Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:24:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179477 пъти)
 
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: февруари 12, 2010, 12:36:14 »

no4ko24, мисля че щом от 20 дни сте на зеленчуци може да разнообразите с други-тиквичка, карфиол, пащърнак, спанак, броколи, комбинация от различни зеленчуци. Може някое от тях да й стане любимо.  smile
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: февруари 12, 2010, 12:53:53 »

Ел мерси!

Норче не помаго нито круша, нито  тиква. Иначе относно твоето питане - и ние  20 дни откакто сме се захранили, а съм въвела тиква, картоф, морков, пащърнак, тиквички, броколи, карфиол. Ама аз не се втилясвам толкова по схемите за захранване и смело й предлагам различни пюрета. Само от моркова направи проблем.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #107 -: февруари 12, 2010, 18:12:54 »

Zahira, при нас авокадото действа безотказно, хем си хапва съвсем малко.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 15, 2010, 11:17:52 »

 И Влади има нередовно стомахче, но не знаех, че авокадото има такъв ефект. Ще взема да опитам. Давала съм му само по някое друго парченце. Клара Фина, ти в какъв вид и количество го даваш?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #109 -: февруари 15, 2010, 11:43:16 »

И аз не знаех, че авокадото има такова действие, но резултатът в пампитата няма от какво друго да е  pardon Давам й съвсем малко, с върха на лъжичката стържа направо от авокадото. Може би цялото количество, което изяжда е една пълна детска лъжичка. Забелязах, че трябва да й давам поне 2 дни подред, за да има ефект и той е  girl_impossible В пампито намирам дори цели "конци" от авокадото, може би те стимулират перисталтиката.  
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: февруари 15, 2010, 13:48:15 »

Нати аз първо давах само тиква, после дадох готово пюре тиква и картоф, после картоф и морков, като не съм давала малки количества от новото пюре ами до колкото съм стигнала с предишното пюре.

Хайде и аз се присъединявам към вашия проблем...хм, като че ли това се дължи на картофите, поне като съдя по това, което давам последните 2-3 дни- все картоф с нещо си. Днес дадох тиква само, да видим ще има ли резултат. От 2 дни не кърмя след пюрето, не знам дали е от това...  crazy И отделно от 2 дни замествам следобедното кърмене с АМ.  crazy

Ако не помогне тиквата, какво да правя?  crazy Педи иска да изписва нещо, но май е прибързано. А за авокадото- то не е ли цитрус? И като такова не бива да се дава?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: февруари 15, 2010, 14:13:13 »

И Дари имаше проблем.  sad Два дни не ходи, което се случва за първи път от раждането й. Днес на обяд обаче изяде едно цяло малко бурканче тиква и резултатът беше налице след 15 мин.  yahoo
Fenix, а ти с какво количество пюре замести обедното кърмене? И защо даваш АМ? Решила си да отбиваш Дари ли?
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: февруари 15, 2010, 14:21:20 »

Наталия, обнадеждаваш ме с таз тиква, и Дари никога не беше имала проблеми. Заместих обедното хранене с бурканче и половина на Хип /то става към 190г./. АМ давам, за да отбия лека полека, да, а то милото така се мръщи първия път на АМ-то, че си помислих, че изобщо няма да иска.   pardon Иии, направо е голяма разправия с тези адаптирани млека- преваряване, охлаждане, миене...пууууууу  bad

П.С. Да се допълня, че току-що пюрето от тиква подейства  good
« Последна редакция: февруари 15, 2010, 14:38:19 от Fenix » Активен
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: февруари 15, 2010, 16:21:02 »

Здравейте,момиче аз пак се чудя и се мая с това захранване  girl_impossible ние все още сме само на плодово пюре и аз го давам след второто хранене някаде 30-40 мин след него като десерт.Обаче 4ета насам натам че някои майки го дават следобед примерно кам 4-5 4аса и фактически го дават за цяло хранене-е нали плодовото пюре не замества едно хранене,или аз нещо не сам разбрала  crazy
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: февруари 15, 2010, 18:14:30 »

ох и аз чакам да подейства тиквата при нас,че и сини сливи дадох днес за сефте blum blum ма още няма никой в памперса

аз да питам-цяла седмицадавах седобед оризов акаша,тази седмица мисля да давам царевична и да продължа с елда,киноа и се чудя тоя лимец кога да го включа crazy crazy crazy мислех между храненията да и давам ,защото ще го въвеждам с вафлени корички за гризкане,но дали е удачно pardon в смисъл да започна с него преди овесите там и всичко тем подобно с глутен huhhuh.gif

 дайте и някакви идеи за закуска-какво се дава huhhuh.gif
« Последна редакция: февруари 15, 2010, 18:22:58 от ♥maslinka♥ » Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 15, 2010, 19:19:22 »

Момичета, за лесно изхождане ви препоръчвам сини сливи на Семпер-действат безотказно още след 15мин.   good Или на Хип-ама там ефекта идва малко по-късно, а понякога и на следващия ден  pardon
♥maslinka♥ за закуска аз давам попара и много я харесва  good и така въведох глутена. А това с вафлените корички ми се вижда супер, ама не е ли малко опасно?!?!  huhhuh.gif
А тази информация, относно глутена ми се видя доста полезна : http://beberoni.blogspot.com/2009/05/blog-post_20.html
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: февруари 16, 2010, 08:29:13 »

Момичета явно при вас и тиква и сливи и авокадо действат безотказно, но при нас никакъв ефект. Все така запечена си е - даже 3 дни я държах пак на тиква до петък и още не е излязла. Сини сливи, круши, авокадо приблизително половин бурканче - нищо не помага - ака през ден, през 2-3 по много мъничко. Не ми се мисли като почне да яде каши какво ще е щом сега от зеленчукови пюрета се запече.
Препоръчайте ми някакви безмлечни каши, че ке чудя какви да взема. Гледам ги, че голяма част съдържат захар за съжаление.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: февруари 16, 2010, 10:19:31 »

Здравейте,момиче аз пак се чудя и се мая с това захранване  girl_impossible ние все още сме само на плодово пюре и аз го давам след второто хранене някаде 30-40 мин след него като десерт.Обаче 4ета насам натам че някои майки го дават следобед примерно кам 4-5 4аса и фактически го дават за цяло хранене-е нали плодовото пюре не замества едно хранене,или аз нещо не сам разбрала  crazy

Да ти кажа много е различно, за някои бебета плодово пюре може и да стига за заместване на хранене, но по принцип наистина не е достатъчно хранително. Някои бебета например се мръщят на зеленчуковото пюре и тогава няма как да не започне захранването с плодово. Някои майки го дават в началото - за захранване като допълват с кърма/мляко после. Също съм чувала, че е хубаво с каша за следобедно ядене - правиш 1/2 от дозата за каша и 1/2 бурканче плодово пюре. Аз лично още не съм давала плодово пюре, но мился скоро да й дам някоя друга лъжичка.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #118 -: февруари 16, 2010, 10:52:07 »

По въпроса с пълненето на пампитата - от 2 дни добавям към кашата пюре от манго и банан и Филипа пълни пампитата по 2 или 3 пъти на ден. Изглежда, че и при децата, както и при възрастните, всички храни действат различно. При нас сините сливи и тиквата не работят  sad
Активен
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: февруари 16, 2010, 18:30:52 »

За кашата с плодово пюре и аз сам го чувала това и някакси по го приемам,отколкото само плодово пюре за заместване на едно цяло хранене с мляко huhhuh.gif
Май май ме се струва че всичко трябва да става така както майката го усеща.Май ще престана да се ровя в нета за това пусто захранване-100 4овека 200 акала  crazy
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines