Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:26:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179472 пъти)
 
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: март 28, 2010, 23:19:35 »

maslinka, как мислиш да го приготвяш това мюсли? Ще го пасираш ли след варене/накисване или  crazy
ами нямам идея честно казано,аз си ги хапвам така"сурови" най-вероятно мисля да ги накисвам и после според зависи може да ги намачкам с вилица pardon наистина нямам идея,но Дея май много не си пада по попарата и незнам какво да давам за закуска huhhuh.gif
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: март 29, 2010, 07:25:57 »

maslinka, за закуска можеш да даваш и кус-кус със сирене, каша илл ако си въвела киселото мляко - мляко с бисквити. Аз овесени ядки или мюсли така и не съм давала на Жорко незнам защо (сега ме подсети за тях), но се съмнявам, че ще можеш да ги намачкаш с вилица колкото и да са накиснати. Ако може да си ги дъвче Дея, ще е най-добре, но хубаво ги накисни или направо ги свари, за да са по-меки.  good
По въпроса с жълтъците - ти не даваш ли през ден? Всеки ден по половин жълтък и на мен ми се вижда много.  pardon
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: март 29, 2010, 10:51:23 »


По въпроса с жълтъците - ти не даваш ли през ден? Всеки ден по половин жълтък и на мен ми се вижда много.  pardon
даа през ден давам Wink
за кус куса-ами тя го яде с отвръщение huhhuh.gif а и още не сме въвели сирене,днес дадох пшеницата най-накрая и мисля след 10дни да дам сирене,то и там ще е дно чудене какво да е сиренето crazy
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: март 29, 2010, 11:11:47 »

даа през ден давам Wink
за кус куса-ами тя го яде с отвръщение huhhuh.gif а и още не сме въвели сирене,днес дадох пшеницата най-накрая и мисля след 10дни да дам сирене,то и там ще е дно чудене какво да е сиренето crazy
А с какво й правиш попарата като не е със сирене? Аз в началото купувах козе сирене на Маджаров или домашно като вземахме от баба. По-късно взех да купувам краве.  good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #184 -: март 31, 2010, 10:52:08 »

За някой може да бъде интересно къде минават границите за много, малко и средно количество сол що се отнася до детската храна (инфото е взето от една книга за детското хранене):
малко сол                           0.1 г Na (натрий) на 100 г = 0.25 г сол
средно количество сол         0.2-0.5 г Na (натрий) на 100 г = 0.25-1.25 г сол
много сол                           над 0.5 г Na (натрий) на 100 г = над 1.25 г сол

Да си продължа поста, че не намерих тема, в която да го напиша. Става въпрос за дечица, родителите, на които все казват, че децата не се хранят добре. Да направя уговорката, че хранителните навици на шведските деца се различават мнооого от българските, но ще разберете идеята.

Едно 12 месечно дете има нужда от около 850 ккла на ден. С този хранителен режим детето си покрива дневните енергиини нужди (цитирам от книгата):
6.30     едно шише течна каша (много е популярно при нас, казва се велинг)
7.30     облизва маслото от един сандвич
10.00    малка бутилка сок, една бебешка шепичка стафиди, малко бисквитка
11.30    едно малко кюфтенце (с размер на цариградско кюфтенце)
12.00    още едно кюфтенце и една опаковка детска напитка
15.00    няколко царевични пръчици/някакъв снакс
17.30    половин вафлена коричка с масло и още няколко царевични пръчици
20.00    половин бутилка течна каша


Найстина изглежда като, че детето нищо не яде, но изглежда си набавя необходимите калории... Аз след като го прочетох, се замислих много внимателно какво точно давам на моето гардже, че сега малко плод, после малко вафлена коричка... и накрая "ми тя нищо не иска да яде  sad"
« Последна редакция: март 31, 2010, 11:25:09 от KlaraFina » Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: март 31, 2010, 13:09:06 »

♥maslinka♥ ,  а защо не пробваш с корн флеикс ?По мек е от Мюсли.Има един с мед,които съм виждала много майки да купуват за малки дечица.Вуйна ми даваше такав на братовчед ми, с топло  прясно мляко, в сок или във вода накиснат и той много го ядеше.Сещам се ,че нямаше годинка,но точно на колко месеца беше не помня pardon.Но тя редуваше корнфлейкс една сутрин,друга попара,трета бисквити с кисело мляко и така.


* crunchy-nut-corn-flakes-32848.jpg (31.11 KB, 210x293 - видяно 1841 пъти.)
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: март 31, 2010, 16:41:00 »

maria_lakova ами аз още не слагам сирене в попарата,то даже може да се каже даже че не е попара  blum
KlaraFina четях аз това което си написала и все викам аха ей сега ще дойде истинската манджа ама така и не стигнах до нея blum и на мен ми изглежда малко,според моите си представи,вече няма да се оплаквам от Дея,явно децата си усещат колко трябва да ядат Wink
matsinka благодря за инфото ще пробвам good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #187 -: март 31, 2010, 21:04:48 »

maslinka, не знам как тълкуваш този "режим" на хранене на едногодишно дете, но идеята е, че само с джънк фоод детето си набавя необходимите калории за преживяване. Това, обаче, са празни калории и набавени от такава храна нямат почти никаква хранителна стойност, в смисъл, че не осигуряват необходимото количество витани, минерали, протеини, полезни мазнини, фибри. Само маса въглехидрати, които се освобождават на минутата и дават енергия на детето да преживява. За това трябва да се внимава какво точно му се дава, поне докато му се дава, че като започне само да си взима... работата става по-трудно контролируема.
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: април 03, 2010, 19:28:52 »

Имам едно въпросчи и събирам мнения. - В предвид това, че сме на 3 месеца и давам от няколко дена сокче от морков и ябълка какво пюренце да дам/ плодово или зеленчуково и от какъв вид /?
Благодаря вииии!!!
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: април 04, 2010, 17:31:20 »

Аз мисля, че е добре да дадеш пюре или от морков или от ябълка, защото вече са въведени. Има и комбинация от ябълка с морков.
По принцип смятам, че е по-добре да се започне със зеленчуковите пюрета. От друга страна вие на 3 месеца едва ли ще замествате хранене. Така че може да си даваш плодови пюрета между храненията.  pardon
Активен
anellly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 630



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: април 04, 2010, 19:44:00 »

не няма да замествам хранене, а да давам всеки ден с по лъжичка повече. така на 4 месеца да заместя 1 хранене.
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: април 08, 2010, 10:39:59 »

Имам един въпрос относно разнообразието на хранене ,сутринта в 10 какво давате.? Ние с ме на попара със сиренце и малко масалци , сменям с безмлечна каша и към нея добавям половин пюренце плодово ама горкото от месец това си хапва и си мисля дали мога да дам кус кус ?Притеснявам се че е рано ама искам нещо различно вече да му давам
 А и следобедното хранене какво ви е? нашето е половин плодово  пюре и 60 мл мляко Така ми каза доки да давам ама сигурно му писна на дете знам ли ! Доста е лакум моят бонбон : girl_impossible
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #192 -: април 08, 2010, 14:19:33 »

Аз сутрин давам само попара (въведох я преди 2-3 седмици), а следобед един ден каша на другия ден кисел  pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: април 09, 2010, 08:11:03 »

..... и си мисля дали мога да дам кус кус ?Притеснявам се че е рано ама искам нещо различно вече да му давам
След като си въвела глутена и даваш сухари или хляб на попара, какво те притеснява за кус-куса точно? Според мен не е рано, при положение, че даваш вече подобни по състав храни.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: април 09, 2010, 16:04:56 »

момичета да ви споделя за нашите мюсли накрая им намерих цаката,в блендера ги троша и после ги заливам с мляко и става супер
и искам да ви питам колко трябва да е сиренето в попарата???
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines