Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 15:32:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 3  (Прочетена 174474 пъти)
 
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #405 -: август 06, 2010, 16:15:29 »

Красунке, много са хубави нещата, дето си ги показала, точно каквито аз търся! Вчера Гери, днес и ти, давате страхотни идеи.

От сърце ви благодаря!  thank you

П.П. Редактирам си поста - галериите са просто уникално пълни с всякакви красиви неща за всички възможни вкусове. Страхотна колекция!  Bravo Bravo Bravo
« Последна редакция: август 06, 2010, 16:18:06 от Деничка Звездичка » Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: август 06, 2010, 23:08:43 »

Пак съм аз, да пусна още една галерия дето не успях да намеря по рано.Дребни детайли, които могат да се избродират в един цвят по желание.
Радвам се че са ви се харесали тия сладурски саксийки smile
А тука попаднах на нещо интересно дето ме впечатли и го пускам специално за Ина- бродирани бебешки пантофки и схеми за зайчета
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #407 -: август 07, 2010, 15:45:59 »

Ийй, супер !!!  danceg yahoo danceg

Красунка   thank you

Като, че ли пьрвият линк най-ще ми е от полза  blush Но запазвам всичко и марионетките ми допаднаха много  good

Иначе аз сьм фрашкана сьс схеми сьбирани с времето, както и списания, и книги. Но както казва мечо Пух, колкото повече, толкова повече или в моя случай колкото повече - толкова по-добре  heart
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: август 07, 2010, 16:04:26 »

Днес ми хрумна "страшна" идея. crazy
Не знам колко е изпълнима, но намерих в интернет една програмка, която от снимка прави скица и показва и номера на конците.Та нали си падам по "contemporary art" свалих една снимка на картина на Кандински и я направих на скица с 15 цвята и размер 50 на 34 см.Утре ще купя конците и да видим какво ще стане.Малко невъзможно ми изглежда да стане като картината ама времето ще покаже.
Ей за таз картина става въпрос


* Kandinsky,_Yellow,_Red,_Blue (600 x 381).jpg (73.44 KB, 600x381 - видяно 299 пъти.)
« Последна редакция: август 07, 2010, 16:06:10 от Gery79 » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: август 07, 2010, 20:45:00 »

A как се казва програмата  blush
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: август 07, 2010, 21:41:50 »

A как се казва програмата  blush

http://www.myphotostitch.com/Make_Pattern/Make_Pattern.html
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: август 10, 2010, 09:31:20 »

Но както казва мечо Пух, колкото повече, толкова повече или в моя случай колкото повече - толкова по-добре  heart
и аз много я харесвам тая мисъл  girl_wink наслаждавай се на подготовката за мъничето ви  girl_in_love

Gery79 успех и да кажеш/покажеш какво е станало- интересно звучи, ще информирам свекърва ми за тази програма със сигурност

Да ви покажа моя първи опит за колаж в 2 варианта. Това са цветята ми на балкона, които посях от семенца и като видях какви "косми" пораснаха, не мислех че изобщо ще цъфнат, ама те пък взеха че се оправиха и ме изненадаха  danceg и ме вдъхновиха да ги наснимам
Вариант 1
Вариант 2
« Последна редакция: август 10, 2010, 09:33:08 от krasunkata » Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: август 10, 2010, 23:29:38 »

Красунка,много добре са се получили и двата колажа,но на мен първият вариянт ми е на сърце. Би ли споделила каква програмка използва? Искам и аз да се науча smile Може и някой съвет да ми дадеш Wink
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: август 11, 2010, 08:37:38 »

Аз също искам да направя такива колажи за едната стена на малката стая. Поставена е там отвратителна картина, която не може да се махне. Състои се от 4-5 плочи, върху, които искам да залепя красививи картинки. Колажите на krasunkata са идеални Yes И мен ме интересува как се правят.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: август 11, 2010, 14:57:52 »

ида да си кажа всичко  girl_wink
Използвам програмата Picasa, която се предоставя от Google и се сваля напълно безплатно от тук за максимум 5 минути. После като я стартираш си избираш къде точно да сканира и търси за снимки в компютъра ти и буквално за 10 мин може да имаш всички снимки заредени в нея. маркираш (кликаш върху снимката) някоя снимка с която искаш да направиш колаж, после кликаш най отгоре в менюто бутона "Създаване", появява се падащо меню и от там се избира "колаж от снимки" (аз имам Picasa-та с меню на БГ, но не си спомням аз ли съм го настроила така или по подразбиране така ми се е инсталирало). снимката се зарежда в нов прозорец и от там ти се появяват най- различни опции дето може да се пробват и ползват (дали да е колаж от пръснати безразборно снимки дали да са подредени, какви да са размерите, дали да има сянка покрай снимката/снимките, може да се добавят и махат снимки и разни такива). След като съм готова със колажа се клика на бутона "Създаване на колажа" от лявото меню и това е. Колажа се създава и се разглежда в галерията на Picasa-та. тука само да вметна че всичко което се прави по дадена снимка се запаметява само и единствено в галерията на Пикасата а не директно върху самата снимка, и се вижда само ако се пусне Пикасата. Има опция от бутона  "Файл" да се запазят промените в .jpeg формат извън Пикасата на отделна снимка. Иначе с тази програмка могат да се обработват и снимки (да се засилва контраст, да се подрязват, преоразмеряват, да се изсветляват или затъмняват и разни други), разбира се съвсем елементарни опции, не е като Photoshop или някоя подобна, но се работи изключително лесно с нея. Отделно че има опция да си създадеш лична галерия- където да се качват снимки безплатно и пак супер лесно. На мен лично ми върши страхотна работа понеже като живея в чужбина и майка ми например живее основно със снимките ни, но жената не е кой знае колко на ти с компютрите (няма емейл) и вместо да се чудя как да и пратя снимки аз съм и запаметила линка на галерията ми и тя по всяко време може да си гледа снимките smile ох отплеснах се. Май никой не ме пита за това последното  blush ама може пък да ви изкуша да си направите галерии там  girl_wink ей тука малко повече инфо за онлайн галерията на Пикаса
Иначе за въпросните снимки дето съм използвала, само съм засилила контраста и ги поздрязах, наредих ги и като създадох колажа после използвах една от функциите "Сепия" и се получи втория вариант. за съжаление имам много стар лаптоп с недотам добър монитор и не знам дали цветовете са станали добре, ама действам по усет
При други въпроси съм насреща  smile

П.П. Пример за онлайн галерия в пикаса са линковете дето съм пуснала в началото на страницата
« Последна редакция: август 11, 2010, 15:01:08 от krasunkata » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: август 12, 2010, 13:36:38 »

Ето от мен един руски блог с невероятни неща.На някой има и обяснения как се правят.
http://mu-ha.blogspot.com/search/label/Scrapbooking
Аз вечерамайсторих едни брошки от плат и довечера ще ви пусна снимки.Много нежни се получиха.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: август 12, 2010, 15:37:15 »

Да ви покажа и аз линк, който ми допадна blum, както и как да майсторим със стари вестници
« Последна редакция: август 12, 2010, 15:49:46 от lionelsa » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: август 22, 2010, 21:33:21 »

Момичета нуждая се от помощ,трябва ми восъчен печат ... някакви идеи къде мога да намеря. Някой беше давал един англ.сайт но не мога да го открия,а ми трябва  cray Търсих и в ebay(англ.,че идва по-бързо),но там има само на единични букви,а на мен ми трябва с две  blush
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: август 23, 2010, 12:50:14 »

Ето и моята идея за една нестандартна морска картичка  smile
http://media.snimka.bg/6994/020243455.jpg
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #419 -: август 23, 2010, 15:23:16 »

Ето и моето последно творение, макар и с известно закъснение... Подарък за 3-я рожден ден на една принцеса - дамска чантичка от крепиран сатен, с цвете от любимата ми органза и листа от мъниста. Много ми беше трудно с шева на ципа - досега не бях го правила, но смятам че се справих задоволително. Разбира се чантичката е пълна с диадеми и фибички, които не трябва да липсват в гардероба на всяка малка дама - взех няколко съвсем обикновени диадеми и фибички, и ги "преобразих" като ги украсих с разни нещица от "вълшебното ми куфарче" и малко топъл силикон...
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000351085490#!/photo.php?pid=284833&fbid=146214978733537&id=100000351085490
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines