Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:52:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата - 2 част  (Прочетена 179332 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: януари 18, 2010, 20:30:48 »

Ето я новата тема good

Старата тема
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #1 -: януари 18, 2010, 22:23:29 »

Аз първа в новата тема. Имам една забележка към модераторите, моля никой да не се обижда, но не е ли по-добре старите теми да се заключват и да се правят нови, когато темата е в застой, а не средата на дискусия/даване на акъли  pardon Поста на маслинка получи няколко отговора, сега и аз искам да кажа нещо по въпроса, но в новата тема.... някак си е странно.

maslinka, хич не си единствената дето не ти е ясно захранването. И на мен най-добре ще ми е ако някой ми направи схема и аз само да я следвам, но не става така - децата са много различни. Аз след поредния разговор със сестрата отново се обърках, но това, което ми се изясни е, че каквото и както да го даваме (стига да няма фамилни алергии), децата няма да умрат. Аз захранвам по различен начин от hukuta и Ели - първо дадох картоф, след това картоф и морков, след това картоф и царевица, утре ще дам картоф и пащърнак... При нас дозата е константна - 2-3 супени лъжици, повече не иска, но ако започне да яде повече, значи всеки следващ заленчук ще бъде в по-големи количества. Сестрата ми каза, че правя правилно  pardon Каза също, че най-важното е детето да започне да яде без проблеми. От там нататък можеш да даваш общо взето каквото си искаш. 

Аз да ви питам за спанака - нали готово пюре давате? То екологично ли е (или май био му се вика)?
Аз питам, защото при нас спанака е абсолютно забранен за деца под една година (пише го на страницата на регулаторния орган по храните, а също ни го казаха и в курса по таксикология). Забраната е заради високото съдържание на нитрати, които в тялото се метаболизират до нитрити, които от своя страна свързват кислорода и мога да доведат до не достиг на кислоров в клетките. Бях много изненадана когато разбрах, че се продават такива пюрета.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 18, 2010, 23:56:26 »

Аз да си призная вече не го спазвам това с 1-2 лъжички от новото, ами си давам цяло пюренце. Днес Толи за първи път яде броколи с пуйка, и си изяде цялото пюренце. За спанака - аз веднъж давах и тя не го яде и повече не съм купувала. Но като слушах други майки, макар бебета да не ги ядат много, много зелените зеленчуци, били много полезни, аз затова дадох броколи.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 19, 2010, 09:19:41 »

Аз искам да споделя с вас някои статии за захранването,които открих докато се рових по темата в нета.Може и вие да сте ги чели вече,ама все пак може да са полезни на някого:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=219790
http://missby.wordpress.com/2008/01/16/solids-pedagog/
http://ilianas.hit.bg/Schemes.html#zapoznawane
http://pepe.moetodete.bg/blogpost_230_0.html
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 19, 2010, 19:21:15 »

KlaraFina аз дадох спанак с кратоф на сънвал и ги яде, но леко го разхлабиха. Чисти броколи дадох на Семпер и мноого го разхлабиха за близо седмица. Но с оглед на проблемите си сега разхлабването може да е било от една оризова каша на Нестле в която можело да има следи от мляко.
Като цяло спанака и броколите разхлабват и аз бих ти препоръчала да изчакаш.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 19, 2010, 22:09:32 »

Дойде и нашият ред да започваме със захранването. Все отлагам и отлагам - искаше ми се да е при 6 навършени месеца, но Анди си дава признаци, че иска да опитва и други храни дали, защото винаги присъства с нас на масата не знам. След няколко дни става на 5 месеца и почваме. Имам чувството, че много ще ми се усложни ежедневието с това захранване. Вярно, че първоначално ще е само 1 път дневно. Възникват и доста въпросителни въпреки всички изчетени книги и материали. Решила съм да започна със зеленчуково пюре на обед - 1м., после в 6 месец да въведа и плодово/каша следобедно време.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 20, 2010, 12:39:17 »

Вики, стискам ти палци за леко и безпроблемно захранване! good Не се притеснявай кога детето иска да хапва всичко става лесно, когато си е злоядо и на 8 месеца да го захраниш все ще е тая.
На мен Сашко редовно ми дърпа чашата когато го държа и пия нещо и вчера си казвам абе я да му взема една чаша от тези преходните и сега му гледам сеира с нея  sarcastic, хем му е ново и трудно, хем не се отказва и се опитва да я засуче от всякъде sarcastic
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 20, 2010, 22:03:07 »

Тук в БГ спанака много се уважава, а и кой не е гледал Попай моряка?  blum След кръвната проба на 6 месеца на Симче му беше малко нисък хемоглобина и докторката каза много спанак и цвекло. Така че купувах 1 голямо бурканче на Хип и го давах на 3 хранения т.е. смесвах с друго пюре (месните на Нестле много харесваше), защото едно че леко разхлабва ако даваш много и второ кой луд ше яде чист спанак? Wink Вярвам на марката Хип и се надявам, че са надеждни.   
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 21, 2010, 16:55:14 »

Да ви питам - имам няколко тикви и цигулка и обикновена, мога ли да ги сваря, пасирам и да ги замразя във фризера за Анди? При размразяване как са на вкус и колко време могат да се съхраняват така във фризер? А с какво друго мога да я смеся?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #9 -: януари 21, 2010, 17:56:54 »

Тиква може да се смеси с картофи, моркови, ябълки...
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 22, 2010, 12:15:34 »

 Трайност на замразени зеленчуци:
Сурово замразени: 8-10 м.
Термично обработени: 3-4 м.
Зеленчуков бульон: 1-2 м.
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 24, 2010, 10:17:51 »

Имам едно малко въпросче-каква е поредността на въвеждане на месните продукти? Т.е. кое месо след кое следва? Аз започнах с пилешко и сега смятам да продължа с пуешко и после заешко, че са най-леки  good ама оттам нататък?!?!  huhhuh.gif И кога се въвежда рибата? А свинското? Че чета из нет-а разни мнения, ама те на места си противоречат и...не, че бързам с последните две, ама да знам  blush
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 24, 2010, 13:27:59 »

Хукита и аз започнах с пилешко. После пуешко, телешко и утре ще въведа заешко. За рибата сестрата на консултацията ми каза да давам по половин пюре след като навърши пет месеца и половина, но понеже още на са ми дошли пюретата от Англия и затова не съм въвела риба. Ами и свинско скоро ще въведа, и агнешко постепенно и то долу-горе се изчерпват месата. Даже заешкото аз ще си го правя, понеже имам домашен заек и така.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 24, 2010, 19:16:12 »

Аз искам да ви питам при захранване със зеленчуково пюре трябва ли да се затопля или се дава със стайна температура?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #14 -: януари 24, 2010, 19:41:35 »

Топло е много по-вкусно, само да не е много горещо, че тогава голям вой надават.

Активен
Страници: [1] 2 3 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines