Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:33:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179478 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 03, 2010, 13:34:32 »

Мамчета, я ми кажете мога ли да давам два дни месно пюре и един зеленчуково, така да ги редувам, че моето момиченце май си пада повече по месните. И зеленчуковите яде, ама не с такъв апетит като месните
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 03, 2010, 14:22:41 »

Голди мила нашето педи ми каза да давам 4 пъти в седмицата месно пюре, но не ми каза да редувам ли кво ли, така че аз реших да ги редувам.
Относно това което бяхтре писали понапред за кашите аз от 1месец давам сутрин на Марти каша.
режима ни е следния : 8.30 каша, 11.30-12 -АМ, 15 пюре зеленчуково или месно, в 18 - 18.30 АМ и в 22.30 АМ.  Не съм забелязала Марти да му дискомфортно от кашата дето уж надувала smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: февруари 03, 2010, 16:58:57 »

аз все по често чета за редуване на месно с зеленчуково с жълтък в зеленчуковото.аз още жълтък не съм дала.
при Дея ми е много трудно,защото тя сама си прави така че да яде по 4пъти на ден,сутрин в 7:30-8:00АМ,после на обяд-зеленчуково,в 16:00 АМ и в 20":00 пак АМ и кажете ми кога да я въведа тая каша или попара,как да стана в 7да правя попара :
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #63 -: февруари 03, 2010, 17:27:43 »

goldi, не мога да ти отговоря на въпроса, аз още се чудя кога да започнем с месните пюрета  pardon

maslinka, яде ли твойта хубостница през ноща? Хубав режим си е направила, тя за това е толкова финна  girl_wink Ако можеш да изместиш следобедното АМ малко по-рано и да сместиш кашата между него и вечерното АМ, ще сте като по учебник  girl_wink Каша дори и на закуска можеш да й даваш.

Аз попара не мисля да давам, че хич не ми звучи доре с тоя накистан хляб...
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: февруари 03, 2010, 18:32:35 »

опитвам се първото да го изместим в 6-6:30 а обеднотокъм 1:30 и между тези двете дадавам кашата,нооооооо тя спи не ства в 6..... ,а иначе следобед след зеленчуковото едва си изяжда млякото и имам чуството че ще е кошмар ако се опитам да и дам каша,но ще пробвам nea а дали няма проблем че ще я давам следобед,нали всяка нова храна се въвежда до обяд crazy
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 03, 2010, 19:01:00 »

И на Елена понякога й се събират само 4 хранения... Аз за кашата си мисля, че не е проблем да се дава следобед направо, но ако искаш може да я въведеш като 2 дни я даваш на обяд по няколко лъжички - да пробва - и като няма проблем - направо да я даваш следобед Wink
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 03, 2010, 21:03:29 »

♥maslinka♥ може да вземеш каша с АМ и да я даваш на следобедното хранене в 16ч  good а то детето ще си изяжда колкото иска.
goldi мисля, че няма проблем така да практикуваш, аз самата понякога давам по 2 дни месо. дори днес на консултацията док ми каза да не пропускам да й давам месце...значи ако се увеличи приема, дори ще е по-добре  good
Аз лично започвам да въвеждам попарката и мисля след известно време режимът ни да бъде следния:
7ч-кърма
10ч-попара
13ч-пюре(зеленчуково или месно)
16ч-каша
19ч-кърма
ама дали ще се осъществи е отделен въпрос  blum
Който е въвел жълтък-по колко давате в началото?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 04, 2010, 11:10:18 »

Да ви попитам - Анди 7 дни яде само тиква, после 3 дни тиква с картоф, 2 дни поред давам морков с картоф на Хипп и двата дни получи едни червени петна - първия път по челцето, а вчера около устата и ситни червени пъпки по тялото, което според мен си е алергия. Днес се чудя какво да й дам като четвърти зеленчук. Имам карфиол, броколи, алабаш, пащърнак, тиквички с картофи, ранни зеленчуци, но в тях май има ориз, а не съм го въвела него.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 04, 2010, 11:59:01 »

Вики, бих те посъветвала да не вкарваш нови зеленчуци и изобщо храни, докато не установиш от какво се обрива. И на мен ми прилича на алергия, но тя може да бъде предизвикана от всичко. Почни да си премисляш какво ново е имало в живота й тези два дни. Давай й храна за която си сигурна че няма проблем. И така докато обрива не отшуми. А пък ако не ти е проблем може да минете повече на кърма. На педиатърката ми предложи този вариант, но с моя лакомник това е невъзможно.
Иначе от това което съм чела за алергиите за моя изненада видях че морковът понякога може да предизвика реакция.
А пъпките и петната около устата веднага след хранене ли излизат или след това ?
Аз съм се побъркала с тези обриви. Вчера видях на гърба му при положение че вече втора седмица се чудя какво да ям. Чудих се дали салатата е била нитратна ( защото ям много), от цикала ми, от претопляне и най-лошото диетата няма ефект crazy. Добре че днес ми се вижда по блед или така ми се иска smile
Стискам палци скоро да разбереш от какво е и да пишеш!
Щях да забравя - много съм доволна от Др Тайс за обривите, но според мен не бързай да мажеш докато не разбереш от какво е.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: февруари 04, 2010, 12:04:13 »

Вержи според мен 100% е от морковът, тъй като умишлено  й дадох пак за да се уверя, че е от него и отново й избиха същите петна. Досега не са излизали, нямаме нищо около устата след хранене. И аз съм в цикъл, но толкова пъти досега нищо не й се е появявало при цикъл. Петната първия ден по челото избиха 5 минути след хранене, а вчера избиха чак вечерта при условие, че яде зел. пюре на обед. А за кърменето - то и без друго постоянно я кърмя, дали преди, дали след хранене...
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 04, 2010, 12:12:21 »

Спирай го Вики, вероятно не му е време сега.
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: февруари 04, 2010, 13:24:39 »

Гале и аз мисля събота или неделя да му дам вече попара.То с пасатор ли ще я пасираш или не?За жълтък нашата док.ми каза 1 чеетвъртинка хубаво смачкана и да се прибави към зел.пюре на обяд.Но още се двуомя дали сега да го вкарвам какво ще кажете huhhuh.gif.
Захира и аз мисля ,че е от моркова,чувала съм че даже почервенява кожата на детето ако се дава повече морков.Аз така му давам всеки ден сок от морков и после 1 м и половина не можа да му се оправи ходенето по голяма нужда толкова го запече angry.Но според мен е хубаво да види вашата док.този обрив good
Активен
smehoranina
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #72 -: февруари 05, 2010, 11:50:37 »

Здравейте, искам и аз да ви попитам нещо относно захранването и въобще за храненето с каша независимо каква е. Та въпроса ми е дали сте чували нещо от рода, че на бебчетата трябва да се дава каша най- много два пъти в седмицата, понеже имало вероятност да развият рахит. Това го е казала лекарката на моя приятелка, а аз такова нещо досего не съм чувала sad. Моля ако знаете нещо по въпроса пишете
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #73 -: февруари 05, 2010, 12:10:14 »

Та въпроса ми е дали сте чували нещо от рода, че на бебчетата трябва да се дава каша най- много два пъти в седмицата, понеже имало вероятност да развият рахит.

 Oh my ... това за първи път го чувам. Нали профилактично се дава вит. Д. И кое ли е това нещо в кашата, което ще предизвика рахит  crazy Ако вярно, значи не трябва да има нито едно шведско бебе без рахит, защото ги хранят с каша минумум 2 пъти на ден.
Активен
smehoranina
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #74 -: февруари 05, 2010, 16:29:45 »

И аз така мисля, но никога не е излишно и друго мнение.  smile
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines