Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 09:44:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета" АПРИЛ-МАЙ-ЮНИ 6  (Прочетена 118307 пъти)
 
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 19, 2010, 21:14:21 »

И на мен ми мерят обиколката на корема в легнало положение. Последният път като ходих беше 83 см, миналия вторник. На 02.02 и аз като liva съм пак на мерки и ще видим колко е пораснал. Ама се пробвах в къщи сама да си го измеря в легнало и нещо не ми се полчучи, доста по-малко ги изкарах см, а пък то няма как да е си мисля  scratch one-s head
Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 20, 2010, 09:53:16 »

На мен пък досега корема не са ми мерили, кръвно, тегло, матката е мерят всеки път на ехографа....и всички други замервания, които не знам точно какви са.

Но то на мен май и няма какъв и корем да ми измерят, просто имам чуство че си стои на едно ниво и не расте. Ще трябва тези дни да се снимам и да се покажа... Wink
Е, днес поне ще разбера расте ли не расте ли, след обяд съм на Фетална морфология (ехокардиография) при доц.Томова, така че след прегледа ще споделя. pleasantry
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 20, 2010, 13:25:05 »

Ехооо  cap ето ме и мен в новата тема. Аз съм в болничен, и на всичкото отгоре нямаме ток  Oh my .... И затова сме на гости , та ползвам интернет пак  blush
И да дам малко отчет. В понеделник бях на ФМ при д-р Балев (за запознатите от Варна). Всичко ни е наред, потвърди ни пола  baby_boy . Каза че бебо върви малко по едричък, или съм забременяла малко по-рано от колкото мисля. Но каза че от един преглед не може да прецени. Когато и да е било , важното че всичко му е наред  yahoo.
За вино си говорите- моята нова лекарка, за която казах че съм изключително доволна, каза че мога да пия по малко червено вино(даже ми препоръча).  yahoo
И за меренето да се изкажа- и мен ме мерят легнала. Но мерките си не ги знам
Пак се отплеснах ...... ми това е от мен засега
Целувки на всички и галки по тумбите
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 20, 2010, 16:23:31 »

leni чвстито  baby_boy stork-boy ние с теб откриваме месеца на синичките вързопчета ще видим другите мами от нашият месец дали няма да ни последват girl_wink
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 20, 2010, 16:32:22 »

Искам да попитам нещо. След прегледа ФМ, лекаря ми даде освен снимки на бебо и един лист, на който пише различни размери на бебчо, за органите му , и други неща. Та там пише , че плацентата е разположена на предната стена. Какво би трябвало да значи това? Не , че ме притеснява, но ми е интересно  pardon
Лива, за сега ние сме свекървите  sarcastic
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #20 -: януари 20, 2010, 16:41:29 »

И аз бих се радвала да прочета нещо по въпроса с плацентата, при мен е задно разположена, което док не поясни в детайли, само каза, че не е притеснително.
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 20, 2010, 16:44:14 »

Здравейте, включвам се и аз, за да дам отчет за вчерашния преглед!
Докторката ме постресна, ако трябва да съм честна! Каза ми, че бебка била много ниско и матката ми била много чувствителна /каквото и да означава това/. А и аз вчера сутринта имах болки ниско долу в ляво. Това не ми се беше случвало досега! Изписа ми да пия магнерот и ми пуснаха отново кръв и урина!Другата седмица по същото време иска да ме види отново задължително! sad
Днес си проверих резултатите от изследванията - всичко в кръвта е наред, хемоглобина си е в нормата, но имам бактерии в урината. Сега ще пускам и стерилна урина huhhuh.gif
Ей такива неща покрай нас!Сега се надявам да си свършат работата хапчетата и като отидем другата седмица на доктор всичко с бебка да е наред, защото така ми е много притеснено! cray
Прегръдки на всички give_rose
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 20, 2010, 16:48:44 »

За плацентата  -предна, задна , лява , дясна - важното е да е горе да не е ниско долу. С предната плацента може да се усетят ритничета по-късно.
Честит сини гащи на leni_beni_
Аз в Бг разбрах че мойта е високо горе отпред  smile
Деси, това че е чувствителна матката означава че често може да контрактира, а това,ч е бебка е ниско не е добре, почивай повече -не е страшно но по-добре да не е ниско  good
Това знам аз, Лива може да каже повече
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 20, 2010, 16:51:08 »

Ехо, здравейте!
Лени, Лива, честити сини гащенца, мили дами!
Лени, съжалявам, нямам представа какво означава това за плацентата  blush Обясняваха ми го, обаче така и не запомних  blush
Мен ме мерят легнала - имало значение...В моя случай е вероятно за да гегнат настрани шишките, че да се открие къде ми е коремчето, хахахах
Аз да ви питам..малко ми е неудобно, обаче... blush blush blush Вие как сте с газовете? Щото...аз съм идеална за оная реклама на Глейт Микроспрей..нали помните колоритната фраза "Уф, че мирише.."  blum
За капак и оригвам като за кастинг за нов Алф  tease Добре, че и Жоро го бива в тея истории, та пуска и той и си правим състезание, не ме кара да се срамувам, че пак АЗ съм изпуснала големия див орел...вместо някое деликатно гълъбче  blush
Тааа...така....цунки от мен!
А, Катинка,привет!
Десиславка, първо не се притеснявай. Аз съм цял месец с ниско разположено бебче и ниска плацента, лекарката не ми изписа нищо, защото каза, че понякога се случва и щом няма кървене ил изацапване, не е опасно, просто иска много пазене. На мен ми казаха да лежа максимално - не знам дали писах тогава след прегледа, да не пътувам повече от час, без паветаи без градски транспорт. Понеже тези мерки така или иначе са си добри за нас, бременните, би могла да се възползваш поне до следващия преглед. И най-важното, успокой се и не си мисли лошо, това би ти се отразило реално ,отколкото ако и спокойна и просто се възползваш да си почиваш. Приеми го като едноседмична почива и пълен релакс, без нерви и грижи, по възможност. За урината - случва се по време на бременност, ще се оправиш, не се притеснявай излишно, миличка!
Веронка, привет и на теб!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 20, 2010, 17:26:26 »

Вероника, сигурно за това не усещам още ритничета. Виждам по корема си как се мести и се извърта, но не усещам да ме рита или бута.  sad Аз се надявах тези дни вече да го усетя малкия герой, ама явно още малко ще почакам.
Момичета, на вас на ЖК гледаха ли ви гърдите? Моите вчера акушерката ги гледа, и каза като стана в 6 месец да й кажа, да започнем да ги обработваме, за да може да кърмя . Аз бях чела, за вдлъбнати зърна и още някои, но не се сещам и в книгата ми за бременни също пише как да си ги "провериш". И аз си мислех , че моите си стават- ми щтръкнали са ми зърната  blush ама явно не точно както трябва , и аз незнам  pardon
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #25 -: януари 20, 2010, 17:28:12 »

Аз съм с ниска плацента и чувствителна матка!Изписаха ми Нутримаг и го пия вече месец и половина!Чувствителна матка означава,че може да получаваш контракции,както бях аз!Но слава Богу вечче не!В петък съм на преглед и силно се надявам плацентата да се е вдигнала или да почва да се вдига!
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 20, 2010, 20:09:24 »

Аз да ви питам..малко ми е неудобно, обаче... blush blush blush Вие как сте с газовете? Щото...аз съм идеална за оная реклама на Глейт Микроспрей..нали помните колоритната фраза "Уф, че мирише.."  blum
За капак и оригвам като за кастинг за нов Алф  tease Добре, че и Жоро го бива в тея истории, та пуска и той и си правим състезание, не ме кара да се срамувам, че пак АЗ съм изпуснала големия див орел...вместо някое деликатно гълъбче  blush
  funnytooth funnytooth Много ни разсмя с мъжа ми, beb4eto_na_me4o. Не се притеснявай, това с газовете е нормално..и аз съм така  blush
desislavka , и аз в 14-15г.с. имах странни болки, правих микробиология и се оказа, че имам Е.коли в урината. Докторката каза, че тези бактерии се срещат много често при бременните. Не е страшно, неприятното е,че се лекуват само с антибиотици. Колкото и да не ми се искаше ги изпих и следващите изследвания ми бяха добри. Аз се консултирах с доста лекари тогава и всички казаха, че няма страшно за бебчо, особено във втория триместър антибиотиците не му вредят (разбира се, антибиотици за бременни). Стискам палци твойта микробиология да е добра  smile
leni_beni_ и liva82 и аз съм със сини гащи blum Май сме само 4 мъжки мами - flower84 и тя.
Целувки на всички коремчета от нас smile
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 20, 2010, 20:10:28 »

плацентата  може да се разполага в няколко проекции т.е да се залавя на различни стени основно се залавя на предна стена или на задна, ниско разположено бебче в началото е нормално , но после с нарастване на плацентата се качва на горе, не е хубаво дълго време да е ниско например в големите месеци поради размера на малкия таз  ограничава движенията  и на бебчо му е тясно.....чувствителна  матка е тази която регира със спазми /по някога с контракции/ при движения от страна на майката и от страна на бебчо моята също е чувствителна и пия биоелектра..
« Последна редакция: януари 20, 2010, 20:25:34 от liva82 » Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 21, 2010, 10:51:43 »

Здравейте и от мен,
Писах, писах и нещо ми изчезна поста....почвам пак... pardon

Първо да кажа, че днес е Бабин ден, да са живи и здрави всички здравни работници (акушерки), които помагат за идването на новия живот на този свят.

И да дам моят отчет от вчерашната ФМ при доц.Томова. Първо да кажа, че доц.Томова е прекрасен специалист, мил човек и всичко, което прочетах в нета за нея се потвърди. Препоръчвам на всички момичета, които се чудят дали да ходят на това изследване, да го направят, днес съм безкрайно щастлива и спокойна, тъй като доц.Томова потвърди, че очакваме едно здраво и дългокрако 100% момиченце. yahoo Bravo
В общи линии, прегледа е около 20 минути, през които тя не спря да говори, започва от главата (обиколка), мозък (голям, малък), сърце ( камери, лява, дясна), кръвопоток, сърдечна дейност, бели дробове, стомах, пикочен мехур (дори видя, че има урина в него, което било индикация за добрата дейност на бъбреците), крака, ръце, пръсти, плацента, пъпна връв, кръвопоток на плацента.....и др. неща, които сега сигурно пропускам да изброя. Толкова подробен беше прегледа, че аз накрая просто нямах никакви въпроси, които да я питам, беше ми казала всичко. Накрая пуска 4Д за да видим физиономийката на беболинка, която за мен е най-прекрасната. Чуството да е гледаш как мърда, прозява се или лапа пръстче е невероятно.  danceg

Опитах се да прикача снимчица 4Д, но нещо е над лимита. Ще се опитам да е намаля и да ви е покажа.

Относно газовете, Бебчето на мечо и за съм така, явно е нормално, аз не съм питала доки за това, но следа като много от нас го имат този проблем явно е нормално.....
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 21, 2010, 11:38:15 »

Здравейте на всички  smile Благодаря ви за съветите и подкрепата, подейства ми много добре и сега ми е малко по-спокойно! Wink Въпреки, че не ми се иска май ще се наложи да си остана следващата седмица вкъщи и да си полежа малко  huhhuh.gif Въобще нямах желание за това, но в името на беболинка ще направя, каквото трябва. Иначе днес сме по-добре, болката ниско долу почти изчезна и да се надяваме, че нещата ще отшумят с малко повече почивка  good
a_iordanova, радвам че всичко е наред с вашата девойка и ти желая да е така и занапред! give_rose
Прегръдки и целувки от мен и бебинка  heart
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines