Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 03:58:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179486 пъти)
 
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: февруари 16, 2010, 21:11:17 »

 Захира, аз си купувам брашна от био магазина. Влади не яде инстанти каши. Накисва се брашното за час, след това се вари. Става много бързо.
 Само с плодово пюре не може да се замести хранене, същото се отнася и до каша с плод. До една годинка не трябва да има напълно заместено млечно хранене.
 За закуска може каша със сирене и масло, овесени ядки със сирене и масло, кус кус на плазмон със сирене и масло. Аз му правя и овесени ядки със съшени плодове - сварени.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: февруари 17, 2010, 09:09:58 »

Eл честно казаво и на мен тези инстантни каши много не ми вдъхват доверие - изчетох им на всички съставките, освен на Сънвал, всички останали съдържат глюкозни сиропи, захар, малтодекстрин и какви ли не други неподходящи за бебета съставки. Ако не стоеше проблемът глутен бих си йправила каши от фини овесени и пшенични ядки. Ти кога въведе овесената каша? Изкушавам се да й дам, че с този запек...
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: февруари 17, 2010, 10:15:45 »

Захира, давай безмлечна безглутенова оризова каша /примерно на Милупа/  с плод и след около 2 седмици спокойно можеш да си въведеш глутена. Той не е толкова страшен и определено не е проблем, повярвай!
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: февруари 17, 2010, 10:25:07 »

 Захира, аз също дадох първо чиста оризова инстантна каша, но едва го захраних с нея, беше отвратен, пък и зная, че запича. След това му купих брашно от елда, след това просо, едва тогава захраних с овес. Аз може би доста късно захраних с глутен. Беше навършил 9 месеца. Не искам да налагам мнението си за глутена на никой, но според мен,  изчакай Анди  да навърши 7м.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: февруари 17, 2010, 10:33:47 »

Ел, аз също дадох глутен към 8-мия месец ако не ме лъже паметта, но аз започнах по-късно от Захира захранването, доколкото помня и ти, така че и това е от значение.

А навсякъде препоръките за глутена са , че е най-добре да се въведе периода 6-8/9 месец по ..... забравих какви причини. Така че ако няма фамилна обремененост от алергии, захранването така или иначе мече е стартирало, не би трябало да има проблем.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: февруари 17, 2010, 10:55:56 »

... 
Само с плодово пюре не може да се замести хранене, същото се отнася и до каша с плод. До една годинка не трябва да има напълно заместено млечно хранене.
 ...

Аз мисля, че ако кашата се направи с АМ - примерно 100мл АМ, съответните лъжици каша и 80-90 мл плодово пюре или пък суров плод направен на пюре, не е проблем това да ти замести 1 хранене. НО това ми е само теоритично все още, пък и всяко дете си е различно. Но кашите са много засищащи, тъй че вероятно ще е достатъчно.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: февруари 17, 2010, 12:19:11 »

Момичета явно при вас и тиква и сливи и авокадо действат безотказно, но при нас никакъв ефект. Все така запечена си е - даже 3 дни я държах пак на тиква до петък и още не е излязла. Сини сливи, круши, авокадо приблизително половин бурканче - нищо не помага - ака през ден, през 2-3 по много мъничко. Не ми се мисли като почне да яде каши какво ще е щом сега от зеленчукови пюрета се запече.
Препоръчайте ми някакви безмлечни каши, че ке чудя какви да взема. Гледам ги, че голяма част съдържат захар за съжаление.
аз давам такива засега

Оризова безмлечна каша

За деца над 4 месеца, 250гр. Подходяща е при диария и при алергия към белтъка на млякото.
Състав: съдържа фини и лесно разтворими оризови люспи.
Енергийна стойност: 378кКал/1598кДж (на 100гр. сухо в-во).
Обогатена с желязо, витамини и микроелементи.
Не съдържа глутен, мляко и захар.
Не съдържа захар, консерванти, оцветители, ароматизатори.

 
Био безмлечна каша грис

За деца над 6 месеца, 250гр. Подходяща е при алергия към белтъка на млякото.
Състав: съдържа фини и лесно разтворими люспи от ориз и царевица и Био-нишесте от тапиока.
Енергийна стойност: 381кКал/1620кДж (на 100гр. сухо в-во).
Обогатена с желязо, витамини и микроелементи.
Не съдържа глутен, мляко и захар.
Не съдържа захар, консерванти, оцветители, ароматизатори.


чакам и тази да ни доставят и да я пробваме след 1-2 седмици


* BabyBio-cereales-vanille-big.jpg (39.15 KB, 600x600 - видяно 198 пъти.)
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: февруари 17, 2010, 12:48:29 »

Аз въведох глутена сега в 7 месец и не съм забелязала някаква реакция, захраних марти края на 4 началото на 5 месец с млечна безглутенова оризова каша по препоръка на педи и сега като бяхме на консултация каза че мога да въведа глутена
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: февруари 19, 2010, 15:47:59 »

Eл ще споделиш ли как приготвяш домашните каши?  Видях няколко начина, но се чудя ... купих си елда, амарант, просо, кафяв ориз и киноа и мисля да си направя брашна за каши, че нещо не ми се нравят тези готовите - едно на ръка, че са бъкани със захар, малтодекстрини и т.н. И друго видях, че се продава царевичен грис, той подходящ ли е за каши или трябва да е царевично брашно?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #129 -: февруари 19, 2010, 15:57:36 »

Zahira, ако не даваш месо на Анди и сама си правиш кашите, т.е. без добавки от желязо, как ще й осигуриш необходимото желязо? Към 6-месечна възраст депата от желязо се изчерпват  pardon
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: февруари 19, 2010, 17:16:43 »

KlaraFina аз не ям от години и нямам проблеми  с желязото. Още повече, че тези зърнени храни и най-вече елдата и кафявият ориз са богати на желязо.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: февруари 19, 2010, 17:28:25 »

Захира,и аз си правя сама кашите.
Значи сварявам вода,чакам да поизстине малко де не е гореща,слагам овесените ядки на око-от начало правих по водниста,след това добавям плодово пюренце или намачкан банан-това с банана го обожва Хана.И така...това е безмлечната каша,а с Мляко-просто си бъркаш млякото както винаги с водата и после същата процедура.
Добър апетит! smile
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: февруари 22, 2010, 17:58:30 »

Искам да ви попитам кога и по колко плодово пюре се дава? Между храненията ли?
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: февруари 22, 2010, 19:26:11 »

 Захира, кашите приготвям като предварително накисвам брашната, чела съм, че така се усвояват по-добре полезните вещества. След това варя до готовност. На Влади любимата ми каша е просо, а в нея случайно или не, има най-голямо съдържание на желязо. В нашето семейство месото не е напочит и рядко се консумира, та и аз ги следя тези неща:)
 Ночко, когато сложиш АМ в кашата, това вече не е заместено хранене. Заместено е, когато е немлечно - т.е без кърма, АМ, а по-нататък сиренето. А кашата може да е засищаща, но..не знам дали правилно ще се изразя - до една годинка немлечните хранения не са достатъчно хранителни за бебето, освен ако не съдържат месо, дори и да го засищат.
 Ина, правилно си запомнила, захраних след 6 навършени месеца много бавно и трудно, той и сега малко яде и като намалихме кърменията и вече наддава по-слабо..е очакваше се, колкото и да ми е наприятно, важното е, че е здрав и жизнен като ваш Точ girl_wink
 Наталия, плодовото пюре в началото се дава между храненията или сутрин, или вечер, след това може да се добави и към кашата, зависи на какъв етап от захранването сте:)
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: февруари 22, 2010, 19:41:02 »

El, до сега Дари е изместила обдното хранене със зеленчуково пюре. Мисля другата седмица да включа месните. Чудех се дали мога да давам вече плодови пюрета преди да съм почнала заместване следобед с каша.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines