Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:57:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Зимата и децата  (Прочетена 13123 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: декември 15, 2009, 16:02:50 »

Надявам се на всички нас тази тема даа бъде полезна  smile
Да обменим опит ......Предлагам да го направим,нещо като анкета(нещо,като задължителна част).Но и нека споделяме всичко останало,което ни вълнува.
В началото на темата ще пусна въпросите,които мисля,че вълнуват всички нас.
Ако има още ще дописвам.Дано я оставят и не я заключат Yes

1.Как обличате децата си през зимата?Вкъщи и навън?
2.Колко често ги извеждате навън?За колко време?
3.Каква Т за игра и будуване вкъщи?
4.На каква Т спят децата ви нощем?И с какво ги завивате,обличате?
5.До "-"  колко градуса навън може да се извеждат децата?
6.Давате ли някакви имуностимуланти през зимния перидод?Какви,схема?
7.Използвате ли специална козметика за зимните месеци?Каква?
8.С какво се топлите вкъщи,впечатления?
9.Храни - подходящи за хранене през този период?Има ли такива?


Ако имате предложения за още неща,казвайте да дописвам  smile
« Последна редакция: декември 17, 2009, 10:16:11 от Данитка » Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 15, 2009, 16:31:57 »

Нека да споделя и  моят опит и мислене smile

1.Как обличате децата си през зимата?Вкъщи и навън?
Вкъщи имам 3 варианта:- Боди с къс ръкав/потик,блузка с дълъг,малко по плътен панталон и 3/4 чорапки.
                                    - Боди с дълъг ръкав,елече,чорапогащник + клинче.
                                    - Плътно Гащеризонче с дълъг ръкав,боди къс ръкав/потник.3/4 чорапки
Навън сме задължително с чорапогащник,ако е до 10 градуса е от по-тънките,ако е под 10 гр. от по-плътните.Боди,блузка дебела,плътно панталонче,избягвам дънки(освен,ако не са подплатени), до 10гр. с яке,под 10гр. с космонавт/грейка + яке.Мятам едно одеяло и ако е необходимо и дъждобрана.

2.Колко често ги извеждате навън?За колко време?

Старая се да имаме поне 2 разходки на ден за около 1ч.-2ч. на разходка,но честно казано сега и 1 час на ден ми се струва много,защото аз замръзвам за отрицателно време и все си мисля,че и на малката и е студено.

3.Каква Т за игра и будуване вкъщи?
Старая се да поддържам околоо 20гр. много рядко 21,22гр.

4.На каква Т спят децата ви нощем?И с какво ги завивате,обличате?

На около 18-20гр.Може и малко под 18 да пада нощем.Обличам и пижамка + спален чувал.Мисля,че това за момента е достатъчно.Чудя се ще има ли нужда от олекотена завивка,одеялце?Свеки все твърди,че трябва да и завивам ръчичките,защото и били отвити. angry

5.До "-"  колко градуса навън може да се извеждат децата?
На този въпрос немога да отговоря,а наистина много ме вълнува  huhhuh.gif

6.Давате ли някакви имуностимуланти през зимния перидод?Какви,схема?

Давам Имунокинд всеки ден по 3 хапчета.При съмнения давам вит.Ц ампула + Осцилококцинум за деня(в продължение на 5 дни).Коластра също понякога-1 капсула на ден.(Интересувам се от повече инфо за този продукт)

7.Използвате ли специална козметика за зимните месеци?Каква?
Да.Нахтхерцен на Д-р Тайс.Малко студ и личицето ни е на петна червени,отиващи към рани.Аз съм същата даже и по зле,имам студова алергия.

8.С какво се топлите вкъщи,впечатления?
На парно.Мисля,че така топлината е най-равномерна.Слагам малко водичка в съд върху парното.

9.Храни - подходящи за хранене през този период?Има ли такива?
Мисля,че са фрешовете и чай от шипка

« Последна редакция: декември 17, 2009, 10:15:37 от Данитка » Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 15, 2009, 17:50:27 »

Напротив, Данитка, според мен е супер темата!!
 1. Вкъщи обличам Криси с боди с дълъг ръкав и някаква по-плътна блузка или елеченце, долнище от анцунг и чорапи с терлички.
 навън в студа е с космонавт, а отдолу с подплатени панталони и чоропогашник, както и плетена блуза с по-тънка блузка.

2. Вече за по 30 мин максимум, като беше към 13-14 градуса и за по дълго, веднъж на ден.

3. 22 градуса, иначе на мен ми е студено.

4. 21 градуса. с пижама, спален чувал и олекотена завивка, но ръцете са му отвън:)))

5. Моята педиатърка ми каза да го извеждам до 0 градуса, но вие сте по-големи и може би и на по-студено ще можете, не знам!

6. Не давам нищо.

7. Не

8. С печка на ток, има терморегулатор и поддържа една и съща температура.

9. И аз давам чай и фреш от ябълка и морков!!

Дано всички сме здрави през зимата!!
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: декември 15, 2009, 17:54:46 »

Напротив Дани,темичката е интересна-нека всеки каже своите методи за обличане през зимата.
Ето и моето мнение-аз съм гледала лятно бебе и нямам още яснота,не след месец и малко ще ме вълнува този въпрос
1.Как обличате децата си през зимата?Вкъщи и навън?
В къщи както си написала,а навън ми се струва че чорапогащника е излишен,ако има дебели чорапи,космонавт дебел и одеало и покривало на количката.
2.Колко често ги извеждате навън?За колко време?
Споделям твоето мнение-две разходки по час два
3.Каква Т за игра и будуване вкъщи?
Както си написала около 20 градуса,не повече
4.На каква Т спят децата ви нощем?И с какво ги завивате,обличате?
Отново споделям твоето мнение
5.До "-"  колко градуса навън може да се извеждат децата?
До колкото знам до -5 ако няма дъжд/сннеговалеж,мъгла и вятър
6.Давате ли някакви имуностимуланти през зимния перидод?Какви,схема?
Не съм фен на имуностимулантите-давала съм и мисля да давам само осцилококцинум по едно веднъж в семицата,а за новородено по половин

7.Използвате ли специална козметика за зимните месеци?Каква?
Крем против вятър
8.С какво се топлите вкъщи,впечатления?
Парно
9.Храни - подходящи за хранене през този период?Има ли такива?
Според възраста
Активен
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #4 -: декември 15, 2009, 19:46:31 »

Хайде да кажа и аз smile
1.Вкъщи го обличам с боди с дълъг ръкав и блузка отгоре,ританки или чорапогащник и анцуг и чорапки.Без терлици че ние не можем да ги търпим blum А за вън му слагам и една жилетка и космонавче.
2.Ако времето позволява и не вали го извеждам за 30 минути или час.
3.През деня температурата в къщи е около 22 градуса.
4.Вечер е пак 22 градуса,защото ние се отопляваме и климатици и такава температура се поддържа в нас.Обличам го само с ританки и блузка и го завивам с олекотено юрганче.
4.Според ако са положители градусите може да се извежда детето навън.
5.Не давам нищо.
6.Само кремче за студени бузки на Бюбхен.Но не го мажа много много с него blush
7.Както вече казах с климатици сме и съм доволна за сега.
8.Не се сещам в момента за конкретни храни
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 17, 2009, 09:14:22 »

И на мен ми се вижда полезна тази темичка и ще кажа и ние какво правим,макар да сме още мънички girl_wink
1. У дома стоим с боди с дълго ръкавче,ританки и терлички,понякога слагам и елече,а ако няма като го взимам в мен го завивамс  лека пелена.Навън зимата му слагам отгоре и една блузка с дълго ръкавче и космонавта.
2.Докато не се застуди бяхме по 4-5ч. навън нонстоп,но като застудя още не сме излизали,малко ме е страх pardon
3.През деня поддържаме около 22-23 градуса,ама на мен и така ми е хладно понякога Girl_hide
4.Нощем в неговата стая е около 21 градуса.Пак спинка с боди и ританки+терлички,завит с по-дебело одеалце,но се замислям за зимно чувалче,че вече много ритка.Ръцете винаги са ни навън blum
5.Зависи от възрастта и съм срещала много противоречиви мнения,но според мен не температурата е определяща,а климата.Може да е минусова температура,но сухо и без вятър,а може да +5-6 С и да е влажно и ветровито,какт е често при нас на морето angry
6.Още сме малки за това blum
7.Кремчето на Бюбхен-доволни сме
8.В хола сме на климатик,а в спалните на тънкостенни радиатори с термо реле.И от двете съм доволна,защото може да си нагласиш температурата.
9.В нашия случай-кърмата tease
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 17, 2009, 09:33:46 »

Супер тема, как сега я виждам чак......
Ще се включа и аз, само да обслужа бебочеството и закуската му.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 17, 2009, 09:51:26 »

1.Как обличате децата си през зимата?Вкъщи и навън?-Вкъщи-боди с дълаг ръкав+елече или боди потник+блузка с дълаг ръкав,ританки+панталонче и чорапки.Навън-с домашните дрехи в космонавта или с по-дбело панталонче върху ританки или чорпогашник и яке отгоре,шапка,шал не съм слагала до сега
2.Колко често ги извеждате навън?За колко време?-ами различно зависи от времето-по принцип 2 пъти по час и половина два.
3.Каква Т за игра и будуване вкъщи?-24-25(на по ниско аз изкристализирвам)
4.На каква Т спят децата ви нощем?И с какво ги завивате,обличате?- климатика е на 21-22градуса,спи с пижамка и чорапки под пижамката,завивам с нейно дебело одеалце или с моята завивка
5.До "-"  колко градуса навън може да се извеждат децата?-досега не съм я извеждала ако е под 2-3 градуса,но мисля че трябва да започна,защото 4месеца такива температури ни чакат че и доста по-ниски
6.Давате ли някакви имуностимуланти през зимния перидод?Какви,схема?-не
7.Използвате ли специална козметика за зимните месеци?Каква?-не,защото в коша до нея не достига вятър
8.С какво се топлите вкъщи,впечатления?-с климатик всички стаи,изшува въздуха не е много хубава топлината,при майкини е на парно и там е голям кеф,но пак става адски горещо
9.Храни - подходящи за хранене през този период?Има ли такива?-много ни е рано,още само АМ си хапваме  Girl_hide
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 17, 2009, 11:31:15 »

1.Как обличате децата си през зимата?Вкъщи и навън?
- Вкъщи с чорапогащник и панталонче , боди и по-плътна блузка. На вън така в космонафта !!!!  smile
2.Колко често ги извеждате навън?За колко време?
- излизаме до толкова, колкото да наазарим или да отидем на гости
3.Каква Т за игра и будуване вкъщи?
- 23-24 градуса
4.На каква Т спят децата ви нощем?И с какво ги завивате,обличате?
- на 19-20 градуса с боди и пижамка с чорапки и я завивам или с олекотено или с по-дебело одеало !!! 
5.До "-"  колко градуса навън може да се извеждат децата?
- ами то на мен ми е студено навънка сега, но излизаме до магазина или на гости да отидем, за сега до + 4,5 градуса съм я извеждала
6.Давате ли някакви имуностимуланти през зимния перидод?Какви,схема?
давам в седмицата един път осцилококциум, хапва всеки ден някакъв плод
7.Използвате ли специална козметика за зимните месеци?Каква?
-все още не
8.С какво се топлите вкъщи,впечатления?
- с конвекторни панели на Теси, доволна съм !!! много бързо затоплят и са с реле
9.Храни - подходящи за хранене през този период?Има ли такива?
-ами може би повече плодове , а нашата педи ни препоръча да караме на АМ сутрин и вечер до март месец и тогава да минаваме на кисело мляко, което по принцип си хапва с бисквитки през деня !!!!
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 17, 2009, 11:37:14 »

Хайде и ние да се включим, въпреки че нямаме много опит. smile
1. В къщи обличам-боди с къс ръкав, блузка, панталонче/ританки, чорапки и буйки или боди къс ръкав, чорапки и гащеризон. Ако блузката или гащеризона са много тънки отдолу бодито е с дълъг ръкав. За разходка слагам чоропогащник, елече и в космонавта. Задължително шапка. Върху космонавта тънко или дебело одеяло в зависимост от времето.
2. Когато беше над 5 градуса всеки ден по 2 часа. От няколко дни не сме излизали, но не заради студа, а по-скоро заради вятъра, влагата или мъглата.
3. През деня в къщи е около 21-22 градуса. Около къпането повишаваме малко.
4. През ноща е около 18-20 градуса. Спи с тънко гащеризонче или ританки с боди дълъг ръкав. Отгоре с олекотено юрганче.
5. Мисля че няма проблем да се извеждат децата и при 0 градуса, стига времето да е тихо и слънчево.
6. Не използваме имуностимуланти.
7. Козметика за сега също не, но мисля да взема на Бюбхем кремчето за вятър и студ.
8. Тази година сме на парно и съм доволна,защото поддържа постоянна температура. Слагам канче с вода отгоре.
9. Храната ни засега е само кърма.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #10 -: декември 17, 2009, 12:08:23 »

Аз ли съм най-лудата майка  crazy. Термометърът ни показва -5 градуса, а току що се прибрахме от 30 минутна разходка по неволя.

Вкъщи я обличам с боди с дълъг ръкав, рокля и чорпогащи или боди, блузка, панталонче и чорапки. Терлички слагам само ако й се връзват на тоалета  blum (т.е. не ги смятам за толкова важни).
Като излизаме, хей така както си е, я пъхам в космонавта, слагам една шапка и в количката. На количката имамеме капак, закопчавам и него. Днес, заради студа я завих и с одеяло.
Спим на около 18 градуса, Филипа е по цяла пижама и чорапки, ако пижамата не е тип ританки. Завивам я с бебешко юрганче. Ръцета винаги са отгоре.
За излизане... да си призная мързела е решаващия фактор. Случва се и по няколко дни да не излизаме.
Вкъщи сме с парно и тем. трябва да е около 21 градуса, поне радиаторите са нагласени за толкова. Ако питате мен, може и да става толкова, ама само вечер, когато готвя.
Къпем си я на същия студ, то свикна детето (след първата баня в болницата, когато беше на 10 дни и я къпахме на 18 градуса  girl_impossible. Ние протестирахме, разбира се, но сестрата ни каза "Ние в Швеция на толкова ги къпем! Ако искате...").
Не й давам никакви стимуланти (даже не знаех, че и бебетата ги стимулират  Wink). И с нищо не я мажа, то сигурно за това бузите й са загрубяли.
Караме си само на кърма, за сега.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #11 -: декември 17, 2009, 12:39:41 »

Темата е полезна, тези въпроси ме вълнуват и мен и ще съм много радостна, ако се включат и още мами на по-скоро родени бебета.  smile
1.Как обличате децата си през зимата? Вкъщи и навън?
В болницата ми казаха да я обличам двуслойно или с два пласта дрехи - при нас това е боди с къс ръкав и цял гащиризон (от тези с дългите ръкави) или пък късо боди и отгоре ританки и блузка/ по-широчко боди с дълъг ръкав. Слагам чорапки. А когато се пренасяме от стая в стая мятам и една вълнена пелена отгоре.
2.Колко често ги извеждате навън? За колко време? - не се извеждаме още  blum В петък предстои и мисля да е облечена пак така с два слоя дрехи и космонавт отгоре, евентуално и одеалце, че тук вятърът реже направо....
3.Каква Т за игра и будуване вкъщи? - поддържаме 23-24, иска ми се да посваля малко градусите, защото искам да свиква, но едвам се преборвам с таткото, който е доста зиморничав  pardon а и на мен ми е хладно нещо тези дни...
4.На каква Т спят децата ви нощем? И с какво ги завивате,обличате? - спим на 22-23, завивам я в лека завивка (не олекотена от пух, а просто по-тънка)
5.До "-"  колко градуса навън може да се извеждат децата?  pardon
6.Давате ли някакви имуностимуланти през зимния перидод? Какви,схема? - мне, май ни е рано
7.Използвате ли специална козметика за зимните месеци? Каква? - не
8.С какво се топлите вкъщи,впечатления? - в спалнята сме с парно и съм доволна, а през деня в хола сме на климатик (тъй като стопля по-бързо), обаче нещо ме смущава - не считам климатика за най-здравословния уред за отопление...
9.Храни - подходящи за хранене през този период? Има ли такива? - при нас е кърма
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 17, 2009, 13:04:04 »

1.Как обличате децата си през зимата?Вкъщи и навън?
Вкъщи Боди потик и отгор боди с дълго ръкавче , с ританки и отдолу чорапки
другия варант я боди потник и оторе такова цяло боди с прдно закопчаванеи чорапки отдолу , сега напоследък му слагам и терлички понякога

Навън сме както в нас и отгоре космунафта smile

2.Колко често ги извеждате навън?За колко време?
По прнцип катобеше топло почти всеки ден, но сега само събота или неделя

3.Каква Т за игра и будуване вкъщи?
Старая се да поддържам 22-23 гр.

4.На каква Т спят децата ви нощем?И с какво ги завивате,обличате?
На около 20гр. ако ми се стори студено пукам климатика да се постопли

5.До "-"  колко градуса навън може да се извеждат децата?
За малки бебета мисля че мнусовите са неразрешени sad 

6.Давате ли някакви имуностимуланти през зимния перидод?Какви,схема?
Не


7.Използвате ли специална козметика за зимните месеци?Каква?
Не

8.С какво се топлите вкъщи,впечатления?
С климатик - за сега е ок

9.За сега сме на каша и кърма

Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #13 -: декември 17, 2009, 14:41:13 »

Я и ние да се включим smile
1.Как обличате децата си през зимата?Вкъщи и навън? - В къщи е по тънко боди с дълъг ръкав, някаква блузка и долница на анцунг, и чорапки ако долницата не е тип ританки. Навън сега в студа я слагам в космонафт, а преди с по-дебел гащеризон върху боди с дълъг ръкав и плътна пелена или плътно одеалце;
2.Колко често ги извеждате навън?За колко време? - До преди да се скапе времето бяхме постоянно навън. Сега тъй като при нас много духа, а и вали я дъжд, я сняг я изкарвам всеки ден на терасата (отварям я когато сме там, че е остъклена и въздуха така е застоял);
3.Каква Т за игра и будуване вкъщи? - около 22-23 градуса;
4.На каква Т спят децата ви нощем?И с какво ги завивате,обличате? - 19 градуса, като е облечена с тънко гащеризонче или ританки с тънко боди, спален чувал и плътно одеалце (за ръцете и нашите са все отвити  pardon);
5.До "-"  колко градуса навън може да се извеждат децата? - и аз съм на мнение, че не са важни градусите, а условията - да не вали, да не духа силно и да няма мъгла (е и да мога и аз да издържа на температурата де smile );
6.Давате ли някакви имуностимуланти през зимния перидод?Какви,схема? - не;
7.Използвате ли специална козметика за зимните месеци?Каква? - за сега не;
8.С какво се топлите вкъщи,впечатления? - в спалнята, където стои и малката сме с конвектор с терморегулатор и съм много доволна. Бързо качва до желаната температура;
9.Храни - подходящи за хранене през този период?Има ли такива? - само на кърма сме.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 17, 2009, 15:54:15 »

1.Как обличате децата си през зимата?Вкъщи и навън? - Вкъщи - боди потник, тънка блузка с дълъг ръкав, чорапки и цял гащеризон. Навън дрехите от вкъщи и отгоре космонавта, и я пъхам в термочувала на количката
2.Колко често ги извеждате навън?За колко време? Почти всеки ден за минимум 1 час
3.Каква Т за игра и будуване вкъщи? 24-26 градуса, иначе на мен ми е студено
4.На каква Т спят децата ви нощем?И с какво ги завивате,обличате? На 21-23 градуса спи по боди потник, блузка тънка с дълъг ръкав и пижамка тънка с чорапки. Спи в чувалче и завита с одеалце, с ръцете навън, затова и обличам блузката с дълъг ръав под пижамката, че иначе и изтиват ръцете
5.До "-"  колко градуса навън може да се извеждат децата? Оня ден беше -7
6.Давате ли някакви имуностимуланти през зимния перидод?Какви,схема? Не давам
7.Използвате ли специална козметика за зимните месеци?Каква? Не стандартана
8.С какво се топлите вкъщи,впечатления? Парно и климатик, когата не е запалено парното
9.Храни - подходящи за хранене през този период?Има ли такива? Кърма
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 17, 2009, 16:23:55 »

Ние сме големи, но да се запишем  Girl_hide
1.Как обличате децата си през зимата?Вкъщи и навън? Вкъщи - чорапогащник, боди с дълъг ръкав, анцунг и топлинки, навън - по същия начин + яке, шапка и ботушки естествено.
2.Колко често ги извеждате навън?За колко време? Ами всеки ден до яслата и обратно, но повечето пъти сме с кола.
3.Каква Т за игра и будуване вкъщи? 21-22 градуса
4.На каква Т спят децата ви нощем?И с какво ги завивате,обличате? 21 градуса, спи по боди, чорапогащник и тънка блузка с олекотена завивка, но в повечето случай е отвита. Понякога когато е по-топло като тази нощ даже спа само по памперс  pardon и завивката, но при нас за да я завивам, когато се отвие
5.До "-"  колко градуса навън може да се извеждат децата? И според мен е до другите фактори не до температурата
6.Давате ли някакви имуностимуланти през зимния перидод?Какви,схема? По принцип не, само когато сме болни каквото ни изпише личната
7.Използвате ли специална козметика за зимните месеци?Каква? Не
8.С какво се топлите вкъщи,впечатления? С печка с водна риза - парно
9.Храни - подходящи за хранене през този период?Има ли такива? Ние наблягаме на цитрусови плодове
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines