Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:50:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179448 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 28, 2010, 10:53:41 »

Христи, аз лично давах каша всеки ден, смесвах с различно плодово пюре. Когато по-късно въведох и млечният протеин, давах каша от бурканчета с извара, йогурти и прочие.
Но в началото  така правех, защото Стилиан беше един оглозган такъв, и да поема повече калории, затова. Иначе съм чувала, че на по- .... мощните бебета, док препоръчва кашата да е 2 или 3 пъти седмично, за да не се надуват децата допълнително.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 28, 2010, 11:03:03 »

мерси ина а ако давам кашата 3 пъти в седмицата с какво да я редувам........
педиатърката ми каза да заместя изцяло с каша-плодова-но все още се чудя как да постъпя
някой познати редуват кашата с плодово пюре,а педито каза че плодовото не ми замества хранене а да му давам между храненията.........малко се обърках и аз вече
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #32 -: януари 28, 2010, 11:11:20 »

Аз също мисля, че плодово пюре не замества кърнете. Дори при нас плодови пюрета се дават само като десерт или смесени с каша.

Сега се върнах от детската сестра и едновременно с това имахме родителска група (5 бебета) та пообменихме опит и знания. Не знам какво да ви кажа - при нас такива строги "правила" за захранване май няма. И това за кашите и дебеличките бебенца го няма - единствено ограничение е каша мах 3 пъти на денонощие. В нашата група, Филипа беше предпоследна по големина, а всички бебета ядат каша 2-3 пъти на ден. И с месо каза сестрата, че мога да започна и риба също... А следобяд може и сандвич да й давам, каза. За порциите пък да не говорим - могат да варират от няколко лъжички до цял буркан и всичко е ОК.

Та изводът е, че майката сама си решава дали ще се води по правила и препоръки, както й какво и колко ще дава! Очевидно деца се гледат и по единя и по другия начин.
« Последна редакция: януари 28, 2010, 14:41:12 от KlaraFina » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 28, 2010, 18:16:52 »

Ина, а ти на каква възраст въведе млечният протеин?
А от кога може да се дава кисело мляко - разбира се разредено. Аз не помня от кога почнах на Жорко crazy
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 28, 2010, 21:05:46 »

На мен за Поли личната ми каза до 2 години без кисело мляко и аз така съм правила.Но много мами не го спазват това.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 28, 2010, 21:12:24 »

Прясно ми разреши по-рано,но за киселото така ми е казала,така съм правила.А около мен имаше толкова бебета с белтъчна алергия които се чудехо родителите им с какво да ги хранят,че аз предпочетох да изчакам и да не рискувам.Пак казвам,ного мами не го спазват,просто аз си слушам лекарката.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 28, 2010, 21:16:32 »

Дарлинг, не помня точно кога, но беше лятото, което ще рече някъде към 9-10 месец.... Когато започнах да давам попара сутрин. Но аз въвеждах сравнително бавно продуктите, така че незнам дали мога да съм ориентир.
А киселото мляко и то там някъде, следобед, с бисквити и плодове.
Стилиан обожава кисело мляко. Може да изяде една кофичка от 400гр и ще се оглежда за още. Също и сирене.

Ето, яйце например още не съм дала, нито варено, нито като застройка на супа, нито като сандвич. А трябва вече.

Кали, моята информация пък е точно обратната. Прясно мляко няма да давам на дребен минимум до две годишна възраст.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 28, 2010, 21:19:25 »

Ми освен да съм ги объркала,ама такъв ми е спомена.Помня че другите мами все ме питаха защо не давам кисело мляко и аз все казвах че докторката не дава.А жълтъка не се ли даваше от рано,ти зъщо не си давала яйце,доктор ли ти каза или ти си реши.
Ама моята девойка е голяма,може да се променили нещата.То нещата по гледане на бебе се променят на всеки една две години,та нищо чудно сега да е по-различно.
« Последна редакция: януари 28, 2010, 21:23:37 от kali_gali » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 28, 2010, 21:23:10 »

Ами моята докторка не ми е капацитет за захранване и тя в общи линии много не ми се бърка. А защо не съм давала - незнам. Когато му стана време вече беше жега лятото и реших, че няма нужда от такава тежка храна. Пък после все си викам айде сега, айде утре и то минаха сто месеца и кусур.
Но вече трябва де, няма закъде да отлагам.
Така или иначе на Стилиан хемоглобина му беше супер и двата пъти, когато сме го изследвали, така че затова не бързах. А и не виждам нещо кой знае колко супер полезно в жълтъка. Но ще е скоро така или иначе, трябва и това да се въведе.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 28, 2010, 21:25:34 »

Ами то аз да си призная хич не знам защо се дава тоя жълтък.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 28, 2010, 23:04:29 »

А и не виждам нещо кой знае колко супер полезно в жълтъка.

Е, как така не виждаш, бе душата - белтъчини, аминокиселини, минерали разни, витамини А, Д, Е, няколко от Б-витанимите, желязо. Е, и мазнини повечко  pardon - идеално като за Стилиянчика smile
Освен ако смяташ, че си ги набавяте тези неща от другите храни - тогава според мен си едва ли е проблем, че не си му давала.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: януари 29, 2010, 11:24:18 »

Вижте на каква статия попаднах http://www.health.bg/index.php?page=articles&id=8733
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 29, 2010, 11:28:06 »

Ми ....., гола статистика, без подробности защо и откъде идват данните.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #43 -: януари 29, 2010, 11:32:17 »

Хм... интересна статия. Обаче това "стратегията за забавяне на захранването след приключване на кърменето може да повиши риска от алергии" и това "Кърменето поне до 6-месечна възраст остава препоръчително, но изглежда то не може да помогне за превенция на алергиите." не са ли в противоречие  crazy

Първо се говори за захранване, когато вече кърменето е спряно, а накрая за кърметето до 6 месечна възраст. Има някаква грешка в превода, може би. 

И освен това, картоф преди 4 месеца  Oh my ... Кога трябва да се започне със захранването в такъв случай...
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 29, 2010, 12:41:12 »

Ами и според мен има някакво противоречие, но може би основната мисъл тука е, че късното захранване не е толкова надеждно като превенция срещу алергиите и това е по-скоро мит, че видиш ли като си захранил късно и детето е застраховано откъм алергии.
Но и на мен нещо не ми вдъхва доверие тази статистика като надежден източник на информация.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines