Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:32:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 178615 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: февруари 16, 2011, 11:26:48 »

juji, ако детенце е болно, не се въвеждат нови храни, докато не се оправи. За да може се проследи евентуална алергична реакция, детето трябва да е здраво. Така знам аз.

А за списъка със зеленчуците, забравих да ти кажа, че реда на въвеждане е произволен, единствено за доматите, лука, зелето, патладжана и червената чушка е добре да се изчака малко, иначе ги въвеждай както решиш. Аз просто си бях направила списък, да не взема да пропусна някой зеленчук.  blum
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: февруари 16, 2011, 12:30:14 »

juji, честно казано и на мен ми се струва малко странна тази схема за захранване. Обикновено кашкавала се дава след въвеждане на сирене, масло и кисело мляко.  huhhuh.gif За първи път чувам кашата да се прави с бульон.  pardon А ти какъв бульон ползваш. Да не би да има някакви специални бебешки? В кубчетата, които масово се продават обикновено има сол, захар, различни подобрители, овкусители, ароматизатори, следи от глутен и т.н. и т.н Не ми се струват много подходящи за бебета.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #467 -: февруари 16, 2011, 13:30:43 »

Nataliya,в схемата която ми е дадена от докторката ,а и на самите опаковки е посочено ,че кашата се прави или с мляко или със зеленчуков бульон.
В схемата от доктора е дадено ,че бульона се прави от сварени тиква морков картов и пресен кромид.Но тук продават готова зеленчуково бульонче.Само го добавяш към горещата вода и е готово.Тук е невъзможно да купиш нещо различно от това което е посочено като съставки на опаковката,абсолютно е немислимо ,нещо на което е написано, че е без глутеин да го има и още повече да е препоръчано за от 4-ят месец.
Относно кашкавала............. :\ми по цял свят има само сирене/само в БГ е сирене и кашкавал  smile/  т,е, тук му викат формаджо ,а те са стотици видове има и като нашето сирене и твърд кашкавал който буквално едвам се рендисва.И за това реших да слагам такъв кашкавал.Той си е най популярният тук този за поръсване на спагетите .Аз слагам 1 малка лъжичка /за кафе/ дори по малко от това .Ето снимкитена зеленчуковия бульон и на кашите.Първо много се чудех и аз после реших,че щом в 60 милионна държава така го правят и никой не се е оплакъл ,защо пък при нас да е различно.Тук като цяло нещата са си по различни де и като прегледи и въобще ....да не се впускам ето снимките

« Последна редакция: февруари 16, 2011, 13:43:12 от juji » Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: февруари 16, 2011, 14:42:41 »

Разбрах. smile Явно продуктите и практиката в отделните страни е доста различна.
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #469 -: февруари 17, 2011, 10:30:26 »

Момичета аз вчера като съм дала морков трябва ли да изчакам няколко дни или мога да дам днес тиква. Няма реакция. Даже Симо вече го изака....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #470 -: февруари 17, 2011, 13:24:29 »

Според "класическото захранване" се чака 3 дни. Ама щом го е изакал... biggrin
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: февруари 17, 2011, 13:28:48 »

Абе изакал, не изакал, аз бих си изчакала 3-те дни, даже в началото на захранването чаках по 5-6 дни, после намалих на 3.
Всеки си решава, но на мен наистина ми е непонятно това бързане със захранването да се въведат колкото се може повече неща за кратко време, ами....времето е пред вас, има време за всичко.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: февруари 17, 2011, 14:05:55 »

Днес... захраних. След толкова чудене сок или пюре да му дам то ще стане абитуриент това дете, затова взех компромисно решение и му дадох .. нектар.  danceg Да са живи и здрави инженерите от филипс, че сокоизстисквачката им всичко прави..

Мами, които правите сами сокове и пюрета и нямате лехи в двора, от къде купувате плодове и зеленчуци? Как да позная "има ли краставици в пестицидите", както казаха суринта по телевизията  girl_impossible?
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: февруари 17, 2011, 14:13:14 »

И мен много ме вълнужа отговора на този въпрос.И ние нямаме леха.Даже тук краставиците се продават на бройка по половин кило тежи всяка-тънки,дебели няма. 500 гр. пачето.Аз копувам само Био за малкия и беля дебело кората , (на краставиците-той за сега само ги смуче)на моркови ,тиквички и т.н.
Незнам дали е правилно ,но четах една статия,че нитрати и всички боклуци са в кората и да се бели дебело трябва- и аз така правя.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: февруари 17, 2011, 14:47:54 »

[quote author=BASTET link=topic=23873.msg455591#msg455591 date=1297944355

Мами, които правите сами сокове и пюрета и нямате лехи в двора, от къде купувате плодове и зеленчуци? Как да позная "има ли краставици в пестицидите", както казаха суринта по телевизията  girl_impossible?
[/quote]

Аз също правя соковете сама, купувам плодовете от бабички, които си ги отглеждат по дворовете, има няколко такива в нашия квартал, а имаме наблизо и едно село на 5км където винаги има някоя баба да е изкарала пред къщата си сергия с произведения от нея зарзават ( но не съм от София, в провинцията лесно се намират такива бабички)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: февруари 17, 2011, 14:48:52 »

Ми аз затова предпочитах да купувам готови Био-пюрета, домашни само правех с продукти, изпратени от село -тиква, ябълки, круши, моркови...

matsinka, ти като живееш в родината на хер Хип, нямаш ли му доверие на био-продукцията?  girl_haha

Иначе за нитратите съм чувала, че като накиснеш плодовете и зеленчуците във вода за известно време падали.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: февруари 17, 2011, 15:07:25 »

Цитат
matsinka, ти като живееш в родината на хер Хип, нямаш ли му доверие на био-продукцията?
Как да имам доверие,като лично аз никаде по опаковките не виждам да има сложен сертификат за Био продукция.Трябва да призная,че съм взимала пюрета на хер HIPP, на Нестле (нямат много разнообразие,но поне имат сложен сертификат на опаковките). А това,което пише на бурканчетата на Хип е  -биокачество ,за това нося отговорност аз (хер еди си кой).Получих в къщи много материали и кутия продукти на Хип и там пише ,че само от Био плодове и зеленчуци е всичко,но защо нямат сертификат?
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: февруари 17, 2011, 15:18:39 »

Да, и аз това, имах предвид, като те питах.
На пюретата на Гербер например, Сънвал или на марката на ДМ-магазините "Babylove" го има европейския знак "Био":



Та аз затова предпочитах тези марки и винаги ми е било чудно защо хер Хип гарантира лично за био-качество, а не вземе да си извади един ЕС-сертификат.
Иначе съм давала и на Хип пюрета за разнообразие, но не и месните, че имаха сол, а някои от плодовите - захар.

Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: февруари 17, 2011, 16:05:44 »

и на пазарчето в нашия квартал има двама-трима, които продават домашни неща smile оттам се зареждам  girl_wink
знам, че нитратите се убиват като плодовете, зеленчуците се бланшират  smile
например, правя на бебка банан, като първо го бланширам за 5 минути и след това пасирам  good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: февруари 24, 2011, 16:13:13 »

Здравейте,
попаднах на тази статия и искам да я споделя с вас. За жалост е на английски ,но има доста добра информация.

http://www.health.alberta.ca/documents/Infant-feeding-guide.pdf
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines