Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:49:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179464 пъти)
 
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: февруари 23, 2010, 09:21:23 »

Ели, благодаря ти за уточненията, аз честно казано съм малко профан с това захранване, но горе долу си изграждаме някакъв режим какъвто да е удобен и успешен, доколкото може. Аз на Елена й правя и зеленчуовите пюрета с АМ, 30-60мл. А следобедно още не сме включили, много бавно и трудно става и при нас. Днес мисля да я пробвам с каша, ще й направя малко оризова с пюре от ябълка, да видим. Според вас може ли ябълката да е сурова или трябва да е сварена?
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: февруари 24, 2010, 11:18:32 »

Момиче да ви попитам има ли значение в какъв ред ще въведа видовете месо ?Дени едосега е ял само пщре с пилешко месо.Кое да е следващото заешко или телешко?А свинското най-последно ли го въведохте?Ама хич не ми е ясно това crazy
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: февруари 24, 2010, 11:32:24 »

jasmine, въвеждат се пилешко, пуешко и заешко най-напред, след това са риба, агнешко и телешко. Свинското е след 1 годинка.  good
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: февруари 24, 2010, 11:48:01 »

Странно на нас педи ни каза първо пуешко или заешко sad smile Yes
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: февруари 24, 2010, 11:57:20 »

Странно на нас педи ни каза първо пуешко или заешко sad smile Yes
Пилешко, пуешко или заешко са първите меса, защото са по-леки и се водят бели и не мисля, че има голямо значение с кое ще започнеш. Всеки педиатър казва различни неща.  pardon
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: февруари 24, 2010, 16:24:17 »

Момичета имам спешно питане - без да искам днес вместо пюре от нежни зеленчуци съм дала пюре от зеленчуци с пълномаслено краве мляко. Анди досега не е яла нищо от животински произход в пюретата. Няколко пъти днес повръща на фонтан - много обилно, даже и през носа. Възможно ли е да е АБКМ? Никога досега не ми е повръщала така... ама и аз съм една, къде гледам...
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: февруари 24, 2010, 16:41:19 »

Вики, възмжно е да е от пюрето реакция, но я наблюдавай да не се обезводни, че не ти го пожелавам да я виждаш отпаднала и безпомощна.  angry Ако повръща много и често е по-добре да се обадиш на педиатъра ви или на бърза помощ ако трябва. Просто Жорко по същия начин като беше на 6 месеца започна да повръща след ядене, но той не спираше и му се повдигаше много. Накрая се обадих в бърза помощ та ни караха и в болница на системи чак, защото той не искаше да пие вода въобще и продължаваше да повръща.
Пак казвам - не ти го пожелавам и дано не се стига до там, но я наблюдавай и давай вода.  good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: февруари 25, 2010, 09:21:18 »

Мими днес сме по-добре. Звъннах на педиатърката, но тя нищо не ми каза, освен да давам Хидратин Алфа и да си изповръща всичко. Ведра и спокойна е, играе си сега, през нощта също не е повръщала, но вчера 7-8 пъти.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: февруари 25, 2010, 09:27:26 »

Мими днес сме по-добре. Звъннах на педиатърката, но тя нищо не ми каза, освен да давам Хидратин Алфа и да си изповръща всичко. Ведра и спокойна е, играе си сега, през нощта също не е повръщала, но вчера 7-8 пъти.
Ей, тъкмо си мислех да ти пиша на лични да питам какво е станало, че се притесних, че не си писала. Радвам се, че е по-добре и е спряла да повръща.  Yes Хидратин алфа е против обезводняване и добре си го давала, аз не посмях да ти кажа, въпреки, че аз също съм давала, защото не съм медицинско лице все пак.  pardon Явно е било реакция към пюрето. Дано не се повтаря.  good
Да я нацелуваш малката кукла!  kiss2 kiss2 kiss2
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: февруари 25, 2010, 15:37:10 »

 Захира, радвам се, че Анди е добре:)
 За месата - и нашата педиатърка, пък и в източниците, които съм чела се казва, че е хубаво да се започне с пилешко, пуешко, след това заешко и телешко. Свиското след годинка, а може и по-нататък. Рибата според някои школи е 10м., спред други след годинката, някои допускат и по-ранно захранване, но задължително с бяла риба.
Активен
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: февруари 25, 2010, 15:38:52 »

Здравейте момичета имам едно питане-значи тези пиренца дето са на hipp нали са по 125 гр,мамите които заместват едно цяло хранене пюре дават ли след това още или децата ви се засищат с тези гр.?
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: февруари 25, 2010, 21:23:25 »

vili22 да ти кажа аз МАрти го захраних с Хип и му давах по едно такова малко от 125 гр, и около 1/4  от друго бурканче - грубо окол 160 грама му давах аз ги смевах на друго място и така ги мерех , но тогава беше на 5 месеца и му стигаха 160 гр. А като сана на 6 месеца почнах да давам от големите който са по 190 гр.
Активен
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 26, 2010, 09:23:19 »

Да ясно,аз пак да ви кажа моя син предпочита да яде зеленчукови пюрета пред млякото  Oh my ... аз съм се видяла в чудо,то е една борба с шишето не е истина  girl_impossible
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: февруари 26, 2010, 09:34:21 »

Вили защо не слагаш адаптирано мляко в зеленчуковото пюре - така пак ще приема мляко под някаква форма. Иначе аз започнах с Хипп 125 гр. като го ядеше по 2 дни в началото. Сега на обед омита по 190гр. Сънвал и после я кърмя - голяма ламя е. Нищо чудно, че за един месец захранване е качила 800гр.
Активен
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: февруари 26, 2010, 18:27:53 »

Ми аз мислех че щом има сухо мляко в пюрето не е проблем  blush
А да ви питам-чудя се как да му измервам пюрето по колко гр му давам вия как измервате?
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines