Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 20:13:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 188149 пъти)
 
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: май 14, 2010, 10:00:48 »

Дано не е обсъждано вече, но искам да питам мамите, които са давали авокадо, как го дават?

Взех авокадо и днес искам да дам на Малена, но нямам идея как да го приготвя - сурово ли, мога ли да го посваря малко и да пасирам и да си замразя да имам за друг път, че съм взела повечко.
Въобще нямам идея, аз самата никога не съм яла такова нещо и не знам как може да го консумира едно бебе.  blush
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #211 -: май 14, 2010, 14:01:59 »

Kiksi, разрязваш авокадото на две по дължина, махаш ядката и гребеш с лъжица. То е кремообразно, ако добре узряло (трябва да е меко на пипане, но не прекалено меко). Авокадото може да се дава още от съвсем рано на бебета и единствения плод, който може да се дава суров толкова рано. Не мисля, че става за замръзяване и освен това бързо презрява.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: май 14, 2010, 14:22:52 »

Само да добавя, че авокадото е от храните, които са в групата на слабите алергени и е много полезно good Аз самата обожавам зелена салата с авокадо, круши, орехи и сирене blush И поне веднъж седмично хапвам от него, но винаги в суров вариант. Доколкото знам хранителните му качества значително намаляват половин до един час след нарязването му, както и при термична обработка. Затова по-добре й дай прясно нарязано/пасирано  good
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: май 15, 2010, 00:31:52 »

аз го давам примесено с банан и кисело мляко, или друг намачкан плод, също може да се добави към зеленчуци (пюре или готвено) изобщо към каквото се сетиш, само да е прясно нарязано както са ти казали и момичетата good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: май 16, 2010, 09:40:48 »

аз засега съм давала само суров банан.но много ме запалихте с авокадото give_rose какъв друг пресен плод може да се дава на 10месечно бебе?
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: май 16, 2010, 13:18:34 »

Според мен всякакъв, без ягоди и цитруси. Но след 2-3 месеца и тях ще може вече.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #216 -: май 16, 2010, 13:53:55 »

Аз давам дори ягоди и цитруси, но от друга страна Филипа яде всичко "забранено" по схемите дето карате  pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: май 16, 2010, 14:31:58 »

Хм ..... Кой какво е "забранил" и на кого ?!?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #218 -: май 16, 2010, 14:49:00 »

Зарежи, сигурно пак се изразих некоректно. Докато, обаче, четях и се водех по тия прословути схеми на захранване дето обикалят нета ги чувствах точно като правила и забрани - започваш с това, продължаваш с онова, даваш по еди си колко... изчакваш с трето до еди каква си възраст... Вероятно не всички ги следят стриктно, но има и много майчета дето здраво им се връзват. И моля ви да не се развихри някой спор за глупусти тука...
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: май 16, 2010, 15:32:56 »

можеш и манго да даваш много е полезно и вкусно, на мен лично ми е сред най-предпочитаните плодове и най-често му давам  smile

Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: май 17, 2010, 11:37:29 »

Маслинче аз пасирам сурови банани, ябълки,круши, пъпеш и всичко се изяжда.
Иначе вече  се чудя какво да давам - кашите не ги харесва особено, попарата също, обрива се от морков, кайсия, праскова, елда, яйчен жълтък. Зеленчуковите пюрета ги яде с неохота. Най-обича  да се кърмим, но аз вече откачам с това кърмене, нощно време ми се буди на всеки час. А не е от глад, защото й давам 1 шише с АМ преди сън.
Може ли да караме все на мляко и плодови пюрета? Кисело мляко откога давате/давахте?
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: май 17, 2010, 15:57:03 »

може да си карате спокойно на мляко и пл.пюрета, тя си получава всичко от млякото най-вече, пък и до 1 година храната основно е това.Да не говорим, че по някои от схемите децата се захранват толкова късно че до 1 г. са въведени само 2-3 храни. Кисело дадох на годинка.

за буденето с теб си говорихме, Крис макар че от 3-тия си мес. е на АМ и си хапва обилни порции храна спря да ми се буди преди месец, напълно възможно е и от глад да се буди знаеш че кърмата се усвоява на 100% и може да си е гладно детето  smile за някои е порочна практика да се храни бебе през ноща за мен си е напълно нормално щом детето го изисква. Кофти че не се наспиваш, но ...  give_rose
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: май 22, 2010, 08:56:32 »

Искам да попитам като започнете месните пюрета, всеки ден ли трябва да яде месо на обед, или има дни като почивка ? Забравих да питам докторката, ние още не сме ги почнали но и това ще стане и се чудя всеки ден ли месо?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: май 22, 2010, 20:57:17 »

Не. Обикновено се редува един ден зеленчуково пюре, един ден месно пюре. Ако е въведен жълтъка, то той се добавя към зеленчуковото.
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: май 31, 2010, 13:49:11 »

Момичета, ако кашата е плодова да давам ли плодово пюре. Сега след следобедното мляко към 15:30ч. ядем пюренце към 16:30, но като заместим с каша да не да му е много pardon
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines