Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:15:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179460 пъти)
 
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 29, 2010, 18:33:10 »

Здравийте момичета,искам да попитам от 3 дена давам на сина си плодово пюре от ябълка и морков,да продалжа ли да му давам такова примерно 5 дена и след това да му дам някои друг плод? huhhuh.gif
И като му дам новия плод само 1-2 лажички да опита и след това от вече познатия плод?Това захранчане е страшна бъркотия  diablo
И искам само да подчертая 4е не искам да замествам ядене,давам го за десерт а искам и да опитаме нови вкусове.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #46 -: януари 29, 2010, 20:12:15 »

Здравей Vili, права си, че това захранване е ужас. Поне в началото де  pardon
Струва ми се, че има различни стратегий за въвеждане на новите храни. Някои момичета дават по една-две лъжички от новото пюре и след това остатъка от порциона от старото. Така постепенно увеличаваш отношението между новото и старото пюре в полза на новото.
Аз правя по друг начин - бих дала направо цялата порция от новото пюре, което би било ябълка+нещо ново или морков+нещо ново.

Аз пък да ви кажа, че тази вечер дадох малко овесена каша на Филипа. С цялата ми закърняла глава... girl_impossible сега вечерта.... Говорихме със сестрата да започна с кашите вечер и аз направо така правя, както някой беше казал, нали съм с изцокан мозък. Миличката, така й хареса и като се разлапа, добре, че се усетих да спра. Следвах указания за "въвеждаща доза", ми тя колкото цяла порция за Филипа. Поне съм обнадеждена, че с кашите няма да имаме проблем.
Активен
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: януари 29, 2010, 20:42:40 »

И аз реших няма какво да го мисля,малко по смело ще действам.Говорех с една друга майка която захрани по рано и тя ме съветва да си му давам по колко икса да яде и така и ще направя утре  blum  той без това не яде по много така че не е фатално.
« Последна редакция: януари 29, 2010, 21:04:11 от vili22 » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #48 -: януари 29, 2010, 21:06:53 »

Нали новите храни се въвеждат по-рано през деня, за да се следят евентуални реакции... А тази каша е и млечна и глутенова...
Иначе това е и моята идея - кашата за вечеря, защото засища по-добре.
Активен
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: януари 29, 2010, 21:08:37 »

Да да така е  smile
едно и две ли е вече аз напално се побарках с това захранване  girl_impossible
Активен
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 31, 2010, 21:18:51 »

Здравейте,момичета незнам дали тук му е мястото да попитам но ще сам благодарна ако някои ми отговори.Значу дадох вчера и днеска на сина си пюре от банан,и днес гледам че има пъпчици по коремчето и по гърдичките,оба4е пъпките не са ситни и 4ервени като при ожулено от коприва а са по точно като петанца.Дали това е алергия или претопляне?При нас доста често се случва претопляне и друг пат му са излизали пъпчици без да съм му давала каквито и да е др храни.Какво точно да очаквам при евентуална алергия?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 01, 2010, 09:40:50 »

Хайде и аз  тук с въпросите. От 2 дни давам  на  Анди пюре картоф и тиква на Хипп. Определена  не й харесва колкото домашната тиква, която  яде 1 седмица. За разлика от мен явно не  си пада по картофи. Но проблемът е че 2 дни не е акала, което  никога  не се е случвало. С  тиквата пълнеше памперсите по няколко пъти на ден, а сега явно се запече.Чудя се  дали днес  да не дам нещо друго и ще  се смята ли картофът  за въведен?  В събота бяхме профилактично  в Токуда и там педиатрите подкрепят  късно захранване - след 6,7 месец.  Първо 1м. се въвеждат зеленчуци на обед. След 1 м. плодове и чак най-накрая каши смесени с  пюре от плод, понеже  кашите  били много тежки на този етап. Това е  обаче само в нашия случай  когато  няма  да давам месо.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 01, 2010, 10:42:28 »

А по принцип мислиш ли да  и даваш месо, или изобщо не
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 01, 2010, 10:56:10 »

Голди няма да давам - така или иначе в нашето семейство не се приготвя и не се яде,такива са ни съображенията, че не бих искала да й давам.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 01, 2010, 11:35:48 »

Аха, Захира аз просто питам, защото ми беше интересно, понеже знам, че с мъжа ти сте вегетарианци, как ще процедирате с детето, обаче като тръгне на детска градина там дали се съобразяват, че детето не яде месо. Имате ли информация
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #55 -: февруари 01, 2010, 11:46:10 »

vili, снощи четох за някои видове алергия при бебета. Симптомите могат да бъдат различни -запек, болки в корема, неспокоен сън или само външни като обриви и зачервяване. Много е трудно ние да ти кажем дали е алергия, но ако преди сте имали такива петна  pardon

Zahira, "запека" при бебета, които опитват твърда храна май е доста често срещан. И Филипа е "запечена", както и няколко от бебета в родителскаат група, която срещах миналата седмица. Сестрите на срещата ни обясниха, че товя е възможно, ако бебето основно се кърми и му се дават само малки порций храна. Една от мамите, която е по-напред със захранването каза, че докато е давала пробните порции и нейнито бебе не е пълнило пампито всеки ден, но когато са минали на по-големи количества и са намалили кърмата, нещата са се нормализирали. Слагам "запечен" в кавички, защото в малко вероятно да е запечена така, че акото да е твърдо, по-скоро не пълни пампито всеки ден, което е малко по-различно. 
Активен
vili22
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 01, 2010, 12:22:21 »

Днес вече няма нищо по коремчето явно е бил претоплен,мисля че ако е алергия петната ще седят повече време,обаче тази сутрин е чистичък smile
Да и друг път са ни излизали такива и изчезват барзо тогава не сам се притеснявала толкова но сега като давам дръго освен мляко сам по на щрек.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 01, 2010, 12:40:18 »

В събота бяхме профилактично  в Токуда и там педиатрите подкрепят  късно захранване - след 6,7 месец.  Първо 1м. се въвеждат зеленчуци на обед. След 1 м. плодове и чак най-накрая каши смесени с  пюре от плод, понеже  кашите  били много тежки на този етап. Това е  обаче само в нашия случай  когато  няма  да давам месо.

Вики, на мен тази схемичка много ми допада good , но знаеш ли какво препоръчват в случай, че майката смята да дава и месо?

И аз имам една питанка:

KlaraFina, каза, че за няколко седмици след началото на захранването е заместила хранене.
И аз се зачудих защо толкова скоро.  crazy

После се сетих, откъде ми дойде чуденката, а именно:
СЗО препоръчва захранване след 6-тия месец и заместване на хранене след първата годинка.
Според вас доколко има резон в подобна препоръка?
И някой може ли в крайна сметка да ми каже на каква възраст колко хранения трябва да са заместени и какви да са заместените - млечни, безмлечни?
Говоря за късно захранените бебета.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 01, 2010, 14:16:38 »

Кикси да не те излъжа, но ми се върти нещо в главата, че каза зеленчуци 1м., плодове, след което месо и след месото каша. Но пак ти казвам, че не съм сигурна. Иначе за заместено хранене педиатърката каза, че се счита тогава, когато бебето изяжда повече от 130гр. пюре. Аз също като теб не замествам - така или иначе Анди постоянно цока и дали ще я кърмя преди или след пюрето - все е кърмена. Днес за пръв път изяде 125гр. бурканче, но след това искаше да суче и аз й дадох. И аз съм чела препоръките на СЗО където се казва, че е добре хранене да се замести чак след годинка и 70% от храненето на бебето да е мляко, останалото да е просто запознаване с различни вкусове и консистенции. Ще видим при нас как ще се получи, но поне докъм 9м. е хубаво да се издържи и с кърмене. Ние нали не се храним на интервали и общо взето не мога да кажа, че бих могла да заместя хранене.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #59 -: февруари 01, 2010, 14:20:32 »

Каши, които се дават от 4-мсечна възраст, са преработени и напаснати за малки бебета и не са толкова "тежки" като кашите за по-големи бебета.

Kiksi, още нищо не съм заместила. Останахме си само с онзи път когато изяде едно малко бурканче. Днес например - само една лъжица  sad
Тия препоръки на СЗО и аз съм ги чела, но...  Tc
При нас препоръчват (основано на препоръките на СЗО) да се кърми абсолютно свободно и едновременно да въвеждаш храни като порциите се увеличават. По този начин нищо не заместваш, а само въвеждаш. Питах сестрата и така до кога, все някога трябва да се спре с кърменето  pardon и тя ми каза до когато реша. Както и че няма определена "порция", която бебето трябва да изяде - колко му се иска толкова.

Опита на една приялка показа, че докато бебето се кърмеше свободно, отказваша да яде. Три месеца по-късно му спря кърмата и детето се разяде като че ли цял живот пюрета е яло.

И някой може ли в крайна сметка да ми каже на каква възраст колко хранения трябва да са заместени и какви да са заместените - млечни, безмлечни?
Говоря за късно захранените бебета.


Личното ми мнение е, че никой не може да ти каже. Това го решеваш ти, според желанието ти и обсоятелствата както й според мерака на бебето да яде. Ако бебето наддава както трябва и изглежда доволно, и само на кърма да караш, пак е ок.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines