Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 24, 2024, 00:46:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 180990 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 24, 2010, 19:43:28 »

И аз топля винаги. Аз сега сготвих на Толи заешкото с морков и ориз. Накря сложих и краве масълце за вкус и  стана вкусничко, ще видим утре дали ще го хареса
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 24, 2010, 19:51:30 »

Тогава предполагам, че трябва да отсипвам малко от бурканчето в друг съд и да затоплям, а другото прибирам в хладилника? Микровълнова ли използвате?
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 24, 2010, 20:16:13 »

Да
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #18 -: януари 24, 2010, 20:16:59 »

Да, Natalya, точно така се прави. Отсипва се необходимото количество и се загравя. Вече загрята храна не се използва отново както и храна в която е бъркано с използване лъжица. Отворено бурканче може да стой 2 дни в хладилника. Пюрето се загрява или на водна баня (аз така правех първите пъти когато ми трябваше само една лъжичка) или в микровълновата.

goldi, четох аз за твойте кулунарни умения в детската кухня. Браво на теб, много си изобретателна, а и полезна  smile

Момичета, аз имам отново въпрос. До сега четох разни шведски форуми за захранване и нещо пак се обърках  crazy Сега като давам зеленчуково пюре на обяд, но не съм заместила изцяло кърменето, а искам да й дам каша също, мога ли да продължа със зеленчуците на обяд и да давам кашата примерно следобяд (имам предвид, че ще имам две започнати хранения, но нито едно заместено)? Или мислите, че е по-добре да въведа и кашата на обяд (вместо зеленчуково пюре да давам каша и да си останем с едно незаместено ядене)? Вие как мислите?

Аз да се похваля, че открихме любимото пюре - броколи с картофи и добавено пюре от морков. Дори и на мен ми хареса, а Филипа беше като ламя. Накрая издърпа лъжицата от ръката на баща си и си я сложи в устата. Миличката, още искаше.
« Последна редакция: януари 24, 2010, 23:33:06 от KlaraFina » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 25, 2010, 11:19:05 »

KlaraFina аз мисля, че на обед може да си даваш зеленчуково, а следобед привечер каша. Аз поне така ще процедирам като стигнеме до кашата. Не мисля да замествам въпреки, че педиатърката ни кара. Аз първо я кърмя и после й давам пюре.

А с нашето захранване да разкажа какво стана - в петък й дадох сварен пасиран картоф - не й хареса, големи физиономии бяха и на всичкото отгоре се подсече. В събота сварих тиква, пасирах и хайде във фризера. Тиквата много й харесва и не дава никакви алергични реакции, а от картофа и колики имаше цяла вечер. Вече изяжда по половин купичка, което по мои изчисления е към 60-70гр. Не знам защо ама тези големите пюрета наистина ми се виждат много големи за бебешко стомахче. Днес пак сме на тиква и после ще пробвам да въведа картоф в смесено пюре с тиква.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 25, 2010, 11:25:07 »

KlaraFina по добре давай кашата следобяд към 16.30 часа. Тя е нещо като десерт. Нищо, че нямаш заместено цяло хранене. Ама всъщност ти плодова или зеленчукова каша ще даваш?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #21 -: януари 25, 2010, 12:07:18 »

Zahira, goldi, благодаря за отговорите. И аз така си мислех да направя, но прочетох коментара на една мама на 2 деца (т.е. с опит) относно подобно на моето питане и тя казваше, че опита й е показал, че най-добре е ядедетата да се въвеждат едно по едно, т.е. когато се замести напълно едно, тогава да се премине към второ. Може би ще направя като казвате.

Купих две каши - едната овесена, а другата оризова с банан и праскова. И двете са млечни  sad Мисля да започна с овесената, защото аз още не съм давала плодеве.

За големината на порциите да ви кажа, след много четене на шведски форуми, впечетленията ми са следните - дечицата, които ядат по-малко пъти на ден (например 4) изяждат по едно голямо бурканче пюре, бебетата, които ядат по 6-7 пъти (като моето) изяждат по едно малко бурканче пюре. Аз много се чудих, защото чета че мамите във форума дават по едно голямо пюре, пък на мен сестрата 2 пъти ми каза, че дозата е едно малко пюре  crazy Както и да е, и бебетата ядат различно количество както и ние възрастните.

Zahira, как направи тиквеното пюре, колко време се вари тиквата и на колко големи парчета я беше нарязала?
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 25, 2010, 12:29:30 »

Да се вклча по въпроса с количеството на пюрето .
Това си е много индивидуално.Някои деца ядат по 190 гр други по 50  pardon
Моята буба до сега никога не е изяждала цяло пюре-независимо колко дълго не е яла-все по половин или 1 трета  pardon  а я  я вижте какви бузанки си има blum
Така че не се притеснявайте и не насилвайте бебчовците като не искат повече!
КлараФина,аз бих изчакала да замести едното хранене good и тогава кашичката.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 25, 2010, 14:46:25 »

KlaraFina - тиквата се вари около половин час, но не в много вода /покриваше 2/3 от тиквата/ а парчетата бяха доста големи, но тя като се развари така или иначе много лесно се пасира. Днес извадих едно пюре от фризера и като го затоплих на водна баня си е абсолютно същото като консистенция - не става на трици като картофа при размразяване.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 25, 2010, 16:48:36 »

здравейте  искам да ви питам дали сте давали от пюретата на хип в които има и сметана и ако да от кога..........това че са с сметана притеснително ли е
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 27, 2010, 15:32:14 »

Вики, добави малко кърма в пасирания картоф, аз добавям и мн малко масълце и тя яде всички комбинации.Но Рада яде всякакви пюрета, като зеленчуковите й правя аз и до сега не ми е отказвала. След няколко дни ще започнем и с кашичките.Кога да въведа месните?
Кое е второто хранене, което се замества и с какво blush?
« Последна редакция: януари 27, 2010, 19:11:30 от Valentinka » Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 27, 2010, 15:42:40 »

Ами по принцип се замества храненето в 16 или 17 часа. Това е второто заместване след обедното. По принцип първоначално може с каши, или плодови пюрета, кисели, или бисквитки с АМ по нататък.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #27 -: януари 27, 2010, 15:50:57 »

Valentinka, като се има предвид крехката възраст на Рада, аз бих изчакала с месните пюрета до навършване на 5 месеца. Тава, обаче, си е мое мнение  girl_wink
Ако моето буболече продължи в същия ритъм и ние ще преминаваме скоро към второ хранене и аз мисля да е каша, следобедно-вечерно ядене.

Искам да споделя с вас една схема на хранене, която ми допадна (от един форум е).
Часовете са много приблизителни и индивидуални за всяко бебе:

5-6 ч. кърмене/АМ
8 ч. каша/кърмене
12 ч. зеленчуково пюре + плодово пюре за десерт
15 ч. кърмене/АМ
18-19 ч. каша
кърмене/АМ преди лягане


Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 27, 2010, 19:09:01 »

Да, аз също ще изчакам, просто питах информативно smile
А за следобедното хранене-в момента Рада яде едно малко бурканче плодово пюре и си дояжда с мляко, но количеството не е колко по-различно отколкото при нормалните храненния blush така че ще замествам по-скоро с каша, защото ми се струва, че само плодове няма да я заситят моята ЛАМЯ pardon

Клара Фина, права си за количествата, Рада си хапва повечко, но пък е на по-големи интервали.
« Последна редакция: януари 27, 2010, 19:14:44 от Valentinka » Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 28, 2010, 10:40:26 »

момичета след като заместите следобедното хранене само каша ли давате или редувате с нещо.......
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines