Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:14:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сушилня за дрехи  (Прочетена 95679 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 04, 2010, 23:57:33 »

Пак става да са едно върху друго, дори и да са в кухнята, но трябва да се предвиди добре, например както тук:

Според мен е по-добре да са закрити с вратичка поне.
У нас са едно до друго във вграден шкаф в коридора и пред тях има вратички, т.е. изглежда като вграден гардероб ако не знаеш какво е. Вратите доста изолират шума, който не е кой знае какво, но понякога и двете работят едновременно и малко или много това помага.
Аз без сушилня не мога да живея, тъй като нямаме тераси, пък и да имахме, щеше да ни е забранено да имаме пране по тях.
И аз съм чувала, че 2 в 1 не са добър вариант.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 05, 2010, 00:44:09 »

Аз съм с 2 в 1 на BOSCH от около 3-4 години и за сега да чукна на дърво нямам никакъв проблем.Дрехите си излизат сухи,не трябва д а отнемам от количеството пране ,не мачка,но аз си мисля ,че всичко зависи от качеството ,пожелавам ти късмет в търсенето и в покупката!
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 05, 2010, 09:00:28 »

ellie_bellie твоят вариант е най- добър и ние ще направим така, мислила съм но сега определено ми харесва. Ние имаме тераса ама зимата простирам вътре и сега обмисляме вариант като твоя  Bravo good Определено си трябва сушилня. А за вариант 2 в 1 и аз съм чувала че не е мн удачен.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 05, 2010, 09:02:52 »

искам да питам всички сушилни ли са клас В ?
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #19 -: януари 05, 2010, 16:22:41 »

искам да питам всички сушилни ли са клас В ?

Май че да, защото аз не съм виждала никога клас А.  nea
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 05, 2010, 16:33:14 »

Изглежда, че има А, В и С според този източник

Казано в прав текст, сушилните са гълтачи на електрическа енергия. Много от сушилните машини успяват да се класират едва в клас С. Единствено сушилната машина с топлинна помпа получава оценка А, тъй като не изхвърля в буквалния смисъл енергията, а връща топлината от отходящия въздух обратно в прането. Германската енергийна агенция, чиято абревиатура е „dena”, е изчислила по поръчка на германската Фондация за тестване на потребителските стоки (Stiftung Wahrentest) колко може да се спести с една сушилня от клас А, която има топлинна помпа, в сравнение с уреди, които консумират повече електрическа енергия. Една сушилня от клас С при закупуването е средно с 350 евро по-евтина, гълта обаче годишно 265 киловатчаса повече енергия, отколкото съпоставим уред от клас А. 
За 12 години евтиният уред ще похарчил 640 евро повече от по-скъпия уред. Като се приспадне разликата в цените при закупуването, със скъпия уред бихме спестили цели 290 евро.
И за сушилните важи казаното по-горе: нека не работят полупразни. Колкото по-пълна е машината, толкова по-добре – и за климата, и за портмонето ви.


Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 08, 2010, 17:08:44 »

ellie_bellie благодаря за ценната информация. И клас Ф да е пак си е необходима, иначе няма как.
Активен
nobi
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #22 -: януари 09, 2010, 09:21:49 »

Здавейте!

Дойде момента за купуване на сушилна машина. Спряла съм се на два модела и не мога да реша кой вариант да избера. Разликата в цената не е малка ... Едната е сглобявана в Турция, другата кой знае къде ... Кажете вашето мнение?
Моделите са следните:

Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 11, 2010, 16:33:57 »

ноби здр
аз бих ти препоръчала Електролукса, другата не че е лоша, но не съм я чувала  а и там където работех мн я предлагахме тази електролукса  good успех в избора, и да си я ползваш със здраве.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 13, 2010, 00:58:11 »

здравей nobi, на страницата на Технополис можеш да направиш сравнение между двете сушилни и ти излизат паралелно по индикатори как са съпоставени. С изключение на това, че Бломберг като марка нищо не ми говори, по показатели тя е по-добрата машина. Тя е клас А, има автоматична програма и термопомпа, докато при Електролукс тези ги няма и е клас В, т.е. ще ти гори и значително повече ток. Защо не попитате в магазина какво ще ви посъветват?
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: април 08, 2010, 23:02:41 »

От скоро ползвам сушилня, но за сега съм доволна, това простиране особено зимата... хич не ми допадаше. Нашата е уирпул, но за 7кг и също е клас В. Единственото нещо което не ми допада, че става топличко, докато работи, но пък за сметка на това излизат сухи и не са толкова намачкани колкото очаквах. Ако имате възможност, не е лошо да си я имате  girl_wink Поставена е върху пералнята в мокро помещение, абе нещо като килер заформихме blum
Активен
kriseto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #26 -: ноември 28, 2012, 12:29:26 »

Привет,
 днес ми монтират пералня и сушилня" Аристон" , но аз до сега такова чудо 2 в 1 не съм имала. Разбира се инструкции за употреба на БГ няма никъде дори в нета! Уж разбирам английски ама нещо ми бяга в случая и не мога да схвана ако искам само пране без сушилня какво правя и как да изкарам количество пране преди да стартирам сушилнята? Модела на пералнята е Ariston CAWD 129/HA  http://technostyle.bg/?act=inside_product&product_id=148. Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна!!!! give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 28, 2012, 18:09:50 »

Кристи искай си от магазина,длъжни сада ти дадат,аз си купих аристон сушилня и ми дадаха преведено упътване.нямат право да продават без упътване
Активен
rostislava221
Любопитен
*
Публикации: 43



« Отговор #28 -: септември 08, 2016, 19:16:26 »

Вярно ли е това, че някой сушилни късат дрехите?
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #29 -: септември 09, 2016, 11:56:32 »

Вярно ли е това, че някой сушилни късат дрехите?

не
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines