Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:52:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: кумуване при църковен брак  (Прочетена 77952 пъти)
 
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: ноември 22, 2008, 19:09:47 »

И нашите кумове са двойка, но нямат сключен брак нито венчавка, но съм сигурна, че това не е проблем, както многократно се спомена сродяването е между кумове и кумци и нищо не пречи после те да се венчаят, имам и много пресен пример, мои много добри приятели имаха същия случай кумове и след една година някъде и техните кумове се венчаха без никакви проблеми в Асеновград същата църква - рибната св. Богородица, а те пък имаха за кумове хора, които не се познаваха взаимно съответно приятел и приятелка на младоженеца и на младоженката. Важно е да са кръстени, но в някой църкви не искат представяне на кръщелно дори и за младоженците, за пример в Пловдив такава църква е св. Марина. Ох много объркано стана, дано да ме разберете.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #76 -: ноември 24, 2008, 18:16:35 »

Разбрахме те  good... И аз потвърждавам, че могат да се женят кумове, които са кумували като гаджета - ние с мъжа ми се оженихме в същата църква, в която сме кумували преди сватбата ни... Няма проблем за това.
Активен
gracia
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #77 -: декември 01, 2008, 19:25:35 »

Привет  smile
За първи път пиша във този форум.Искам да попитам може ли кумове на сватбата да са ни приятели, на чието дете аз съм кръстница?
Поздрави за всики
Активен
du6eva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


nie sme du6etata


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: декември 01, 2008, 20:46:17 »

gracia незнам със сигурност, но мисля, че може но пак тябва да попиташ, защото на нас с душето кръсници са сестра ми и  църквата нени направи никакъв проблем но разбрах от момичетата във форума че на някои не са им разрешили така че ... pardon
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: декември 11, 2008, 15:00:43 »

На нас ни кумуваха моята братовчетка с мъжа и, казаха че нямало проблем стига и те да са венчани в църква, разбира се те бяха. Все пак ние държахме да са те.  good
Активен
krem4o
Любопитен
*
Публикации: 45



« Отговор #80 -: декември 11, 2008, 15:15:07 »

Аз мисля че няма проблем,защото те ти искат кръщелните свиделства само на кръстниците,а не на техните деца.Стига само вие да не сте им кръстници няма проблем,само за братя и сестри някой църкви не разрешават.Успех в подготовката.
.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: декември 15, 2008, 16:04:01 »

Привет  smile
За първи път пиша във този форум.Искам да попитам може ли кумове на сватбата да са ни приятели, на чието дете аз съм кръстница?
Поздрави за всики


Абсолютно никакъв проблем при условие, че кумовете са кръстени.
Активен
ivelinova
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #82 -: декември 23, 2008, 11:46:35 »

ами ако кръстника не е християнин дали става? В смисъл кръстницата (бъдещата) мъжът й е турчин. Имат дете, всичко дали ще могат да ни станат кръстници?

Модератор: Пишете САМО на кирилица!
« Последна редакция: януари 04, 2009, 00:32:29 от maria_lakova » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: декември 23, 2008, 12:16:47 »

ami ako krasnika ne e hristiqnin dali stava. v smisal krasnicata(bade6tata) majat i e tur4in? imat dete vsi4ko dali 6te mogat da ni stanat krasnici

За църковен брак не съм много сигурна, че ще ви разрешат. Но за гражданското  - абсолютно никакъв проблем.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: декември 23, 2008, 12:59:48 »

За църковен брак няма да разрешат, защото там има един ритуал с размяна на короните, което е символ на предаването на сплотеността на християнското семейство на кумовете към това на младоженците - нещо такова.
Аз като записвах час в църквата ми поискаха освен нашите кръщелни свидетелства и тези на кумовете, за да са сигурни че са кръстени в църква и че са християни.
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: декември 23, 2008, 15:59:29 »

по принцип аз мисля че няма проблем. Сестрами не беше омъжена още като кумуваха на църковен брак. единственото условие което има наложиха беше да са кръщавани в църква
Активен
prosto_kuma
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #86 -: януари 03, 2009, 21:54:46 »

Да знаете как ме паникьосахте,добре че беше за малко.
Като ни поканиха за кумове и аз се регистрирах тук, четох,че трябвало да сме кръстени (това-добре,така си е),но и да имаме сключен църковен брак (което със съпруга ми нямаме). Като се видяхме с младоженците,стана ясно,че в църквата,където ще е венчавката искат само да сме кръстени и четиримата.  good
Така че,мили момичета, питайте,защото във всяка църква явно е различно.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: януари 03, 2009, 22:34:15 »

Мен точно това ме притеснява - че във всяка църква е различно. И е малко парадоксално - все пак би трябвало сърковните канони са едни и мисля, че не бива всеки поп да си ги тълкува както той си знае. Ние като кумувахме с милото не бяхме женени (кръстени сме - поне това условие уж го спазват навсякъде). Сега обаче, когато трябва ние да си изберем кумове се оказа цяла драма. Ясно, че не може нашите кумци да са ни кумове (колкото и да ни се иска) - все едно деца да станат родители на своите родители. Оказа се, че и ако кумовете са женени - то те трябва да имат и църковен брак и така лутането става още по-голямо  girl_impossible  crazy
Пожелавам на всички да си намерят най-добрите кумове  good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 04, 2009, 19:23:27 »

Да знаете как ме паникьосахте,добре че беше за малко.
Като ни поканиха за кумове и аз се регистрирах тук, четох,че трябвало да сме кръстени (това-добре,така си е),но и да имаме сключен църковен брак (което със съпруга ми нямаме). Като се видяхме с младоженците,стана ясно,че в църквата,където ще е венчавката искат само да сме кръстени и четиримата.  good
Така че,мили момичета, питайте,защото във всяка църква явно е различно.
Милички,никой няма да ви върне ако не сте женени,просто казват че е хубаво,защото един вид се сродяват кума и кумата и после като тръгнат да се женят ще е малко странно,ама то пък никой поп после няма да ви пита 'вие кумували ли сте на някого,сродили ли сте се пред църквата',нито ще ви пита 'женени ли сте',всички попове искат само кръщелните свидетелства и нищо повече good. Така,че не се притеснявайте pleasantry
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: януари 05, 2009, 10:05:46 »

Незнам за кой път се повтарям - НЕ СЕ СРОДЯВАТ КУМА И КУМАТА! СРОДЯВАТ СЕ КУМОВЕ И КУМЦИ И МЕЖДУ ТЯХ Е ЗАБРАНЕНА СВАТБА! И за де не се всява паника и смут - питайте в църквата, която сте си харесали. За пореден път се доказва от всички предни постове, че навсякъде е различно! Във всяка църква и във всеки град, че даже и в един град да са църквите пак е различно! Няма смисъл да се шашкате предварително!  blum
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines