Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:51:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179515 пъти)
 
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 08, 2010, 15:42:36 »

 Дарлинг,аз си пия кафето с мляко и въобще не съм се лишила от нищо.Просто Хани не прави реакция.А и питах доктора-той каза че количеството което преминава в кърмата е под нормата за някаква реакция.
Все пак ,може би и това си е ендивидуално.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: февруари 09, 2010, 11:06:43 »

Момичета, мога ли вместо с краве сирене, да правя попарката на Толи с домашно козе сирене, сега четох, че козето мляко най-много се доближавало до кърмата, ама дали е така в действителност crazy
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: февруари 09, 2010, 11:08:59 »

goldi на мен педи ми каза изрично само краве и никакво друго - овче, козе или каквото и да е  smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #93 -: февруари 09, 2010, 11:13:02 »

За козето мляко и аз съм го чела, но дори не си спомням къде.
goldi, ей сага в темата ти четох за киселото мляко и т.н.
Останала съм с впечатление, че с оглед на алергиите, киселото мляко може да се приема от по-ранна възраст от прясното. Не мога да го обясня, а може и съвсем да съм в грешка. При всички случай около 9-10-месечна възраст могат да се дават млечни продукти в по-малки количества.  
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: февруари 09, 2010, 12:03:30 »

Момичета, мога ли вместо с краве сирене, да правя попарката на Толи с домашно козе сирене, сега четох, че козето мляко най-много се доближавало до кърмата, ама дали е така в действителност crazy
Можеш да даваш козе, само трябва хубаво да е обезсолено. Незнам защо на Роди са казали да не дава никакво друго освен краве, като именно кравия белтък е по-голям алерген и затова доста педиатри препоръчват да се започна именно с козе сирене!  pardon Аз също давах в началото само козе сирене и доста по-късно въведох кравето.  good А и като имаш домашно сирене е по-добре да си даваш него, че то в купените не се знае колко мляко има.  nea
Относно киселото и прясното мляко - кисело мляко се въвежда първо наистина, а прясното е чак след годинката, защото е по-силен алерген и май стомахчетата на бебетата не могат хубаво да го преработят ако не се лъжа. Преди това може само на кремчета, но след 10 месец.  good
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: февруари 09, 2010, 15:51:41 »

Да ви кажа и аз така знам за козето сирене както казва Мария. Но явно всички педиатри имат различно мнение. Аз понах с киселото мляко на 10тия месец, а прясно още не съм давала.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: февруари 10, 2010, 09:42:23 »

Колко време след като сте въвели обедното зеленчуково пюре въведохте и следобедното?  Анди откакто я захраних е ужасно запечена и ако не се намеся аз се мъчи като грешен дявол, по принуда на няколко пъти давам круши, сливи - нищо не помага. Не знам дали да не спра временно твърдите храни.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: февруари 10, 2010, 09:49:37 »

Вики дай й пюре със спанак или броколи. А ако даваш каши има такива с бифидус. Аз плодове още не давам, само каши с плодове.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: февруари 10, 2010, 09:51:15 »

А Вержи и пащърнак й давах и броколи, не помагат, пъне се, почервенява като домат. Броколито хич не й хареса. Явно днес ще пробвам пак с тиквата.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: февруари 10, 2010, 10:02:51 »

И аз да ви питам нещо. Ако детето е яло примерно само моркови и тиква и е стигнало до половин бурканче. Решаваме да въведем нещо ново. Тогава:
- даваме 2-3 лъжички от новото и дохранваме с морков/тиква или
- даваме направо половин бурканче от новото?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: февруари 10, 2010, 10:04:58 »

И аз да ви питам нещо. Ако детето е яло примерно само моркови и тиква и е стигнало до половин бурканче. Решаваме да въведем нещо ново. Тогава:
- даваме 2-3 лъжички от новото и дохранваме с морков/тиква или
- даваме направо половин бурканче от новото?
Даваш 2-3 лъжици от новото и дохранваш с морков/тиква.  good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 10, 2010, 10:07:22 »

Нати аз първо давах само тиква, после дадох готово пюре тиква и картоф, после картоф и морков, като не съм давала малки количества от новото пюре ами до колкото съм стигнала с предишното пюре.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: февруари 10, 2010, 10:57:00 »

По принцип всяка нова храна се дава по малко в началото, но ако е смесена с вече позната, може и количеството да е по-голямо, защото така или иначе в половин бурканче картоф и морков например, моркова е поне наполовина., а пък после когато пюрето е с повече зеленчуци е още по-малко количеството на даден зеленчук. Ако е само отделен зеленчук, обаче не е добре да се избързва с голямо количество. Честно казано за начало аз почвах не с 2-3 лъжиици, а с 4-5 някъде, зависи колко му харесва на Жорко, за да усети поне вкуса, че 2-3 лъжички ми се вждаха много малко.  pardon
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: февруари 12, 2010, 10:50:38 »

Вики, от тиквата не се ли оправя запичането? А от крушата? При племенника тия две неща действаха безотказно, а и спанакът също.

Ние вече 20 дни и отгоре редуваме само тиква, моркови и картофи и смес от трите или две по две. Не знам какво да включа още, какво е "позволено". Вчера й дадох 2-3 лъжички тиквички с картоф и останалото си беше картоф и морков. Днес и утре пак ще й дам тиквички.

Мисля, че е добре да се минат 3-4 седмици преди следващото ново хранене - примерно аз ще изчакам още 1 седмица и ще й направя оризова каша с плодово пюре за следобедно хранене.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: февруари 12, 2010, 11:54:48 »

 Zahira, трябва да мине поне един месец, за да въведеш второ твърдо хранене за деня.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines