнообразяваш. Мое мнение.

Елена вече 3 месеца ме мъчи с нежеланието си да яде на обяд пюретата. Но пък кашата я лапа с охота, да чукна на дърво. Винаги обаче й слагам плодче - най-обича с круша.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #202 -: април 12, 2010, 20:57:03 »

Ночко, мерси за идеите  give_rose Аз наистина  я направих с вода кашата. Утре ще я направя с кърма  good
А за това, което съм давала не знам да го смятам ли за въведено  crazy след като така реагира!?
Това, което ме притесни е че тази вечер като и давах хапчето за зъбки с лъжичка пак си въртеше главата, та й я бутнах насила в устата. Дали не я стресирах днес нещо и сега бяга от лъжицата  huhhuh.gif
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: април 13, 2010, 08:12:27 »

Марианче получила си много хубави съвети от момичетата но се изкушавам и аз да се намеся като ти препоръчам да НЕ даваш  плодово пюре, в случай че повръща от зеленчуковото. Както знаеш плодовете дразнят стомахчето и не случайно по новите схеми се въвеждат накрая. Особено във вашият случай мисля че трябва да изчакаш. Не мисля че си я стресила с лъжицата, просто не я харесва. Ние сменихме поне 2-3 вида каши. Харесваше чистата оризова на Нестле но както ти е писала Вики, ориз и рожкови я обожава, тя мирише различно и изглежда  различно. Другата която въведох рано е ябълка на Хумана, след това Царевица на Фризокрем - също я харесва но винаги ми става на малки топчета. По-късно дадох Просо на Хип, което харесваше, но само първите 2-3 седмици, след това се наложи да я смесвам с пюре от тиква за да си изядем опаковката. Като казвам 2-3 седмици имам предвид че аз купувам 3-4 вида каши и му ги редувам за не му омръзват.
Стискам палци да си намерите кашата която да хапва  с....... ммммм амммм  smile
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: април 13, 2010, 09:44:00 »

Ами според мен може да се пробваш с тиква или с морков към оризовата - едно от двете, сложи примерно 2-3 лъжички. Не въвеждай ябълката засега, щом се твърди, че плодовете повече дразнят стомаха. Но тиквата и морковът според мен са по-"леки". Колкото до лъжичката - има вероятност да си я "отвратила", но за 1 ден ще позабрави, особено ако й дадеш нещо, което ще й хареса. На нас най- ни пасват на Nuby лъжичките - имат една извивка и са по-удобни като че ли.


* lajichki_nuby.jpg (44.28 KB, 400x366 - видяно 1958 пъти.)
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: април 17, 2010, 20:49:21 »

Кога давате плодовите пюрета ? И ако е между храненията  наведнъж ли давате едно или го делите ? А тези десерти с извара ? И в едни малки опаковки като данонино има разни десерти давали ли сте от тях. Аз досега съм давала само от бурканчета на които пише каша с нещо си, когато сме на вън и не ми се бърка от инстантните.
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: май 04, 2010, 06:45:47 »

Момичета тъй като мисля да започна захранването с картоф, искам да попитам кога напълно замествате обедното ядене със зеленчуково, и какво количество трябва да е пюрето което го замества напълно яденето с мляко. Защото нашата е голяма лакомия и ако и давам ще яде колкото има, така че ще трябва да се ориенитерам горе долу колко трябва да яде.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: май 04, 2010, 10:02:28 »

Аничка ние с теб през едни и същи етапи минаваме. Ние се захранваме сега и аз започнах с картоф, една лъжичка първия ден, две-три втория и така докато стигне долу горе колкото мляко яде.оли не е супер ящен и спира някъде към 150мл и толкова количество мляко ядеше преди.

Аз пък имам проблем . Лесно се захранихме и не знам от ваксината ли но не иска вече да яде пюрета. Такова нещо случвало ли се е на някой . А плодово пюре не ще и неще. Зеленчуково яде а плодовото дето е сладко не.  Сега го оставих една седмица да почине и ще започнем пак захранването на обед.
Другото странно е че вечер ядеше оризова каша ама и нея отказа ако е с лъжичка а ако му дам една която се прави рядка и се дава в бутилка я яде. Давах такава. За да не се наложи и вечер да започна от нулата с паузата. Съвети?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: май 04, 2010, 15:04:11 »

Аз захраних от 7 месец и спрях да дохранвам с мляко след пюрето, когато стигнах количество от 180-190гр. т.е едно голямо бурканче. Постепенно увеличавах количеството и за 2 седмици заместихме обедното кърмене.
Gery79, най-вероятно е някакъв период, който ще отмине. Може венците да го дразнят и да е кисел заради тях.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: май 04, 2010, 15:56:02 »

Нати, сигурно е било период.Аз пробвах два последователни дни и той отказа и затова зарязах захранването за малко.
Днес след една седмица пауза прояде пак картофи и малко манго ама тия плодовите са все едни кисели и той им се чумери.
А твоя подход е сходен с моя и аз така процедирах, но не стигнахме до 180мл май някъде 70мл след стачката.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines