Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:46:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 9  (Прочетена 153688 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: март 22, 2010, 16:24:44 »

KlaraFina, maria_lakova,мерси  give_rose.

Не става дума за пренебрегване, просто вждам, че на някои столове пише 0+, като в описанията дават легнало положение. Затова питам. Малко ми се вижда безмислено да купуи човек кошница, а после и стол (излишно упражнние и разход на средства), ако може да се купи стол, който има легнало положение и става за новородено (в случай, че няма да ползва кошницата за пренасяне на бебето). Затова попитах  smile
« Последна редакция: март 22, 2010, 16:57:28 от gostenka_82 » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #481 -: март 22, 2010, 16:37:04 »

Аз не уточних добре в предния пост... В магазина ни казаха, че разликата между кошниците и столчетата от 0+ са във формата на извивката. Кошниците са направени специално за новородени, а гърбовете на столчетата са по-плоски, няма я специалната анатомична извивка, която е съществена при кошниците. Ако има специална приставка за новородено си връщам думите назад, защото на нас не ни показаха такава.
Под пренебрегване имах предвид, че според мен е по-добре да се купи кошница за новороденето, а след нея да се вземе стол, който може да се използва в по-широк диапазон от килиграми, от колкото да се съчетават двете. Рано или късно пак ще трябва да се сменя стола за кола  pardon От трета стана, много зависи и колко време бебето ще престоява в стола/кошницата...
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: март 22, 2010, 19:43:27 »

...... Това нещо къде се продава и как точно се казва, за да поразровя малко инфо за него?
Майче, казва се бъги борд и го има и във вариант на допълнителна седалка, което не е за пренебрегване, защото Калоян хубаво няма да върви, ама дали ще иска да стои прав ???

Ето как изглежда


Наистина имаше нещо такова за моделите колички и това на кои кой вид става. За моята стават всички, така че не съм много запозната, не ми се е налагало да проверявам.
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #483 -: март 22, 2010, 22:11:46 »

Аз съм "за" приспособлението за второ дете ама като си я знам моита мома едвали ще го ползваме а като се замисля къде ли? Та така смятам да изчакам с тази покупка .Долемата столчче- кошница право да си кажа помислете колко и къде ще пътувате и колко време ви отнема .Тук всички са на колела и ползвахме кошница до към една година после сложихме столчето.Пътуваме около 15 мин до 30 до магазина и рядко повече от час
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #484 -: март 23, 2010, 08:33:49 »

Добре де, а на 1 годинка колко горе-долу тежи едно дете?
В смисъл, ако след една годинка може да се купи стол 9-36 кг., то май излиза същото, само дето едното ще го смениш на 1 год., а другото - на 4 год..??? Говоря за столче 0-18кг. и кошница за кола 0-13кг.

Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: март 23, 2010, 09:48:53 »

И аз мисля, че кошницата за кола не е за подценяване! Освен, че се вози в колата бебето, на мен много ми помага понякога, когато не мога да отида с количката някъде, да я нося с кошницата  good Дори и като шезлонг съм я ползвала  pardon
А за допълнителната седалка към количката-познавам една мама, която има същата и мисля, че й върши страхотна работа  good Тя е с Чиполоно и седалката е съвместима с тази количка. Нейната кака беше на година и 7 мес. когато се роди малката и само така можеха да излязат на разходка, защото то детето се измаря и не му се върви.
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #486 -: март 23, 2010, 10:10:29 »

Ние също имаме кошница 0-13кг и ми върши страхотна работа danceg и също като hukuta я ползвам като шезлонг,мога да си я сложа на количката и да не местя бебка,ако е заспала в колата,а пък и е много удобна за детето по моите наблюдения и скромен опит good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #487 -: март 23, 2010, 10:23:00 »

Според мен, всички комбинирани варианти на каквото й да било са си компромисен вариант. Разбира се, че е най-добре да се купуват столчета, които да пасват точно на килиграмите/възрастта на детето, но разбира се и, че това е най-скъпия вариант. Ние сменихме кошницата със столче, когато Филипа беше на 4,5 месеца и тежеше 7 кг - не се побираше вече в кошница pardon. На 8 месеца, госпожицата ни тежеше 9 кг smile Купихме столче до 25 кг, но изобщо не я виждам там до тия кг, тя още сега го изпълва доста добре. В столовете до 36 кг си представям, че едно 9-килиграмово дете направо ще се изгуби... Искам да кажа, че идеален вариант няма, родителите сами си преценяват. Ако детето не прекарва дълго време на път, могат да се направят по-големи компромиси и обратно.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: март 23, 2010, 11:25:31 »

Мерси, КлараФина, горе-долу ми се изясниха нещата  give_rose
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #489 -: март 23, 2010, 16:02:07 »

Инче, мерси, мила give_rose
Де да знам какво ще му щукне на моя господин в главата като види бебето в количката, но той ми отказа да влиза в неговата си количка около годинката и на 1,2 г. я скатахме вече в мазето. Та затова си мисля, че за нас по-удачен вариант е бъги борд-а, на който стои прав. Аз засега съм се ориентирала към триколката на Чико, Пег Перего или Jane, но задължително трябва да видя с тази приставка какви са ми алтернативите tease Почва се ровенето... tease
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #490 -: март 23, 2010, 16:19:26 »

Сега се светнах че може би си говорим за ралични неста и за да не ви обурквам повече  с две думи : Кошницата за кола беше в комплект с количката коиято по БГ стандарт се води лятна .Ползвахме я както за превоз в колата до към 1г. защото се поставя обратно на движениято и когато Тиа порасна не се събираше в нея.Същата кошница поставяхме на количката и се разхождахме, ползвахме като шезлонг да се приспиваме в къщи,  докато крачетата започнаха да висят и се прехвърлихме на количката.На 1 година Тиа беше 9 кг. Прехвърлихме се на столчето , а количката е завита и чака следващият ползвател smile Не иска да се вози диването в нея и това е , на пазар ползваме количките на магазина.Дано не съм ви объркала.А за бъги борда най вероятно ще вземем в началото ще и е забавно но не се знае може да прояви претенции за собственост и да си иска количката smile
Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: март 26, 2010, 23:12:00 »

Кошницата за кола НЕ е за подеценяване , когато бебето е до 10-12 кг /не помня точно/ трябва да е ОБРАТНО на движението! Това го осигурява само кошницата.
Друг е въпроса, че ние купихме столче  0 до 18 кг, когатоп беше на 6 месеца, но беше зима и не се събираше с цебелите дехи в кошницата, а беше около 7 кг. Реално кошницата е предвидена до по-малки кг и ръст, макар и да не го обявяват производителите. Факт е, че и двете са нужни, заото бебе в стол от 0 до 18 кг е абсурд да спи нормално, в смисъл прекалено е изправено за бебепкото гръбче, което не може да седи седнало.
Чисто практически, когато бебето може да седи седнало и е по-големичко му е време за столче, т.е. най-рано 5 6 месеца. Преди това без кошница НЕ става. Компромиса е да се купуват по-евтини.
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: март 27, 2010, 09:31:44 »

Хармония, ето го сайта http://www.kiddyboard.net/ за вече го поръчах и чакам да пристигне. На всеки модел има каква количка съответства. Колкото до седалките, които се прикачват към количката, ами те са на такава цена, че по-добрия вариянт е двойна количка.
Криската никак не и се ходи, много обича да се вози в количката и много се чудих за количка за породени, но ще е вече доста голяма.
Редактирам се, днес го получих и дори го тествах, малката е много впечатлена, а на мен ми изглежда много удобно. good
« Последна редакция: март 27, 2010, 15:52:39 от digita » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: март 27, 2010, 18:15:03 »

Момичета, аз говорех за стол за кола от 0 до 18 кг., който има легнало положение и може да се постави както по посока на движението, така и в обратна на движението посока. Ще проуча нещата. Благодаря на включилите се  give_rose
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #494 -: март 27, 2010, 18:43:23 »

Момичета,някоя от вас ползвала ли е за детската стая стикери за декорация за стена,да ми каже как изглежда,вижда ли се,че е лепенка,в кои магазини има и на какви цени,засега намирам в интернет доста скъпички-близо 30лв.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines