Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:57:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179479 пъти)
 
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 05, 2010, 18:02:20 »

Хахах това за рахита си е направо смешно!Незная как тези доктори ги развиват тези теории nea
Както е казала Клара,каша може и 2 пъти на ден да се дава ,и си е много полезна даже!!
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 05, 2010, 18:14:10 »

Абе данеби да имат предвид,че от кашата много натдават и може от многото кица да развият рахит.Друго обяснение на това с кашата не мога да намеря.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #77 -: февруари 05, 2010, 20:37:02 »

Ох, и това с "надуването" е смешно, ама карай.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 06, 2010, 11:58:10 »

аз сега четох в една книга(уж нова)че каша 2пъти на ден води до еднообразно хранене и от там до рахит huhhuh.gif
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 06, 2010, 16:12:07 »

Маслинка,каква е тази книга.На малките деца не им е нужно разнообразие!!Ако си обичат само моркови в пюрето може и едно и също да си ядат даже и до 1 година.А пък какво общо може да има еднообразието и рахита nea
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 06, 2010, 18:05:25 »

ами книжка пише хранене до 1годинка pardon аз вообще не съм запозната честно казано с тази кашотина "бебешко хранене"  blush само ви споделям какво прочетох Girl_hide
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #81 -: февруари 06, 2010, 18:29:36 »

Сигурно и педиатърката спомената по-долу е чела същата книга  Wink. Аз четох за рахита - предизвиква се от липса на вит. Д, калций или фасфор. При положение, че бебето се кърми или е на АМ и профилактично се дават капки вит. Д, как от каша ще се разболее от рахит  pardon maslinka, това не е към теб, не се чувствай длъжна да обясняваш. Разсъждаваме си на глас тука...

maj4eto, aз от отдавна се каня да те питам за вашето захранване. Четох в темата ти, но не намерих много (освен за млечната алергия на Ханито  sad). Можеш ли да разкажеш как въвеждаше храните, какво и кога й даваш?
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: февруари 06, 2010, 21:13:41 »

КлараФина,аз започнах някъде към 6-я месец н обед с пюре от морков.Отне ми доста време докато заместихме хранене.Никога не съм и давала веднага след това мляко-винаги изчаквах малко ,за да не свързва пюрето веднага с млякото.След като изместихме обедното  започÄнах с млечна каша вечер.Аз и я правя сама с бебешки овесени ядки мляко и пюре от плод.След това изместихме следобедното и т.н.
Като отначало Хана ядеше чсто и по малко о всичко-от около седмица се яде повече и с по -големи интервали.
Нашият план в момента изглежда така-
Сутрин към 9 ч -малко хляб да си чопли самичка и след това бебешко мюсли с плод. пюре
Около 12 ч -зеленчуково пюре с или без месо. Ако е пилешко може и всеки ден,но друго месо 2 пъти в седмицата.
Около 15-16 ч овесена каша или мюсли с плод.
Вечер 18 ч млечната каша.
И преди лягане около 19.30-20 ч я кърмя.
През нощта няколко пъти я кърмя по малко и за това сутрин не ми е много гладна .То и аз да ям ця-а нощ  pardon

А в пломеждетака мЕжду храненията и давам бананче или малко хляб.
Долу горе така е при нас.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #83 -: февруари 07, 2010, 14:15:36 »

Много ми харесва схемата ви за ядене  Bravo
А какво стана с алергията към млечния протейн, оказа се нещо друго ли? И какво има в мюслито, което й даваш, някаква смес от зърна ли е?

Аз днес дадох на Филипа цяревични пръчици. Голям геф беше, защото сама си ги държи и ги опуква за нула време  smile
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 07, 2010, 14:47:33 »

За алергията след кръния тест с оказа че е алергична към белтъка на кравето мляко,птичи белтък(яйце) и фъстъци.Но няма какво да се ядосвам това е положението pardon много ще се внимава за в бъдеще.
А мюслито е смесица от пълнозърнесто брашно,овес,просо и сушени плодове.Има и други овесени бебешки каши-аз ги сменям.Разбира се всичко е много финно като за бебета.
По принцип тези неща са при бебешките пюренца-не може да ги няма и при вас.
То си има и готови каши плод и мюсли,но на Хана моите повече и харесват,може би защото готовите са доста сладки.
А вие вече и царевичните пръчни сте нападнали Bravo
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #85 -: февруари 07, 2010, 19:11:17 »

Ох, нещо не ми е ясно  crazy Все пак е алергична към млечния протейн (= белтъка на карвето мляко)  sad Тогава какви са тези млечни каши, с какво мляко ги правиш?
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 08, 2010, 10:06:44 »

Със спициално адаптирано мляко от аптеката pardon Няма да казвам колко струва diablo
В нормалното АМ има навсякъде краве мляко!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 08, 2010, 12:37:51 »

В нормалното АМ има навсякъде краве мляко!
значи мога да не се притеснявам че Дея има алергия към белтъка на кравето мляко,нали crazy
защото аз досега не смеех да давам млечни каши
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: февруари 08, 2010, 15:08:58 »

Да,Маслинка!
Само че зная че  добре да се изчака до годинка поне с прясното мляко,защото има деца реагират на минимлно количество белтък и с обрив като Хана,но има и такива които реагират само на прясното мляко и то не дай си боже с шок или астма.Много е индивидуално!
И за да се избигне алергия или такава реакция е по дабре да не се дава рано краве мляко!
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 08, 2010, 15:31:06 »

Майче, а ти като кърмиш пробвала ли си да хапваш овче мляко или овче сирене ?
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines