Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 05:20:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Прането и перилните препарати!  (Прочетена 58019 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« -: януари 17, 2010, 14:54:14 »

Аз реших да пусна тази темичка,тъй като не намерих подобна!Ако е имало се извинявам и ще поправя!
Та моето запитване е на колко градуса перете дрехите си в пералнята?Става въпрос за цветното и черното пране?
И от кой прахове сте доволни?
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 21, 2010, 10:57:38 »

Аз пера на 30 градуса други, а на 40 цветни чаршафи и хавлии. Само белите чаршафи пера на 50 градуса. Но има едни цветоулавящи листчета, с които пера цветно идори да има дрега, която пуска, тези листчета улавят боята и не боядисвам прането. Да ви кажа направо съм влюбена в тях. Така улесняват живота ми. give_rose
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 21, 2010, 11:46:19 »

Какви са тези листчета, дай някаква насока къде да ги търся и за каква опаковка да гледам, че и на мен може да ми влязат в употреба. Не че боядисвам кой знае какво, ама защото пера тъмно синьо, червено, светло цветно в различни категории. Иначе всичко пера на 40, вълненото на 30, само слагам различни препарати. За цветно слагам от течните, които май разходват малко повече от описаното и хич не са cost effective, ама засега съм с тях. За бялото съм още с прахообразен, защото не съм свършила пакета. Много по-малко са ни белите неща от цветните, явно. Та, от прахообразните слагам Ариел, защото свекърва ми с такова пере и не може момчето й сега с друго да го перат, не е правилно. Иначе нямам собствени чувства към ариел. А течните - ами пробвам ги всичките за да видя, кое най-ми харесва и май е Персил.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #3 -: януари 21, 2010, 11:52:58 »

Цветните дрехи пера на 40 градуса с течен Рекс за цветно. Много съм доволна, изпира всичко, ароматизира прекрасно, няма нужда от омекотител. Слагам по една капачка на пране, много е икономичен smile
Чаршафи и хавлии пера на 60 градуса, отново с течния перилен препарат на Рекс, но този който е за бяло. Мисля, че Кристал някакъв се водеше.
А вълнените, на 30 градуса . Пералнята ми е Аристон и има програма "Маргарита" за вълнени дрехи smile
отчетох се blum
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 21, 2010, 15:05:59 »

Цветно и всекидневни дрехи на 40 градуса. Бяло и хавлии на 60 ама съм прала и на 90  smile
Пера с Ариел предимно. Вече зависи от дрехата пера и на 30 градуса  smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #5 -: януари 21, 2010, 15:19:59 »

Аз пера цветно на 40,бяло на 90,а вълнените на 30 с програма специялна за финни материи и пране на вълна.За праховете-до сега прах с Елис,течен препарат обикновенните дрехи,но ще минавам на Ариел,защото ще ми носят от Германия-100 изпирания,40лв.Което мми се вижда мн добра цена,но не само това!Праховете в България не са прахове!Прала съм от един и същи вид,единия от БГ,а другия от Турция!Еми в България явно ги мешат много и за нищо не стават! nea
За вълнените използвам Пурлан!
За бялото,за сега съм с Рекс кристал,но като свърши ще минавам на Ариел за бяло пак от Германия!
Активен
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #6 -: януари 21, 2010, 21:03:40 »

Аз пера цветните дрехи също на 40 градуса и хавлии и чаршафи на 60 градуса.На 30 градуса пера вълнените имам специална програма за тях и пак на 30 деликатни тъкани също със специална програма.
В момента използвам Ариел и скоро си купих и течен Ариел.Поне засега съм доволна от него. smile
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 23, 2010, 23:39:29 »

Листчетата се казват Цветоулавящи кърпички за пране - L'Acchiappacolore. В червена кутийка са и като размер е два пъти по-голяма от мокрите кърпички. Цената е около 4 лв. и аз лично си ги купувам от Кауфланд. Ако някой се интересува, ще ги снимам и ще пусна снимката smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 24, 2010, 01:15:19 »

milenastef, би ли снимала опаковката на тези цветоуравящи кърпички стана ми много интересно да ги пробвам. Ама искам като отида в Кауфланд да съм малко от малко в час каквоточно да търся, а не да гледам всички кутийки.

Благодаря ти предварително! give_rose
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 24, 2010, 10:48:13 »

И аз ще ги потърся тези кърпички. Много ме заинтригува с тях good
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #10 -: януари 24, 2010, 15:01:02 »

Точно вчера обърнах внимание на тези кърпички в Кауфланд!Аз съм ползвала преди около 2 години такива и да ви кажа наистина поемат!огато имах опасения че някооя дреха можа да пусне и слагах такава кърпичка!И след като извадя прането намирам кърпичката с някакъв отенък!Поемат наистина!
Та за тези в Кауфланд-има цветоулавящи има и избелващи за бяло!Които за избелване ги виждам за пръв път!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 24, 2010, 16:47:48 »

Тези цветоулавящите кърпички и аз ги ползвам и също съм доволна!!!
Мисля, че за тези говорите:



Иначе за протокола пера на дребо дрешките само със "Сано Сензитив", много съм доволна, понякога слагам малко омекотиле на "Семана", като аромат харесвам Стар дъст и Пинк шугар, нашите дрехи ги пера със "Савекс" с парфюм, сега купих някакъв нов вид, но като цяло съм много доволна и добре изпира, и ароматизира!
За градусите най-често пера на 30, понякога и на най-неподходящите, ако не видя, че Коско е въртял комчето за графусите, но за сега няма поражения blum

Е, отчетох се и аз!!! Wink
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 24, 2010, 18:22:47 »

Аз със сигурност се нуждая от тези кърпички и за това и аз ще ги потърся.
Иначе пера с няколко вида препарата. Ползвам прахообразен ''Софт" от Италия, (фенка съм и на "Даш" но мъжо го дразни), течен Ариел за цветно и за бяло ( него ми го донесоха от Австрия 3л.= 8евро). Ползвам и течен Персил - зеления и лилавия, но те са ми от Англия и нямат нищо общо с тези от нашите магазини. Малко скъпички ми идват (1л = 5 паунда), но е невероятен и ползвам само за определени дрехи. Омекотителите са Коколино (от Италия) и синия Ленор. Обичам да имам избор  pardon
 За петна използвам ЛОК и Вениш.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 24, 2010, 20:02:20 »

Леле всички сте доволни от Ариел, пък аз точно един път съм вземала и много се разочаровах  NO
Ние перемнашите дрехи със Сано Максима и такъв ще използваме и за бебчо, омекотителя и той ни е същия. Трудно се намира течни Сано, но когато успеем да го докопаме от някъде пера с него.

Някоя от вас ползвала ли е един бебешки прах в една бяла кутия че хич не мога да се сетя как се казваше  pleasantry Около 8лв е кутията и не е много голяма  blush
Активен
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #14 -: януари 25, 2010, 13:23:54 »

Така и не намерих решение за абсолютно предпочитан прах и омекотител. Редовно си използвам като добавка продукти на Dr. Beckmann или Heitmann-срабилизатор за цветове, за петна и т.н. Тези фирми също имат цветоулавящи кърпички. Старая се прахът да е нещо по- еко и био, sarcastic заради ползваните добавки.
Някой може ли да сподели за омекотител, който си ухае просто на "чисто", "на пране", а не парфюмен аромат. Ле-лее, как го казах, дано разберете какво търся.
Хаа, и се сетих да издам една тайна- Много яко ухае гардеробчето, като се постави тюлена торбичка със соли за вана.
« Последна редакция: януари 25, 2010, 14:22:23 от mar_my » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines