Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:37:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Прането и перилните препарати!  (Прочетена 58025 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« -: януари 17, 2010, 14:54:14 »

Аз реших да пусна тази темичка,тъй като не намерих подобна!Ако е имало се извинявам и ще поправя!
Та моето запитване е на колко градуса перете дрехите си в пералнята?Става въпрос за цветното и черното пране?
И от кой прахове сте доволни?
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 21, 2010, 10:57:38 »

Аз пера на 30 градуса други, а на 40 цветни чаршафи и хавлии. Само белите чаршафи пера на 50 градуса. Но има едни цветоулавящи листчета, с които пера цветно идори да има дрега, която пуска, тези листчета улавят боята и не боядисвам прането. Да ви кажа направо съм влюбена в тях. Така улесняват живота ми. give_rose
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 21, 2010, 11:46:19 »

Какви са тези листчета, дай някаква насока къде да ги търся и за каква опаковка да гледам, че и на мен може да ми влязат в употреба. Не че боядисвам кой знае какво, ама защото пера тъмно синьо, червено, светло цветно в различни категории. Иначе всичко пера на 40, вълненото на 30, само слагам различни препарати. За цветно слагам от течните, които май разходват малко повече от описаното и хич не са cost effective, ама засега съм с тях. За бялото съм още с прахообразен, защото не съм свършила пакета. Много по-малко са ни белите неща от цветните, явно. Та, от прахообразните слагам Ариел, защото свекърва ми с такова пере и не може момчето й сега с друго да го перат, не е правилно. Иначе нямам собствени чувства към ариел. А течните - ами пробвам ги всичките за да видя, кое най-ми харесва и май е Персил.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #3 -: януари 21, 2010, 11:52:58 »

Цветните дрехи пера на 40 градуса с течен Рекс за цветно. Много съм доволна, изпира всичко, ароматизира прекрасно, няма нужда от омекотител. Слагам по една капачка на пране, много е икономичен smile
Чаршафи и хавлии пера на 60 градуса, отново с течния перилен препарат на Рекс, но този който е за бяло. Мисля, че Кристал някакъв се водеше.
А вълнените, на 30 градуса . Пералнята ми е Аристон и има програма "Маргарита" за вълнени дрехи smile
отчетох се blum
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 21, 2010, 15:05:59 »

Цветно и всекидневни дрехи на 40 градуса. Бяло и хавлии на 60 ама съм прала и на 90  smile
Пера с Ариел предимно. Вече зависи от дрехата пера и на 30 градуса  smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #5 -: януари 21, 2010, 15:19:59 »

Аз пера цветно на 40,бяло на 90,а вълнените на 30 с програма специялна за финни материи и пране на вълна.За праховете-до сега прах с Елис,течен препарат обикновенните дрехи,но ще минавам на Ариел,защото ще ми носят от Германия-100 изпирания,40лв.Което мми се вижда мн добра цена,но не само това!Праховете в България не са прахове!Прала съм от един и същи вид,единия от БГ,а другия от Турция!Еми в България явно ги мешат много и за нищо не стават! nea
За вълнените използвам Пурлан!
За бялото,за сега съм с Рекс кристал,но като свърши ще минавам на Ариел за бяло пак от Германия!
Активен
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #6 -: януари 21, 2010, 21:03:40 »

Аз пера цветните дрехи също на 40 градуса и хавлии и чаршафи на 60 градуса.На 30 градуса пера вълнените имам специална програма за тях и пак на 30 деликатни тъкани също със специална програма.
В момента използвам Ариел и скоро си купих и течен Ариел.Поне засега съм доволна от него. smile
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 23, 2010, 23:39:29 »

Листчетата се казват Цветоулавящи кърпички за пране - L'Acchiappacolore. В червена кутийка са и като размер е два пъти по-голяма от мокрите кърпички. Цената е около 4 лв. и аз лично си ги купувам от Кауфланд. Ако някой се интересува, ще ги снимам и ще пусна снимката smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 24, 2010, 01:15:19 »

milenastef, би ли снимала опаковката на тези цветоуравящи кърпички стана ми много интересно да ги пробвам. Ама искам като отида в Кауфланд да съм малко от малко в час каквоточно да търся, а не да гледам всички кутийки.

Благодаря ти предварително! give_rose
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 24, 2010, 10:48:13 »

И аз ще ги потърся тези кърпички. Много ме заинтригува с тях good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #10 -: януари 24, 2010, 15:01:02 »

Точно вчера обърнах внимание на тези кърпички в Кауфланд!Аз съм ползвала преди около 2 години такива и да ви кажа наистина поемат!огато имах опасения че някооя дреха можа да пусне и слагах такава кърпичка!И след като извадя прането намирам кърпичката с някакъв отенък!Поемат наистина!
Та за тези в Кауфланд-има цветоулавящи има и избелващи за бяло!Които за избелване ги виждам за пръв път!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 24, 2010, 16:47:48 »

Тези цветоулавящите кърпички и аз ги ползвам и също съм доволна!!!
Мисля, че за тези говорите:



Иначе за протокола пера на дребо дрешките само със "Сано Сензитив", много съм доволна, понякога слагам малко омекотиле на "Семана", като аромат харесвам Стар дъст и Пинк шугар, нашите дрехи ги пера със "Савекс" с парфюм, сега купих някакъв нов вид, но като цяло съм много доволна и добре изпира, и ароматизира!
За градусите най-често пера на 30, понякога и на най-неподходящите, ако не видя, че Коско е въртял комчето за графусите, но за сега няма поражения blum

Е, отчетох се и аз!!! Wink
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 24, 2010, 18:22:47 »

Аз със сигурност се нуждая от тези кърпички и за това и аз ще ги потърся.
Иначе пера с няколко вида препарата. Ползвам прахообразен ''Софт" от Италия, (фенка съм и на "Даш" но мъжо го дразни), течен Ариел за цветно и за бяло ( него ми го донесоха от Австрия 3л.= 8евро). Ползвам и течен Персил - зеления и лилавия, но те са ми от Англия и нямат нищо общо с тези от нашите магазини. Малко скъпички ми идват (1л = 5 паунда), но е невероятен и ползвам само за определени дрехи. Омекотителите са Коколино (от Италия) и синия Ленор. Обичам да имам избор  pardon
 За петна използвам ЛОК и Вениш.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 24, 2010, 20:02:20 »

Леле всички сте доволни от Ариел, пък аз точно един път съм вземала и много се разочаровах  NO
Ние перемнашите дрехи със Сано Максима и такъв ще използваме и за бебчо, омекотителя и той ни е същия. Трудно се намира течни Сано, но когато успеем да го докопаме от някъде пера с него.

Някоя от вас ползвала ли е един бебешки прах в една бяла кутия че хич не мога да се сетя как се казваше  pleasantry Около 8лв е кутията и не е много голяма  blush
Активен
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #14 -: януари 25, 2010, 13:23:54 »

Така и не намерих решение за абсолютно предпочитан прах и омекотител. Редовно си използвам като добавка продукти на Dr. Beckmann или Heitmann-срабилизатор за цветове, за петна и т.н. Тези фирми също имат цветоулавящи кърпички. Старая се прахът да е нещо по- еко и био, sarcastic заради ползваните добавки.
Някой може ли да сподели за омекотител, който си ухае просто на "чисто", "на пране", а не парфюмен аромат. Ле-лее, как го казах, дано разберете какво търся.
Хаа, и се сетих да издам една тайна- Много яко ухае гардеробчето, като се постави тюлена торбичка със соли за вана.
« Последна редакция: януари 25, 2010, 14:22:23 от mar_my » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 08, 2010, 11:04:56 »

Не разделям дрехите по цвят. Пера всичко заедно на 30 градуса и на бърза програма за около 30 минути. Не се раздърпват и не се смесват цветовете. Веднъж облечена дреха и веднага отива в пералнята - ежедневните дрехи според мен не са толкова мръсни, че да ползвам друга програма. Сутиените също ги пера с тези дрехи. Нито се раздърпват, нито им падат банелите.

Изпозлвам течен прах за пране и омекотител. Нямам марка, на която държа. Всеки път купувам различна. Имам и препарат за петна, ако се наложи. Ариел го развалиха много откакто се произвежда в Румъния. Ако има кой да ви носи препарати от чужбина, възползвайте се. Нямат нищо общо с доставяните в България, дори и от една и съща марка. И да знаете, старите видове на Ариел са новите Бонукс.

Чершафите и гащите пера на съответната програма на повечко градуси, за да се справя с бактериите  diablo В борбата с тях се стремя да вадя веднага дрехите от пералнята и да я държа с отворена врата. Четох, че трябва веднъж месечно да се пуска само с препарат пералнята да работи, за да се прочиства, но все не се сещам да го направя.

Ако пера лекьосни покривки, кърпи и т.н. имам специлана програма на пералнята за тях. Слагам и Вениш.

Имам и програма за обувки, която ползвам. Лошото е, че не използва перилен препарат, за това ги накисвам първо в такъв и после ги изплаквам само с нея.
mar_my, солите за вана ги купувам точно с тази цел  sarcastic
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 08, 2010, 11:19:57 »

Аз пера с течен Первол за цветно и черно. Пера на 40 градуса всичко. Разделям дрехите на бели, цветни и черни. Като цветните ги разделям на светли и тъмни. Ползвам омекотител Ленор- един текъв черен, не знам как се казва. За бялото в момента нямам прах и го пера с такъв за цветно. Но по принцип го пера с Ариел гел, за бяло. Мама ми го купува от някъде, но не знам от къде.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 08, 2010, 12:53:27 »

Аз пера с течен Рекс за бяло и за цветно и съм много доволна, а омекотителите ги сменям постоянно, нямам определен любим.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #18 -: ноември 16, 2010, 19:26:22 »

И аз не пера по цветове. Слагам всичко на 40 градуса и досега издънки не е имало. Използвам течен Ехо Савекс с парфюм (лилавият) и съм адски доволна и доста учудена! Страхотен, дълготраен аромат! За мен не може да се сравнява с Ариел дори (колкото и смешно да звучи)  good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 11, 2010, 20:05:07 »

Незнам дали само аз мисля така , но този вениш според мен не върши никаква работа. Мирише много хубаво и шишенцето ми харесва,но досега нито едно петно не е изчезнало. Аз ли си внушавам или съм права. Слагам го с праха вътре в пералнята. Да не би да се слага по друг начин? Ползва ли го някой?
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 11, 2010, 20:29:45 »

Незнам дали само аз мисля така , но този вениш според мен не върши никаква работа. Мирише много хубаво и шишенцето ми харесва,но досега нито едно петно не е изчезнало. Аз ли си внушавам или съм права. Слагам го с праха вътре в пералнята. Да не би да се слага по друг начин? Ползва ли го някой?

Не си само ти. Аз го използвам по същия начин и не само,че петната не изчезват ами и леко посивялото бяло пране не побелява.  Тва за мен е възможно най- големия боклук.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 11, 2010, 20:57:32 »

Е, значи не съм в грешка - и аз не намирам смисъл в този Вениш?! Досега нито едно петно не ми е излязло с него. Уж действам както казват в рекламата - натърквам петното и добавям в пералнята - резултат никакъв.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 11, 2010, 21:02:29 »

Е значи грешката не е и в мен. Вече дори не го сипвам в пералнята и си ми стои пълно шишето . До скоро не бях пробвала первола за черно пране, но преди седмица си купих и май върши работа. Колкото до праховете ползвам само персил и тайд и мога да кажа,че Тайд са го развалили много.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 12, 2010, 12:04:07 »

Аз пък съм доволна от Вениш. Много малко са петната, с които не се е справил. Обикновено натърквам петното, оставям 15 мин да подейства и после пускам дрехата в пералнята. Обаче не всички петна успява да изпере де, за това съм съгласна.
Активен
lubov4eto
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #24 -: декември 14, 2010, 14:46:22 »

Здравейте , аз пера 60 градуса по принци и сега като си взехме нова пералня направо ми стана лошо с тея 60 градоса. Иначе използвам течен савекс с парфюм , а за петната ги махам с обезмаслител много добре се чистят  yahoo и не остави и следа yahoo . Вениш не съм пробвала но сега с новата пералня ни подариха едно шишенце та ще видим някой ден каква работа върши crazy
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 14, 2010, 15:15:54 »

Аз съм от групата на недоволните от Вениш. Може и да маха някои петна, но като цяло не съм доволна.  NO
Иначе сега сме купили от капсулите на Ариел за цветно пране, но още не сме ги пробвали. Някой ползвал ли ги е да каже впечатления някакви?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 14, 2010, 15:42:39 »

Аз ги имам и не съм доволна.Ползвах ги 4-5 пъти и бях разочарована -дрехите все едно бяха само с вода преплакнати  sad
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: декември 14, 2010, 15:55:09 »

Аз ги имам и не съм доволна.Ползвах ги 4-5 пъти и бях разочарована -дрехите все едно бяха само с вода преплакнати  sad
Еее, знаех си аз, че първо трябва да питам преди да купувам, че и взехме ог голямата кутия, за да е по-изгодно!  pleasantry angry
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: декември 14, 2010, 16:08:39 »

Еее, знаех си аз, че първо трябва да питам преди да купувам, че и взехме ог голямата кутия, за да е по-изгодно!  pleasantry angry

Добре,че влязох тук да прочета,че да не купувам  от тезиз капсули.Аз пера вече 3 години само с течен Персил  за цветно и за бяло пране и съм много доволна.Даже последно ми го донесоха от чужбина,може би от Италия и повярвайте ми поне 2 пъти е по-добър от този на българският пазар.Много съм доволна.
С Вениш съм махала петна само от покривки и съм доволна.
С белият Вениш ми се наложи да изпера една много захабена риза от един работник ,който ми я върна като напусна и май не я беше прал доста време - перфектно се изпра!
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #29 -: декември 14, 2010, 17:00:59 »

За мен Meglio върши прекрасна работа за петна на бели дрехи (на цветно не съм пробвала), за Вениш и аз съм скептична....
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 14, 2010, 17:08:20 »

От меглиото и аз съм супер доволна. А за капсулите не съм ги пробвала, но мислех,че ще са много хубави,ако съдим по опаковката. След мнеията май се отказвам да си давам парите напразно.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #31 -: декември 14, 2010, 17:14:43 »

А става ли за цветни дрехи или ще избелеят? Предполагам, че не става де...  nea
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 14, 2010, 17:56:17 »

А става ли за цветни дрехи или ще избелеят? Предполагам, че не става де...  nea
За меглиото,ако става въпрос става! Не избелява като от белината.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #33 -: декември 14, 2010, 22:41:38 »

Да,за него говорех, благодаря!  give_rose Аз си мислех, че има нещо избелващо в съставките, но явно не съм била права. Ще знам занапред  give_rose
Активен
tanchetoo
Новак
*
Публикации: 12



« Отговор #34 -: декември 15, 2010, 14:52:22 »

Относно капсулите на Ариел за цветно пране,аз съм страшно доволна вече стана 2 пъти си копувам от тях.Освен, че изпира добре и са страшно ароматизирани и няма нужда от омекотител.Пера на 40 градуса цветното пране, а на 60 градуса бяло.
Активен
lubov4eto
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #35 -: декември 16, 2010, 09:17:46 »

И ние бяхме взимали капсоли и на мен ми харесаха даже повече от течния на савекс , като го свърша мисля да вземем персил да видя как ще е с него  danceg
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 16, 2010, 09:21:35 »

И ние бяхме взимали капсоли и на мен ми харесаха даже повече от течния на савекс , като го свърша мисля да вземем персил да видя как ще е с него  danceg
Аз съм доволна от течния Персил. Много е удобна опаковката, направили са я така, че да не подлива. Преди това перях с течен Рекс, но няма място за сравнение.
Активен
lubov4eto
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #37 -: декември 16, 2010, 09:54:14 »

нямам търпение да ми свърши опаковкатта и да го пробвам
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: декември 16, 2010, 15:20:10 »

като ползвате течен перилен препарат слагате ли омекотител?
Активен
tanchetoo
Новак
*
Публикации: 12



« Отговор #39 -: декември 16, 2010, 16:17:30 »

като ползвате течен перилен препарат слагате ли омекотител?
Аз не ползвам омекотител .
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #40 -: декември 16, 2010, 16:48:24 »

Echy, аз без омекотител направо не мога да си облека дрехите. Нашият перилен препарат също е течен, но даже не ми мина прз ум, че може да минем без омекотител. Преди перяхме с Ариел и Ленор. Последният път за проба взехме от препаратите на dm и ги препоръчвам с две ръце. Изпират добре, а омекотителят им ароматизира дрехите на изпрано, без оная тежка парфюмна миризма, от която дори собствения си парфюм човек на усеща. Ние даже взехме омекотител за по-лесно гладене и има ефект. За цената да не говорим дори колко е изгодна.  good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: декември 16, 2010, 16:50:51 »

Аз слагам винаги омекотител. После целия гардероб ухае страхотно.  good
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #42 -: декември 16, 2010, 17:20:56 »

И аз ползвам! Сега съм на черен Ленор, скоро бях на лилав Силан, но определено Ленорът печели!  good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 16, 2010, 23:10:29 »

Аз минах на сапунените ядки (soap nuts). Inaxastra  ми ги препоръча и съм много доволна. Не съм фанатик на тема екология, там си имам моето особено мнение, но покрай бременността кожата ми стана много чувствителна и започнаха да се появяват сърбежи. Сапунените ядки не правят бельото чисто бяло , както и не ако има петна, първо трябва да се третират с някакъв препарат. За сметка на това изпира добре, дрехите са чисти. Вместо омекотител слагам оцет с няколко капки етерични масла . Много съм доволна, защото не ми се появяват сърбежи, а и цветовете на дрехите се запазват.
Активен
lubov4eto
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #44 -: декември 17, 2010, 09:23:05 »

Аз също не ползвам омекотител прахта ми е 2 в 1 и слагам капачка и половина за да ми мирише повече  Wink
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: декември 17, 2010, 09:47:54 »

Аз когато пера с течен препарат не всеки път слагам омекотител, но в повечето случаи - да. И ние ползваме черен Ленор и то от доста отдавна - мъжа ми не иска и да чуе за друг омекотител, този най-много му харесва.  pardon
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: декември 17, 2010, 10:05:46 »

Вместо омекотител слагам оцет с няколко капки етерични масла .

Мири, а от тези етерични масла не стават ли петна по дрехите? И какви масла слагаш?
Много ме запали  по този вариант и мисля още тази вечер така да изпера smile.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: декември 17, 2010, 11:59:05 »

Мири, а от тези етерични масла не стават ли петна по дрехите? И какви масла слагаш?
Много ме запали  по този вариант и мисля още тази вечер така да изпера smile.
И на мен ми стана интересно с тези масла. От къде ги взимаш?
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #48 -: декември 17, 2010, 16:27:02 »

Аз когато пера с течен препарат не всеки път слагам омекотител, но в повечето случаи - да. И ние ползваме черен Ленор и то от доста отдавна - мъжа ми не иска и да чуе за друг омекотител, този най-много му харесва.  pardon

Да, страхотен е! Фаворит ми е от всички други. Чак запалих една приятелка, на която не харесал, като го помирисала в магазина  blum Преди фаворит ми беше синият, но вече не е!  good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #49 -: декември 17, 2010, 21:15:31 »

И аз слагам етериччни масла. Не стават петна. Купувам ги от био магазина. Използвам лавандула и чаено дьрво. Те са антибактериални и антигьбични. Има и много други варианти, зависи от вкуса на човека.

След като дрехите изсьхнат миризмата се губи почти напьлно.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #50 -: юни 02, 2011, 11:29:15 »

Мацки, а я кажете колко оцет слагате на една пералня - примерно с 2-3 кг пране?
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 02, 2011, 11:42:18 »

По съвет на Ина слагам бял оцет на Макса на отделението за омекотител на пералнята , но това ми съответства обикновено на около 7 кила пране (гледам да си я пълня до макс машината).
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #52 -: юни 02, 2011, 14:11:30 »

Аз пера всичко на 40 градуса с Ариел гел  и съм много доволна. Понякога пускам кърпите и чаршафите на 60 градуса, но рядко имам пране за цяла пералня, а не обичам да пускам половинки, та мешам всичко и пера на 40. Омекотителя ми е този и също много ми харесва. Дрехите миришат страхотно! Обмислям идеята да започна да си правя сама прах за пране като имаме бебе, но за сега сме си добре така.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #53 -: юни 02, 2011, 21:52:16 »

По съвет на Ина слагам бял оцет на Макса на отделението за омекотител на пералнята , но това ми съответства обикновено на около 7 кила пране (гледам да си я пълня до макс машината).
minalina, благодаря  give_rose Ще имам предвид да слагам съвсем мъничко по-малко, ако не ми е пълна пералнята.
А миризмата на оцет изобщо ли не остава?  scratch one-s head
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #54 -: юни 02, 2011, 21:57:37 »

Не остава изобщо миризма на оцет good

Оцетьт неутрализира залепналите вьв фибрите на плата химични вещества т.е гарантира идеално изплакване. Този метод го научих от един сайт за антикварен текстил - жената така пере старинните покривки и дантели.

Само не знам дали бял оцет се намира в Бг и дали ако го няма, може да се използва нормален такьв  scratch one-s head
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юни 02, 2011, 22:06:44 »

За по-развито обоняние, може би има някаква лека нотка на 30° пране, но лично на мен не ми е натрапващо. Ще ми е интересно да чуя и твоето мнение ако пробваш  smile.
 
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #56 -: юни 03, 2011, 12:34:16 »

inaxastra, за бял оцет балсамико ли става дума?
minalina, ще споделя, когато успея да се наканя да го изпробвам pardon
Благодаря ви много и на двете за инфото  air_kiss

Ето една статийка, която може да бъде полезна за интересувашите се от по-малко "отровни" начини за почивстване и пране: http://receptibg.com/receptibg/articles.php?aId=19&p=0
И още една за оцета: http://www.ekak-zdrave.bg/v-lichen-plan/kak-da-izpolzvame-beliya-ocet-kato-pochistvashto-sredstvo
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 03, 2011, 13:12:01 »

Аааа не балсамико. Ще ти излезе супер скъпо прането  smile.
У френско белият оцет е най-евтиния възможен, напълно прозрачен. Доколкото знам се прави най-вече от дистилация на малцов оцет.
Аз го ползвам, примесен със сода, за чистене.
« Последна редакция: юни 03, 2011, 14:35:35 от minalina » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #58 -: юни 03, 2011, 13:42:27 »

Стас, оцетьт и содата се неутрализират взаимно, защото едното е киселина, а другото основа. Не ти ли прави пш-шш-шшш като ги смесиш ?

Добавям, че вьв Франция в супера, белия оцет не е при храните, а при продуктите за поддрьжка на дома. Чисти идеално варовик и прозорци  good
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юни 03, 2011, 14:32:22 »

Прави си, да, отделя се CО2. Чела съм даже, че не трябва да се смесва в бутилка, за да не гръмне.  bomb
Но иначе за неутрализация не съм чела. Сега пак проверих в едни книги дето ги имам у дома - рецептите,които дават за почистващи препарати са със смеска на оцета и содата. И в интернет съм чела такива статии, но знаеш ли, може и да грешат.  pardon
Признавам си, че по химия не съм голям специалист.  pardon Мен си ми чисти супер, но признавам, че ваната си иска бая търкане. За сметка на това пък после имаш гаранция, че не се потапяваш в разни отрови.

В супермаркета, който посещавам си е при хранителните продукти, но досега наистина рецепта с бял оцет не съм виждала.  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #60 -: юни 03, 2011, 16:07:42 »

Права си, да.
Сега потьрсих и аз информация в нета и никьде не пише подобно нещо. Заключението ми е грешно. И има много рецепти сьс смес от двете  good

Допьлнение: След още любопитстване по нета, заключение: неутрализират се и дават вода+содиев ацетат+вьглероден двуокис  pardon
« Последна редакция: юни 03, 2011, 23:07:20 от inaxastra » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: юни 03, 2011, 17:08:05 »

А този бял оцет от какво е направен ? И някакви идеи в коя верига го има ?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юни 03, 2011, 17:12:21 »

И аз незнам от къде може да се купи ,че ми възбудихте любопитството

http://www.thrillldrillls.com/iabalkoviiat-otcet----edno-ot-naj-ekologichnite-i-efikasni-sredstva-za-pochistvane-v-kashti-1187.html
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юни 03, 2011, 17:32:06 »

Бял оцет има във всяка верига по-големи магазини ние сме копували от Кауфланд.
Активен
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #64 -: август 15, 2011, 16:14:33 »

В момента редувам Тео бебе, Фрош, Балеа и на ДМ собствената марка
Активен
Страници: 1 2 3 ... 5 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines