Черен списък на доктори

<< < (6/9) > >>

Галатея:
Здравейте, да ви изкажа и аз мнението си за не компетентен доктор, от Шумен съм, сигорно няма много Шуменки във форума, но все на някого мога да помогна. За мен некомпетентен АГ е доктор Нейкова, след като загубих бебето си и ми правиха кюретаж ходих при нея на преглед, постоянно ми казваше че имам възпаление и ме тъпчеше с антибиотици, дори една цитонамазка не ми направи, пък камоли някакво друго иследване, първия път бях на частно при нея и освен да си прибере паричките, друго не направи, казах и че имам лапароскопия и искам да си имам дете и тя каза че поликистозата пак ще ми се появи и съм изпуснала последният си шанс да забременея, направо ме срази, като се прибрах не спрях да плача.... но като и да е. Добре че отидах при друг много по свестен лекар, който откри проблемите ми и ме лекува, при нея повече кракът ми няма да стъпне, а уж имала най добрата апратура в града, като не може да я ползва каквали полза. На една бременна позната и казала че бебето и е не съразмерно, с глава вървяло 2 седмици на зад а със крака няколко седмици на пред, добре че момичето посети и друг лекар и се оказа че има съвсем нормално момченце, после като и занесла снимката на новороденото да и я покаже, тя викала "много съразмерно бе". Това ако е лекар, здраве му кажи. Колко мои познати са ходили на преглед при нея и то на частно, плащат си по 50 лв за прегледа а дори и цитонамазка не им пуска, добре че се усетиха навреме и вече не ходят при нея, а аз си мислих че цитото е задължително веднъж в годината, но може и аз да се заблуждавам...

fifilina:
Здравейте, т.к. целта на този списък е ясна пристъпвам към главното - МОЛЯ ВИ НЕ ХОДЕТЕ при д-р Инна Бончева - психиатър в гр. Пловдив. В разрез с всички закони за психичното здраве и отношението към пациента тази госпожа се държи непрофесионално и далече от хуманността, която е нужно да носи човек, посветил се в професията на лекаря, а в частност занимаващ се с психиката(душата) на човека! Срам ме е, че в България има подобни лекари. Пожелавам на всички никога да не попадат на подобен.
п.с. Не изключвам вероятността да е помогнала на много хора, но смятам, че въпреки това е срам за професията си! Не разказвам конкретно случая, защото е подобен на много... грубо отношение, арогантно и незачитащо пациента, мисля, че това говори достатъчно!

DD:
Здравейте, регистрирах се във форума само за да коментирам изказването на : Цитат на: nadinkae в януари 06, 2011, 10:29:05

         Не се съмнявам, че е имало причини то да бъде споделено в темата, но черните и белите  списъци се правят , за да може човек да се ориентира към кой специалист да се обърне за помощ в критичен (понякога) момент. Аз съм пациент на д-р Вълканов и екипа му, с диагноза рак на пикочния мехур. Оперирах се в Каспела два пъти. Работата на доктора беше перфектна, въпреки, че аз съм една от многото , които търсят неговата помощ. Клиниката постоянно е със запълнен капацитет и операциите са много- и по- тежки, и по-леки. Здравната каса не поема скъпоструващи консумативи и се налага да се доплащат примките, с които се прави операцията, или пък стендовете при бъбречни заболяваня,както и анестезиолога/ В случая ми се струва,че в Каспела няма анестезиолог , който работи по здравна каса/  но това не е проблем, произтичащ от болницата или конкретния лекар. При тази диагноза бях готова на всичко, и да плащам, и да търпя, за да знам, че ще съм добре. Но познайте- НИКОЙ НЕ МИ ПОИСКА НИЩО ДОПЪЛНИТЕЛНО, НАПРОТИВ, И ДВАТА ПЪТИ СЕ ОТНАСЯХА С ВНИМАНИЕ И УВАЖЕНИЕ И НА ПРИТЕСНЕНИЕТО МИ И ДОКТОР ВЪЛКАНОВ И ДРУГИТЕ ЛЕКАРИ ОТ ЕКИПА МИ ОТГОВАРЯХА :- НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, ГЛЕДАЙ ДА СИ ДОБРЕ!
ТЕЗИ ЛЕКАРИ ПРАВЯТ ПОНЕ 20 ОПЕРАЦИИ НА ДЕН И НЕ СИ ПОЗВОЛЯВАТ ГРЕШКИ ПРИ ТЕЗИ ОПЕРАЦИИ.ЗА МЕН ТОВА СА ДОБРИ СПЕЦИАЛИСТИ- ПОМАГАТ НЕ САМО СЪС СКАЛПЕЛА, НО И С ДОБРАТА ДУМА.
 За тези, които ще помислят, че съм пристрастна или пиша измислена история, ще напомня, че д-р Вълканов присъства и в белия списък. Информация за да се оперирам при него съм събрала в Интернет, а за такъв здравословен проблем - самата аз бих искала да не е истина! В интерес на истината след първата ми среща с д-р Вълканов и аз си мислех да търся друг специалист за операцията, ходих и до София. Бях много притеснена, по-скоро - ужасена,но реших да се доверя на д-р Вълканов, и не сгреших.
    Мисля, че човек не трябва да избира сляпо хората , които да го лекуват, трябва добре да прецени, но веднъж направил избор-няма място за постоянни съмнения. Много често се случва да чета запитвания във форумите по много сериозни въпроси-житейски и здравословни . Хората са по-склонни да приемат мнението на случайни непознати за меродавно, отколкото на хората, които са специализирани в решаването на техните проблеми.
   А по повод "каза също така че се срамува че има такива колеги като "доктор" Вълканов". Забелязала съм, че хората , които си разбират от работата не критикуват колегите ( конкурентите ) в подобни случаи. Точно защото си разбират от работата, са наясно, че са хора, че не са съвършени и, че никой не може да бъде перфектен 24/7.
Аз лично съм благодарна на д-р Вълканов, че е това, което е, че никого не е върнал, за да може да си почива повече, че оперира до 11:30 часа вечерта, за да помогне на всички. Каквото и да получава като заплащане си е заслужено, а сигурно и недостатъчно. Затова пиша този пост- за да се види и друга гледна точка и да не се очерня името на човек и лекар напразно. Мисля, че изразът "безхаберие и алчност" нямат място, когато се говори за този човек. Все пак ние хората сме устроени така, че обичаме да оплюваме другите, да гледаме само едната страна на медала и да не виждаме собствената си отговорност за дадена ситуация. Всеки да прецени за себе си.

lm101:
По тема ХИРУРГИЯ НА РЪКАТА искам да изкажа мнение за Доц. Людмил Симеонов от Пирогов. След прерязване на сухожилие и нерв на палеца на ръката ми бях зашит по спешност в Пирогов от дежурен лекар, който не е специалист по връзване на сухожилие и нерви. След заинтересуване при кого да направя повторна операция, която да е експертна разбрах, че единствената клиника в БГ по хирургия на ръката е в Пирогов и нейният началник Доц. Людмил Симеонов е най-вещият хирург в страната. Успях да си уредя преглед при него след 3 дни. Предложи ми лично да ме оперира в частна клиника (ЗАБЕЛЕЖЕТЕ) след 4 дни. Така ставаха 7 дни от прерязването на сухожилието, което впоследствие се оказа проблем и поради което публикувам настоящето.  Оперирането ми в частна клиника (респективно забавянето на операцията), а не в Пирогов според мен се наложи за да може доцента да ми вземе в брой и лично (без документ) 500 лв за избор на екип (уж). Имах и направление от личен лекар разбира се.

Изрично искам да отбележа, че НЕ ЖЕЛАЯ субективно да развалям вероятно отличната репутация на Доц. Симеонов, а просто излагам факти и аргументи. Спокоен, културен и слуша джаз в кабинета си. Естествено има и всякакви дипломи. Досущ като на запад.

Гореизложеното всъщност е практика в БГ болниците така или иначе. Сега обаче отделям доста пари и време за рехабилитация, която да поправи срастванията (поради забавената операция според мен) в пръста ми. За рехабилитацията в Пирогов също трябваше да плащам и това окончателно ме подразни и повече не се върнах там.

Моят извод е, че повсеместно здравните ни заведения са превърнати в обекти за лични доходи на управляващите ги. Което за мен лично не е проблем ако лекуването е професионално, точно и несъобразено само с финансовата нужда на лекарите.

masajis:
Искам да кажа за ДКЦ-ЧАЙКА-КУРОРТНА ПОЛИКЛИНИКА - ВАРНА-РЕХАБИЛИТАЦИЯ И ФИЗИОТЕРАПИЯ
БРАТЯ И СЕСТРИ НЕ ХОДЕТЕ ТАМ МАШИНИТЕ ИЗКЛЮЧВАТ ПО ВРЕМЕ НА ПРОЦЕДУРИТЕ ФИЗИОТЕРАПЕВТИТЕ СА МЪРЗЕЛИВИ И НЕОПИТНИ ДАВАТ ТИ САМ ДА СИ ПРАВИШ НАГРЕВКИТЕ АБСОЛЮТНИ МЪРЗЕЛИВЦИ И НА ТОВА ОТГОРЕ ИСКАТ СИ ДА ГИ ЧЕРПИШ ГНУСНИ ПАЧАВРИ

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница