Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 02:07:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 3  (Прочетена 174561 пъти)
 
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 31, 2009, 12:39:13 »

Момичета, знам, че вече е говорено по темата, обаче на мен сега ми идва музата за декупаж, а за съжаление първата тема я няма. Та - може ли някой да ми обясни какво точно се ползва и кога, и за какво.

Виждам, че има лепило и лак. Кога се ползва едното, кога другото и кога и двете.

Поне разбрах, че ако искам да е върху някаква цветна основа, трябва да ползвам акрилни бои Girl_hide
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #31 -: декември 31, 2009, 12:57:22 »

Елхичката е суперска !!!  judges judges judges

Запазвам си я и догодина, и аз ще я пробвам. И даже имам и анекдот по нея: викам на мъжа ми "Фабио, гледай, гледай каква елхичка от макарони !", той поглежда и нали е италЯнец възмутено ми отвръща "Какви макарони бе, това са пенне ригате !"  funnytooth funnytooth funnytooth Мъже...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 31, 2009, 15:38:54 »

Момичета, знам, че вече е говорено по темата, обаче на мен сега ми идва музата за декупаж, а за съжаление първата тема я няма. Та - може ли някой да ми обясни какво точно се ползва и кога, и за какво.

Виждам, че има лепило и лак. Кога се ползва едното, кога другото и кога и двете.

Поне разбрах, че ако искам да е върху някаква цветна основа, трябва да ползвам акрилни бои Girl_hide
За декупажа не съм чак толкова веща ама мога да ти обясня-има лепило за декупаж и лак за декупаж може и с Ц 200.На мен най лесно ми е с Ц 200.Първото и второто ги има в Слънчоглед но с тях се работи по трудничко.лака го препоръчвам ако това върху което правиш декупаж ще се мокри.Най хубаво става когато основата ти е бяла а цветовете идват от самите салфетки които използваш.Другото което ще ти трябва е четка.Значи когато използваш лак поставяш салфетката върху основата и отгоре се слага лака или лепилото за декупаж като леполото се слага в средата и се издърпва към краищата.Трябва да внивамавш да не скъсаш салфетката тъй като взимаш само най горния слой от салфетката.Когато използваш разредено Ц 200 мажеш основата с Ц 200 и отгоре слагаш салфетката.След това с четката приглаждаш ако някъде има балончета въздух.Като поисъхне напрамир пак можеш да сложиш лак.Ако искаш по интересн ефект може салфетката да я понабръчкаш.Ами това е в общи линии-дано съм обяснила добре.Ако има нещо друго пиши.Картичката дето правих на Рени е с декупаж с Ц 200.Има я в галерията и.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: декември 31, 2009, 15:40:41 »

smile И аз преди коледа ги гледах тези ангелчета..ама така и не се наканих да седна да си направя.. pleasantry


Ето тук може да видите как изглеждат и как се правят:

http://www.artetage.com/%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D1%87%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/

:sunshine:Весело посрещане на Новата 2010, Дами! Sunshine
Моето ангелче е горе долу като тези дето си показала само дето се използват малко по различни макарони.Например за косата се използват звездички.За ръцете не са така накъдрени както и основата на тялото.И са в златисто и сребристо.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: декември 31, 2009, 17:45:59 »

Да ви се похваля и аз какво сътворих. Благодаря на mar_my за полезната информация за куките, без нея нямаше да стане нищо Wink


* DSCF4950 (504 x 378).jpg (45.34 KB, 504x378 - видяно 257 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 31, 2009, 18:15:59 »

Момичета, да се похваля с моите новогодишни късмети на клечка blush


* Copy of P1080880.JPG (19.09 KB, 448x336 - видяно 328 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 31, 2009, 18:18:16 »

Опитах да се да ги докарам като елхички, и възможно най-млако да се вижда клечката.
Да се надяваме, че останалите ще ги харесат blush

Весело посрещане на новата година!


* Copy of P1080882.JPG (24.27 KB, 448x336 - видяно 264 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: декември 31, 2009, 18:22:48 »

Да ви се похваля и аз какво сътворих. Благодаря на mar_my за полезната информация за куките, без нея нямаше да стане нищо Wink

 Bravo Невероятни са!  Bravo
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 01, 2010, 08:17:40 »

pebbles  Bravo страхотни са! на 1 игла ли ги плете? а някаква схема или кройка би ли пуснала.

lionelsa, и твойте късмети са доста идейни.  Bravo

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 01, 2010, 18:02:07 »

За Декупажа е важно също така четката да е мека, за да не разкъса салфетката.Ако искаш да правиш нещо върху керамика има специален лак за керамика, после се изпича и може да се мие, но не на миялна машина а на ръка smile Общо взето това е.А и винаги е хубаво да се избира по-светла повърхност ако се прави със салфетки ако е с декупажна хартия може и по-тъмна повърхност smile

Лионелса, много идейни късмети, много ми харесват.

Пебълс много са яки страхотни са smile
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 01, 2010, 21:52:05 »

Радвам се, че ви харесват. Тези двете вече ги подарих на дребната си сестричка и само тази снимка имам, но имам още 2 кройки и твърдото решение да ги направя и тях. Да, плетат се на една кука, има си точна схема, крадена от нета, много ясно. Качвам инструкциите в един албум, към който ще ви пусна линк. Не съм спазвала указанията за размерите, защото нещо номерациите на куките не са същите, пък и за дебелината на преждата указанията са в други мерки и просто си харесах цвят и подходяща кука за преждата. Станаха по-малки от 18 инча, ама са супер сладки.

http://rorali.snimka.bg/hobby/kutreta.458704.16677328
Дано работи, че съм почетен индианец.
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #41 -: януари 01, 2010, 22:36:08 »

pebbles кученцата`са`невероятни`дъщеря`ми
обожава`такива`плюшени`и`плетени`животинки
аз`мога`да`плета`на`една`кука`ама`от`тази
схема`нищо`не`разбирам :(ти`как`си`се`справила?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 01, 2010, 22:39:45 »

Момичета - ето още един полезен сайт за майсторийки  girl_wink

http://biscuitshouse.typepad.com/biscuits_house/patternstutorials/

Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 01, 2010, 22:50:17 »

Ами, много е просто. Използва се само "единичен пълнеж", май така се казва, на английски single crochet, като има рисунка кое е това. Има и свивания и наддавания, които също са нарисувани как се правят. Пробвай, много лесно стават, т.е. излизат си чудесно, само следваш схемата. Намери снимката с описанията, кое как се плете и всичко става ясно.
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #44 -: януари 01, 2010, 22:57:11 »

pebbles ще`се`пробвам`ама`нещо
не`ми`е`много`ясно,ако`имам`въпроси
ще`се`допитам`пак`до`теб`ако`е`удобно smile
Ето`и`още`нещо`интересничко


* ppa_1.jpg (54.5 KB, 360x450 - видяно 623 пъти.)
« Последна редакция: януари 02, 2010, 02:31:43 от Abii » Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines