Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 23:08:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Солариум или Слънце  (Прочетена 11008 пъти)
 
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« -: декември 02, 2009, 16:53:11 »

Аз  захванах летни теми  pardon въпреки наближаващите коледни и новогодишни празници,но напоследък страшно много започна да се шуми около това кое е по-добър вариант и наистина ли солариума води до рак на кожата?Аз лично съм ходила само 1 път на солариум и то да видя как е,но съм бяла и ми казаха, че може да има тежки последици. Сестра ми е ходила да се пече на солариум а тя сподели, че можело да имаш проблем с бенките по тялото...Кажете какво сте чели и споделете личен опит.   Sunshine Cerry


* 0000007817-article.jpg (23.08 KB, 260x346 - видяно 2845 пъти.)
« Последна редакция: декември 02, 2009, 17:00:24 от Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥Сиси♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 02, 2009, 17:49:37 »

Аз съм чела доста различни мнения по въпроса. Според някои изследвания те не са опасни- както може да "хванеш" рак на кожата от излагането на слънце, така може и от солариум, ако кожата ти предразполага към това заболяване. Други твърдят точно обратното, дори някъде е забранено използването им.
Моята кожа е по-тъмна и бързо правя тен. От няколко години през февруари-март започвам да ходя и си правя около 5-6 процедури. За сега (слава Богу) нямам проблеми , надявам се да нямам и в бъдеще  smile
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #2 -: декември 02, 2009, 21:38:36 »

Мацки, миналата седмица по шведката телевизия (по новите) имаше репортаж за вредата от солариумите. Поводът беше новопобликуване изследване, което еднозначно доказва, че солариумът предизвиква рак на кожата и то след време. Минало е достатъчно дълго време от създаването на солариумът и са проследени поседствията през годините. По този повод, още на следващия ден след новината, най-голямата скандинавска вериги фитнеси, SATS, обяви, че маха солариумите във всичките си салони.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: декември 02, 2009, 22:02:54 »

И в САЩ от известно време се говори, че ще забраняват солариумите, тъй като вредата им е доказана. Дори вече не е и модерно да си "изкуствено припечен", както хората казват тук. Това да отидеш да солариум е еквивалентно на слънчевите лъчи по обяд и към 2 часа, когато слънцето и най-вредно и силно. Другата разлика между слънцето и солариума е, че не знам за вас, но аз не отивам на плаж в 12 или 2 и се мажа със защитен крем. Всичко е въпрос на личен избор. Дали ще ходиш на солариум, дали ще пушиш, по колко алкохол ще пиеш, дали използваш пластмасови шишета с бисфенол, това са все неща, които не носят последици веднага, а и всеки решава за себе си. Аз съм против солариумите.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 03, 2009, 09:51:01 »

Ели, малко сме  Offtopic, но наистина ме заинтригува с пластмасовите шишета, за всички видове шишета ли става дума??? каква е опсаността? моля за инфо
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 03, 2009, 14:09:19 »

На мен сестра ми ми каза за вредата върху бемките...
Аз имам чуството, че ако легна и ще се задуша, хважа ме клаустрофобията- ега ти думата  crazy  sarcastic една приятелка беше ужасно изгоряла на соларим, милата едвам ходеше...
после дълго време се възстановява и повече не е ходила...
Аз честно казано предпочитам да си ходя на слънцето, какво пък зимата къде ще си показвам тена освен пред мъжото  sarcastic  pardon еми така де върху тия дрехи все с дълъг ръкав
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 03, 2009, 14:30:45 »

Има си опасност за бенките (бемките), незнам как е точно правилно , но има такава и от слънцето.
Всъщност аз не искам да изляза като защитник на солариумите  pardon , но ще ви разкажа за моето първо посещение. Сиси ми припомни като каза -клаустрофобия
Отидох с 2 приятелки, които вече бяха ходили по веднъж. Те ми бяха  обяснили всичко. Момичето, което пускаше солариума също ми даде инструктаж......Влизам си аз, мажа си се , слагам очилцата , лягам си вътре, намествам си се , пускам музичка и почвам да си се пекааа.......дали не минаха 3-4 мин и солариума спря  shok мисля си ..."дане би да ми изтече времето?" ама не- малко време беше минало......а и вратата не се отваря  crazy Пробвам аз да надигна вратата- неще  shok shok shok ами сега??? какво ще правя??? Oh my ...  ....мисля, мисля - нямам как, ще викам на някой да идва.....ама то кво да викам  pardon нито помощ да кажа , нито и аз незнам какво.... help Както и да е извиках нещо- ехо има ли някой , или и аз не помня вече.....ама ми се наложи няколко пъти и то силничко да извикам....Дойде момичето да види какво става. И аз изот долу почвам да обяснявам  funnytooth то хубаво, ама не можем да отворим вратата. Мъчихме, аз от вътре, тя отвън, ама не  nea не става. И добре че не беше изцяло затворен , та излязох от дупката която се оформяше , ама зор си беше .....
И мълвата бързо се беше разнесла, та се разказваше като виц, даже някои колеги в университета ми разказваха как "една отишла на солариум........" пък то видиш ли аз си бях героинята....
Май много дълъг ми стана поста, ама аз много се забавлявам като си спомня  Wink
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 03, 2009, 14:41:36 »

Оле, мале Ели, аз ако бях на твое място, не помощ щях да викам ми сигурно щях да изкъртя солариума  sarcastic sarcastic sarcastic sarcastic, задушавам се само някой като ме стисне за ръцете изпадам в ужас и паника, камо ли ако ми засече капака на солароума...  girl_impossible не ми се мисли...
Една приятелка ходи редовно, даже ме викаше да ходим двете... и много се чудя да му се невиди.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 03, 2009, 14:44:48 »

Ами мен дори този злощастен първи опит не ме отказа. Пък и след "инцидента" ми дадоха талон за 3 безплатни посещения- как да откажеш  tease
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 17, 2009, 16:09:29 »

Като човек,който е ходил десетина пъти на солариум ще попитам ,Сиси,как приятелката ти е прекалила и едвам е ходила,като то след солариум не боли.Потъмняваш ,ама не боли   ...  май!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 18, 2009, 09:22:32 »

ааа боли от солариум, явно зависи от кожата, моята е много чувствителна и бяла и направо си боли
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: декември 18, 2009, 09:24:24 »

angel4e  незнам как е станало, явно като е отишла за първи път си е пуснала повече минути ли и аз незнам какво и е прекалила.
Активен
rockabilly
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #12 -: май 01, 2013, 16:19:01 »

Солариум Wink
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #13 -: май 01, 2013, 16:34:40 »

Слънцееее Sunshine Sunshine Sunshine
Ако трябва да съм честна солариум изобщо не харесвам. Аз съм морско чедо и си обичам моренцето и слъчицето Sunshine Sunshine Sunshine
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 01, 2013, 18:58:04 »

Аз също съм твърдо за слънце, тена от солариум според мен стои много изкуствено. Предпочитам слънчевия загар.
« Последна редакция: май 01, 2013, 19:01:05 от ratatui » Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines