Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 22:17:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 180019 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: януари 13, 2011, 20:49:37 »

Момичета, привет!
Така, да ви кажа ние какво правим:
1.Сок правех в кухненския робот,в притавката за сок от твърди плодове, като белех плодовете и махах семките. Честно казано така излиза доста повече сок, от колкото с марлята, но пък наистина е голямо цапане  blum
2. Не ви препоръчвам пюретата на Ганчев. Митака направи алергия от тяхно пюре, и то от обикновено - с морков, което иначе не предизвиква алергични реакции. А той вече си ядеше от доста време пюрета, само че ние взимаме на Хип. Честно казано, от всички пробвани марки - Ганчев, Гербер, Хип и още някакво, не помня вече, най-много му харесват на Хип, а пък аз съм най-доволна от тях.
3. Кашите на Милупа наистина са много хубави! Има обаче безглутенова и на Хумана, те имат и с ябълка и други плодове - леле, като тази на Хумана с ябълка просто не бях яла никога!  give_rose За срам или не, ама можех просто да я ям ей така от пакета на прах с голямата лъжица, а малчо я обожава! Аз поне не останах много доволна от кашите на Слънчо, стават ми едни неприятни, а и много често не се разбиват нацяло бучките. Ние като цяло спряхме да взимаме от тях.
4. На малкия в момента в менюто има включени от кашите: оризова (ползваме Хип или Милупа, Милупа ми харесва повече), овесена (На Хип - безспорен фаворит, а Митака обича най-много нея), Хумана с ябълка. От пюретата вече даваме голямо разнообразие - освен зеленчуците и плодовете, яде месо - пуешко, пилешко, телешко, а сега захранихме със заешко. Не се е запичал от оризовата каша - изцяло на адаптирано мляко е от втория месец.
Аз правя друго - просто смесвам запичащите храни с разхлабващи, например - оризовата каша я правя млечна или с пюре от сливи или круши. Ако яде примерно пюре със запичащ зеленчук, после плодовото е от разхлабващ. Така няма проблеми с изакването.
Вече му правя и АМ с обикновенни бисквити - тук може малко да търпя критики, обаче имам навика винаги да чета съдържанието....Ами, в бебешките бисквити имаше толкова много продукти с неясни имена, консерванти, и предупреждение за възможно наличие на соя, фъстъци, яйца и не знам какво още, че ми настръхна косата - Мишето нали е с повишен риск от алергии и аз с жълтък още не съм захранвала. После видях съдържанието на най-обикновените бисквити - тези дето си пише обикновени на Житен дар, и купих от тях. Слава Богу, няма проблеми и му харесват много. Правя за закуска и попара със сухари, мъничко краве масло, мъничко краве сирене, и заливам с топъл Детски чай на Хип.
Надявам се да съм полезна с този ужасно дълъг пост  give_rose give_rose give_rose
А, да - за следобедно хранене вече редувам с кашите кисели и нишестета - продават се в пакетчета на прах, пише Натурален кисел за кърмачета и деца над 4м, ако се не лъжа, има с ябълка, вишна, портокал, лимон, ягода и малина - малкия за сега е ял вишна и ябълка. Прави се като обикновено нишесте, съдържа овесени трици, като се охлади се добавя настърган/пасиран плод или малко пюре. Аз слагам пюре. От нишестетата взимам от тези плодовите, които могат да се правят и с вода - захраних с Ванилия, сега ще въведа малина и ягода. Та следобедното хранене е каша - млечна или с пюре, или кисел, или нишесте, или мляко с бисквити - леко, а засища до вечерното хранене.
« Последна редакция: януари 13, 2011, 20:54:03 от beb4eto_na_me4o » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #391 -: януари 13, 2011, 21:08:29 »

Гери, а ти как въвеждаше новите пюрета - постепенно ли или по-смело? Например имам въведени морков и картоф и тиква и вече ядем по едно бурканче и вървим към заместване на хранене. Искам обаче и броколи да въведа. Пак ли няколко лъжички даваше докато въведеш новата храна или по-смело - например половин малко бурканче?
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: януари 13, 2011, 21:27:49 »

Розовче, въвеждах го на три пъти - първия ден две -три бебешки лъжички, втория - половин бурканче, третия вече цялото. Пюрета, които съм се притеснявала, че може да провокират алергия - примерно, тези местните, съм ги въвеждала на 4 пъти - две лъжички, 4 лъжички, половин бурканче, цяло бурканче.
Аз слагах първите два пъти - лъжичките и после с половинката бурканче, в друго пюре, което вече яде - примерно, като въвеждах пилешкото, купих чисто пилешко на Хип, първия ден сложих само две три лъжички в пюре от морков мисля, след пропуснах един ден,после 4 лъжички в пюре от тиква, пак пропуснах един ден, накраяму дадох направо пилешко с нещо,вече не помня с какво...ама направо беше готово комбинирано пюре, от което си изяде цялото бурканче. Като въведох повечко неща, той беше вече на около 5м и малко, започнах да въвеждам на два пъти - половин бурканче, после цяло бурканче, а като стана на 6м и малко, направо си давах вече от новото пюре, но той така или иначе съставките ги беше вече ял по отделно (например, сега наскоро давах Спагети Болонезе, не съм давала по лъжичка, защото той вече е ял и телешко, и моркови, и лук в другите пюрета).
« Последна редакция: януари 13, 2011, 21:31:24 от beb4eto_na_me4o » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #393 -: януари 13, 2011, 21:33:01 »

Аз пак да питам за кашите е писано ,че мога да приготвям с мляко или със бульон.С мляко как да разбирам приготвям си изкуственото мляко както винаги и го слагам в кашичката,за бульон не знам какъв бульон да правя.
И още нещо ми се върти в главата задължително ли е да даваме на детето каша без глутеин или да питам лекаря?
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: януари 13, 2011, 21:39:50 »

Жужи - за бульон нямам представа, съжалявам, че не мога да ти помогна, но до сега не съм попадала на такава каша  give_rose За мляко - аз правя адаптираното мляко според неговите указания и добавям съответното количество каша - например, на оризовата каша пише, че се приготвя с 200мл течност и 6-7 супени лъжици прах. Т.е. можеш да я направиш с 200мл вода или с 200мл АМ, аз ползвам Нан 2 и там пропорцията е 180мл вода със 6 мерителни лъжички АМ, добавям още 20мл вода и разбърквам с кашата. Изчаквам малко, преди да дам на малкия, защото кашите се набъбват - оризовата става около 1,5 пъти повече в купичката и си поема течността, става доста по-гъста само за 1 мин.
За кашите без глутеин - ами, виж, едно време не е имало такова разделение на каши със или без, поне от това, което знам от мама. Но попринцип за захранване се препоръчва оризовата, тя е и най-лека за стомахчето на бебето.  Консултирай се за всеки случай с педиатъра, но аз след оризовата, примерно, дадох овесена.
Теб кое те притеснява за кашата без глутеин?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #395 -: януари 13, 2011, 21:45:29 »

ex precaka mi se klaviaturana na bg 6e pi6a sled malko da  ne dosajam s latinica
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: януари 13, 2011, 22:04:48 »

Aз да попитам...сигурно има писано много по темата, но нямам време да чета много...днес ходих на кансултация, но неможахме да влезнем, защото имаше 20 човека и всички бяха бо,ни и аз просто си тръгнах, но видях на ,малката в картона, че и е изписано, че са дадени препоръки за захранване с плодово пюре, това е за кнсултацията в края на 2-ри месец, но на мен никой нищо не ми е казвал. Тя като е само на кърма трябва ли да я захранвам още отсега? В няколко книги съм чела че стомахчетата им започват да усвояват храната чак около 6-ти месец, защо се препоръчва толкова отрано да се захранват? или да си дойда на темата...откога се започва? Не, че няма да попитам и педиатърката си, когато успея да се вредя, но искам и др. мнения
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: януари 13, 2011, 23:12:48 »

m_eleva19 Щом сте само на кърма спокойно можеш да захраниш 5-6 месец,аз захраних на 5м и 20дни,изчаках детето да може горе-долу да сяда,да проявява интерес към храната и да отваря устичка smile Още от първото захранване предложих колкото искаше,миниатюарна хапчица беше tease на следващия ден двойно повече,на следващия още повече,в моментът,в който стисне уста или извие главичка прибирах храната,след първата седмица не съм следила или мерила колко се изяжда,колкото толкова,ако не стигне правя още каша или пък си остава pardon С пюретата смело давах от първото по колкото изяде,защото те дойдоха след 6 месец и не се притеснявах от алергии,но така и не е изяждала по цяло пюре,само мляко се цока на поразия и това е,другото си беше между другото,затова и нямам спомен за заместено хранене.Едва сега като е на млечна кухня намаля кърменето crazy,но така и трябва да бъде,до 1 годинка основната храна на бебето е Млякото-кърма или АМ  good
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: януари 14, 2011, 11:13:16 »

Аз съм в шок от това ми ти захранване. Надявах се поне за ЕДНО нещо да не ми се налага да чета целия интернет. Прехвалената ни много-модерна-и-подкрепяща-кърменето педиатърка иска да давам сокчета на бебчо, при това изрично на Хип. В момента съм заседнала в сайта на Световната здравна организация и чета ли, чета.. Само че както си чета, така ни остава седмица и нещо до следващата консултация, на която не знам какво ще отговоря на въпроса "как върви захранването". Още не съм готова с мой собствен "план за локалното прилагане на глобалната стратегия за храненето на бебета и малки деца", който да й представя и да заявя, че така искам да си гледам детето, а и не знам с какъв тон точно да й кажа, че я смятам за тотално изкукала извън-времето-и-мястото и не смятам изобщо да я слушам sad. Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил? С 300 зора я намерих тая лекарка да се съгласи да ни вземе, не ми се сменя педиатър, а и не съм сигурна че изобщо ще намеря някоя достатъчно модерна, която да работи със здравна каса, да ходи по адреси и т.н. Дали няма някакви, както има консултанти по кърменето, така да има и консултанти по захранването? Които да са чели нещо по въпроса не на руски, или издадено в последните 3-4 петилетки, ако може..
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: януари 14, 2011, 11:26:54 »

Преди да дойде на дневен ред захранването и при мен беше тъмна Индия, ама постепенно нещата влизат в релси. И аз изчетох де що има писано по нета и из форумите, но сама се убедих, че детето само си показва какво и как да правя. Аз лично, нашата педиатърка не я слушам много-много, правя си каквото си знам и само кимам като ми казва сега какво следва да започвам да давам. Тя и преди 1-2 месеца ми каза и жълтък да давам, обаче аз все още не съм давала и май скоро няма и да дам. Това за сокчетата ми е много странно защо го препоръчват като начало за захранване, според мен са доста по-агресивни към бебешкото стомахче от пюретата, ама пък всеки си знае и си преценява дали да дава или не. Аз сокчета за захранване не съм давала, започнах да давам по малко, смесени с вода, защото Ема отказва да пие вода, не че така имам кой знае какъв успех, но все се надявам да и дойде акъла и да започне да си пийва и чиста водица  blum. Аз лично захраних със зеленчуково пюре на 5 месеца и 1 седмица, така реших, после плодово, каша и сега ми е на дневен ред и месото, каня се от няколко дни да го започвам и него, ама още се ослушвам  Girl_hide . Та, на педиатърката не мога да разчитам кой знае колко и се самоинформирам и взимам решенията на своя глава, дано само не греша, ама смятам, че засега правя нещата, както трябва.
Така че, ако питаш мен, щом не приемаш нейните методи, прави това, което ти смяташ за редно. Все пак това си е твоето дете и никой не може да те накара насила да правиш нещо, което не ти харесва. Действай по интуиция и със сигурност няма да сбъркаш  good
« Последна редакция: януари 14, 2011, 12:28:14 от Вили » Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: януари 14, 2011, 12:15:26 »

и аз влизам в доста противоречия с моята педи и много ме дразни като каже :"Все пак аз съм лекар"  shok
Така де, ама аз майката  Wink
и на нас ни казаха от 2 месеца да опитва сок  crazy
и аз изчетох всевъзможни схеми и глупости и стигнах до вечното заключение, че всяко дете е различно - едно е готово на 4 м да бъде захранено - друго на 6м и много ме дразнят като кажат на тези месеци трябва това и това да яде   beating
като и дадох на почти 3м сок с лъжичка и детето я засука отчаяно - изобщо не знаеше милото какво се случва  nea мъчих я няколко пъти и спрях - сега като й доближа лъжицата до устата - сама си я отваря и знае, че това което й слагам в устата е за ядене   Bravo
така че детето за мен наистина само си показва кога е готово  good
аз гледам просто да следвам що годе някаква последователност при прословутото захранване  tease
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #401 -: януари 14, 2011, 15:31:31 »

BASTET, аз си харесвам педиатъра, той ми е и личен лекар от години, но със захранването също сме на различни мнения. Не искам да го сменям само заради това различие, принципно сме си доволни от него и предпочетох да посетя двама педиатри на частен прием, за които съм чувала добри отзиви. И от двамата съм доволна, единия повече го ползвам за хомеопатия, защото в това му е силата, а другата, тя е дама, за захранването. Ако ти се ходи на платен прием, ще ти дам координати. Дамата подкрепя и препоръчва късното захранване и особено при кърмени бебета дава нейна схема, по която действам и аз.

grahovaprincesa, ето тук можеш да видиш видовете каши по марки и видове, много изчерпателна информация - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186199.0
Също и тук може да видиш - http://papa-bebe.com/ka6i/nestle.html и другите каши в менюто. Аз започнах с безмлечна безглутенова оризова и оризова с банан на Лактана. Сега съм взела и елда. Бебчето ще си покаже дали му харесва или не, може една фирма производител да му хареса повече от друга за един и същ вид каша, така че опитай.
« Последна редакция: януари 14, 2011, 15:35:28 от КатиНка » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #402 -: януари 14, 2011, 16:18:06 »

Кате,а защо безглутеинова,това някъква мода ли е или просто на вас такава ви препоръчаха
Питам за мода защото изведнъж всички само за това говорят и според мен ако с бебо всичко е наред няма смисъл от това ,но пък може ида греша...............
« Последна редакция: януари 14, 2011, 16:19:44 от juji » Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #403 -: януари 14, 2011, 16:55:45 »

Благодаря на всички най-вече на Катинка!!!  give_rose
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #404 -: януари 14, 2011, 16:56:53 »

juji, пак заради алергиите - глутенът е потенциален алерген и може да се развие т.нар цьолиакия - непоносимост към глутена. Затова се дава малко по-късно. Извинявай, Кате, че вместо тебе се включих  give_rose.

BASTET, няма смисъл да воюваш с педиатъра си. Схемата за ранно захранване със сокове е прото една от възможните, и това, че в момента съществуват по-нови и модерни схеми не я прави с нещо по-лоша. Педиатърката си има право на професионално мнение и ти казва това, което мисли - пък ти дали ще я слушаш, си е твоя работа. Тепърва ще се анализира дали модерните в момента схеми за късно захранване със зеленчуци са чак толкова добри. Ние всички сме били захранени на два месеца със сокове и какво - стана хора от нас  smile. И деавит сме пили, и други примери могат да се дадат, и пак сме пораснали здрави и прави. Според мен проблемите с алергиите идват заради ранното даване и по-късният обилен прием на храни с консерванти и оцветители и разни боклуци, а не чак толкова от по-ранното или по-късно даване на даден продукт, но това си е лично мнение. Моята педи е тотален привърженик на късното захранване - шест навършени месеца - по схемата зеленчуци - плодове - каша - месо - глутен, ако искаш, веднага давам телефон на лични да се консултираш с още един специалист  good!

Съгласна съм с wanting, че каквато и схема да се избере, трябва да въвеждаш постепенно и да има ред - това е!
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines