Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 12:15:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Прането и перилните препарати!  (Прочетена 58024 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: декември 17, 2010, 09:47:54 »

Аз когато пера с течен препарат не всеки път слагам омекотител, но в повечето случаи - да. И ние ползваме черен Ленор и то от доста отдавна - мъжа ми не иска и да чуе за друг омекотител, този най-много му харесва.  pardon
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: декември 17, 2010, 10:05:46 »

Вместо омекотител слагам оцет с няколко капки етерични масла .

Мири, а от тези етерични масла не стават ли петна по дрехите? И какви масла слагаш?
Много ме запали  по този вариант и мисля още тази вечер така да изпера smile.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: декември 17, 2010, 11:59:05 »

Мири, а от тези етерични масла не стават ли петна по дрехите? И какви масла слагаш?
Много ме запали  по този вариант и мисля още тази вечер така да изпера smile.
И на мен ми стана интересно с тези масла. От къде ги взимаш?
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #48 -: декември 17, 2010, 16:27:02 »

Аз когато пера с течен препарат не всеки път слагам омекотител, но в повечето случаи - да. И ние ползваме черен Ленор и то от доста отдавна - мъжа ми не иска и да чуе за друг омекотител, този най-много му харесва.  pardon

Да, страхотен е! Фаворит ми е от всички други. Чак запалих една приятелка, на която не харесал, като го помирисала в магазина  blum Преди фаворит ми беше синият, но вече не е!  good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #49 -: декември 17, 2010, 21:15:31 »

И аз слагам етериччни масла. Не стават петна. Купувам ги от био магазина. Използвам лавандула и чаено дьрво. Те са антибактериални и антигьбични. Има и много други варианти, зависи от вкуса на човека.

След като дрехите изсьхнат миризмата се губи почти напьлно.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #50 -: юни 02, 2011, 11:29:15 »

Мацки, а я кажете колко оцет слагате на една пералня - примерно с 2-3 кг пране?
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 02, 2011, 11:42:18 »

По съвет на Ина слагам бял оцет на Макса на отделението за омекотител на пералнята , но това ми съответства обикновено на около 7 кила пране (гледам да си я пълня до макс машината).
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #52 -: юни 02, 2011, 14:11:30 »

Аз пера всичко на 40 градуса с Ариел гел  и съм много доволна. Понякога пускам кърпите и чаршафите на 60 градуса, но рядко имам пране за цяла пералня, а не обичам да пускам половинки, та мешам всичко и пера на 40. Омекотителя ми е този и също много ми харесва. Дрехите миришат страхотно! Обмислям идеята да започна да си правя сама прах за пране като имаме бебе, но за сега сме си добре така.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #53 -: юни 02, 2011, 21:52:16 »

По съвет на Ина слагам бял оцет на Макса на отделението за омекотител на пералнята , но това ми съответства обикновено на около 7 кила пране (гледам да си я пълня до макс машината).
minalina, благодаря  give_rose Ще имам предвид да слагам съвсем мъничко по-малко, ако не ми е пълна пералнята.
А миризмата на оцет изобщо ли не остава?  scratch one-s head
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #54 -: юни 02, 2011, 21:57:37 »

Не остава изобщо миризма на оцет good

Оцетьт неутрализира залепналите вьв фибрите на плата химични вещества т.е гарантира идеално изплакване. Този метод го научих от един сайт за антикварен текстил - жената така пере старинните покривки и дантели.

Само не знам дали бял оцет се намира в Бг и дали ако го няма, може да се използва нормален такьв  scratch one-s head
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 02, 2011, 22:06:44 »

За по-развито обоняние, може би има някаква лека нотка на 30° пране, но лично на мен не ми е натрапващо. Ще ми е интересно да чуя и твоето мнение ако пробваш  smile.
 
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #56 -: юни 03, 2011, 12:34:16 »

inaxastra, за бял оцет балсамико ли става дума?
minalina, ще споделя, когато успея да се наканя да го изпробвам pardon
Благодаря ви много и на двете за инфото  air_kiss

Ето една статийка, която може да бъде полезна за интересувашите се от по-малко "отровни" начини за почивстване и пране: http://receptibg.com/receptibg/articles.php?aId=19&p=0
И още една за оцета: http://www.ekak-zdrave.bg/v-lichen-plan/kak-da-izpolzvame-beliya-ocet-kato-pochistvashto-sredstvo
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 03, 2011, 13:12:01 »

Аааа не балсамико. Ще ти излезе супер скъпо прането  smile.
У френско белият оцет е най-евтиния възможен, напълно прозрачен. Доколкото знам се прави най-вече от дистилация на малцов оцет.
Аз го ползвам, примесен със сода, за чистене.
« Последна редакция: юни 03, 2011, 14:35:35 от minalina » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #58 -: юни 03, 2011, 13:42:27 »

Стас, оцетьт и содата се неутрализират взаимно, защото едното е киселина, а другото основа. Не ти ли прави пш-шш-шшш като ги смесиш ?

Добавям, че вьв Франция в супера, белия оцет не е при храните, а при продуктите за поддрьжка на дома. Чисти идеално варовик и прозорци  good
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юни 03, 2011, 14:32:22 »

Прави си, да, отделя се CО2. Чела съм даже, че не трябва да се смесва в бутилка, за да не гръмне.  bomb
Но иначе за неутрализация не съм чела. Сега пак проверих в едни книги дето ги имам у дома - рецептите,които дават за почистващи препарати са със смеска на оцета и содата. И в интернет съм чела такива статии, но знаеш ли, може и да грешат.  pardon
Признавам си, че по химия не съм голям специалист.  pardon Мен си ми чисти супер, но признавам, че ваната си иска бая търкане. За сметка на това пък после имаш гаранция, че не се потапяваш в разни отрови.

В супермаркета, който посещавам си е при хранителните продукти, но досега наистина рецепта с бял оцет не съм виждала.  smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines