Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 03:34:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179484 пъти)
 
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: март 23, 2010, 09:39:13 »

Здравейте момичета!Имам едно питане-нашата докторка каза да давам вече каша,давам от една седмица вече,обаче ми каза да давам само 2 пати в седмица  crazy и аз още за още се чудя дали да я слушам или да си му давам всеки ден girl_impossible
Той милия толкова я харесва че с голям мерак го храня,немога да го лиша от това удоволствие в храненето.Дойде ли време за каша направо се претриса като усети мириса на банан4е,чудя се има ли изобщо някаква логика в това което казват докторите  crazy та нали уй започваме да заместваме хранене какав е смисала да давам 2 в седмицата само.Вие слушате ли за всичко което ви каже доки?
А и за оризовата каша да питам-щом след кашата не се карми (аз не кармя) се прави с АМ нали?Че имаме малак спор с татакото за това  diablo
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #166 -: март 23, 2010, 09:59:26 »

vili22, аз давам каша два пъти на ден. Моето бебче не яде нищо друго освен каша и бавно, но сигурно вървим към три порции каша на ден. Препоръките при нас са не повече от три пъти дневно  Wink Между три пъти на ден и два пъти в седмицата разликата е.... огромна! А докторката не ти ли каза да даваш всяка сутрин попара, защото аз разлика между кашата и попарата като хранителна стойност не виждам blum Кашите, които аз правя са млечни и ги приготвям само с вода, за безмлечните каши не знам  crazy А за слушането на докторите... то не пречи да чуеш какво ти говорят, аз лично винаги питам, но в крайна сметка сама си взимам решенията. Последния път ми казаха да й давам 2 пъти на ден пюре, то хубаво й го давам, но нали трябва някой да го яде от другата страна. Като не става, не става! Караме на каши и това е положението.
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: март 23, 2010, 10:05:35 »

Нашата док, противно на много други, не ми е казвала да давам каша само няколко дни в седмицата. И моята Ив страшно много я обича и й давам всеки ден  good Аз купувам каша с добавено АМ, но ако твоята е чиста трябва да я правиш с АМ, за да е млечно храненето  good
И както казва КлараФина, чуваш какво казва док, но после сама си взимаш решение според вкусовете и желанията на твоето бебе  Wink
Активен
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: март 23, 2010, 18:44:52 »

Благодаря за барзите отговори,реших да си му давам всеки ден каша.Взела сам една бананова и една прасковена(пише че и двете са млечни)и ги правя с вода,и всеки ден му ги редувам.Много му се кефя на това хранене с кашата  yahoo
А да питам друго-в началото по колко гр каша правехте на вашите бебчета?Аз на моя син му правя около 180 гр ама като го гледам  и 200 да му дам и тях ще изяде  crazy
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #169 -: март 23, 2010, 18:51:52 »

Аз следвам дозата на опаковката за една порция - 100 или 125 мл вода и 4,5 супени лъжици каша. Общия обем излиза около 130-150 мл. Моята госпожица и да искам повече не може да изяде, но ти след като даваш един път на ден и детето ти има мерак за повече, аз бих му давала повече.
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: март 23, 2010, 20:16:18 »

Аз днес купих Слънчо но нещо не ми е ясна пропорцията как трябва да стане  huhhuh.gif.Пише за 8 месечно 180 вода и 60 г смес ,като една чаена лъжичка е 2,5 г huhhuh.gif.Колко лъжици да слагам? :huh:Или на око докато се сгъсти sad
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: март 23, 2010, 20:40:08 »

 Каша давах от седмия месец, всеки ден по един път, безмлечна, приготвена от био брашна и смесена с плодово пюре или пресен плод. Сега не ги обича, затова пиша в минало време.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: март 24, 2010, 09:50:33 »

Аз днес купих Слънчо но нещо не ми е ясна пропорцията как трябва да стане  huhhuh.gif.Пише за 8 месечно 180 вода и 60 г смес ,като една чаена лъжичка е 2,5 г huhhuh.gif.Колко лъжици да слагам? :huh:Или на око докато се сгъсти sad
Аз винаги правех на око докато се сгъсти, защото като следвах пропорциите или ставаха много редки или много гъсти (различи марки каши) и на око ми беше най-лесно.  pardon
Активен
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: март 24, 2010, 15:33:21 »

И аз ги правя на око и не му правя коли4еството което пише за нашата вазраст а малко повече вместо 150 гр вода слагам 160-170гр вода.А имам и още едно питане-след колко часа след като са яли каша вашите бебче е другото хранене?Казвали ми са че по принцип интервал от 3 30-4 ч обаче моя син едва издаржа 3  Oh my ...
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: март 24, 2010, 18:30:56 »

Вили спокойно не се шашкай,от дете до дете има разлика.И моите познати децата им ядат от давана на 4 часа ама ние ядем на 3 така,че...А относно кашите пак си огладнява на 3 часа и нещо Girl_hide
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: март 27, 2010, 12:34:46 »

каква е схемата за жълтъка-по колко време се дава четвъртинка ,после половинка?
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #176 -: март 28, 2010, 10:39:08 »

♥maslinka♥  и аз много се чудих по тоя въпрос и като бяхме на консултацията онзи ден и педи каза, че само няколко дни се давали по четвъртинка, после няколко дни по половин и после цяло. Аз 1 месец й давах по четвъртинка (заместничката й предния път не ни каза каква е схемата) и сега 2 дена й давах половинка и мисля да почвам вече с цял жълтък  pardon
Ако някое педи е казало друга схема на някоя мама нека сподели с нас  blush
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: март 28, 2010, 10:58:20 »

хмм, странно с този жълтък...нашата нищо не ни е казала да увеличим дозата и аз давам по четвъртинка през ден  pardon
До колкото знам 1 цял жълтък е за седмица, а майката си решава как да го разпредели...но пак ще попитам док утре като отидем на контролен преглед и ще споделя good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: март 28, 2010, 22:33:26 »

благодаря ви за отговорите,аз давам по половин на ден,но се замислих че някъде бях чела за възрастните по колко яйца трябва да се ядат на седмица както рибата по един път задължително,но не се сещам как беше за яйцата,и си викам че нещо много ми идва 3-4 жълтъка за седмица ама знам ли pardon

друго да ви питам купих едни Мюсли с киноа и плодове,ето съдържанието:флейкс от ръж*, стафиди*, киноа* 14%, кайсии*,*, флейкс от овес*, ябълки*, флейкс от царевица*, кашу*, пълнозърнест ориз*, общо плодове: 42% Съдържа глутен, кашу Без добавена захар *от контролирани биологични региони
мисля да отделя стафидите и кашуто и пак незнам дали е потходящо за бебе(тези мюсли не са бебешки tease )ето ги как изглеждат


* muesli-quinoa-fruits_f_1_310_1.jpg (15.83 KB, 310x310 - видяно 2080 пъти.)
« Последна редакция: март 28, 2010, 22:35:43 от ♥maslinka♥ » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #179 -: март 28, 2010, 22:55:39 »

maslinka, как мислиш да го приготвяш това мюсли? Ще го пасираш ли след варене/накисване или  crazy
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines