Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:54:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сушилня за дрехи  (Прочетена 95674 пъти)
 
melisapetrova
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #30 -: октомври 19, 2017, 12:02:53 »

Според вас как е по-добре само сушилня или пералня със сушилня?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 19, 2017, 14:48:30 »

само слушилня. Тези, които са 2 в едно са на съвсем друг принцип и не изслушават добре дрехите и стават на гънки
Активен
elisapashkova
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #32 -: октомври 20, 2017, 19:20:45 »

И аз бях през същата дилема, когато си търсех сушилня. И на мен ми казваха, че ако имам място у дома е по-добре да си взема отделно пералня и отделно сушилня. Познати са ми казвали, че комбинираните наистина не сушат дрехите добре. Накрая си взех BOSCH WTH 85201 BY от https://www.tehnomix.bg/bosch и мисля, че направих правилния избор, защото съм много доволна от тази сушилня.
Активен
melisapetrova
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #33 -: октомври 23, 2017, 17:27:34 »

Значи и аз ще си взема отделни. Явно е по-добре.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #34 -: януари 03, 2018, 13:23:10 »

 Виждам, че е коментирано за отделни машини, но ние нямаме пространство и за двете, а искаме да купим комбинирана основно заради бебешките дрешки иначе се справяме до момента и без екстрата сушене. Въпросът ми е на какво основно да обърнем внимание като технически характеристики, за да изберем, както и препоръка за евентуална марка. Другото ми питане е свързано с това дали много се овлажнява въздуха при работата на сушилнята, защото имам опит от САЩ, където помещението ставаше непоносимо горещо и влажно и се чудя дали не трябва да монтираме някакъв вид вентилатор в мокрото си помещение, което е пряко свързано с банята и се опасявам да не завъдим пък някой мухъл. Та всякакви съвети и разяснения в тази посока са ми добре дошли. Мерси
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #35 -: януари 03, 2018, 15:13:30 »

ние имаме тази https://www.emag.bg/peralnja-aqualtis-hotpoint-ariston-direct-injection-10-kg-1400-ob-min-klas-a-aq105d49d/pd/D393JBBBM/?gclid=EAIaIQobChMImPHUg--72AIVVOAZCh3WxwXvEAAYASAAEgIV6PD_BwE&ref_cmp=ps&emagi_click_id=54648096b5f83e5093eacec477f2170a

като за комбинирана пералня се справя супер, не можем всичко да сушим в нея, не слагам ризи и дрехи за които ме е жал хахах, но бельо, тениски, кърпи, хавлии всичко влиза там, но има огромен капацитет, а особено за бебешките дрешки е идеална, на Звяр всички дрехи суша вътре, и излизат мекички и пухкави и не ги мачка. Не запарява и не затопля помещението, нашата е също до банята

Минус е че е много шумна!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #36 -: януари 05, 2018, 20:50:46 »

Адектед, под нямате място нали си даваш сметка, че не е нужно сушилнята да е вързана към ВиК? Трябва ти контакт и що годе издръжлив кабел. При нас например се налага да се изключва бойлера, че бушоните издържат, но кабелът не е предвиден за такъв уред. Може и на остъклена тераса да седи, стига да може да я прекарате през вратата ( Wink към Свекърва).
Наскоро бях в Зора по повод пералня за баба и хвърлих поглед на сушилните. Не съм гледала за комбиниран вариант, но ето малко информация, която събрах:
1. От около 5 години има вече енергиен клас А на сушилните.
2. Вече всички имат чекмедже за водата и не е нужно да са вързани към обратните води.
3. Новият тип сушилни не бълват жега. Предполагам, че това важи и за комбинираните уреди.
4. Самостоятелна сушилня - около 900-1200 лв редовна цена на хубава марка, с хубави програми и разните му екстри. Всички имат отложен старт например, всички са с огромни барабани, за да циркулира въздуха хубаво между дрехите.
По коментари на близки - американският тип нямат общо с тези за европейския пазар.

Аз в сушилнята не пускам сутиени, чорапогащници, дрехи чиста вълна и нещо много ефирно като материя. За бебешки, чаршафи, хавлии и ежедневни дрехи си е оправдано като инвестиция.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #37 -: януари 05, 2018, 21:35:50 »

 Али, мерси за съветите, но наистина нямаме физическо място било то и за несвързана с ВиК. Имаме неостъклена тереса, която не искаме да остъкляваме, та наистина няма вариант освен за комбинирана за нищо друго.И без това и с нещата за бебето съвсем ще сме дядовата ръкавичка, но засега предпочитам това пред ремонт на цял неподдържан апартамент и съседство с близки роднини. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 06, 2018, 08:35:39 »

Няма вариант да сложите уредите един над друг, така ли ? В нас сушилнята е над пералнята.. Разделени са с една плоскост. Има доста предимства на това да са отделни.. НЯМА дреха, която да не мога да пусна в сушилнята.. излизат си същите като размер и качество.. дори вълната. Ние сме с Бош.. използваме я вече 6 години като марка, а конкретния уред 3.. 3 в квартирата ни, после си купихме същата, защото бяхме много доволни и вече 3 в апартамента сме с нея.. Сега работи постоянно, защото София обожава да пишка върху хавлиите и тензухените пелени.. и не само  Girl_hide
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #39 -: януари 06, 2018, 09:34:01 »

Не, нямаме и този вариант едно над друго, защото на 20 см над пералнята е вертикален бойлер. Апартаментът ни е много нефункционален от модерните кутийки огромно пространство на средата на нищото, малка кухня, хол, малко мокро, баня и спалня. Всичко е изпълнено до край и в момента. ММ се е постарал да е оптимално използвана квадратурата, но 2 стаи са 2 стаи както и да гледаш. Ще се наложи да рискуваме с комбинирана  просто пък ако трябва само бебешки дрехи ще сушим, за моите не ми е зор да са сухи бързо.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #40 -: януари 06, 2018, 09:42:45 »

При нас също нямаше как да се сложи сушилнята над пералнята, понеже водомера е над пералнята и няма как да се отчита.

Няма да съжляваш с Аристона, огромен е барабана си е супер голям, за 10кг пране е, има програма и за бебета с допълнително изплакване на дрешките, има също и опция да пуснеш пране+ сушене, пускаш, излизаш и се прибираш на сухи дрехи, не трябва да местиш от пералня в сушилня. Просто не трябва да я препълваш сушилнята и възможно най-скоро след приключването да вадиш дрехите
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines