Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 01:40:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 180259 пъти)
 
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #405 -: януари 14, 2011, 18:14:46 »

juji, rozovka ти е отговорила преди мен, не е мода, препоръчително е.

Искам да питам нещо, как разбирате безмлечна каша и млечна каша, коя кога трябва да се дава? Чета из съдържанията при млечните наличие на суроватка, млечен протеин, обезмаслено мляко ... Това не е ли "опасно" преди 1 годинка? Някои се правят с АМ, други с кърма, трети (от безмлечните) не може с кърма crazy
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: януари 14, 2011, 18:42:11 »

Bastet, защо го мислиш толкова с педиатърката, като не можете да се разберете, просто кимай с глава и толкова, съгласявай се с нея и готово, пък си прави кавото мислиш, че е най-добре. Все пак ти си му майка и со по 24 часа с него и никой не може да усети по-добре нещата от теб (нас). Имам една книга "как да отгледаме здраво дете въпреки лекарите"...все пак тя за 15 мин. преглед едва ли знае кое е добре за твоето дете...те едно си баба знае и едно си бае...сестра ми така правеше...захрани малката чак в 7-ми месец, и то съвсем малко и в осмия детето само прояви интерес към храната...сега яде и от тяхната храна...прави една тава гювеч и сядат всички, а малката още няма 10 месеца...Здрава и жилава е и много жизнена и като и се яде мамо ам и се почва...яде всичко. Аз на моята така мисля, ако ме разбере разбере, ако не ще си правя както мисля за добре и така...
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: януари 14, 2011, 21:27:56 »

Кате, аз също се чудих за кашите - дали млечни или безмлечни и каква е разликата между тях. Досега само безмлечни съм купувала, които приготвям с АМ. Взимала съм оризова, царевична, елда и вчера купих и днес за пръв път дадох на Ема просо. Оризовата въобще не я ядеше, не и хареса, така и я изхвърлих, царевичната и се мръщеше, ама и аз не давах много, че и излязоха едни ситни пъпчици, които не разбрах дали са от храна или нещо друго, но за всеки случай я изключих за месец от менюто. Елдата си я хапва с кеф, а днес и тази с просо я хапна, ама към всички слагам плодово пюре, че иначе май не ги иска  blum
А обезмасленото мляко, доколкото съм чела и разбрала, май е сухо мляко, а другия вариант на млечна каша е с преходно мляко, което всъщност си е АМ и се приготвят само с вода  girl_wink Ама и аз едно обяснение дадох, не си е работа направо  Girl_hide
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #408 -: януари 14, 2011, 21:49:08 »

Олеле тотално ме объркахте сега с тези млечни и безмлечни каши .А за глутеина малко ми се струва пресилана работа това nea не знам.Имам познат ,с алергия към глутеин и не съм чула жена му да е давала на детето им подобни безглутеинови каши /в пред вид ,че бащата е с такава алергия/ ,но ще помисля още малко ,че то по както е тръгнало това не се дава онова е препоръчително човек направо да откачи от противоположни мнения
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: януари 14, 2011, 22:01:38 »

Абе не е чак толкова страшно и объркано, спокойно  girl_wink . А относно глутена - точно по причината, която rozovka е посочила, се въвежда на малко по-късен етап. При въвеждането на зърнените култури се започва с тези, които са без глутен - ориз, царевица, просо, елда и още май имаше, ама не се сещам. И после вече при навършването на съответната възраст на бебчето можеш да започнеш да въвеждаш и глутеновите култури. По принцип се препоръчва да е в този ред: овес - ръж - ечемик - пшеница, но всеки сам си решава какво и как  smile. Ето един линк, който на мен специално ми беше доста полезен http://zahranvane.wordpress.com/ .
И този, до който доста често се допитвам  Wink http://september2008.multiply.com/journal/item/66 . Сигурно на повечето е познат, но за който не се е натъквал на него може да е полезен.
« Последна редакция: януари 14, 2011, 22:03:40 от Вили » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: януари 15, 2011, 10:07:52 »

Млечните каши е добре да са с преходно мляко за кърмачета (то си е АМ). Мисля, че на милупа е такава. Иначе - безмлечна + вашето си АМ.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #411 -: януари 15, 2011, 10:09:43 »

Вили,мерси за линковете втория ми го беше дала и Ина ,но първия го нямах много хубаво е обяснено give_rose.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #412 -: януари 15, 2011, 23:43:09 »

Вили, мерси много за твоето виждане по въпроса ми. Първия линк ми беше много полезен, а втория наистина е доста популярен. Намерих отговор на въпросите си и най-вече разбрах защо готовата зърнена каша смесена с кърма не запазва гъстота си. Кърмата съдържа амилаза, която представлява ензим, разграждащ въглехидратите. Колкото повече престои тази смес, толкова по-рядка става тя. gostenka_82, не ползвам АМ и за мен не е вариант, поне на този етап. С кърма не става, а с вода не се харесват много. Утре ще добавя плодово пюре, да видим.     

juji, не се шашкай, избери си схема, в която да вярваш, че е правилна за твоето си дете и е ок спрямо твоите разбирания за захранване и действай по нея. Мнения наистина много и понякога полярно различни, а детето най-добре си показва. Спазвай си последователността за въвеждане на нови храни и питай тук. Както виждаш, всички имаме куп въпроси smile     
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: януари 16, 2011, 09:18:59 »

Катинка, аз също не ползвам АМ, но няма как иначе млечна каша (по принцип кашата е добре да е млечна, особено, ако даваното количество замества 1 кърмене). Затова добър вариант е готова каша с АМ.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #414 -: януари 16, 2011, 09:58:14 »

Така ще направя кате.Аз  идвам с друг въпрос.Видяхме вчера пюренца на марката с която храним бебо в момента с мляко на оферта и купихме 10 бр.Та в тази връзка кат озапочна да му давам пюре,как се сърхранява то.Нали в началото не се дава цялото .Ако в хладилника се държи ,как го затопляте на водна баня ли.?Извинете за досаждането  smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: януари 16, 2011, 10:03:45 »

Отварям бурканчето, с чиста лъжичка си отмервам количеството, което ще дам в друго чисто бурканче, а това с другото пюре затварям и обратно в хладилника. Затоплям на водна баня.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 26, 2011, 09:38:40 »

момичета , имаме голям проблем със зеленчуците   angry
не иска да ги яде и това е - няма купено, няма домашно - докосне ли се заленчук до устата й - започва рев и пищене до почервеняване - опитах се няколко пъти да я насиля - не става - пея, дрънкам - НЕ !!!
отказва картоф, отказва морков - странното е, че сокът от морков го пие  crazy
майка ми каза, че и аз не съм яла зеленчуци и директно е минала на зеленчуково - месни, но не е ли малка за месо  crazy
помагайте - не знам какво да я правя  cray
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #417 -: януари 26, 2011, 09:43:46 »

wanting, щом като майка ти ти казва , че и ти така си правила, значи е напълно възможно и твоето детенце да е така. Освен това захранването не е някакъв строг ред и правила - ще направиш така както се хареса на детето ти. Чесно казано и при нас е трудно да се каже, че захранвам - Влади яде почти всичко когато и да му дам  pardon и аз никога не съм  му давала така 1,2 лъжички. Всяко дете е индивидуално give_rose
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #418 -: януари 26, 2011, 10:25:01 »

wanting, сещам се за две неща: едното е да добавяш малко захар - това е "старият" метод, който не се прилага вече, просто казвам, че има такъв вариант. Другото е да даваш кърмата/ АМ преди пюрето, за да я позаситиш, и после пюрето, за да не е гладно и раздразнено бебчето. Можеш да почваш и 15 - 20 минути преди часа ви за ядене, за да не е силно гладна и само да се дразни от лъжицата и т.н. Опитай смесено пюренце моркови с картофи или моркови с ябълка - второто се води плодово по-скоро, но все пак има морков и даваш зеленчук.

Ако всичко това не работи при вас, просто остави зеленчуците за малко  pardon. Давай каша примерно. Ако приема кашата, давай това, и то ще дойде време за месните пюрета. Както е написала malinkata, захранването всъщност рядко върви по учебник и когато го започнеш, всъщност даваш както бебчето приема и предпочита. Някъде четох, че децата най-трудно свикват с цяла порция зеленчуково пюре. Така че...  споко good.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: януари 26, 2011, 11:12:58 »

wanting а плодово яде ли? Защото доколкото знам това е една от основите на който се гради тезата заа захранване със зеленчуково пюре, именно защото опитали веднъж плодовото, после тръдно приемат безвкусното зеленчуково  Wink По тази причина и банана се давал като почти последен плод, защото е любим на децата и опитат ли банан отказват всичко друго (тук ще отворя една скоба че моето дете въобще не ядеше пюре от банан...не го хареса). Друго дето ми хрумва е че има едно пюре на Хип "тиква с ябълка" пробвай с него, то е доста харесвано, също така чистата тиква, пащърнак, все са леко сладникави и би трябвао да се харесат...Ако не направете една почивка от седмица - две и опитайте пак  Wink
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines